reklama

Trenažer a válce

Jaký je rozdíl mezi cyklotrenažérem a válci ? Teda kromě vzhledu :-) Nechci v zimě zahnít a na rotoped se mi moc nechce. Ne že by nebyla motivace, ale má blbý posez i ostatní vlastnosti. Jiný se mi kupovat nechce, kolo je kolo.Nejlepší by byla zima podobná té loňské, ale na to se spolehnout nedá.

[ Zpět ]
Datum: 20.11.2007
Autor: ronda
  • Re: trenažer a válce

         

    Nevim, jestli si nedelas srandu, ale zrovna vcera nebo predevcirem jsem to psal treba tady: http://www.nakole.cz/diskuze/tema.php3?id=6057

    [ Zpět ]
    Datum: 21.11.2007
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: trenažer a válce

           

      Srandu si nedělám. Tebou připomínaný téma jsem pročítal už dřív a ještě jednou teď. Diskutuje se tam ale víc o spinnech a o tom, jestli doma, nebo v houfu... To, že na válcích je potřeba umět tuším taky. Jde mi ale o "pocity"z jízdy na válcích, nebo trenažeru (ne spinningu). Jestli se na válcích nějak podstatně mění zátěž podle převodů, nebo se jen šlape do... Krapet si nějaké změny jízdních odporů válců představit dovedu, ale rád bych slyšel zkušenost z praxe. Trenažery mají brzdu, trošku se ale bojím podle některých reakcí mechanické odolnosti. Vím že jsou určitě nějaké profi mašinky, které vydrží všechno, ale mám určitou finanční mez.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.11.2007
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: trenažer a válce

             

        Mne to jenom prislo zvlastni, ze se to probira jinde a behem par hodin misto doplnujiciho dotazu ve vlakne stavajicim zalozis hned novy. Proto se v odpovedich bude vetsina veci asi opakovat, coz slo prave vynechat. Ale zase se to tam tak rozplizlo, ze mas asi recht s vytvorenim novyho vlakna.

        Na valcich se meni zatez podle zvolenyho prevodu. Asi tezko na nich pujde provozovat treba silovy trenink,sila se trenuje do kopcu, ne na valcich.
        Jsou urceny spis k najizdeni, toceni v AeP, takze k tzv. najizdeni kilometru, kdyz je venku treba hnusne. Prevody u bezne silnicky podle me na tohle normalnimu smrtelnikovi staci. Mam na silnicce kompakt (50/34) a kazetu od 11 zubu, pokud udrzuji normalni kadenci, takze cca 90-95 ot./min, tak se uz s 12 zuby na kazete dostanu po chvili bezpecne na anaerobni prah (+- 50 km/h, mozna). Jezdim i zavodne na biku, nejakym vyraznym nedostatkem vykonnosti to tedy snad nebude. Komu mozna zatez nestaci, budou asi velci tezci (a uz dobre trenovani) jezdci, protoze je na rozdil od realne jizdy nebrzdi vlastni vaha, tj. ze v tomhle pripade nejde brat v potaz vykon/kg hmotnosti.
        Zakladni principy jinak najdes bud v tom zminenym predchozim vlakne, nebo i tady od Mloka. Na jakykoli dalsi podrobnosti se klidne ptej dal :o)

        [ Zpět ]
        Datum: 21.11.2007
        Autor: vasek
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: trenažer a válce

         

    Tak já něco napíšu:
    Válce jsou jediný prostředek na ježdění doma, který je blízký pocitově jízdě v reálu. Jízda na trenažeru s reálem nemá naprost nic společného.

