reklama

Kolo Silence?

Ahojte, chci si koupit nove kolo kolem 10k,- (vim, ze v dane relaci nemuzu cekat nic zavratneho). V jednom obchode jsem narazil na MTB znacky "Silence" - cena 9.5k - osazeni komplet letosni alivio, vsechny doplnky ritchey (sedlovka, plaste, riditka, atd.), vidlice suntour XCM lock-out. Jde mi o to, jestli mam verit znacce Silence, myslim tomu ramu - osazeni je za ty prachy super. Jinde jsem to kolo videl za 11.5k - bohuzel pouze kamene obchody, na netu jsem samo nic nenasel... Je to darek k 20. narozeninam, ale bohuzel penez vic neni... Diky za nazory.

[ Zpět ]
Datum: 03.06.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (smrky)
  • Re: Kolo Silence?

         

    Nikdy jsem o takové značce neslyšel, ale to je celkem jedno. Prodejce si koupí na Taiwanu nějaký no-name rám a nechá si na něj stříknout nápis "Silence". Pak to prodává jako svoji značku. Obávám se, že ti tady o "kvalitě" takového rámu nikdo nic neřekne - je to totiž velká neznámá. Snad se dá říct toto - je to nejdostupnější (nejlevnější) hliníková slitina, trubky nejsou zeslabované, rám po svaření není tepelně upraven... Nevím, co k tomu dodat, kupuješ prostě levný no-name (což ale neznamená, že pro určité použití s ním nebudeš spokojený...).

    [ Zpět ]
    Datum: 04.06.2007
    Autor: ckp13
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolo Silence?

           

      Dobry den, lepsi je si o ramu nejdrive neco zjistit a az pak kritizovat. Ram Silence je ze slitiny 7005 (z teto slitiny jsou treba i kvalitni nemecka kola Stevens nebo kultovni DaBomb), je zeslabovany (Double Butted), je u nej pouzita technologie Hydroforming (tvareni trubek pomoci horkeho oleje) no a o tom, ze by nebyl tepelne zpracovany, to je blud nejvetsi. To ze na ram nekdo nalepi znacku Scott,Trek, Merida nebo jakoukoliv jinou se z ramu nestane ram lepsi, ale jen nekolikrat drazsi. Silence je dobry ram za dobrou cenu ze stejne tovarny jako mnoho jinych svetovych znacek, stejne jako dalsi podobne "nove male" znacky na ceskem trhu, jako je Vautron, Maxbike, atd. To, ze nekdo neco dela ve velkem, neznamena ze to dela dobre, mnohdy je pod honosnou znackou prodavan jen predrazeny smejd. Pozn.: Nejsem dovozce tohoto ramu, ale zabyvam se stavbou kol na zakazku a obcas ramy Silence pouzivam - k plne spokojenosti zakazniku.

      [ Zpět ]
      Datum: 12.04.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Conti)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolo Silence?

         

    také mám podobný problém a v kamenném obchodě mi řekli že prý je to malá česká firma, která si nechávám kola stavět v superioru a snaží se prorazit na trh. je to prý mladá neznámá značka která se snaží prorazit na trhu. proto je prý cena výrobků relativně nízká. narazil jsem na kola této značky v prodejně kol ve strážnici (okres hodonín) a tam mi řekli že prý tato kola prodávají asi 3 roky a nevyskytl se žádný problém....

    [ Zpět ]
    Datum: 23.08.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (infiniti)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolo Silence?

           

      A ty si myslíš, že ti nějaký prodejce přizná, že ty kola, resp. rámy, stojí za h..o a vracejí se mu zpátky jak bumerangy???:-)

      [ Zpět ]
      Datum: 27.08.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (mira.l)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kolo Silence?

             

        A vy uz jste nejaky ram Silence reklamoval? Predpokladam, ze ne.

        [ Zpět ]
        Datum: 12.04.2009
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Conti)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolo Silence?

         

    Nevěřit, zavrhnout.
    Pokud chcete(š) kolo, tak začnimeš na 20 tisíc...

    [ Zpět ]
    Datum: 24.08.2007
    Autor: hekynen
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolo Silence?

           

      Hakynene - tazatel píše, že víc peněz nemá???????????

      [ Zpět ]
      Datum: 24.08.2007
      Autor: Biker65
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kolo Silence?

             

        Já vím. Bohužel je to jen a vždy otázka a problém peněz. Za 10 tisíc opravdu nelze čekat zázraky, zejméma u MTB. Ale i za těch 10 to jezdit bude... Autor se ptal, zda věřit RÁMU Silence. Na toto jsem reagoval. Je jasné, že za tu cenu to opravdu nebude zázrak (rám). Ale kolo bude jezdit. Jen bych ho asi moc netahal do nějakých extrémních terénů, rám se asi bude kroutit (prý je měkký).

        [ Zpět ]
        Datum: 24.08.2007
        Autor: hekynen
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kolo Silence?

               

          Ty ta kola znáš ("rám se asi bude kroutit (prý je měkký)")?
          Co je to tedy za značku?
          Nechci se hádat,páč tomu moc nerozumím, jakou záruku na rám dává hypermarkeťák Olpran? (Zkoušeno Výzkumným ústavem ... )
          ;-)))

          [ Zpět ]
          Datum: 24.08.2007
          Autor: AV
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Kolo Silence?

