reklama

SPD-poprvé na nohou, jak se nezabít a zajezdit si

Ahoj všem,
včera jsem se stal poprvé v životě majitelem SPD botek. Co mi poradíte dříve než poprvé vyrazím. Nastavení pedálů, zkušenosti s jízdou, eliminace pádů apod.
Raději rady než sádry...>

[ Zpět ]
Datum: 24.05.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Lubas)
  • Re: SPD-poprvé na nohou, jak se nezabít a zajezdit si

         

    Je mi sice až hloupé, že odpovídám první, ale: když jsem namontoval první SPD (Shimano M 520), nastavil jsem je na maximální mínus, obul tretry a zkusmo tak 300 m jel - zkoušel jsem vycvakávat a zase nacvakávat. Tím učení skončilo. Trochu jsem pak poutáhl k plusu a druhý den hned jel nějakou stovku - šlo to samo. Když jezdíš po zpevněných silnicích, je to asi snadnější učení než možná v těžším terénu. A když třeba na horáku ztratím rychlost doslova na 20 cm, třeba se nějak zaseknu mezi kořeny, tak to vycvaknutí přichází naprosto automaticky, nijak na to nemusím myslet. Rozhodně bezpečnější než utažená klipsna.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.05.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: SPD-poprvé na nohou, jak se nezabít a zajezdit si

         

    neboj se toho jen jezdi ja z naslapama spadl uz tolikrat ze se to zatim jeste da spocitat.nedavno jsem si koupil novy naslapy a i boty , prijizdel jsem k vratum ze si jako sesednu a uz jsem se valel takze asi tak presna rada neni ale do toho rychle prijdes nejdriv na to myslis a pak to jde samo. stastny kilometry cau roman

    [ Zpět ]
    Datum: 24.05.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (irwa ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: SPD-poprvé na nohou, jak se nezabít a zajezdit si

         

    Nazdar,
    v každém případě si nastav pedály na co nejmenší sílu zacvaknutí. To udělaš pomocí imbusu tak, že otočíš oba dva šroubky na každém pedálu co nejvíc na mínus a pak si můžeš, až si zvykneš, pomalu přidávat. Taky si musíš dobře nastavit kufry, (železná destička na spodku bot) musíš ho mít přesně tam, jak je kolub, který spojuje palec s nohou. Na každém přechodu si "vypínej" zezačátku už dopředu, a to už potom půjde samo. Každý ze začátku na tom spadne a já jsem dokonce četl ve Velu, že než se člověk naučí jezdit s SPD trvá to čtyři sezóny. Šťastnou cestu a co nejméně škrabanců na tobě i na tvém kole.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.05.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Juddi ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: SPD-poprvé na nohou, jak se nezabít a zajezdit si

           

      Děkuji všem za cenné rady, hned jak přijdu domů, tak přenastavím pedály a ....

      [ Zpět ]
      Datum: 24.05.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Lubas)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: SPD-poprvé na nohou, jak se nezabít a zajezdit si

         

    Ahoj, tak jsem včera poprvé vyrazil v tretrách, je to o zcela jiném šlapání. Překvapili mne však dvě věci: jednak po chvíli mne pálilo bříško u nohy (jako čert)-tak nevím zda je to nezvyk a také jsem měl dost otlačený zadek, na krátké délce trasy jsem již při návratu pocitoval stavy jako po dlouhém výletu.
    V kterých místech máte zámek? Dal jsem si jej pod bříško nohy-není to tím?

    [ Zpět ]
    Datum: 26.05.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Lubas)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: SPD-poprvé na nohou, jak se nezabít a zajezdit si

           

      Mě také při prvních jízdách "pálila" ta bříška chodidel, ale bylo to tím, že jsem měl absolutně nevhodné ponožky (měl jsem takové ty za
      3,-/pár od vietnamců). Teď používám trochu kvalitnější a je to pryč. Ovšem když jedu opravdu něco delšího ve vedru po asfaltu, tak to pálení v závěru někdy stejně přijde.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.05.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: SPD-poprvé na nohou, jak se nezabít a zajezdit si

             

        Ahoj Airline, dík za Tvůj názor. Ponožky používám trekové měkoučké a pohodlné. Myslíš, že si to chce zvyknout? A co zadek? také jej cítíš více?
        V kterých místech nohy máš zámek na botě. Posunul jsem si jej přímo pod bříško, předtím byl v místech kde končí bříško a začíná palec. L.

        [ Zpět ]
        Datum: 26.05.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Lubas)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: SPD-poprvé na nohou, jak se nezabít a zajezdit si

               

          Ale jasně, že při dálkách se zadek ohlásí, v závěru, hlavně zase ve vedru. Což bude asi teď v sobotu. Přitom mám kvalitní sedlo, mojrácké boxerky + cyklokalhoty. Občas "vstanu" ze sedla a pak je to zase dobré. Prostě to k tomu patří. Kufry na tretrách mám namontované v té dvojici otvorů blíže ke špičce boty + navíc šoupnuto opět ke špičce (ten systém bude asi podobný u většiny treter - dvě dvojice závitů pro kufr a ta destička se navíc pohybuje dopředu - dozadu).

          [ Zpět ]
          Datum: 26.05.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (airline)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: SPD-poprvé na nohou, jak se nezabít a zajezdit si

           

      S tim zamkem. Doporucuje se mirne povolit a zkusit se par stovek metru projet. Noha si sama rekne, kde chce na pedalu sedet. Kazdopadne si dej bacha, at nemas vybocenou patu...bud ven nebo dovnitr. Mej jsem takhle bolesti v kolenou a ne a ne prijit na to, cim to je. Pak jsem si vsiml, ze tu nohu man vybocenou dovnitr...narovnal jsem a je to v poho.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.05.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Michal)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: SPD-poprvé na nohou, jak se nezabít a zajezdit si

         

    Radím Ti tu, jak se v SPDéčkách nezabít...včera se mi namotal řetěz na převodník a byl to v tu chvíli takový hukot, že se mi skoro vycvaknout nepovedlo.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.05.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

387 cyklistů (18 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024