reklama

řetěz - spojka místo nýtování

Tento víkend jsem si na řetěz namontoval (místo jednoho článku) spojku (tzv. rychlospojku ?), která umožňuje snazší rozpojení a tedy sundání řetězu než při používání nýtovače. Kvůli snadnější udržbě, čištění atd ...
Zatím, po prvních projížďkách, se zdá vše ok a tak se ptám, zda to někdo z vás používá a případně jakou s tím má zkušenost.
U nás v prodejně (KL sport v Mostě, prodejce s výbornými referencemi) vím, že toto používá jak majitel, tak oba technici na svých kolech a všichni si to chválí ...
:-)

[ Zpět ]
Datum: 31.05.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (puschpull ([email protected]))
  • Re: řetěz - spojka místo nýtování

         

    Ahoj puschpulle. Ty máš zenita, že ano? To znamená řetěz shimano HG 53 devítirychlostní? Na tenhle řetěz jsi sehnal spojku? Proč se ptám - já už několikrát četl o spojkách na devítkové HG řetězy, ale v prodejnách se vždycky koukali dost nechápavě. Takže to opravdu existuje. Kolik stojí?

    [ Zpět ]
    Datum: 31.05.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: řetěz - spojka místo nýtování

           

      Ahoj!
      :-)
      koupil jsem ji v pátek, ve zmíněném KL sport v Mostě za asi 30,-Kč
      ptal jsem se 2x extra (majitele i servisního technika) zda je to na 9 rychlostní převod ta správná (prodavačce jsem raději nevěřil)
      A opravdu to tak je, a zdá se že vše funguje...
      Uvidím po delší jízdě, zatím jsem to testoval v neděli jen asi na 15 kilometech
      Ale prý to je naprosto spolehlivé ... tak uvidím.
      V nejhorším tam zapojím zpět ten původní článek.

      [ Zpět ]
      Datum: 31.05.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (puschpull ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: řetěz - spojka místo nýtování

             

        tady mají web:
        http://www.klmost.cz/index.htm
        ale nic moc tam nenajdeš

        [ Zpět ]
        Datum: 31.05.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (puschpull ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: řetěz - spojka místo nýtování

               

          Ten web sice otevřu, ale ne vše - nemohu se dostat na nějaké telefonní číslo. Prosím Tě, až budeš mít cestu kolem, poznamenej si jejich telefon + mejlovou adresu a napiš to sem, já si to u nich objednám. Díky moc.

          [ Zpět ]
          Datum: 31.05.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: řetěz - spojka místo nýtování

                 

            Airline:
            tak si piš:
            KL sport Most
            telefon: 476 103 371
            majitel: Jaroslav Hrubý
            [email protected]
            Javorová 525
            434 01 Most

            [ Zpět ]
            Datum: 31.05.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (puschpull ([email protected]))
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: řetěz - spojka místo nýtování

                   

              Děkan. Odpoledne se podívám do mého servisu a jestli tam zase budou kulit oči tak zítra žhavím drát do Mostu.

              [ Zpět ]
              Datum: 31.05.2005
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: řetěz - spojka místo nýtování

                     

                Airline... Ahoj, četl jsem tvé přízpěvky v různých tématech. Měl bych na tebe jednu prosbu. Mohl by ses vyjádřit k tématu, které jsem tu dnes založil? Jedná se o mech. kotoučové brzdy a rád bych znal názor člověka, který o kolech něco ví...

                Dík moc a omlouvám se, že to do tohoto tématu nepatří...

                [ Zpět ]
                Datum: 31.05.2005
                Autor: Neregistrovaný uživatel (Ukutys)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: řetěz - spojka místo nýtování

         

    Ja mam teda spojku od Sramu a krome toho ze jsem ji jednou namontoval obracene (tim vyboulencem dovnitr) coz zpusobovalo preskakovani retezu na nejmensim kolecku, mam jen dobry zkusenosti.

    [ Zpět ]
    Datum: 31.05.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (lada)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: řetěz - spojka místo nýtování

           

      No jo, lado, sramový spojky znám, ale tohle je zřejmě ta shimánovská (nebo je snad možné spojit HGéčko sramovou spojkou???).

      [ Zpět ]
      Datum: 31.05.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: řetěz - spojka místo nýtování

             

        Je to klasická spojka Sramu, která se dá použřít i na Shim. řetěz. Dělá se spec. pro 8 a 9 st. řetězy. Sám ji vozím na řetězu jak campy tak shimana

        [ Zpět ]
        Datum: 31.05.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (JK)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: řetěz - spojka místo nýtování

         

    No tak já osobně jezdím rovnou řetězy Sram na 7mi kolečko a zatím jiný než spojkovaný jsem nedostal. Teď mám nasazený v pořadí třetí takový řetěz a nemůžu, než chválit.
    Vzhledem k ceně Sramových řetězů mě ale v současnosti zajímá možnost použití Sramové spojky na Shimano řetěz. Zdá se ovšem, že to nebude žádný problém.

    [ Zpět ]
    Datum: 31.05.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Andy)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: řetěz - spojka místo nýtování

         

    No tak na toto sa musim spytat v servise. Predpokladam ale ze na mna zasa budu kukat ako tela na nove vrata. Skvele Slovensko - vyssie ceny a uzky sortiment. Az mi je do placu ked si spomeniem na obchod v Cincinnati v Ohiu, plny bajkov a spickoveho vybavenia. :-( Holt mame este co dohanat.

    [ Zpět ]
    Datum: 31.05.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (AUTHOR AIRLINE)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: řetěz - spojka místo nýtování

         

    Je to opravdu sramová spojka. Včera jsem si to potvrdil i v jednom servisu poblíž. Sice mi hned řekli, že spojkovat shimánovský řetěz sramem je pras...a, ale proč by byla?

    [ Zpět ]
    Datum: 01.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Arline.)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: řetěz - spojka místo nýtování

           

      Sramová spojka má tyto výhody:
      1. je levnější než spojovací nýtek řetězu, 2. funguje a spojí bezpečně řetěz od různých výrobců (pozor na šíři řetězu - viděl jsem na 8. a 9. st. řetěz; nevím zda dělají i na 7. st.), 3. lehce a rychle najdeš spoj řetězu a kdykoliv rozpojíš a opět použiješ, 4. je skladná a nemusíš se bát ztráty při vysypání z brašničky. Každý výrobce řetězů bude preferovat na spojování výhradně a jedině"svůj nýtek či spojku". Proto ta pras...a. Ha - Ha -Ha.

      [ Zpět ]
      Datum: 01.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (JK)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: řetěz - spojka místo nýtování

         

    Já tomu zatím moc nevěřím. Klasický nýtovač ve mně přeci jen vyvolává pocit jistoty a bezpečí. Už mi z kola upadlo kdeco a tak raději věřím pevným spojům. Jinak spojka od SRAMu vypadá pěkně. Zkoušel jsem ji.
    Mám rád řetězy značky SRAM-SACHS-SEDIS nebo jak se to teď jmenuje. Právě jsem kupoval 2 x PC-48 230Kč/ks a když se podívám na SHIMANO tak mi přijde trochu . . . Drahý? Horší?

    [ Zpět ]
    Datum: 02.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Petjo)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

405 cyklistů (12 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024