reklama

Author vs Ravo

Potřeboval bych poradit s výběrem kola. Nemohu se rozhodnout mezi těmito XC: Author revolt 06 - RAVO Racing XC. mají velice podobné parametry jen vidlice je jiná, u authora Manitou Spice Elite olej 80mm a u Rava je Manitou Black comp 80mm, nevím která je "lepší" Popřípadě jiné XC. Najedu ca 5000-7000km a rád bych si dal nějaký ten amatérský maratónek.

[ Zpět ]
Datum: 01.10.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (Vangogh)

Nejlépe hodnocené

1 hlas
  • Re: Author vs Ravo

         

    Author mi přijde předraženej a co jsem i četl v různých diskuzích letošní kolekce se mu moc nepovedla, nenabídl nic nového. Takže u mě Ravo a somozřejmě ho i vlstním konkrétně Ravo Sago.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.10.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (ccangu)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Author vs Ravo

           

      cenově jsou ta kola +- 1000,- to nehraje roli, spíše mi šlo o porovnání které z nich ´má delší posez, stoupavost, tuhost, tato kategorie hardtailu kolekce 06 bez diskových brzd osazená LX XT je už asi dost dobré sportovní svezení, nemám profesionální ambice, ale jezdím dost a nerad bych kolo za sezonu "rozšlapal" . Takže díky za názory a nebráním se ani "tipům" kolem té 30,-tis hranice. Jen upřednostnuji "dobrou"vydli před mnohdy zbytečnými lacinými kotouč.brzd.

      [ Zpět ]
      Datum: 04.10.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (vangogh)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Author vs Ravo

             

        Hezky kolecka, zas tak moc se nelisi. Jakou maji geometrii, posoudis jenom a jenom podle toho, jak sednou zrovna tobe, pokud uz bys mel v techhle vecech jasneji, musel by ses mrknout na geometrii rozepsanou podle velikosti kola nekde na jejich serveru (uhly, delky, ... ) a porovnat to vsechno. Tuhost poznas mozna pocitem, nebo podle nejakych testu, jestli je vubec kdo kdy u techhle kol provadel. Ev. jestli neni naaahodou nekdo, kdo obe tyhle kola vlastnil :o) . Ty vidlice podle typu neznam, ale Black je vseobecne vyssi rada nez Splice.
        Zkus se jen tak pro informaci mrknout treba na www.poison-bikes.de (ale urcite existuje i fura ceskych adres), o kolik lepsi kola se daji sehnat v cene pod 30.000 na internetu...
        Kdybys potreboval vedet cokoliv konkretniho, ptej se :o)

        [ Zpět ]
        Datum: 04.10.2006
        Autor: vasek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Author vs Ravo

               

          no, já často slyšel že řada author 06 se moc nepovedla? Nevím proč a obecné tlachy nemám moc rád. Teď jsem našel to RAVO XC na atom bike za 19,- a to mi přijde super, moc neznám kellyse? neporadí někdo výprodej XC od kellyse co by stálo za pozornost?
          Díky za reakce! Všem

          [ Zpět ]
          Datum: 04.10.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (vangogh)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Author vs Ravo

                 

            Ta vidlice Black comp by podle manualu mela mit nastavitelnou pruzinu, tlumic FFD- olejovy a mazani taky olejem. Vaha lehce nad 2 kila. Splice Elite- v podstate to stejne, jenom tlumeni je misto FFD pouzito TPC, asi by melo byt i s lock-outem, vaha o nekolik gramu pod 2 kg, ale v tehle cenove relaci vidlic asi nema cenu resit par gramu ani verit udajum o hmotnosti od vyrobce :o) .
            Kazdopadne bych u kola s puvodni cenou k 30 tis. cekal lepsi vidlici.
            Ad Author- nevim, proc by se jim nemela povest nejaka rocnikova rada modelu. Snad neni hrichem nebyt moc inovativni? :o) Az na to, ze se mi u Authoru vubec nezamlouva pomer cena/ kvalita (osazeni).
            Kellyse taky fura lidi kdovi proc odsuzuje, ale jiny duvod nez proslulost znacky asi taky neuvedou. Znamy mel nabidku dobrych Kellysu ve skvelych slevach, horsi uz bylo to, ze se mu od dodavatele dostal do rukou jen ten katalog, kol uz podstatne min. Neziju v CR, takze s aktualni nabidkou ve sleve si budes muset poradit sam.

