reklama

Kterou Meridu vzít?

Co myslíte, jak moc se vyplatí nekupovat tuto Meridu http://www.nejlevnejsi-kola.cz/cz/detail... a koupit tuto Meridu http://www.nejlevnejsi-kola.cz/cz/detail... . Na ceně dost záleží, jezdit se s tím bude převážně na polňačkách a asi tak 2000 km/rok.

[ Zpět ]
Datum: 16.03.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (Lukas)
  • Re: Kterou Meridu vzít?

         

    Klidně bych šel do té levnější, rozdíl ve funkci není nijak výrazný, alespoň mi to za ty peníze nepřijde nijak razantní. Tzn. za předpokladu že peníze jsou hlavní ukazatel, a při 2000km ročně pohodovým tempem po polňačkách, když se k tomu kolu budeš chovat slušně, ti i to levnější službu odvede.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.03.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kterou Meridu vzít?

           

      Souhlas. Jen by mi asi už možná vadilo to 7-mi kolečko...

      [ Zpět ]
      Datum: 16.03.2007
      Autor: Jarda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kterou Meridu vzít?

             

        To mě tedy naopak. Pro daný účel má sedmikolečko dostatečný rozsah, a především skryje nepřesnost řazení toho Acera, je to i pozitivnější vůči životnosti řetězu atd.
        Osobně bych si na MTB klidně hned devítikolečko vyměnil za osmikolečko. Už jsem to málem objednal, ale byl jsem varován, že kvalitní osmikolečkové kazety se přestávají vyrábět, takže jsem nakonec zůstal u devítky.

        [ Zpět ]
        Datum: 16.03.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kterou Meridu vzít?

               

          Takže 9-ti kolečko u MTB nevyužiješ?Z jakého důvodu?

          [ Zpět ]
          Datum: 16.03.2007
          Autor: Karel4
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Kterou Meridu vzít?

                 

            Jde hlavně o největší dva pastorky. Nejsem prase, abych křížil řetězovou linku, takže je neřadím při prostředním tácu a na nejmenší tác už je v kombinaci s nimi převod tak pomalý, že skoro ani nejedeš. Respektive kopec, na který bych toto využil, bych stejně nevyjel, ale raději vytlačil. Pokud někomu není líto komponent, pak to samozřejmě může využít kombinací prostřední tác - největší pastorek, ale já to prostě nedělám.

            [ Zpět ]
            Datum: 16.03.2007
            Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Kterou Meridu vzít?

                   

              Kdyby se pokracovalo v dobrych 8-ickovych kazetach a hlavne razeni na nej, taky bych jezdil radeji s timhle. Stejny rozsah prevodu, nizsi vaha, delsi zivotnost retezu a mensi nachylnost na rozstelovani. A to uz mam hruzu z desitkovych kazet i na MTB, docela vazne se jeste pred par mesici spekulovalo, jestli s tim prijde uz XTR 2007, no dikybohu "jeste" ne ...

              [ Zpět ]
              Datum: 16.03.2007
              Autor: vasek
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Kterou Meridu vzít?

                     

                Díky, můj vztah v 9 vs. 8-ičkové kazety jsi popsal lépe než já :o))
                Ohledně desítky, to by jsem ještě neslyšel, ale to už by museli začít dělat jiné rámy, ne ? To už snad raději toho Rohlofa :o)

                [ Zpět ]
                Datum: 16.03.2007
                Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Kterou Meridu vzít?

                     

                No doufám, že s tím nepřijdou. Jsem začal na 7, pak druhé kolo na 8 a teprve teď od ledna jsem si pořídil DC LX, takže jsem přešel na 9 a jestli udělají 10, tak zase budu pozadu :-D

                [ Zpět ]
                Datum: 16.03.2007
                Autor: Meriďák
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

370 cyklistů (19 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024