    Válce:
    - blízké reálné jízdě, která je zcela plynulá
    - vynikající na trénink kruhového šlapání
    - odpor se nastavuje většinou jen změnou převodu, pro hodně výkonné to ale nemusí stačit a i na nejtěžších převodech se nedostanou na vyšších tepů, na základní vytrvalost by měly stačit každému, mě osobně stačili vždy i pro vysoké tepy bez problémů; tohle je dané tím, že na rozdíl od jízdy venku chybí odpor vzduchu a tedy při zvyšování rychlosti zátěž roste mnohem méně; existují i válce s přídanovou brzdou navíc (pokud někomu nestačí změna zatížení převody)

    Trenažer:
    - s jízdou v reálu nemá nic společného, kolo je zcela nepřirozeně fixované
    - i lepší dražší trenažery nemají nijak moc plynulou zátěž
    - vyloženě kazí techniku šlapání
    - rám dostává pěkný záhul, obzvlášť pokud chceš jít ze sedla

    Osobně jsem ani na slušném trenažeru nevydržel jezdit vůbec, bylo to úplně o ničem. Na válcích je to už výrazně lepší, ale stejně je to hrozná nuda. Navíc nefouká vítr, takže se člověk potí jak prase, to jsem tedy řešil velkým větrákem, ale i tak nic moc.
    Do trenažeru bych nešel určitě, buď válce a nebo případně rovnou spinner (slušný spinner alespoň dokáže udělat jízdu celkem slušně plynulou, ovšem fixace a špatný vliv na techniku šlapání opět zůstává).

    [ Zpět ]
    Datum: 21.11.2007
    Autor: Mlok
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: trenažer a válce

           

      Ještě k válcům jsem zapomněl dodat, že se na nich musíš naučit jezdit. To by ale měl zvládnout asi každý. Mě trvalo cca hodinu než jsem dokázal jet souvisle neomezeně dlouho. No a cca po deseti naježděných hodinách už jsem měl jistotu jízdy, zvládal jízdu ve stoje, pomalu, větší kadence na lehčí převod... Jízda bez držení přišla až časem, dlouho se mi to nechtělo zkoušet. Pak jsem ale zjistil, že je to skoro lehčí než jet s držením jen jednou rukou.

      Stejně se ale u válců nevydržel dlouho, pouze jednu zimu. Tu jsem tedy jezdil poctivě celou zimu a najezdil cca 100 hodin. A i když to byla nuda, tak jsem za tu jednu zimu rád, protože mi to hodně zlepšilo techniku šlapání, což teď na fullu oceňuju.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.11.2007
      Autor: Mlok
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: trenažer a válce

             

        Dík moc Tobě i Vaškovi. Vaše odpovědi jsou to, co jsem hledal. Tak trochu jsem si to myslel, ale měl jsem zatím možnost okoštovat jen levnější magnetický rotoped. Tam je to brždění vopruz a asi to bude i na levnějších trenažerech. Takže si pořídím válce. Nejsem žádný závodník, pro mě podle vašich slov budou až až. Když jsem totiž koukal před závody silničářů na maníka na válcích, nebyl jsem si zrovna jistý. Kmital nohama, div si koleny nevykopal zuby. Tak jsem měl jen obavu, aby to nebylo spíš jen na "uvolnění kloubů" před závodem.

        [ Zpět ]
        Datum: 22.11.2007
        Autor: ronda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: trenažer a válce

           

      Jen doplneni:
      - na valcich lze zatez regulovat jeste trochu hustenim zadniho plaste.

      Oboje - trenazer i valce jsou pakarna na hlavu ;-). Mam valce a vic jak pul hodinu jsem na nich nedal. Proste jsem spad nudou. A pak jsem se naucil si nasadit sluchatka a pred sebe posadit notebook s nejakym nenarocnym filmem. A razem jsem dal dve i tri hodiny ;-)

      Nektere trenazery lze pouzivat pro gameseni na pocitaci. Pocitac ti promita trasu a podle kopcovitosti meni automaticky zatez. Jednou jsem to zkousel a je to pomerne zabava. V nabidce jsem videl i moznost zavodeni s kamosi po siti ;-)

      Kazdopadne doporucuji:
      -valce kdyz to opravdu venku nejde na zlepseni techniky
      - zimni kolo + obleceni + vybaveni a prodlouzit si sezonu.

      pro mne je kazde zajezdeni venku zabavnejsi nez valce/trenazer/spinning

      [ Zpět ]
      Datum: 29.08.2010
      Autor: lester
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Trenažer a válce

         

