reklama

údržba

ahoj, robíte si celkovú údržbu biku sami, alebo ju nechávate na odborníkoch. myslím tým centrovanie atď.

[ Zpět ]
Datum: 17.02.2008
Autor: Neregistrovaný uživatel (mišo ([email protected]))
  • Re: údržba

         

    Na to ti dá každý jinou odpověď. Kutil si to udělá sám (pokud má vše potřebné vybavení, kdo má dřevěné ruce, si to nechá udělat...

    Jiné je to pokud někdo chce šetřit. Do určité míry je práce levnější. Ale zase je třeba uvážit, kolik času tím ztratíš. Někdo kolo svěří cervisu a věnuje se tomu, co umí nejlépe. Prací v oboru vydělá za daný čas víc peněz, než kolik by ušetřil, kdyby si to dělal sám.

    O moje kolo se stará kámoš ve svém servisu - za práci si nic neúčtuje (jednou něco udělá on mně, jindy já jemu), platím jen za použitý materiál (velkoobchodní cenu)

    [ Zpět ]
    Datum: 17.02.2008
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: údržba

         

    Pokud dostanu centrovací vidlici, tak to budu dělat sám :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 17.02.2008
    Autor: Jílke
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: údržba

         

    Po 25-ti letech co si vlastnoručně servisuji kola asi už těžko budu hledat servis který to udělá lépe než já sám :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 17.02.2008
    Autor: Petrun
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: údržba

         

    měním pláště, duše, brzdové špalky, lanka, čistím a mažu občas řetěz atd. atd. Sem tam něco vylepším, něco odmontuju, něco novýho přidám atd. Nedělám žádnou jinou údržbu. Jediné, co bylo potřeba za ty roky ještě udělat, bylo vyměnit jednou prasklý drát (udělal jsem) a vycentrovat zadní kolo. To jsem nechal na servisu, protože to nemám v ruce a trvalo by mi to hrozně dlouho :o( takhle jsem to tam hodil cestou z práce a další den zase vyzvedl...

    [ Zpět ]
    Datum: 17.02.2008
    Autor: Jurimír
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: údržba

         

    Na kole si doma dělám vše sám až na několik věcí, které nechávám na servisu:
    - vidlice
    - tlumič
    - vyplétání kol
    - centrování (když je nutnost, tak si docentruju sám, ale trvá mi to dlouho aby to bylo slušně a nebaví mě to, takže nechávám docentrovat vždy při servisu něčeho jiného, třeba když dávám tlumič po sezoně na pravidelný servis)
    - brzdy, pokud je nutno v rámci zásahu měnit kapalinu/minerální olej nebo odvzdušňovat; zvládnul bych to i sám, ale zase bych se s tím trápil delší dobu a hlavně kvůli kombinaci nutnosti mít na každé brzdy jinou odvzdušňovací sadu (doma máme troje různé hydry) a současně frekvence tohoto zákroku je zcela minimální (zatím jsem nemusel ani na jedněch brzdách dělat a to ty nejstarší už mají roky), tak se nevyplatí si tu odvzdušňovací sadu vůbec pořizovat (na jeden zásah za x let) a v servisu jeden zásah přijde na méně než pořízení té sady.

    Pokud máš doma jen jedno kolo, tak je otázka u spousty dalších věcí, jestli má cenu si je dělat doma. Spousta z nich je sice hrozně jednoduchá, ale na každou kravinu je třeba speciální klíč, který něco stojí. Já mám nakoupeno nářadí poměrně dost, ale doma servisuju kol více (v tuhle chvíli 4).

    [ Zpět ]
    Datum: 17.02.2008
    Autor: Mlok
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: údržba

         

    Nenechávám nic, co si mohu udělat sám, na jiných.

    Jediné, co dávám dělat odborníkům (kamarádi v servisech), je protažení středových závitů, ofrézování hlavy a přesné nalisování misek hlavových ložisek a ofrézování ok na kotoučovky na novém rámu a vidlici, protože tyto nástroje se kvůli jejich ceně a četnosti použití nevyplatí kupovat. Další, co si nechám udělat, je první vycentrování kol po vypletení (výplet dělám většinou sám), protože jeden můj známý (majitel prodejny a servisu) má možnost krom přesného centrování i měřit (a nastavit) přesně také napětí špic (poroučím si tvrdý výplet).

    Jinak na kolo nenechám nikoho chytnout.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.02.2008
    Autor: Bin-Laďin
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

287 cyklistů (9 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024