reklama

Ahoj! Rad bych se poptal, jake byste doporucili prezout plaste n

Ahoj! Rad bych se poptal, jake byste doporucili prezout plaste na zimu. Do letoska jsem jezdil treka, tam to skoro nemelo cenu resit, ve snehu ap. jsem jezdil jen lehce... ted mam novyho horaka a hodlam se poradne vyblbnout. Semislicky s kteryma jsem ho koupil asi nebudou to prave ... tak premyslim, co zakoupit. Mate nejaky tip, ktere plaste jsou urcene primo na zimu, do nizkych teplot a snehu...? jak je poznam treba od normalnich drapaku do blata? a co hreby? vyuziju je i pri vicemene normalnim jezdeni po lese, nebo budou spis na obtiz a ma smysl je mit leda tak na ujezdenou sjezdovku nebo jezero? Diky moc za jakekoliv tipy!

[ Zpět ]
Datum: 03.11.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (Strasak ([email protected]))
  • Re: Ahoj! Rad bych se poptal, jake byste doporucili prezout plas

         

    Bratranek si dneska vzal IRC Smoothie. Zrejme ale nebudou uplne vhodne na namrzlou silnici. Dneska se v na nich pry malem zabil...

    Jinak je to jedno, kup si neco sirokeho a hodne to podhusti. Na snehu ti to stejne moc brzdit nebude a na ledu nedrzi nic (snad krom cvocku, ale tam stoji jedna pneu 1500,-) Nekupuj si nic se stredovym behounem. Spis sipovity vzorek.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.11.2006
    Autor: wewerka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ahoj! Rad bych se poptal, jake byste doporucili prezout plas

           

      Kenda Kharma,moc fajn. ma ich bracho

      [ Zpět ]
      Datum: 03.11.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlaseny jurki)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ahoj! Rad bych se poptal, jake byste doporucili prezout plas

           

      Bratránek Bob má vysokou životní pojistku? To by vysvětlovalo ty IRC pláště :o))))

      [ Zpět ]
      Datum: 03.11.2006
      Autor: ckp13
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ahoj! Rad bych se poptal, jake byste doporucili prezout plas

         

    Wewerka to už napsala, takže jen doplním - hřeby nevyužiješ, protože strašně kloužou při přesunu po silnici do terénu. Tam jsou sice vhodné na led, ALE i na nich spadneš, jen ne tak často.
    Kup něco širšího a moc to nehusti. A hlavně se smiř s tím, že v zimě to všude klouže a člověk se občas natáhne ani neví jak.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.11.2006
    Autor: ckp13
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ahoj! Rad bych se poptal, jake byste doporucili prezout plas

         

    Mrkni se na tyto stránky. tento člověk má se sněhem dostatek zkušeností.
    http://www.jankopka.cz/poradenstvi_pneu.htm

    [ Zpět ]
    Datum: 04.11.2006
    Autor: Navara
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ahoj! Rad bych se poptal, jake byste doporucil

           

      Honza Kopka bude propagovat to co prodává, nebo to co dostává od svých sponzorů na své extrémní jízdy po světových kolbištích. Z prezentovaných modelů by mohl vyhovovat snad jen model Scream, ovšem ve skutečnosti jsou figury spíše subtilní, fotka zde klame.

      [ Zpět ]
      Datum: 04.11.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Toman)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ahoj! Rad bych se poptal, jake byste doporucil

         

    Já volil širší gumy a dezén do bláta. Např. Bontrager Jones 2,2", a ani Ritchey Z-Max nebyl špatný. Překvapením bylo dobré chování rychlého pláště Schwalbe RR 2,25", ale jen do doby, než se sjely ostré figury v běhounu. Jinak sníh není problém, spíš led, tam už jen hřeby! Zimní univerzál byl pro mě Maxxis Ranchero 2", jak na sníh, tak na silnici. Ale jak říkám, žádný gumě bez hřebů nesedí led. Jo-na sněhu jsem dost podhušťoval.