    Využiji vlákno, chtel bych se zeptat, je tady nekdo kdo si treninkové válce postavil sám doma? Docela o tom uvazuji. Nemel by nekdo aspon hrubý výkres? Díky.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.08.2010
    Autor: Mig-all
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Trenažer a válce

           

      Podivej se radsi po inzeratech, spousta lidi si kupuje ruzna zarizeni pro domaci trenink a jsou v provozu tak 1 mesic po Novem roce. Kdyz stoji nove tak uz +- 3000, lehce jete jdou usmlouvat urcite i okolo poloviny ceny a za tuhle cenu nesezenes ani komponenty a material ze kterych budes chtit stavet, nehlede na ztraceny cas, energii a samotnou jejich funkcnost.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.08.2010
      Autor: vasek
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Trenažer a válce

             

        Přesně, takhle od února jsou cyklobazary a Aukro plný válců, stacionárů, apod.;-)

        [ Zpět ]
        Datum: 29.08.2010
        Autor: Joe-CUBE
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Trenažer a válce

               

          no to je sice hezké ale já bych je potreboval hned :-) do noveho roku fakt cekat nechci. Navíc uz asi pul roku je po internetu hledám a nic! Aukro beznadejne prázdné, lidé.cz, bazar na bikeforum atd. atd. proste nikde nic. :-( NEPRODA TADY NEKDO Z NAKOLAKU?

          [ Zpět ]
          Datum: 29.08.2010
          Autor: Mig-all
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Trenažer a válce

                 

            Nechce se mi hledat za tebe, ale treba 1. inzerat v rade co vidim kde se chce nekdo zbavit valcu: http://cykl.cz/item/cube-litening-gtc/category...

            [ Zpět ]
            Datum: 29.08.2010
            Autor: vasek
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Trenažer a válce

                   

              dekuji, tam uz jsem ale psal a ten clovek nereaguje. nemusis za me hledat. ;-)

              [ Zpět ]
              Datum: 29.08.2010
              Autor: Mig-all
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Trenažer a válce

                     

                Zkus dat ten inzerat sam a chvili pockej, ona i poptavka je nizka a tak malokdo ten inzerat vubec poda, treba se rozhodnou lidi k prodeji az kdyz uvidi ze se muzou zbavit veci kterou vubec nepouzivaji.
                Tady http://cyklotrenazery.heureka.cz/roto... mas treba nove valce uz za +- 2400 kc (!), kdyz si budes nechavat valce soustruzit, kupovat vyhovujici loziska, nahon atd. atd., dostanes se na stejnou cenu?

                [ Zpět ]
                Datum: 29.08.2010
                Autor: vasek
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Trenažer a válce

           

      Před lety jsem si válce vyrobil. Do duralových trubek venkovního průměru 63mm se dovnitř přesně daly naklepnout vyřazené kladky s ložisky. Nejvíc práce mně dal náhon válce pod předním kolem. Protože se mně nechtělo trubky zkracovat, byly válce široké kolem metru, což mně zezačátku docela vyhovovalo, abych se na nich udržel. Neměly ale žádnou setrvačnost a hlavně mně to na nich nebavilo.
      Druhé jsem dělal před pár lety pro mládence co jezdí závody na "klasické" trojkolce a na nich viděl, jak se soupeři na válcích rozjíždějí. Protože nepotřebuje honit rovnováhu, použil jsem mnohem kratší válečky z pásového dopravníku, co fabrika vyhodila do šrotu. Ty už nějakou setrvačnost mají a dá se na nich trénovat i síla, protože při jejich malém průměru je valivý odpor značný. Oboje jsem dělal bez výkresu, rámy jsem přizpůsoboval "smeťákovým" dílům.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.08.2010
      Autor: drak
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Trenažer a válce

         

    Tedy, prekvapuje mne, ze se tu pta nekdo, od koho jsem si posledni zimu valce sam pujcoval. To jsi je mel jen pro ozdobu na zdi? 8-)
    Rekl bych, ze nejsou spatne, kdyz je clovek zavren vprostred mesta, jako ja a cas ma jenom v dobe, kdy uz veknu neni videt.
    Za tu chvili, co jsem je mel, mi citelne pomohly se slapanim, konecne jsem pochopil, co to je DOOPRAVDY dokulata.
    Zakladni uroven zateze jsem volil nahustenim, okamzite doladeni razenim.
    S tim ucenim - myslel jsem, ze jiz umis. Ale jinak doporucuji alespon 10 minut na zabradli, nez clovek zalehne. (http://mur.rajce.idnes.cz/Valce_leho/#DSC02393... 8-D

