reklama

Brzdy Deore LX

Ahoj,mám zásadní problem.Koupil jsem výše uvedené brzdy a jaksi taksi sa s nima nemožu domluvit,mám stále volnou pružinu,která vrací brzdy a nevím jak ji víc na pružit.Poradí někdo.Díky M.

[ Zpět ]
Datum: 02.12.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (MIRMAN ([email protected]))
  • Re: Brzdy Deore LX

         

    Jsou to V brzdy

    [ Zpět ]
    Datum: 02.12.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (MIRMAN ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Brzdy Deore LX

           

      Nemas je spatne nasazeny a nebo hodne dotazeny?

      [ Zpět ]
      Datum: 02.12.2006
      Autor: LOBO
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Brzdy Deore LX

         

    Brzdy se mi kvůli tomu rozdělávat nechce, jsem rád, že brzdí. Ale jestli se nemýlím, tak základní předpětí té pružiny se nedělá dodatečně tím šroubkem, ale tím, kam zasadíš její spodní konec. Měly by tam bejt tři dirky, tak do tý nejvhodnější. Viz. strana 3, obrázek 1: http://cycle.shimano-eu.com/media/cycling... Je to ten detail označený "Spring Hole".

    Nebo si to příště vzít i s montáží. Ono to o moc dražší není. :')

    [ Zpět ]
    Datum: 02.12.2006
    Autor: žofka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Brzdy Deore LX

           

      .. tošku jinak. Do prostřední dirky se zasadí čudlík (pin) součástky zvané stopper (viz. obr.: "stopper pin"). A od této součástky se pak odvíjí to základní předpětí. (Ale měl jsem to rozdělaný jen jednou, odborník na to nejsem. Zdálo se mi to docela jasný. Jistě může být potíž i někde jinde. :')

      [ Zpět ]
      Datum: 02.12.2006
      Autor: žofka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Brzdy Deore LX

             

        Pánové,"véčka"-tedy ty slušnější- nejsou cantilevery-jdou pouze do prostřední dírky u návarku-jinam ne.Pokud nestačí dotažení seřizovacích šroubků,přistoupí se k radikálnější metodě-vyhákni pružinu z jejího úchytu na čelisti-nahoře ten kolík-a jemně -zdůraznuji jemně a s citem ji prohni,tedy více předepni na té straně na které nechce chodit,popř. na obou.Velmi často je to nutné u čelistí Deore LX s paralelogramem-nevím co máš ty.Ale není to nevratný zásah a řeší to tvůj problém. Tak do toho a pak honem od toho :-o))))))))))

        [ Zpět ]
        Datum: 02.12.2006
        Autor: Merida
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Brzdy Deore LX

               

          Aha, tak je to. :') Ještě jsem si vzpomněl na jedenu situaci, kdy se mi pružina zdála moc slabá. Když jsou nakřivo špalky, nebo sjetý a ještě nakřivo. Tak tam čelist může zůstat zaklesnutá. Venku to nevadí, jak s kolem pohneš, čelist se uvolní. Ale doma se ta jedna zdá slabší a jakoby to nejde vycentrovat. No, to jsou takový začátečnický boje. :')

          [ Zpět ]
          Datum: 02.12.2006
          Autor: žofka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Brzdy Deore LX

                 

            To ano,já ale vždycky řeším problém a předpokládám,že jsou vyloučeny všechny ostatní podružné problémy-pro někohoho bohužel podstatné(nemyslím tím ani jednoho z vás pánové).Myslím,že ty brzdy jsou nové a fakt se to stává dost často,že nechodí,rozsah nastavení předpětí seřizovacím šroubkem prostě nestačí.Ale spolehlivě pomůže česká varianta opravy :-)))))),kampak na nás hoši z Osaky:-o)))

            [ Zpět ]
            Datum: 02.12.2006
            Autor: Merida
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

386 cyklistů (16 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024