reklama

helma se zpetnym zrcatkem

Ahoj,
uvazuju o koupi helmy a chel bych helmu se z petnym zrcatkem, ale nemam s tim zadne zkusenosti. Zrcatka jsem mel zatim jen na riditkach. Tak se chci zeptat na vase zkusenoti s touto kombinaci. Zda je v zrcatku na helme dobre videt provoz za mnou, zda nedochazi k zmateni pruhu za mnou, zda nezaclani ve vyhledu dopredu, zda neni nebezpecne pri padu -- proste zivotni zkusenosti. Uvital bych i informace, kde ji koupit -- idealne internet nebo Praha.
Diky Vohary

[ Zpět ]
Datum: 15.04.2008
Autor: Neregistrovaný uživatel (vohary)
  • Re: helma se zpetnym zrcatkem

         

    Nejsem si jistý jestli jsem něco nezaspal, ale o ničem takovém jsem zatím neslyšel... Kdysi Bell prodával k jednomu svému modelu helmy (byla na to připravená) zrcátko, ale to je asi tak všechno co vím.
    Pak už existují jen samostatná zrcátka, kdy je pak otázkou jestli to bude to pravé ořechové.

    Jo, ještě existuje nějaká helma, kde je zrcátko dělané na způsob periskopu, ale to se dalo sehnat jen v cizině a nebylo to vůbec nic levného...

    P.S. Helmu bych bez předchozího pořádného vyzkoušení na netu nikdy nekoupil...

    [ Zpět ]
    Datum: 15.04.2008
    Autor: Jarda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: helma se zpetnym zrcatkem

         

    http://www.reevu.it/bike/caratte.html

    [ Zpět ]
    Datum: 16.04.2008
    Autor: HonzaK
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: helma se zpetnym zrcatkem

           

      Tohle to by byla nadhera, ale kde to koupit? Jak psal Jarda, helma se musi vyzkouset, takze nakup pre net nepripada v uvahu.

      [ Zpět ]
      Datum: 16.04.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Vohary)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: helma se zpetnym zrcatkem

             

        Hlavně pozor jaký máš posez. Pokud nemáš zcela napřímený, že sedíš na kole jako v křesle, tak ta helma z odkazu nebud nádhera, ale úplně na h...o, protože ti ten prodloužený štítek bude bránit ve výhledu (přesahuje standardní helmu dopředu ještě mnohem více než běžný štítek na helmě, který často už také vadí) a budeš kvůli tomu muset být pořádně zakloněný a bude tě hrozně bolet za krkem.
        Tedy tohle řešení jedině pro zcela vzpřímený posez.

        [ Zpět ]
        Datum: 27.04.2008
        Autor: Mlok
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: helma se zpetnym zrcatkem

           

      Je to síla :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 16.04.2008
      Autor: Arnošt905
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: helma se zpetnym zrcatkem

         

    mám zrcátko na brýlích od Azubu a je to paráda, jinam bych zrcátko nedával (teda maximálně na tu helmu), výhodou je, že otáčením hlavy pokryju celých 180° za sebou. Používám ho ale jen na ležáku, na klasice mám hlavu víc předkloněnou takže bych viděl oblohu, ale určitě by se to dalo nějak seřídit.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.04.2008
    Autor: PavelŠ
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: helma se zpetnym zrcatkem

           

      vyrobil jsem si podle již zmiňovaného azubu ale dal jsem ji místo na brýle na helmu. 100% spokojenost. ve výhledu dopředu mi chvíli vadila ale zvykl jsem si. (to jsem ještě jezdil na treku)

      [ Zpět ]
      Datum: 16.04.2008
      Autor: Bidlo
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: helma se zpetnym zrcatkem

             

        FOTKU!!! Prosím...

