reklama

Podpora cyklodopravy po Česku

Včera jsem jel, autem, jak jinak, na Frýdlantsko, do Libverdy. Zlehka poletoval sníh a mrzlo.
Přesto jsem potkával spousty evidentně dopravních cyklistů.
Asi to bude tím, že v tomto zapomenutém kraji, kde rozhodně podél cest nejsou žádné dopravní úpravy pro cyklisty, praktikují jinou podporu cyklodopravy:
Podstatné omezení a nebo rovnou zrušení veřejné hromadné dopravy.

[ Zpět ]
Datum: 20.03.2008
Autor: kolombo
  • Re: Podpora cyklodopravy po Česku

         

    U nás na severu,a současně dálném východě je dobrým příkladem můj tchán.Je cyklista z přesvědčení,a nesnáší auta.Nyní však město FM tak "vymakalo" autobusová spojení,že se těsně před důchodem tak naštval,že si koupil auto.To myslím,mluví za vše.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.03.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Black)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Podpora cyklodopravy po Česku

           

      No nemysli si, já jsem někdy v lednu taky uvažoval o koupi nějakého prskoletu, na nic víc nemám řidičák. Ale pak jsem to sám se sebou ustál. A to jsem vždycky vykřikoval, že mi nic smradlavého do garáže nesmí. Jenže jak přibývají léta a ubývají spoje... A to nemluvím o jízdném v autobusech, které je srovnatelné s cenou benzínu pokud pojedu v autě sám. Takže pokud bych si pořídil nějaký malý skútřík, jezdil bych laciněji než v MHD. :( Jenže se znám, to by to kolo zapadlo prachem.

      [ Zpět ]
      Datum: 20.03.2008
      Autor: petrp
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Podpora cyklodopravy po Česku

         

    U nás pozoruji jiný extrém - kromě 2 spojů - školních jezdí ty ostatní se 2-3 lidma a mnohdy jsou úplně prázdné.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.03.2008
    Autor: hasan
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Podpora cyklodopravy po Česku

           

      U nás také ty spoje jezdí přes den poměrně prázdné, jako asi všude. Jenže ti lidé se nějak dostat musí, jet k lékaři na jedenáctou autobusem v sedm je blbost. Pravda, přibylo malých autobusů, takže ta ztráta nemusí být tak velká. Na druhou stranu, typický vesnický provoz má několik denních špiček 6.00 zaměstnanci továren, 7.00 děti do školy, zaměstnanci do úřadů, 13.00 děti ze školy, 14.00 zaměstnaci z továren, 15.00 zaměstnaci z úřadů. Takže tam dopoledne vychází cca 5 hodinové sedlo. Což se dá řešit tak, že řidič spí na volantu a autobus někde stojí = běží mzda + odpisy, nebo tu trasu ještě 2x objede což zvýší náklady relativně jen nemnoho a udělá to větší službu. Srovnal bych to třeba s nočními linkami ve velkých městech, ty také nejezdí nějaké našťouchané, ale svoje místo bezpochyby mají.

      [ Zpět ]
      Datum: 20.03.2008
      Autor: petrp
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Podpora cyklodopravy po Česku

             

        noční linky ve velkých městech nejezdí našťouchané?? No vlasně mezi 3 a 6 ráno možná jo:-)

        [ Zpět ]
        Datum: 20.03.2008
        Autor: PavelŠ
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Podpora cyklodopravy po Česku

               

          Usuzuji jen z poslední zkušenosti, kdy jsem jel tramvají na Barandov někdy před půlnocí a jestli na Geologickou a dál jelo deset lidí, tak je to moc.

          [ Zpět ]
          Datum: 20.03.2008
          Autor: petrp
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

361 cyklistů (14 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024