reklama

s dítětem na krosu či MTB?

Chci začít s 18 měsíčním synem jezdit na kole. Doteď jsem jezdila na horském kole, ale nyní uvažuji jestli by nebylo výhodnější krosové kolo. Nikdy jsem nejezdila moc silově a větší kopce jsem si raději vyšlápla. V terénu (přiměřeně) mě to baví, ale s malým bych se tam asi stejně neodvážila. Kamarádka ale říkala, že na horském kole měla s cyklosedačkou větší pocit stability. A taky nevím jaký terén krosové kolo vlastně snese (například kořeny a kameny na cestě). Mohl by mi někdo poradit jaké kolo je s dítětem výhodnější? Děkuji

[ Zpět ]
Datum: 23.03.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (Bobi)
  • Re: s dítětem na krosu či MTB?

         

    Vzhledem k 2letým zkušenostem s dětskou sedačkou na MTB mohu zodpovědně říci, že do terénu moc není, spíše vůbec. Měl jsem typ co je uchycený na sedlovou trubku a při každé nerovnosti už vzadu pěkně cvičila s kolem a hlavně jsem se bál aby se nějak neulomila. Takže klidně na krosové kolo, ale po lepších cestách...

    [ Zpět ]
    Datum: 23.03.2007
    Autor: Jarda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: s dítětem na krosu či MTB?

         

    Jestli mas horske kolo, jezdi dal na nem, rekl bych ja. Abych pravdu rekl, moc nechapu, proc a co vlastne vubec resis... :]
    Se sedackou mam najezdeno docela hodne a nemam pocit, ze by nejak moc zalezelo na typu kola, ale hlavne na stylu jizdy. Pochopitelne zadny drsny teren, s ditetem si clovek proste nejede zablbnout a zaradit na kole, ale jen tak na vylet. Casem zacnes uz podvedome vybirat stopu tak, aby to co nejmin drncalo, a jezdis na jistotu, aby v zadnem pripade nehrozil pad...

    Horske kolo bych volil radeji nez cross z toho prosteho duvodu, ze je robustnejsi a extra zatez proste snese o neco lip. Prizpusobeni ke spis vyletnimu jezdeni bych omezil na nasazeni nejakych univerzalnejsich plastu, co nemaji takovy odpor - ale zase ne moc, s tim zivym nakladem potrebujes taky pocit jistoty, ze to kolo neustreli. :]

    Myslim, ze cross v tomhle ohledu nema zadne vyhody, a neni duvod ho porizovat, pokud mas funkcniho horaka. A naopak, kdyz ma nekdo doma dobry cross, nevidim duvod, aby na nem nejezdil i se sedackou... mozna nejvetsi plus kola pro tenhle ucel je to, kdyz ho mas zajete a citis se na nem naprosto jiste. :]

    Jeste me napadlo - vzhledem k tomu, ze dite sedi dost vysoko nad kolem (takze teziste je vysoko), je mozna vyhodnejsi spis kolo s 'panskym', tudiz pevnejsim ramem. Ale vozil jsem deti i na damskem treku a slo to. Kdybych slapal silove, tak se mi to cele priserne rozvlni... jenze vtip je v tom, ze s tim nakladem jsem nemel zadne tendence honit rekordy nebo neco vyjet za kazdou cenu, v zajmu stability jsem spis podradil do lehka a kdyz to neslo, tak jsme holt sli kousek pesky...

    Rekl bych teda: neres moc jake kolo, spis jakou co nejlepsi sedacku. :)

    [ Zpět ]
    Datum: 24.03.2007
    Autor: Andrej
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: s dítětem na krosu či MTB?

           

      Tady je ukázka jak se dá ve velké pohodě jezdit s juniorem :o))
      http://www.cruzbike.com/wikipics/mule6.jpg
      http://f9g.yahoofs.com/groups/g_hr_15949286...

      [ Zpět ]
      Datum: 24.03.2007
      Autor: Holfi
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: s dítětem na krosu či MTB?

             

        Jo, presne tohle mi tu schazelo :o)

        [ Zpět ]
        Datum: 24.03.2007
        Autor: vasek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: s dítětem na krosu či MTB?

           

      Diky za odpověď,
      "dite sedi dost vysoko nad kolem (takze teziste je vysoko)" to je ještě jedna věc které se bojím, že totiž na horském kole sedím hodně předkloněná tak jestli to nebude nějak vadit (i když možná to nakonec bude výhoda?).
      Ale asi bude nejlepší nejdřív vyrazit na starým kole a teprve když se neosvědčí schánět něco jinýho.
      Ty plasty vyměnim, to je dobrý nápad.
      Sedačku si chci pořídit Hamax siesta - všichni si jí chválí a raděj dám teď víc peněz, než aby sme potom byli oba nespokojení.
      A ještě jeden dotaz mám pořizovat malýmu brýle?

      [ Zpět ]
      Datum: 24.03.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Bobi)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: s dítětem na krosu či MTB?

