reklama

Prosba o radu - sedlo Specialized Rival

Zdárek !
Zvažuji pohodlnější alternativu ke svému současnému sedlu (http://www.cykl.cz/index.php?action=news&... pro více-celo-denní výlety za studenějšího počasí. Ne že bych s ním byl nespokojen, ale při vícevrstvém oblečení (spodní prádlo / dlouhé kalhoty / kraťasy s vložkou navrch) na tomhle sedle nějak "kloužu". Pohodlí je další věc, jednodenní výlet je v pohodě, ale nejezdím tak často, takže si snadno odvyknu a pak se na tom více dní po sobě dát nedá.
Takže zvažuji levné sedlo pro tyto příležitosti, které by bylo pohodlnější, ale přitom to nebylo "seslo", tzn. nebylo moc široké (díky stavbě pánve nemám v oblasti třísel místa nazbyt a ze širších sedel mám okamžitě třísla odřená).
Máte někdo nějakou zkušenost s tímto sedlem, můžete ho (ne)doporučit ?
Jedná se o:
http://www.cykloexpert.cz/sedla/specialized-rival
což je de facto to samé jako
http://www.cykloexpert.cz/sedla/specialized...
jen to je těžší díky oceli místo titanu.
Co myslíte ?

[ Zpět ]
Datum: 28.02.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
  • Re: Prosba o radu - sedlo Specialized Rival

         

    Ten první link nefunguje, tady je alternativa:
    http://www.bike-forum.cz/img/upload/fotogalerie...

    [ Zpět ]
    Datum: 28.02.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Prosba o radu - sedlo Specialized Rival

         

    Pockej si mesic nebo dva a do 69 je dovezou a budou delat zapujcky. Zatim tam par kusu maji, ale ty nepujcuji. Taky mam to titanove (sl) v merku, pze vypada uplne jinak nez to normalni a podle specifikace je uplne jinak "vycpane" :)) A taky 2x tak drazsi :(

    [ Zpět ]
    Datum: 28.02.2007
    Autor: wewerka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Prosba o radu - sedlo Specialized Rival

           

      Já bych to měl jenom jako alternativu k Spyderovi, hlavně na chladnější počasí a několikadenní výlety, takže verzi SL určitě ne, to je zbytečně drahé. Ale díky za info s 69, jestli nenajdu zápůjčky jinde, tak počkám.

      [ Zpět ]
      Datum: 01.03.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Prosba o radu - sedlo Specialized Rival

         

    Přesně tohle mám (Rival 143), sedí se na něm skvěle, není zbytečně měkké a při nárazu umí zapružit, zvlášť když se sedí na jeho zadní části. Jediná výhrada - ta přední část (kde se sedlo zužuje do špičky a kde se šoupe vnitřní stranou stehen) je dost široká. Protože jsem přešel z užšího sedla, dlouho jsem si to uvědomoval. Nečiní mi to ale problém. Jak tak čtu tvoji otázku, ty bys ho možná mohl mít. Raději ho tedy nejdřív vyzkoušej.

    [ Zpět ]
    Datum: 01.03.2007
    Autor: Sector
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Prosba o radu - sedlo Specialized Rival

           

      Díky moc za radu, přesně na toto jsem se ptal. Takže uvidím, jestli budu mít šanci vyzkoušet.

      [ Zpět ]
      Datum: 01.03.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Prosba o radu - sedlo Specialized Rival

         

    Podle obrázku to vypadá na sedlo Tioga Spyder. To mně vydrželo na kole jediný den, když jako z jediného sedla mně i přes kalhoty s vložkou po ujetí 40 km na kvalitní asfaltce začal brnět zadek a nepřestal ani po dalších několika desítkách kilometrů.

    V nějaké diskusi jsem četl velkou chválu na sedlo WTB Laser V Race. Jaké jsou s ním zkušenosti? Hledal jsem na internetu, ale nikde jsem je nenašel volně ke koupi, jedině na hotových kolech.

    Momentálně mám Fizik Dolomity, ale není to úplně ono.

    Děkuji za případné tipy.

    [ Zpět ]
    Datum: 01.03.2007
    Autor: Bin-Laďin
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Prosba o radu - sedlo Specialized Rival

           

      Tak to je mi líto. Já na Spyderovi odjel bez problémů několik celodenních výletů v létě, teď jen bojuji s výsledkem při vícero vrstvách oblečení a nepříliš častým ježděním (zadek si odvykne).

