reklama

Zdravím všechny příznivce jízdy v dešti. Potřebuji koupit neprom

Zdravím všechny příznivce jízdy v dešti. Potřebuji koupit nepromokavé, ale prodyšné oblečení na kolo. V archivu diskuze jsem objevil následující odkaz http://www.dodeste.cz/obleceni_rf.htm a zajímalo by mě, zda toto oblečení opravdu nepromoká ani po delší jízdě v dešti.

[ Zpět ]
Datum: 12.03.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (Pavel01)
  • Re: Zdravím všechny příznivce jízdy v dešti. Potřebuji koupit ne

         

    Nepromokne a prekvapilo me, ze opravdu dycha...ale mechanicky neodolne...alespon ta zluta za cca 1000kc. Od batohu rozedrena po par noseni. Navic staci zavadit o vetvicku (coz se na kole stane) a ,mas tam skobu. A vnitrni vrstva se otira...Ale mluvim o te levnejsi variante.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.03.2007
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zdravím všechny příznivce jízdy v dešti. Potře

         

    Mám cyklovětrovku Profi cca od října a nepromokne ani po několikahodinové jízdě v děšti. Několikrát jsem v ní přeletěl přes řidítka, projel trníčka a bunda zatím drží. S menšíma výhradama naprostá spokojenost.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.03.2007
    Autor: Kukyn
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zdravím všechny příznivce jízdy v dešti. Potřebuji koupit ne

         

    Myslel jsem tu za 1300,- komplet. Sedlo ji neprodře ?

    A ten druhý výrobce má jaký web ?

    [ Zpět ]
    Datum: 12.03.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Pavel01)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zdravím všechny příznivce jízdy v dešti. Potřebuji koupit ne

           

      Tak to bude z toho materialu, co jsem popisoval. Uz jsem tu sliboval, ze poslu fotky tri mesice pouzivane bundy. A to byla pouzivana jen na jizdu do mesta (tak 2x do tydne).

      [ Zpět ]
      Datum: 12.03.2007
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zdravím všechny příznivce jízdy v dešti. Potře

         

    Bundu mám tu modrou profi,používám při dešti a i když je chladněji.Kalhoty mám jen ty žluté,použil jsem je zatím asi dvakrát,jsou určitě z méně trvanlivého materiálu a určitě by nevydrželi to co bunda.Oblečení nepromoká a jsem s ním spokojen,kupoval jsem ho zhruba před rokem.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.03.2007
    Autor: rambousek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zdravím všechny příznivce jízdy v dešti. Potřebuji koupit ne

         

    Koupil jsem komplet příroda (myslel jsem, že to budu používat i na vandry) a funguje. Odolnost proti oděru je ale malá :o( Přesto to už mám tři roky a problémy nastávají až te%d. Roztržení se dá spravit, prodávají takové lepení, ale když to prodřeš o asfalt, tak smůla:o(
    Ale te%d mají nějaké nové kvalitnější typy. Osobní zkušenost s tím novým nemám, ale koukal jsem se na to na SportPragu a nevypadá to špatně.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.03.2007
    Autor: Jurimír
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zdravím všechny příznivce jízdy v dešti. Potřebuji koupit ne

         

    Vite v cem je problem? V tom, ze se neda u nas koupit kvalitni vec za rozumnou cenu. Pak hledame nahrazky.
    Vcera Kamila koupila ve sleve GTX Paclite bundu Mountain Hardwear za 72liber (cca 2800Kc). Puvodni cena byla 180liber(cca 7200Kc). Zkuste nekde v Cr najit takove ceny? Nikde nejsou. I ty slavne slevy v Hudy, RockPointu jsou o nicem. Kdyz jsme tu bundu videli, hrabli jsme po ni a ani nepremysleli. Ja si ji budu dodatecne objednavat na netu (ale tam uz je bohuzel za 92liber). Kazdopadne takhle se dobre nakupuje. Urcite je velky rozdil mezi Paclite a tim materialem od O2. Ta zluta nas opravdu zklamala a kdybychom byli v CR, ihned ji reklamujem. Ale ta predstava, ze si z nas v outdoor obchodech delaji srandu a natahuji nase penezenky...hruza. Tady je treba celkem bezne nosit GTX bundu...proste se na jare ve sleve koupi lonskej model. To u nas bohuzel nejde:-(
    Takze ja bych doporucil GTX, ale za rozumnou cenu:-)))

