reklama

Praha-Benesov

Ahoj, chci zitra 17.5. vyrazit do Benesova, tim, ze tam sedime cely den na zidli, tak me zacina trochu palit. Zajimalo by me, jestli me cekaji nejaka stoupani (zalezi na poctu, jinak bych to asi nejela) a za jak dlouho to muze prumerny cyklista zvladnout, casove. Kilometraz 47 km me neodradila... Budu vdecna za radu od zkusenych, kterou ovsem vyuziji jen bude-li vcasna! Jinak pojedu na blind a necham se prekvapit. Diky a zdravim D.

[ Zpět ]
Datum: 16.05.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (Dagy)
  • Re: Praha-Benesov

         

    36km z okraje Prahy, ale pres starou benesovskou (hodne frekventovana)... pres Psary a Jilove to je delsi a kopce navic... jeste to muzes objet pres vesnicky po ceste ale to jsou taky zajizdky navic..

    Z Prahy je to porad do kopce, u Novy Hospody (?) pak prudce dolu do Tynce a pak pres par kopecku primo do Benesova.

    1h 30-40min jsem to tusim 2x jela.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.05.2007
    Autor: wewerka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Praha-Benesov

           

      ale Wewerka je moc dobrá cyklistka, neřiď se jí a neřiť se :) já říkám že hodiny spíš dvě. Jinak popis trasy sedí:)
      Přeji štastnou cestu, at nefouká a neprší.

      [ Zpět ]
      Datum: 16.05.2007
      Autor: Tom354
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Praha-Benesov

             

        To je fakt. Wewe ročně najede to samé co Armstrong.

        [ Zpět ]
        Datum: 17.05.2007
        Autor: Biker65
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Praha-Benesov

         

    Odkud jedes v Praze? Stoupani tam trochu je, ale dá se. Pak je super sešup:) Tak dvě hodinky a půl bych na to si dal ... Jel tudy podobně vícekrát.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.05.2007
    Autor: Tom354
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Praha-Benesov

         

    Toto je jedna z těch problematický tras. 6 let jsem pracoval kousek od Benešova, konkrétně v Poříčí nad Sázavou, a za celou tu dobu jsem tam jel na kole pouze a jen o víkendu. Přes všední den mi to po sedmé hodině raní přišlo lehce riskantní, a obzvláště nepříjemné, protože tam vede úzká rozmlácená okreska (zvaná "stará benešovská"), kde navíc díky nedostatku represivních složek jezdí auta poměrně rychle a ostře.
    Svého času jsem to tady na fóru řešil, když si dáš vyhledat "poříčí nad sázavou" tak možná něco najdeš. Tehdy mi někdo radil nějakou trasu více v terénu, bohužel i s úseky kde se kolo muselo doslova nést, ale znělo to velmi zajímavě. Bohužel už jsem nestihl díky změně zaměstnání tuto trasu vyzkoušet. Třeba se najde někdo, kdo bude schopen poradit.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.05.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Praha-Benesov

         

    Trasu neporadím, do Benešova jsem se na kole ještě nevydal. Třeba by ale mohlo pomoci toto ;-) http://www.nakole.cz/regiony/mapa.php3

    Jinak těch Tvých odhadovaných 47km vidím u průměrného cyklisty tak na 2,5-3 hodinky, ona to není (podle ostatních) žádná rovinka...

    [ Zpět ]
    Datum: 16.05.2007
    Autor: Jarda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Praha-Benesov

           

      Ne, to opravdu není rovinka ... jestli budu mít chvilku času (zítra), tak to natrasuju v počítači a přihodím výškový profil ... ale kromě výjezdu z Prahy kde je to v blízkosti Jesenice takové lehce houpavé, to je de facto pořád dokopec-skopec ;((( ..... a zvláště pak závěrečné stoupání do Benešova od Poříčí, a naopak cestou zpátky je obzvláště vypečené to stoupání od Nespek do Ládví, to je hodně hutné :((

      [ Zpět ]
      Datum: 16.05.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Praha-Benesov

         

    Diky všem, tak jsem trochu vystřízlivěla, s plechem se mi asi nebude chtít držet krok. Leda že bych vyrazila ještě teď...Uvídíme, každopádně díky za kompetentní a promptní odpověď. zdravím

    [ Zpět ]
    Datum: 16.05.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Dagy)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Praha-Benesov

           

      Teď nejezdi ... to spíš pěšky vyraž ... ale můžeš-li spát a kde, tak do toho!
      :D

      [ Zpět ]
      Datum: 16.05.2007
      Autor: Tom354
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Praha-Benesov

           

      Hele, uprimne, da se to ... ale je to spise sportovni vylet a pocitej tak 3 hodky jizdy min., pokud tedy nejsi extra chrt, pak se to da mnohem rychleji. Pokud to opravdu chces zkusit, chce to vyrazit brzo, kdyz jeste neni provoz, ten konec dojedes .. a na druhou stranu, ten pocit kdyz si das sprchu, prevleknes se a zasednes na tu klasicky vyuzenou kancelarskou zidli je naprosto k nezaplaceni. A zpatky klidne vlakem a kousek dojet. Takze to nevzdavej, jen to chce pripravu.

      [ Zpět ]
      Datum: 16.05.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Praha-Benesov

             

        3h na 36km? Neprehanej to pls :)
        Kdyz jedu terenem (po cerveny, stoupani nahoru a dolu, po modry) tak jsem z okraje Prahy v Nove Hospode za asi 1h15m. Po silnici (po stary benesovsky) je to pod hodinu. Resp. konkretne za hodinu jsem byla v Tynci a to jsem to nejak zvlast nehnala.