             

        Pokud nejsi krehka vila co ma 50 kilo, tak se te vahy ditete zas tak hrozne neboj... Predklon urcite vadit nebude, vyhoda to muze byt v tom, ze dite se treba nebude tolik mlatit hlavou o tva zada, jako kdyz sedis rovne :] - a hlavne tim predklonem posunes celkovy teziste cele vasi sestavy trochu dopredu, coz je jedine dobre. pozor hlavne pri nastupovani a zastavovani, kdyz treba kolo nestoji uplne rovne, ma tendenci se tak podivne zhroutit, predni kolo pritom leti nahoru... :] To zas te nechci desit, neni to nijak akutni, jen aby te to neprekvapilo. Jednodussi to je pokud nemas damsky ram, takze kolo muzes oprit horni trubkou o stehno. Pokud s tim zatim nemas zkusenost, je fajn, kdyz ti ze zacatku nekdo pomuze pri nastupovani - ty si vlezes na kolo, drzis riditka a dite ti tam nekdo nasadi. Samozrejme co nejdriv to musis zvladnout sama. :] Asi se vyplati kolo oprit o zed, nebo neco podobne solidniho, aby se nemelo kam hroutit. / Vyhoda je zacit dokud je dite maly a lehky, coz asi v 18 mesicich je :] - pak uz to bez problemu zvladnes i s triletym cvalikem... No, tyhle prakticky veci se asi moc okecavat nedaji, tak toho necham. Ona to neni zas takova veda.

        Hamax Siestu jsem videl jen na obrazku, ale vypada docela dobre. Uchyceni dvema tycema na podsedlovou trubku je fajn, protoze sedacka na tech tycich docela dost pruzi, pekne se pohupuje a dite nedostava tolik narazu. A sedacka se da rychle sundat, kdyz je potreba. Za dulezity povazuju, aby operadlo hodne presahovalo ramena ditete (takze az mu z toho ohledu zacne byt mala, menil bych ji, i kdyz se do ni jinak jeste vejde), a aby poskytovalo aspon trochu oporu i z boku - dite docela casto pri jizde usne a neni zalostnejsi pohled, nez kdyz obcas vidim deti v kratkych sedackach, jak se jim hlava kyve na vsechny strany, div si ji neulomi, a nemaji si ji kam oprit. Nemluve o tom, ze dostatecne vysoka sedacka taky ochrani hlavu ditete pri pripadnem padu (nedejboze). V tomhle ohledu ta Siesta vypada docela dobre - ze nema polstrovani az nahoru je fajn, nezapomenme na to, ze dite bude mit prilbu (ze jo? :]), takze v horni casti by stejne jen prekazelo.
        Reminky na nohy jsou uz dneska asi samozrejme, i kdyz pro dite to asi neni moc prijemny, pro bezpecnost je to hodne uzitecna vec...
        Takze jo, ta sedacka je myslim v pohode.

        Bryle jsme detem moc nedavali... respektive kdyz jsme jim je dali, dost casto vydrzely par km a pak najednou nebyly... :] - pri jizde nemas cas sledovat, kdy dite zrovna prestaly bavit a zahodilo je. :] V tom by mozna pomohla nejaka snurka zezadu na krk...

        Urcite jsou fajn, za zadama je sice dite docela dobre schovane, s vetrem do oci myslim moc problem neni - ale nahoda je blbec a nejaka moucha nebo vetvicka se tam treba presto naplete ... takze asi bych poradil poridit nejdriv nejake obycejnejsi, ne moc drahe, a zkusit, jestli s nima dite bude ochotne jezdit, nebo je bude zahazovat... :) Kdyz je nezahodi, tak jedine dobre, a casem treba pak poridite nejake lepsi...

        [ Zpět ]
        Datum: 24.03.2007
        Autor: Andrej
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: s dítětem na krosu či MTB?

               

          Jo, jeste malickost, koukal jsem semhle http://www.detskydum.cz/detail.aspx?kt=509&... - a i kdyz ta zlutozelena je docela hnusna barva, asi bych poridil zrovna tu - proti tvym zadum bude pekne videt, a je dobre, kdyz kazdy vidi, ze mas cenny a choulostivy naklad a ma k tobe byt obzvlast ohleduplny... polepit potom pulku zad sedacky reflexni folii samozrejme taky neni spatny. :]

          [ Zpět ]
          Datum: 24.03.2007
          Autor: Andrej
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: s dítětem na krosu či MTB?

               

          Jeste si dovolim pripomenout jednu vec, ktera je nejspis jasna, takze bez urazky... ale uz jsem videl par rodicu, kterym to zrejme jasny nebylo...

          - dokud je dite v sedacce, nehnout se od kola ani na krok! At je sebelip opreny o zed nebo mas sebelepsi stojanek... proste dokud mam dite na kole, tak to kolo aspon jednou rukou porad drzim! a to radeji za sedlo nebo primo za sedacku, jednou rukou na riditkach (pokud nestojis obkrocmo na kole) totiz pripadne hrouceni kola vetsinou ukorigovat nezvladnes...

          [ Zpět ]
          Datum: 24.03.2007
          Autor: Andrej
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: s dítětem na krosu či MTB?

                 

            Chtěla jsem jen moc poděkovat za rady, které jsem hledala :-). Už se těším až s prckem vyrazím....

            [ Zpět ]
            Datum: 26.03.2007
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Zet)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: s dítětem na krosu či MTB?

                 

            Taky moc děkuji. Už jen čekám, kdy nám dojde objednaná sedačka a vyrážíme :)))

            [ Zpět ]
            Datum: 28.03.2007
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Bobi)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

317 cyklistů (15 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024