    [ Zpět ]
    Datum: 12.03.2007
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zdravím všechny příznivce jízdy v dešti. Potře

           

      Pěkná cena...

      Ohledně příznivějších cen jsem zatím optimista ;-) Na obou okrajích Prahy by se co nevidět měly začít stavět obrovské outlety. Tak jsem zvědavý co a za kolik tam budou mít ;-)

      [ Zpět ]
      Datum: 12.03.2007
      Autor: Jarda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zdravím všechny příznivce jízdy v dešti. Potře

             

        No doufejme, ze se neco zlepsi, ale pochybuju.
        U nas to totiz funguje tak, ze obchodnik si mysli..."Jo, cechackove se jeste boji nakupovat pres net...a navic se boji nakupovat v zahranici, tak proc nedrzet ceny trosku vejs?:-)" Bohuzel takhle to fungovalo s fotakama. Az do te doby, nez lidi zjistili, ze v Nemecku to koupi o tretinu levneji. Zacali tam nakupovat, ikdyz s stim byli problemy. Tamni obchodnici pochopili, ktera bije a tak udelali zastoupeni v CR (kvuli reklamacim). Proste sli za zakaznikem. Tady si porad myslej, ze muzou drzet ceny vysoko, protoze za hranice je daleko. Navic lide zde nakupuji porad za plnou cenu. Nejsme zvykli cekat na vyprodeje (protoze v podstate zadne nejsou). Tady je to jinak...lonske modely musej pryc....

        [ Zpět ]
        Datum: 12.03.2007
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Zdravím všechny příznivce jízdy v dešti. Potře

               

          Ale pokaždé to hezky a "rozumně" vysvětlí ;-) Že na tom mají minimální marže, že ikdyž je to český výrobek (třeba Hannah), takže používají cizí špičkové materiály atd. atd.

          Nedávno mně dostala na první pohled docela hnusná bunda Hannah. Sice asi nějaká expediční do hor, asi GTX a podobné vymoženosti, ale jako dát 6500 za kus oblečení mi připadá dost zběsilé... A to to prý byla zlevněna z 12000 ;-) Já těmto aktivitám moc nerozumím, takže nevím jestli je to mnoho nebo naopak málo, ale dát za český výrobek takovou pálku mi připadá dost zcestné...

          [ Zpět ]
          Datum: 13.03.2007
          Autor: Jarda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Zdravím všechny příznivce jízdy v dešti. Potře

                 

            Co se "slev" týče mám také svůj názor... Málokdy to zboží původně tolik stálo, to jsou jen marketingové čachry... Na které se ale pokaždé chytí mnoho lidí ;-)

            [ Zpět ]
            Datum: 13.03.2007
            Autor: Jarda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Zdravím všechny příznivce jízdy v dešti. Potře

                 