            [ Zpět ]
            Datum: 04.10.2006
            Autor: vasek
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Author vs Ravo

                 

            Cau, obecne se o Authoru rika, ze je predrazeny, podle me to ale nejde takhle zobecnovat, myslim, ze se musi brat model od modelu - osobni zkusenost s Authorem ale nemam.
            Co se tyka Kellyse, zacinaji pry ted byt slevy napr. na model Blade 06 ze 43 000 na 27 000, coz uz vypada slibne - s Kellysem osobni zkusenost mam, ale s crossem (Exquisite 05) a jsem naprosto spokojen - kolo slape jako hodinky a jeste me nezklamalo, i kdyz ho obcas nesetrim ani v terenu.
            Ty se ale zajimas o MTB - pred dvema tydny jsem koupil Amulet 11,4 http://www.amulet.cz/cz/detail.asp?PiD=00317237 coz se mi za ty penize zda byt hoodne dobra koupe a na netu pujde sehnat levneji - videl jsem ho za 21 000 v upravene (vyssi) vybave nebo za 20 000 ve stejne vybave jako v odkazu (pokud ho este budou mit), akorat pak asi budes muset platit za garancku. Co se tyka mych dosavadnich zkusenosti - kolo je po par ostrych vyjizdkach v terenu naprosto v pohode -limituje me strach o sebe ne o kolo :o), ale zatim se nejak nemuzu domluvit s vidlici - pripada mi dost tuha. Tak uvidime, jestli se zabehne :o)

            [ Zpět ]
            Datum: 05.10.2006
            Autor: Pepe
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Author vs Ravo

         

    Wewerka mi psala, at uz si konecne koupim misto toho Authora poradny KOLO:-) Tak si taky kup poradny kolo a ne nejakeho Authora nebo Ravo!!!:-)

    [ Zpět ]
    Datum: 05.10.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlasenej Michal.)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Author vs Ravo

           

      co považuješ za pořádné kolo?

      [ Zpět ]
      Datum: 06.10.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (vangogh)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Author vs Ravo

             

        http://www.kona.cz/2k6_kolo.php?bikeID=33

        [ Zpět ]
        Datum: 06.10.2006
        Autor: wewerka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Author vs Ravo

               

          Jo, to je poradne tezke kolo :o)))

          [ Zpět ]
          Datum: 06.10.2006
          Autor: vasek
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Author vs Ravo

                 

            Proti tomu tvýmu peříčku je každý kolo těžký :o)))

            [ Zpět ]
            Datum: 06.10.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Author vs Ravo

                 

            Tak 14kg, ale za to pohodli to stoji :) A je to i XC a i zavody jsem s tim jela (konkretne teda s modelem deluxe 05).
            Je fakt, ze pri vedeni treba na Hvozd na Malevilu bylo docela tezke. Pesky me tam dala holka s trekem (a asi 15 dalsich pesaku), ale vzapeti jsem ji ve sjezdu predjela :)

            [ Zpět ]
            Datum: 06.10.2006
            Autor: wewerka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Author vs Ravo

                   

              Tak se koukni na vaskova "fulíka"
              http://kolostranky.blog.cz/0605/muj-fullik
              To kolo když zvedneš, tak ho ani v ruce necítíš...

              [ Zpět ]
              Datum: 06.10.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Author vs Ravo

                     

                Njn, uz jen na rafcich je rozdil cca 1kg.

                [ Zpět ]
                Datum: 06.10.2006
                Autor: wewerka
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

403 cyklistů (19 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024