        [ Zpět ]
        Datum: 16.05.2007
        Autor: wewerka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Praha-Benesov

               

          Jenže ty zdaleka nejsi průměrný cyklista. Ostatně stačí letmý pohled na výsledkovou tabulku libovolného cyklistického závodu, respektive na rozptyl dojezdové doby .... 50km v terénu se dá dojet pod dvě hodiny, ale klidně i za 6 hodin.
          A dle popisu zadání mi to proto přišlo na 3 hodiny, osobně jsem Poříčí nad Sázavou dojel někde okolo dvou hodin, ale to stoupání na Bene je pak fakt masox.

          [ Zpět ]
          Datum: 16.05.2007
          Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Praha-Benesov

             

        gracia! za posilu. Nějak mě to láká a tak jedu. Blázen jsem dost, na to abych se zabrzdila až o tu kancelářskou židli, tam mokrý hadr a pak se uvidí. Navíc je to školení, tak o úvodních 5-6 minut mohu přijít. Ale když budu počítat 3 hodiny na cestu, tak možná ještě stihnu zajet na Konopiště. Hmm, to asi ne, spíš skončím někde u Říčan a nasednu na vlak... Ještě jednou díky všem

        [ Zpět ]
        Datum: 17.05.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Dagy)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Praha-Benesov

               

          u Říčan? Tak to bude dlouhý ... Drž se!

          [ Zpět ]
          Datum: 17.05.2007
          Autor: Tom354
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Praha-Benesov

         

    Do Benešova jsem na kole jezdil pravidelně. Jako optimální mi připadala trasa přes Týnec nad Sázavou. Po staré Benešovské jsem jel až do Nové Hospody, tam doprava přes Čakovice na Týnec, tam doleva přes most a za ním opět doleva trochu do kopce, pak kolem Bukovan na Chlístov a do Benešova. Vycházelo mi to z Pankráce na 42 kilometrů. Vždy jsem se dostal pod dvě hodiny.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.05.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Medvěd)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Praha-Benesov

           

      Pravda, tímhle způsobem se dá vyhnout zbytečnému výškovému propadu dolů k Sázavě .... ale pro netrénovaného cyklistu bych pochyboval i o těch dvou hodinách.

      [ Zpět ]
      Datum: 17.05.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Praha-Benesov

             

        Serpentina mezi Novou Hospodou (Kamenicí) a řekou Sázavou má tu výhodu, že směrem do Benešova je to s kopečka a zpátky v podstatě rovinka :o))

        Ty dvě hodiny nejsou nereálné. Na zpáteční cestě nedoporučuju ve Jesenici-Šátalce použít "cyklostezku". Za prvé je to "houpačka" (vjezdy na pozemky), za druhé to nebohého cyklistu odkloní od původní trasy, na kterou se musí pracně a nebezpečně vrátit a navíc pak křížit pruh odbočující k pumpě.

        [ Zpět ]
        Datum: 17.05.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Medvěd)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Praha-Benesov

               

          Ani nevim, ze tam nejaka cyklostezka je. Jezdim vetsinou skrz Jesenici primo do Vestce a pak po polni ceste okolo jahodaren. V podstate napravo od pumpy ve smeru do centra podjizdim most, takze jedu soubezne s Videnskou.

          [ Zpět ]
          Datum: 17.05.2007
          Autor: wewerka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Praha-Benesov

                 

            Ta "stezka" začíná v místech, jak tam prodávaj ten koňskej hnůj - když se jede od Jesenice kolem pumpy, tak hned u prvních baráků vpravo. První půlka je dělená, druhá společná s chodci.

            Já jsem takovej ten "dálniční" typ cyklisty, co mu při jízdě nepřekáží ani hustý automobilový provoz, takže jedu po Vídeňské až ke Krčské nemocnici a nesmírně mi vadí, když ze své rychlosti (hodně přes 40 km/h) musím slevit jen proto, že souběžně vede cyklostezka, po který se nedá jet víc jak dvacet a navíc vede přes zastávku autobusu, která sice nebývá plná lidí jako jinde, ale o kterou bych si při svém vzpřímeném posazu nejspíš urazil hlavu. Příště už po ní nepojedu a budu riskovat pokutu. Vím o případu, kdy za jízdu po chodníku kombinovanou s přejetím přechodu cyklistka platila 2.000,- Kč pokuty (prý za ohrožování chodců), tak jsem zvědavej, kolik by napařili mně za neohrožování chodců.

            [ Zpět ]
            Datum: 17.05.2007
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Medvěd)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Praha-Benesov

         

    Do Benešova jezdím hodně často, min. 4 x měsíčně, beru ho jako "výchozí bod" pro další cesty. Pro mě je nejoptimálnější ta nejrychlejší a nejpřímější trasa - E55, ze Světic to mám celkově 27 km. Je to bezpečná silnice díky širokým krajnicím (pouze cestou tam na dvou místech chybí), ale musí se sledovat provoz za sebou, aby to po ní nehnal nějaký náklaďák. Už jsem si mockrát říkal, že bych trasu Benešov a zpátky mohl jezdit vlakem a ušetřenou energii věnovat tam dál, ale stejně mi to nedá a jezdím to pořád po ose :-).

    [ Zpět ]
    Datum: 17.05.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Ai)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Praha-Benesov

           

      jste janci ci co kudy to jezdite ????
      Normalne z prahy po 11 na konec hotivarsky prehrady pak mo zeleny do uhrinevse z uhrinevse po 0021 pres kuri a voderadky do strancic do mirosovic pres hlasku do čtyřkol a do cercan pak 0064 az do Béne ... prej po stary bebesovsky jsi se zblaznili? jezdit v takovym provozu ?

      [ Zpět ]
      Datum: 17.05.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Janek)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

476 cyklistů (2 přihlášení)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024