      [ Zpět ]
      Datum: 01.03.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Prosba o radu - sedlo Specialized Rival

         

    Takovéhle sedlo by mě také oslovilo, náhodou jsem při bloumání po krámech narazil na jiné, vypadá celkem dramaticky ale hlavně se na něm dobře sedí:
    http://www.merida-bike.cz/prodej/Sedlo-Selle...
    Alternativy, poněkud dražší: http://www.sellesmp.com/en/evolution.htm
    nebo http://www.cbike.com/selle_smp_saddle.htm

    [ Zpět ]
    Datum: 01.03.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (jeník)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Prosba o radu - sedlo Specialized Rival

           

      Dramaticky, to je ten spravny vyraz :o) Sednout si na sedlo v obchode bohuzel nema moc vypovidajici hodnotu vzhledem k tomu, ze pri beznym pouzivani clovek prichazi na dalsi veci, co rozhoduji. K cemu je tam vpredu ten "zobak"?
      Sam jezdim na Selle Italia SLR Gel flow na biku, na silnicce mam Selle Italia SLR Ti 135g. Jsou to tvrdy sedla, ale vyhovuji mi, nechapu zvazovani moznosti vymeny sedel podle delky vyjizdek, rocniho obdobi, stavu osezeni zadnice podle poctu letosnich km apod., to podle me vypovida o jinych vecech. Ale to uz zase neni reakce na tvuj prispevek. Kazdopadne radeji pulkilovy sedlo co sedi, nez zbytecne trpet.

      [ Zpět ]
      Datum: 01.03.2007
      Autor: vasek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Prosba o radu - sedlo Specialized Rival

             

        Vlastně to je naprosto adekvátní reakce na můj příspěvek ;o)), takže se neboj do mě trošku šít.
        Co se týče sedel, tak mám stejný problém jako s oblečením a spoustou dalších věci. Za "mlada" to nebyl problém, protože jsem na kole jezdil denně, takže si člověk zvykl na ledacos. Ale když vyjedeš jednou za čas, tak je to trošku jinak. S tím Spyderem jsem vážně spokojený, vím že to vypadá spíš jako mučící nástroj, ale na jednodenní občasné výlety to nemá chybu. Důvod, proč jsem k němu přišel, byl jednoduchý. Žádné jiné "normální" sedlo mi díky stavbě pánve neumožnilo delší výlet bez třísel rozedřených do krve. A narozdíl od jiných "skořepin" má Spyder výhodu v tom, že pruží, takže jedeš vlastně na takové měkké slupce.
        Důvod proč hledám alternativu je jednoduchý. Začal jsem jezdit i mimo letní sezónu, a to nejde jen v kraťasech. A ačkoliv moje normální kraťasy na Spyderovi sedí jak ulité a ani se nehnou, tak když si pod to vezmu "elasťáky", tak se mi docela obyčejně rozjíždí půlky. Navíc s více vrstvami ty odřeniny třísel tolik nehrozí, protože se tření rozloží mezi ně.
        Takže hledám levné sedlo, na kterém se mi nebudou rozjíždět při vícevrstvém oblečení půlky, a přitom zase nebude tak široké, abych si i přes ty vrstvy odřel třísla. Nic víc, nic míň.
        A na závěr .. pokud dle tebe tato problematika vypovídá o jiných věcech, tak máš pravdu. Jenže kdybych to bral z tohoto úhlu, tak se na to vykašlu a místo kola budu jezdit na výlety autem, a to nechci. Takže prostě hledám alternativy (a ne, do lehokola fakt nejdu :o)))))

        [ Zpět ]
        Datum: 02.03.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Prosba o radu - sedlo Specialized Rival

               

          Tak teda hura do tebe :o)
          Na sedle se nesedi mezi pulkama, ale na tech dvou vybezcich panevni kosti. Pri spravne sirce sedla se teda pulky nemuzou rozjizdet vubec, protoze clovek sedi vlastne na sedle shora. Problem je v tom, ze jak pises, potrebujes kvuli stehnum a trislum uzky sedlo. Z toho vyplyva, ze by pro tebe bylo idealni sedlo sirsi vzadu a s uzkou stredni a predni casti, nebranici pohybu. Tohle splnuje spousta sedel treba od fy Fizik, zkus se podivat i po nich. Moje zena mela podobny problem a reseni nasla treba prave az v sedle Fizik Rondine (ale zrovna to by na tebe asi bylo moc mekky).
          Odreniny a opruzeniny vzniknou daleko casteji polstrovanim cyklokalhot, ktery ti treba az tak nevyhovuji, diky ruznym zahybum, svum na nevhodnym miste apod.- pozor- na jednom sedle muze byt vycpavka dobra, na jinym muze podle jinyho tvaru slusne rozedirat kuzi! Co pomuze dal je pouzivani ruznych kremu, u nasich klubovych dresu (nic moc polstr) bych treba na delsi svih bez namazani se nevyjel :o) , stejne tak jako v desti, na zavody, hodne dlouhy vyjizdky apod., a to asi u vsech kalhot.