            Nooo...ale zkousel jsi ty veci nekdy? Rozdil je ohromnej. Ja mam hadry od ceskeho vyrobce (DirectAlpine) a cena tech veci jde do desetitisic:-) Navic ted nosim jako spodni vrstvu Merino (Icebreaker). Fakt uzasna vec. Ja se potim jak tele a obcas me to stvalo, kdyz jsme nekam lezli. Bezne jsem nosil dve tricka...to druhe jsem si na kopci prevlekl, abych byl v suchu...jinak to bylo o zdravi. A takhle? Absolutne bez problemu. Muzes se potit, jak chces a jsi porad v suchu. Merino navic funguje tak, ze v zime hreje a v lete chladi...jeden a ten samej kus. Takze treba v utery jsme byli na Ben Wewis. Nahore fujavice jak blazen, docela zima (budou fotky). Dole slunicko a +15. Za celou cestu jsem nemusel sundavat ani jednu vrstvu. Porad to stejne obleceni. Nahore mi bylo v tom pocasi prijemne stejne jako dole na slunicku. O tom ty veci jsou. Driv jsem nad tim taky ohrnoval nos. Ale jednou jsem si koupil Moiru a uz sem se vezl....:-) Takze GTX a podobne nejsou blbosti....proste a jednoduse to funguje.
            Ale jen si nejsem jist, zda Hannah dela z GTX...bych si tipnul, ze ne. Maj nejakej svuj material, co strasne propaguji a on neni nic moc:-( Outdooristi tomu rikaj Tesko znacka:-)

            [ Zpět ]
            Datum: 13.03.2007
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Zdravím všechny příznivce jízdy v dešti. Potře

                   

              No, právě. O tom to je... Já jako laik zrovna tohle moc nechápu. Moje veškeré "expedice" sestávají jen z toho jak se za hnusného počasí bezpečně a vsuchu dostat na zastávku MHD a dorazit do nebo z práce ;-) Na hory nejezdím, ani v létě, ani v zimě, takže to vůbec nepotřebuji...

              Asi to bude úplně stejné, jako kdybychom zde dalšímu neznalému vysvětlovali, proč si nemá kupovat kolo za 3000,- v Tescu, ale nějaké pořádně za minimálně 10000,- ;-)

              [ Zpět ]
              Datum: 13.03.2007
              Autor: Jarda
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Zdravím všechny příznivce jízdy v dešti. Potře

                     

                Asi tak nejak:-)
                Kdyz zacnes chodit do hor, lyzovat, zacnes se o to zajimat a zjistis, ze je to treba fajn. Na normalni noseni to opravdu neni a do prace bych si bundu za sedmicku fakt nekoupil:-) Tam staci normalni a v praci si sednout na topeni...v klidku uschnes ty i bunda:-)
                Ale treba ta Paclaitka je na kolo uzasna. Zbalis ji do dlane, je mechanicky odolna, dejcha a absolutne nepromokava. Takova lepsi plastenka...jen se v tom tolik nezaparis:-)

                [ Zpět ]
                Datum: 13.03.2007
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Zdravím všechny příznivce jízdy v dešti. Potře

                       

                  Takže kvalitni nepromok stojí 10 000 i s kalhotama, tak to asi smůla, když nemám ani na pořádný pedály.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 13.03.2007
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (Peterka)
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zdravím všechny příznivce jízdy v dešti. Potřebuji koupit ne

           

      s cami sme koupili nepromokavý bundy od highpoint, materiál gelanots superlight -neporézní membrána. plná cena 2.800,-. je to membrána s 20m vodního sloupce a 20l/m2/24hod. metody výpočtu převodu vodních par sou různý, já vim, hned mě nemlaťte ale GTX má ten problém, že je to porézní membrána. myšlenka je ta, že molekula vody ven otvorem projde ale kapka zvenku dovnitř ne. problém nastane hnedle jak se zpotíš a pot zkondenzuje na vnitřní straně. kapka prostě neprojde:-I další problémy sou s "natažením" materiálu a tím zvětšení pórů a kapky projdou i dovnitř a další je zanesení pórů nečistotama a zase to nefunguje zevnitř ven. já sem proti GTX:-/

      [ Zpět ]
      Datum: 13.03.2007
      Autor: vette
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zdravím všechny příznivce jízdy v dešti. Potřebuji koupit ne

             

        HP dela urcite dobre bundy, dneska Gelantos membranu nahrazuji BlockVentem ktery je udajne lepsi nez GTX. Dobra koupe.

