reklama

Oblečení na kolo

Ahoj.
Vím, že je tu hodně pražáků a tak bych měla jeden dotaz.
Ježíšek mě a manželovi nadělil nová kola a tak se už teď těšíme, až vyrazíme ven. Ale bohužel nemáme žádne cyklistické oblečení. Já cyklistiku beru spíše jako zábavu, ale manžel vyhrožuje, že se do toho pořádně \"obuje\".
Bydlíme v malé vesničce za Prahou a tak přemýšlíme, zda nakoupit přes nějaký e-shop, nebo zajet přímo do Prahy. Ale nejsem si uplně jistá tou Prahou. Když jsme kupovali kola, nepřišlo mi, že by cyklosporty byly oblečením nějak extra zásobeny.
A tak se ptám, zda by někdo neporadil nějaký dobrý obchod, kde by byl dostatečný výběr (druhy, velikosti...).
Případně, má někdo zkušenosti s nákupem cyklistického oblečení přes internet? Příjde mi to jako dobrá volba, ale nikdy jsem oblečení takhle nekupovala.
Děkuji
Žaneta

[ Zpět ]
Datum: 01.03.2008
Autor: Neregistrovaný uživatel (Žaneta_)
  • Re: Ahoj.Vím, že je tu hodně pražáků a tak bych měla jeden dotaz

         

    Ahoj, koupi zboží přes iNet můžu zásadně jen doporučit. Ale u oblečení (zvláště při vašich menších zkušenostech) bych se nejprve zašel alespoň poptat do kamenné prodejny a v případě, že chcete opravdu ušetřit, koupit pak oblečení, které jste si vybrali v kamenné prodejně, na netu. Není to sice zcela seriózní technika, ale spousta lidí to takhle praktikuje.
    Rozhodně doporučuji jít do cyklo oblečení. Žádné bavlněné nebo podobné obyčejné tričko nemůže funkční cyklo oblečení nahradit. Nedokáže odvádět pot apod. Ale na to existuje spousta článků.
    Takže cyklo oblečení rozhodně doporučuji koupit, i když se počáteční investice může zdát docela vysoká).
    Doporučuji nakupovat ve speciálních prodejnách specializujících se téměř výhradně na cyklistiku. Ne nějakých rádoby sportovních potřebách.
    Osobně jsem nakupoval veškeré své základní cyklo oblečení v CykloSport ORG v Říčanech u Prahy (http://www.cyklo-org.cz/). Solidní ochotná obsluha, která dokáže poradit.
    Další obchod, co mohu doporučit, je
    v Radotíně (http://www.kola-radotin.cz/). Prodává ale dost věcí značky Specialized, která patří k těm dražším, lze si tam ale vybrat i věci jiných značek.

    [ Zpět ]
    Datum: 01.03.2008
    Autor: Kubajs
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ahoj.Vím, že je tu hodně pražáků a tak bych měla jeden dotaz

         

    Cykloobleceni kupuju vzdycky osobne a ne na netu, uz spoustu let. Casto se totiz lisi velikosti a strihy i u jednoho stejnyho vyrobce.

    [ Zpět ]
    Datum: 01.03.2008
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ahoj.Vím, že je tu hodně pražáků a tak bych měla jeden dotaz

         

    Oblečení kupuju vždycky osobně, protože nikdy nevíš, jak velký bude to, co přijde. Sice máš ze zákona při koupi přes NET nárok to 14 dnů vrátit a dostat zpátky peníze, ale je to opruz:o(
    všechno, co jsem napsal výše platí s jednou jedinou vyjímkou:o) A tou je vlněný funkční prádlo. Kupuju Devold a to tady: http://www.termopradlo-devold.cz/ velikosti sedí z vlny jsem nadšenej tak že už jiný spodní prádlo nenosím ani bez kola.
    Co se vrchu týče, tak jsem koupil tyhle kalhoty a větrovku :http://czbmi.cz/katalog_light.htm (ty první) ale na netu. Prodávají to v prodejnách KLIMATEX. Prodejny viz tady: http://www.klimatex.cz/prodejny/firemni... a mají tam jinýho dalšího oblečení na cyklistiku, outdoor sporty atd. spoustu.
    Tak to bylo moje doporučení...

