reklama

Údržba kola

Potřeboval bych poradit.Jak často,co všechno a čím čistit komponenty na kole.Teď myslím kompletní rozebrání kola.Jsem typ,který jezdí po zablácených a prašných cestách,kolo mám dost často zaflákané,pak ho strčím na vapku a maximálně použiju WD40 na přehazku,přesmyk a řetěz.Určitě máte lepší zkušenosti.Mockrát díky.

[ Zpět ]
Datum: 24.05.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Karlos (deepheart@seznam.xx))
  • Re: Údržba kola

Já se vyjádřím pouze k té wapce - ta se mi nepozdává, protože pod velkým tlakem to prostříkne až dovnitř, třeba i na ložiska, středové složení a tak. Raději užívám kbelík + košťátko + houbu, popř netlakovou vodu z hadice.

[ Zpět ]
    Datum: 24.05.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Tu vapku nepoužívej!!!

[ Zpět ]
    Datum: 25.05.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Vlada)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Ahoj Karlosi, dík za téma, také mi některé věci vrtají v hlavě, budu toto téma s chutí sledovat. Wapce se také vyhýbám....

[ Zpět ]
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Lubas)

Určitě rozebrat po nebo aspon před sezonou.Jinak když to chodí tak proč do toho rejpat?Ta wapka opravdu není nic moc.

[ Zpět ]
    Autor: Neregistrovaný uživatel (62jarda)

Tak tak... kýbl s vodou, smeták, hadr. Vapku radši ne.
    Na mazání používám GT80, myslim že bude o něco lepší než WD40 a cenově asi srovnatelné. Na řetěz mám teflonovej olej s kapátkem, nevyplácá se toho tolik jako při použití spreje.
    A pokud tě zajímá něco víc jak udržovat kolo, doporučuji www.cyklo.cz , kliknout nahoře na ! a je tam hezky zpracovanej kalendář údržby kola.

[ Zpět ]
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Le Zakarr)

Co to je GT80,výrobce,cena?

[ Zpět ]
      Datum: 26.05.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Karlos)

To Karlos: Omlouvém se za zpoždění.
        Takže "GT 85", konzervační olej s teflonem, ve spreji, vodoodpudivý. Výrobce nevim, nějaká Anglie, baleno v 200ml červenočerná plechovka, cena 150,- - 170,- kč, podle toho kde to koupíš. Pak je ještě "TF2", taky s teflonem neboli s PTFE, používá to kamarád a asi to bude něco velmi podobného, jenom jinde vyráběno.
        Pak mám na řetěz teflonovej olej s kapátkem "FINISH LINE Teflon plus", cena 149,-kč/120ml a 99,-kč/60ml.
        Jinak sem s tim spokojenej, docela to na tom kole i vydrží, můžu doporučit.

[ Zpět ]
        Datum: 27.05.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Le Zakarr)

Tak sem si tu početla:o)

Mám dotázek - poraďte mi něco, čím bych ty různý věcičky mohla jen nastříkat, dobrovolně se přiznávám, že nejsem v stavu něco rozmontovávat a pak skládat dohromady.

Už mám najeto skoro 100km, takže se musím domluvit na garančce, kde budu klást japné a nejapné dotazy, páč mi přijde, že tam někde něco vzadu u přehazovačky zlobí, speciálně, když řadím na číslo 6 a 7:-)

Odborníkům se omlouvám za neoborné výrazy:-))

[ Zpět ]
    Datum: 13.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Aktij)

Ahoj Aktij. No samozřejmě můžeš používat nějaké mazadlo ve spreji, konkrétní Ti poradí určitě někdo, kdo to používá nebo v prodejně, má to jedinou vadu - vyšší a ještě vyšší cena. Ale chci Ti odpovědět na to zlobení vzadu - jestli myslíš, že to obtížněji háže z menšího kolečka na větší (třeba přehodíš a jen to cvrliká, ale řetěz zůstane dole), tak bych to viděl na pouhé zkrácení lanka přehazovačky buď otočnou maticí v místě, kde lanko vniká do vlastní přehazovačky, nebo lze zkrátit otočnou maticí u řadící páčky. Máš nové kolo a zajíždíš ho, tak si to všechno sedá. To je normální, Úďo...

[ Zpět ]
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)

No dělá to při přeřazení na stupeň 6 a 7 z obou směrů, sice to přeřadí, ale pak to tam právě vydává nějaký zvuk:o))) Ale to napočátku nedělalo.
        Ale jinak jezdí Axisek supéééééér.

[ Zpět ]

Jak pojedes na garancku, rekni jim o tom, oni na to mrknou. Nekdy je lepsi to nechat lidem, co tomu rozumi - taky jsem nemohl seridit "blbej" horni doraz na presmyku (clovek by rekl pohrat si se dvema sroubkama) a od garancky neni problem :o))

[ Zpět ]
          Datum: 16.06.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Pepe)

jj, zítra jdu na garančku, tak jim to povím, rozhodně nic seřizovat sama nebudu:o)

[ Zpět ]
            Datum: 17.06.2005

Do ustálených systémů se nemá zasahovat!!!
    To je velice moudrá rada, ale kontrolovat, kontrolovat a pak ještě jednou kontrolovat

[ Zpět ]
    Datum: 17.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís (baloun@1vpas.xx))
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Hledá se cyklistka nejen na kolo.

Hledám: Hledá se cyklistka nejen na kolo.
včera
Ahoj, hledám vážný vztah založený na lásce, věrnosti, důvěře a vzájemným porozumění. Chci Tě mít rád a Tvé srdce…

Hledám: Parťák nebo parťačka na kolo

17.10.2017
Hledám parťáka nebo parťačku na kolo o víkendu na pohodové ježdění,věk 50

Hledám: parťáka MTB těžší terén

Hledám: parťáka MTB těžší terén
17.10.2017
Pánové, hledám pohodového parťáka pro vyjížďky do těžšího terénu. 53 let z Prahy.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

221 cyklistů (17 přihlášených)

Reportáž psaná na kole 1.

Jezdím do práce na kole. Pokud máte takového kolegu nebo kolegyni, prosím, ušetřete je soucitných pohledů a…
Martynka | 04.10.2017

Malý gurmánský výlet po jižním Walesu

Suchá předpověď počasí na poslední srpnový víkend, pondělí volné (bank holiday), příznivě načasované…
cyklo-poustevnik | 30.09.2017

Vodňansko

Do Vodňan jsem za svých více jak 50 let života prvně zabloudila loni v létě cestou na poutní místo Lomec, kde…
radka | 21.09.2017