        [ Zpět ]
        Datum: 13.03.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (patentik)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zdravím všechny příznivce jízdy v dešti. Potřebuji koupit ne

             

        Ja si osobne myslim, ze je to sumak, protoze ani nejlepsi membrana neudejcha jizdu na kole, lyzovani, bezky...To je hold na ne moc.
        Ja s GTX nemam vubec problem, co se tyce srazeni vlhkosti na vnitrni strane.
        Podle meho...kdyz to neudejcha membrana (GTX, Gelanots), tak to hold zustane uvnitr a srazi se to tam tak i tak...at je to rorezni, nebo neporezni.
        A pak. Trivrstvej GTX je urcite mechanicky odolnejsi nez Gelanots. Tady zatim jeste GTX vede (i podle testu).
        Jinak ja taky nemam bundu z GTX. Je to od DirectAlpine Devil Alpine a ta je z nejakeho cituju: "3-vrstvý laminát Dermizax ZR (Toray), kombinace: Dermizax EV (Toray)
        ". Vyznej se v tom:-) Ale slouzi skvele.

        [ Zpět ]
        Datum: 13.03.2007
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zdravím všechny příznivce jízdy v dešti. Potřebuji koupit ne

         

    Bunda ktera nepromokne, neprofoukne a vydrzi v takovem stavu nekolik hodin asi opravdu jen GTX - ale na kolo bych doporucil Paclite, treba od tilaku. Holt ta cena je takova jaka je a vyprodeje nejsou na takove urovni jako treba v anglii ci usa. da se risknout nakup pres ebay a usetrit par tisic

    [ Zpět ]
    Datum: 13.03.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (patentik)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zdravím všechny příznivce jízdy v dešti. Potřebuji koupit ne

           

      GTX je super, nepromokne a neprofoukne nekolik hodin, to jo. Ale podle mych zkusenosti je to fajn na hory ap. na chozeni, na kole se v tom ale vzdycky zpotim jako prase. Stejne tak na bezkach... (nosim jednu bundu v podstate cely rok, akorat v zime prihazuju vrstvy fleecek, moiry atp. dospod). Rychlejsi, narocnejsi aktivitu ta membrana proste nestiha udychat. A zatimco treba pri pesi ture to az tak nevadi, i kdyz se lehce zaparim cestou do velekopce, jakmile vylezu nahoru, bunda zacne dohanet dluh a za chvili jsem zase v suchu ... na kole to proste nestiha. Mozna i proto, ze na kole jedu skoro porad ve stejnem tempu, ty rozdily ve vykonu tam nejsou tak velke jako kdyz jdu pesky do kopce nebo z kopce...

      [ Zpět ]
      Datum: 13.03.2007
      Autor: Andrej
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zdravím všechny příznivce jízdy v dešti. Potřebuji koupit ne

             

        Jak uz jsem psal nahore. Takovehle aktivity asi neudejcha zadna membrana. Ikdyz podle udaju teoreticky ju, tak praxe je jina.
        A jak pises. Kdyz slapu do kopce, taky se zapotim. Diky vsem tem vrstvam jsem ale v suchu, jen ta nejsvrchnejs vrstva i (vetsinou softsheel pod GTX) je vlhka. Ale cloveku neni zima a neni v mokru...a to je hlavni a tak by to melo fungovat. A pak opravdu staci zastavit, rozepnout podpazdi a za chvilku je vse suche.

        [ Zpět ]
        Datum: 13.03.2007
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zdravím všechny příznivce jízdy v dešti. Potřebuji koupit ne

         

    Ted me napadlo. Mozna to tu nekdy bylo. Tusim, ze firma Humi ma nekde v praglu sklad a tam prodava sve vyrobky II jakosti. Tenkrat jsme to resili na jinem foru a lidi psali, ze to byly opravdu male zavady (barva), ale ceny uzasne. Netusi nekdo, kde to bylo?

    [ Zpět ]
    Datum: 13.03.2007
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

336 cyklistů (7 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024