    Rotoped mi silne nevyhovoval uz pri prvnim sednuti v krame. O tridu lepe jsem se citil na cyklotrenazeru (takovem tom lepsim rotopedu).
    Trenazer, do ktereho se vsadi vlastni bicykl, jsem zkusil jen u kamarada a na jeho kole. Mel jsem porad pocit, ze se to musi rozpojit, ale to asi jde o zvyk.

    Podtrzeno, secteno: Jestli si nakonec neco koupim, budou to valce (i kdyz nejake sirsi).

    [ Zpět ]
    Datum: 29.08.2010
    Autor: Murphy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Trenažer a válce

           

      Jestli to nebude tim ze se ptal pred 3 roky :o)
      Jinak na lehaci jsem jeste nikoho na valcich slapat nevidel, klobouk dolu.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.08.2010
      Autor: vasek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Trenažer a válce

         

    využiji starší vlakno, tak at vas to nemate, má tady nekdo válce Roto? Koupil jsem je jako své první válce, rad bych znal názory a zkusenosti zapálených "válcovačů" díky :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 09.09.2010
    Autor: Mig-all
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Trenažer a válce

           

      Treba ja, normalni funkcni hlinikove valce, nevim co k nim rict vic.

      [ Zpět ]
      Datum: 09.09.2010
      Autor: vasek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Trenažer a válce

             

        jestli se nejak neserou, jaka je hlučnost? nezvetšuje se časem? jak opotřebovavaji pláště? Co ložiska? A co guma? jak dlouho vydrží? Neprokluzuje?

        [ Zpět ]
        Datum: 10.09.2010
        Autor: Mig-all
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Trenažer a válce

               

          Spolehlive, za tu cenu udelaji dobrou sluzbu. Hlucnost uplne v normalu, mam je sice ve sklepe, ale s podlozenim karimatkou je to vzdycky lepsi. Loziska mam porad prvni a nevim proc je menit, na valcich se jezdi za +- stale teploty a v suchu, bez otresu. Jenom jsem jednou menil tu gumu, vydrzela snad nejakych 4000? km, ted ji nechavam vyvesenou. Neprokluzuje.
          Jako ke vsem ostatnim modelum k nim zapomneli pribalit nejakou motivacni mantru, to je u nich to nejvetsi minus.

          [ Zpět ]
          Datum: 10.09.2010
          Autor: vasek
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Trenažer a válce

                 

            hmm tak za tu cenu moc dobrou sluzbu neudelaly teda :-( koupil jsem je starší ale hned po zaruce a jako nove parkrat jezdene bez zjevnych poskozeni a opotrebovani, po par hodinach mi praskl válec! Vyrazne nedoporucuji, snad jedine hlinikove.

            [ Zpět ]
            Datum: 13.11.2010
            Autor: Mig-all
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Trenažer a válce

                   

              Ja psal o svych HLINIKOVYCH valcich Roto za par supu ze jsou v pohode. Mas napsat ze jsi kupoval umelou hmotu.

              [ Zpět ]
              Datum: 13.11.2010
              Autor: vasek
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Trenažer a válce

         

    Na válce si zatím tedy nevěřím, ale koupil bych ten trenažér, který se přidělává na poháněné zadní kolo a tam sem nic na 20" nikde zatím neviděl, všechno jen na 26" a víc.