    [ Zpět ]
    Datum: 04.11.2006
    Autor: miťo
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ahoj! Rad bych se poptal, jake byste doporucil

         

    Před deseti lety vyrobil Panaracer model SPIKE, od té doby žádný výrobce cykloplášťů nepřišel s ničím lepším pro použití do bahna a sněhu. Všichni ostatní pouze kopírují. Panaracer Spike Front, Panaracer Spike Rear.
    Svého času jsem je dostal od mančaftu pro použití na závodění v Dual Slalomu, stály oba kolem jednoho tisíce. Mám je dodnes, téměř jako nové, prostě v bahně a na sněhu je není jak ojet.

    [ Zpět ]
    Datum: 04.11.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Toman)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ahoj! Rad bych se poptal, jake byste doporucili prezout plas

         

    Vsem moc diky za reakce. Hreby asi fakt nekoupim, rad bych si je sice vyzkousel, ale taky se potrebuju presunovat po meste a po silnicich a to by asi stalo za houby... tak nejaky ty siroky drapaky uvidime. // o pocitani s padem, jak nekdo zminoval, o to nic -to znam dobre. Zkouseli jste jezdit v zime na crossu se silnicnim vzorkem? ja jo :]] - ale krome drzkopadu a neustaleho uskakovani zvlaste predniho kola je otrava, ze se clovek nikam moc nedohrabe - predni kolo s uzkym plastem se zarezava a bori, zadni kolo zas prokluzuje... takze je to pak chvilkama jak na rotopedu, slapete o 106 na miste :] // no ale dost o tom, ted mam horaka, dam mu straslive zubaty plaste a pak se treste, zasnezene lesni cesty...

    [ Zpět ]
    Datum: 07.11.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Strasak)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ahoj! Rad bych se poptal, jake byste doporucili prezout plas

         

    Čekal jsem, že to sem někdo hodí dřív : podívej se na Bikebase, tam je spousta inspirace, můj favorit je obr.č.17 :)))
    http://www.bikebase.cz//foto.php?RATE&...

    [ Zpět ]
    Datum: 07.11.2006
    Autor: PepikW
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ahoj! Rad bych se poptal, jake byste doporucil

         

    Ja obul na predek Continental Vertical 2.3
    dozadu Schwalbe Racing Ralph 2.25. .. Tak jsem zvedavej kolikrat si "ustelu"

    [ Zpět ]
    Datum: 09.11.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (IFX1)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ahoj! Rad bych se poptal, jake byste doporucil

           

      RR na zimu? Do bahna a do snehu? Usteles si hodnekrat :o) A nebo budes jezdit asi takhle: http://www.youtube.com/watch?v=Z3zOKHNkv-4
      samozrejme mam na mysli tu druhou pulku klipu :o)))

      [ Zpět ]
      Datum: 09.11.2006
      Autor: vasek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ahoj! Rad bych se poptal, jake byste doporucil

         

    Na www.bicybo.cz v odkazech najdes borca ktery si do pláště našrouboval vruty pro jízdu na ledu. Tak že pak hlavičky šroubu byly uvnitř a špičky koukaly ven, má tam i fotky, bohužel ted to nemohu najít neb ty stránky v době psaní příspěvku nefungují.
    A psal že je tím pádemkolo na ledu velice stabilní prý se t akorát hodně rychle opotřebovává

    [ Zpět ]
    Datum: 11.11.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Hyny)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ahoj! Rad bych se poptal, jake byste doporucili prezout plas

         

    Jenom bych rád upozornil na jedno velký zimní nebezpečí. Tím nebezpečím jsou pády.
    Pokud už se někomu z vás něco takového stane nepdejte na hlavu. Jinak byste byli padlí na hlavu jako já! :-))))

    [ Zpět ]
    Datum: 11.11.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (píchlej řetěz)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

372 cyklistů (12 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024