    [ Zpět ]
    Datum: 01.03.2008
    Autor: Jurimír
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ahoj.Vím, že je tu hodně pražáků a tak bych měla jeden dotaz

         

    Určitě Ti doporučuji koupit oblečení určené k jízdě na kole. Rozhodně nezapomeň na tzv. funkční prádlo. Je fakt, jak již bylo zmíněno, že jde o z počátku vyšší investeci. Sami ale záhy poznáte oba, že polovičatá řešení jen zbytečně zvyšují náklady a napřinesou kýžený efekt. A určitě kalhoty s vložkou. Sám jsem opravdu jen sváteční cyklista, ale jinak bych už na kolo nevlezl. Jde to sice pomalu, ale zvolil jsem metodu "každý měsíc kousek" a rozdíly tak vnímám mnohem intenzivněji. Nejvíce jsem pocítil rzdíl již v základu 1. vrstvy a pek ještě cyklokalhoty s vložkou. To ostatní už jen zvyšuje komfort a chuť jezdit častěji. :) Jó a gelové rukavice a helmu... :) Bez nich bych nejel ani na WC... :D

    [ Zpět ]
    Datum: 01.03.2008
    Autor: Tano
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ahoj.Vím, že je tu hodně pražáků a tak bych měla jeden dotaz

           

      ps:... Já kupuji v kamenných obchodech. I když je pro mne cena dost zásadní položkou. Jenže jak tu již též bylo zmíněno jde o velikosti a střihy. Prostě všechno nesedí a často překvapí i nutnost sahnout po jiné velikosti, než je člověk zvyklý.

      [ Zpět ]
      Datum: 01.03.2008
      Autor: Tano
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ahoj.Vím, že je tu hodně pražáků a tak bych mě

         

    Cykloschein, Horní Počernice
    Dexter, Hořovice
    (pro mě je za Prahou Praha-východ, pro jiného Praha-západ ...)
    8-)

    [ Zpět ]
    Datum: 01.03.2008
    Autor: AV
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ahoj.Vím, že je tu hodně pražáků a tak bych měla jeden dotaz

         

    Já zatím jedinkrát - nedávno - kupoval po netu a to na www.sportovniobleceni.cz a měl jsem jen obavy, aby vše sedělo, když si to nemůžu předem vyzkoušet. A těch asi 8 věcí sedělo přesně podle jejich tabulky velikostí. Takže já můžu jenom doporučit!

    [ Zpět ]
    Datum: 01.03.2008
    Autor: Jarinek82
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ahoj.Vím, že je tu hodně pražáků a tak bych mě

         

    Přes net jsem oblečení ještě neobjednávala, páč z kamenných obchodů dobře vím, že holky to mají trochu jinak - sice by to podle velikosti mělo sedět, ale trochu jinej střih a uuuups :) Takže u kluků v poho, těm snad sedí všechno, ale na dámský věci bych dala trochu víc bacha.

    [ Zpět ]
    Datum: 01.03.2008
    Autor: Kik
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ahoj.Vím, že je tu hodně pražáků a tak bych mě

         

    Co se thermoprádla týče mám velmi dobré zkušenosti s tímhle :
    http://www.progress-cz.cz/cz/hlavni-stranka
    K dostání zde :
    http://www.progress-cz.cz/cz/kde-nakoupit...

    [ Zpět ]
    Datum: 01.03.2008
    Autor: Petrun
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ahoj.Vím, že je tu hodně pražáků a tak bych mě

           

      Pro Jurimíra : už to šíjou i z Merina!

      http://www.progress-cz.cz/cz/produkty/aktualni...

      [ Zpět ]
      Datum: 01.03.2008
      Autor: Petrun
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ahoj.Vím, že je tu hodně pražáků a tak bych mě

             

        http://www.progress-cz.cz/cz/materialy-termopradlo

        [ Zpět ]
        Datum: 01.03.2008
        Autor: Petrun
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ahoj.Vím, že je tu hodně pražáků a tak bych mě

             

        Devold ( http://www.termopradlo-devold.cz/ ) mám prověřenej. Cena je stejná a výběr mnohonásobně větší. Zůstanu u něj. Oblíkali už Amundsena a mě taky vyhovujou.
        Ale díky za tip!

        [ Zpět ]
        Datum: 01.03.2008
        Autor: Jurimír
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Ahoj.Vím, že je tu hodně pražáků a tak bych mě

               

          Vím o tom. Já jen že nejsou jediní :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 02.03.2008
          Autor: Petrun
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Ahoj.Vím, že je tu hodně pražáků a tak bych mě

                 

            to já vím, taky si můžeš koupit v Hudy Icebreakera. Ale ty ceny:o(((

            Tihle jsou zkrátka nejlepší! ;o)

            [ Zpět ]
            Datum: 02.03.2008
            Autor: Jurimír
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ahoj.Vím, že je tu hodně pražáků a tak bych měla jeden dotaz

         

    Občas zajedu do Axonu na Starhov, jsou teď outlet a mají vše za polovinu, bohužel pouze do 17.00. zato se můžeš prohrabovat a zkoušet jak je libo. Také je dobrá Moira na Antala Staška, 2.jakost taky cenově potěší.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.03.2008
    Autor: HMS
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

254 cyklistů (1 přihlášený)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024