    [ Zpět ]
    Datum: 14.11.2010
    Autor: Arnošt905
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Trenažer a válce

           

      Jestli zvladnes valce na klasice, das to i na kole, neboj. Jen to chce nejake sirsi. Ja mel od Rondy pujcene valse, kde "pracovni sirka" byla cca 35 cm. Chtelo by to alespon 50. 8-(

      [ Zpět ]
      Datum: 14.11.2010
      Autor: Murphy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Trenažer a válce

         

    Využiji téma. Nenasel by se tady nejaky kutil konstrukter, ktery by umel navrhnout a vyrobit za levno a z nejakych dostupnych soucastek home made vetrak pro válce pohaneny vlastni silou? Myslím něco takového: http://media.performancebike.com/images...
    Jezdim v mistnosti bez oken, a nemam tam zasuvky, navic eletrina taky neco stojí takze napad je to dobry i pro ostatní, jenom nevim jak a z ceho to vyrobit.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.11.2011
    Autor: Mig-all
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Trenažer a válce

           

      Nějak nechápu smysl větráku na válcích...

      [ Zpět ]
      Datum: 24.11.2011
      Autor: hekynen
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Trenažer a válce

             

        Já docela jo. Kus od sebe taky jeden mívám. Jinak se potím jak dveře od chlíva

        [ Zpět ]
        Datum: 24.11.2011
        Autor: ronda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Trenažer a válce

               

          Já se potím taky (jak vrata od chléva), ale rozhodně by mne nenapadlo nechat na sebe foukat větrák... To k pohybu holt patří. Loužička se pak utře...

          [ Zpět ]
          Datum: 24.11.2011
          Autor: hekynen
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Trenažer a válce

             

        No tak si tu svoji nechapavost nechej pro sebe ;-)

        [ Zpět ]
        Datum: 24.11.2011
        Autor: Mig-all
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Trenažer a válce

               

          Mne se na válcích líbí PRÁVĚ to, že na nich nefouká... ;-)

          [ Zpět ]
          Datum: 24.11.2011
          Autor: hekynen
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Trenažer a válce

             

        Jak nechápeš, simuluje se tak odpor vzduchu.

        [ Zpět ]
        Datum: 25.11.2011
        Autor: abernathy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Trenažer a válce

               

          Ještě bych docela chápal dát ten fučák dozadu, aby jel po větru. Taky jezdím na kole nerad proti větru...

          [ Zpět ]
          Datum: 25.11.2011
          Autor: hekynen
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Trenažer a válce

                 

            Když jsme před x lety coby študáci brigádníci překáželi při stavbě pasovky na Maximu. odnesli jsme si domů válce a postavili trenažér, kterej se nechal naklápět ve všech směrech. Dokonalá iluze. V zatáčkách se nesmekalo, brzdy neblokovaly, kola se neprotáčely. Akorát ten větrák jsme neměli.

            [ Zpět ]
            Datum: 25.11.2011
            Autor: abernathy
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Trenažer a válce

           

      Jako kdybych tam viděl ventilátor ze starý dobrý Škody 1203. Buďto tam zapřáhnout dynamo a vyloudit těch 12 voltů :-)) nebo místo motorku dát řemeničku.

      tenhle ventilátor používám třeba na vysoušení po malování a je to docela hukot. Připadal by sis jako při pořádným sjezdu :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 24.11.2011
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Trenažer a válce

           

      ještě by to mohlo simulovat terezín :)

      [ Zpět ]
      Datum: 24.11.2011
      Autor: újezďák
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Trenažer a válce

             

        Myslíš - zástup mladých, nadějných horolezců stoupal komínem Terezínského krematoria?

        [ Zpět ]
        Datum: 25.11.2011
        Autor: Zden42
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Trenažer a válce

               

          Ty nevíš co znamená v cyklistice "terezín" ?? Zkus pohledat, s historií a krematoriem to nemá nic společného.

          [ Zpět ]
          Datum: 25.11.2011
          Autor: Holfi
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Trenažer a válce

                 

            Taky nemusím vědět všechno!

            [ Zpět ]
            Datum: 25.11.2011
            Autor: Zden42
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Trenažer a válce

                 

            Taky tam žádný není.

            [ Zpět ]
            Datum: 25.11.2011
            Autor: abernathy
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Trenažer a válce

               

          http://www.nakole.cz/diskuse/9145-cyklisticky...

          [ Zpět ]
          Datum: 25.11.2011
          Autor: macikm
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

262 cyklistů (2 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024