          [ Zpět ]
          Datum: 02.03.2007
          Autor: vasek
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Prosba o radu - sedlo Specialized Rival

                 

            No právě ... a najednou je z toho věda, na kterou by i absolvent ekvivalentní profesorovi jaderné fyzika byl setsakra krátký .... prostě to chce nabrat ty zkušenosti, které máš ty i spousta jiných tady, a které jsou takto nesdělitelné. S oblečením jsem již "experimentoval", teď jsem se rozhodl trochu si "zařádit" ve výběru sedla (ne že by Spyder byl zrovna usedlá klasika :o]]]. Možná budu mít to štěstí a takto natrefím na kousek, který mi sedne napořád a pro všechny příležitosti.
            Ad posed ... takhle to přesně mám. Toho Spydera mám skloněného hodně dopředu a sedím na jeho zadní části, zatímco úzký předek vůbec nevnímám a i zadní posez (ačkoliv úzký) mi přesně lícuje na pánevní kosti. A kraťasy mám z materiálu, který se na tu karbonovou směs sedla lepí jak ulitý, takže až do první "zimní" vyjížďky OK. Jenže další vrstva tohle úplně rozhodila.
            No prostě jsem chtěl jenom slyšet, jaký na výše uvedené sedlo mají názor ostatní. Šlo mi o to, jestli ze zkušeností nevyplývá většinově prokazatelná špatná geometrie, či nekvalitní provedení.
            O "fizikovi" jsem také uvažoval, jenže je to pro mě aktuálně příliš drahá legrace, zvlášť když nevím, jestli by to bylo lepší než ten Spyder.
            Asi nejlepší by bylo mít možnost projet si jiná sedla na zkoušku, jenže aktuálně nevím o prodejně, která by něco podobného umožnila. Na nové ti dovolí se maximálně tak "posadit" na místě, a použité za účelem zápujčky jsem ještě nenašel.

            [ Zpět ]
            Datum: 02.03.2007
            Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Prosba o radu - sedlo Specialized Rival

                   

              Takový servis u nás také bohužel neznám; to sedlo jsem si koupil v Německu, stálo méně než u nás (zjistil jsem to až včera: u nás 990,- , v Německu 810,-) a prodavač mi sám nabídl, že ho mohu do 3 měsíců přijít vrátit nebo vyzkoušet jiné.Unglaublich...

              [ Zpět ]
              Datum: 02.03.2007
              Autor: Neregistrovaný uživatel (jeník)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Prosba o radu - sedlo Specialized Rival

                     

                Tak tohle je pecka, sice to firmu vyjde draz, zato si nepomerne zvysi trzby o spokojeny zakazniky, co uz budou nakupovat jenom u nich, i kdyby kvuli tomu meli dojet treba i z vetsi dalky. Taky mam takovy jeden oblibeny obchudek, takovou "cukrarnu" :o) , kam clovek muze zajit treba jenom na kus reci.

                [ Zpět ]
                Datum: 02.03.2007
                Autor: vasek
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • TESTOVACÍ CENTRUM FI’ZI:K

                   

              http://www.progresscycle.cz/novinky.asp
              tady jo, ale jen některá, ale třeba by ses domluvil.

              [ Zpět ]
              Datum: 02.03.2007
              Autor: Neregistrovaný uživatel (nav)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: TESTOVACÍ CENTRUM FI’ZI:K

                     

                Vyber mizerny, zadna damska, jen "ziletkova" sedla. Navic modely 05 a mozna i starsi. Zkusila jsem si tam dve a ani jedno mi nesedlo...
                Jina sedla nepujcuji (zkousela jsem se dohodnout).

                [ Zpět ]
                Datum: 02.03.2007
                Autor: wewerka
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: TESTOVACÍ CENTRUM FI’ZI:K

                       

                  Co já vím, ženy chválí sedla Specialized Body Geometry. Např.
                  http://www.specialized.cz/new/doplnek.php?a=2...

                  Tam jsem ale zrovna to, co jsem měl na mysli, nenašel.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 02.03.2007
                  Autor: Bin-Laďin
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: TESTOVACÍ CENTRUM FI’ZI:K

                         

                    Souhlas :) Mam Jett Gell 05 (coz je vlastne Avatar) a je hodne dobre.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 02.03.2007
                    Autor: wewerka
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

327 cyklistů (5 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024