        [ Zpět ]
        Datum: 17.04.2008
        Autor: Neregistrovaný uživatel (k.vl. - dnes neregistrovaný)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: helma se zpetnym zrcatkem

         

    U nás v Říčanech mají novinku - zrcátko, které je na takové stopce (drátu) a připíná se na levý bok přílby, je to od zéfalu, cena myslím 260,-. Vypadá velice inteligentně. Kdyžtak si tam zavolej - 323 60 24 12.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.04.2008
    Autor: Airline
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: helma se zpetnym zrcatkem

         

    Před týdnem jsem v baumaxu koupil zrcátko o průměru tři centimetry na kulovém kloubíku a asi 45 cm dlouhé teleskopické tyčce. připevnění na helmu přes ten kulový kloubek přímo nabízí. Nebyla by fotka toho zázraku z Říčan?

    [ Zpět ]
    Datum: 16.04.2008
    Autor: Peldy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: helma se zpetnym zrcatkem

           

      Jedinej zázrak z Říčan jsem já - moji fotku najdeš třeba někde mezi fotkama ze srazů :-)))
      (nemám digi foťák, takže to nenafotím - nenašlo by se to někde v letošním katalogu zéfalu?)

      [ Zpět ]
      Datum: 18.04.2008
      Autor: Airline
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: helma se zpetnym zrcatkem

         

    tady je jedno od Bellu
    http://eshop.skiservis.cz/Nastavitelne-zrcatko...

    [ Zpět ]
    Datum: 16.04.2008
    Autor: pro_pa
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: helma se zpetnym zrcatkem

           

      Zatim jsem take nic lepsiho nenasel, ale pisi tam, ze zrcatko nemaji skladem. To je docela skoda, rad bych si jej vyzkousel.

      [ Zpět ]
      Datum: 16.04.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (vohary)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: helma se zpetnym zrcatkem

           

      Myslím, že bych s tím nechtěl spadnout z kola.

      [ Zpět ]
      Datum: 19.04.2008
      Autor: Bin-Laďin
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: helma se zpetnym zrcatkem

             

        Vskutku dobrý postřeh. Větve by s ním asi taky zacvičily Zrcátko by zřejmě mělo být lehce sundávací, aby bylo použitelné třeba jenom občas. Co takhle na magnet?

        [ Zpět ]
        Datum: 19.04.2008
        Autor: Peldy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: helma se zpetnym zrcatkem

               

          To zrkadlo od Zefalu som si objednal a uz som ho testoval. Dava sa na lavu cast prilby.
          Uchytenie je na suchy zips, tak aby sa dalo davat dole. Problem je, ze ta druha cast sucheho zipsu, co ma ostavat na prilbe tam nedrzi, lebo to drzi(nedrzi) z druhej strany len ako lepiaca paska. Mozno keby som to tam dal sekundovym lepidlom tak by to drzalo.
          inac je to fajn, nekyve sa. treba si len zvyknut ze dobry rozhlad je len cez lave oko, ktore sa este musi tak trochu neprirodzene zatocit dolava hore..

          [ Zpět ]
          Datum: 16.06.2008
          Autor: alo
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: helma se zpetnym zrcatkem

             

        Kde vidite nejvetsi nebezpeci zrcatka na prilbe pri padu z kola?

        [ Zpět ]
        Datum: 27.04.2008
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Vohary)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: helma se zpetnym zrcatkem

               

          V možnosti zranění obličeje. Pády se sice dají natrénovat (například já při letu stačím přemýšlet, jak se otočit, atd.), ale náhoda je blbec a někdy to taky nemusí vyjít.

          [ Zpět ]
          Datum: 29.04.2008
          Autor: Bin-Laďin
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: helma se zpetnym zrcatkem

         

    Vyrobil jsem si zrcátko na brýle, jelikož se mi azubácké zdálo být za nepřiměřenou cenu. Postup s fotkama mám na webu. Už jsem vyrobil i držák na přilbu, ten používám nyní, ale zatím jsem ho nějak nestihl vyfotit.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.04.2008
    Autor: Papji
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: helma se zpetnym zrcatkem

           

      hoď sem ww adresu,... "Tyto informace jsou dostupné pouze registrovaným (a přihlášeným) uživatelům." :-((

      [ Zpět ]
      Datum: 27.04.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (joci)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

410 cyklistů (11 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024