                 

            Našel jsem to na Internetu v diskusi, proto taky to "prý je měkký" a "asi")... Osobně s tím samozřejmě zkušenost nemám, v této cenové relaci se mé rámy nepohybují...

            [ Zpět ]
            Datum: 24.08.2007
            Autor: hekynen
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Kolo Silence?

                   

              Nevim, jestli zacinajici cyklista pozna v praxi rozdil mezi chovanim tuheho a mekkeho ramu. Zvlast, kdyz tech kol jeste asi moc nevystridal a nema moznost srovnani.
              Mekky ram mozna ubere nejaky Watt vykonu (coz takovy jezdec nepozna), zato bude trosku pohodlnejsi, pokud nebude tazatel jezdit nejaky extremy, proc by musel mit supertuhou spicku :o)

              [ Zpět ]
              Datum: 27.08.2007
              Autor: vasek
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Kolo Silence?

                     

                kdyz se na to bude soustredit, tak pozna ..... ja mam najeto prd, a taky citim a dokonce i vidim, jak pode mnou zadni stavba pracuje, i jak se trosku krouti vidle atd.. ... jde jen o to si toho vsimat ....

                [ Zpět ]
                Datum: 27.08.2007
                Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Kolo Silence?

                       

                  Zadni stavba pracovat dokonce ma, u tveho ramu si zrovna troufam tvrdit, ze pracuje i spravnym smerem.
                  Krouceni vidlice je zalezitost jina.
                  Kde je krouceni ramu nezadouci, je hlavne v oblasti stredu slapani, coz asi opravdu bez zkusenosti moc nepoznas.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 27.08.2007
                  Autor: vasek
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Kolo Silence?

                         

                    Jo tak stred u Avalanche taky trosku pracuje, zvlast kdyz se svymi skoro 90kg jdu ze sedla a klasicky klopim ze strany na stranu, tak se to trosicku hybe .... ale chapu, ze na rozdil mezi tim "co je dobre" a "co uz je spatne" je potreba zkusenosti .. sam je nemam, takze nedokazu posoudit ;o(((

                    [ Zpět ]
                    Datum: 27.08.2007
                    Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Kolo Silence?

                         

                    Zkusenosti, zvlaste zavodniku, jsou pomerne neobjektivni, jedine objektivni je mereni pruhybu. A to byste se divili, jake vehlasne znacky maji mekke ramy. Mezi nejtuzsi ramy na svete mimochodem patri ceska znacka PELLS.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 12.04.2009
                    Autor: Neregistrovaný uživatel (Conti)
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Kolo Silence?

                 

            Pry je ram mekky - a to je zmereno jak, ze je mekky, kdyz ma naopak takove profilovani trubek, aby byl tuhy???

            [ Zpět ]
            Datum: 12.04.2009
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Conti)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Kolo Silence?

                   

              Já nevím, školy nemám.... ale není to v souvislostech původní otázky jedno? Za ty dva roky už si tazatel určitě něco koupil... :-)

              [ Zpět ]
              Datum: 12.04.2009
              Autor: Ifča
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolo Silence?

         

    Tady máš značkové kolo. Doplňky Pell's (jsou velmi kvalitní), šaltr Deore, cena o 500,- nižší. Hlavně je to zavedená značka se spoustou servisních míst. Takových kol se dá najít víc, stačí jen hledat.
    http://www.cyklo-slachta.cz/detail/mtb-(horska...

    [ Zpět ]
    Datum: 24.08.2007
    Autor: Petrun
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolo Silence?

         

    Kolo Šílence......hmmmm.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.08.2007
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolo Silence?

         

    Zdravíčko.
    Na kole jsem najel za 4 roky cca 10 tis km. Kolo má za sebou i Slovinské Alpy a Elbu. Vážím cca 95 kg. Za celou dobu jsem nezaznamenal žádnou závadu na rámu. A tak i u ostatních třech Silenců, které vlastníme. Ostatní komponenty byly běžně opotřebovány (spíš spotřebovány. A proč jsem koupil no name kolo? Protože je osazeno čistokrevnou sadou Shimano Alivio. Renomované značky taky používají rámy vyrobené na dálném východě a možná u stejné fa jako je Silence. A co je nejhorší je to, že míchají sady i přes čtyři typy. Tak se stává, že komponenty které jsou v podstatě neslučitelné jsou namontovány na jednom kole. A tady platí pravidlo, že pomyslný řetěz je tak pevný, jak je pevný nejslabší článek. S pozdravem ať to šlape Old Rum wwww.oldrum.blogspot.com

    [ Zpět ]
    Datum: 19.05.2010
    Autor: oldrum
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolo Silence?

           

      No, řekla bych, že je to rada trošku s křížkem po funuse :o)))

      [ Zpět ]
      Datum: 20.05.2010
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kolo Silence?

             

        ach,so, teď jsem si všimnul, ale třeba se nám nerg. smrky po letech ozve

        [ Zpět ]
        Datum: 20.05.2010
        Autor: vladaza
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolo Silence?

         

    značku znám, nevím, kdy přesně jsem ji zaregistroval, ale několik let to bude, rámu bych se rozhodně nebál, samozřejmě, pokud Ti sedne geometrie, kolo kupuješ jako nové se zárukou a jestli se ti líbí, není co řešit, jak říkám - hlavně, aby ti sedlo, ale na to přijdeš až při jízdě, což může být problém při nákupu přes net

    [ Zpět ]
    Datum: 20.05.2010
    Autor: vladaza
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

400 cyklistů (2 přihlášení)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024