reklama

Plastový chránič řetězu

Zajímalo by mě,jestli je k něčemu kruhový plastový chránič mezi převodovou kazetou a dráty na zadním kole. Nechal jsem si toiž v servisu vyměnit zadní ráfek a ten chránič mi po vypletení už na kolo nedali, takže nevím jestli to mám reklamovat nebo nechat tak...

[ Zpět ]
Datum: 08.09.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (Ab)
  • Re: Plastový chránič řetězu

Pokud nemáš správně seřízený horní doraz přehazovačky může se stát že řetěz přepadne mezi největší pastorek a dráty. Většinou zabereš a dráty jdou do háje. Tomu má tento kryt zabránit. Viděl jsem už ale zapasovanej řetěz mezi ten kryt a největší kolečko, odneslo to 5 drátů. Takže je lepší doraz nastavit správně, a pak je kryt opravdu zbytečný.

[ Zpět ]
    Datum: 08.09.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Petrun)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Díky.

[ Zpět ]
      Datum: 17.09.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Ab)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Hlídat nejen doraz přehazky,ale v dnešní době hlavně POZOR na patku rámu u ALU rámů,která se ohne i při opření kola,sice nepatrně,ale stačí to na to,aby šel měnič do drátů!A to nemluvím o kontrole patky po pádech:-)

[ Zpět ]
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Merida)

Naprostý souhlas. 5-krát rovnaná a nyní již vyměněná patka u přehazky a první projev jejího ohnutí po pádu (pokud už rovnou nebyla přehazka v drátech) bylo vždy přepadnutí z největšího pastorku do drátů. Dráty tento nenápadný plastový kryt zatím vždy spolehlivě ochránil. Takže asi proto ho tam mám :o))

[ Zpět ]
          Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Parťák nebo parťačka na kolo

dnes
Hledám parťáka nebo parťačku na kolo o víkendu na pohodové ježdění,věk 50

Hledám: parťáka MTB těžší terén

Hledám: parťáka MTB těžší terén
dnes
Pánové, hledám pohodového parťáka pro vyjížďky do těžšího terénu. 53 let z Prahy.

Hledám: V létě do Itálie

14.10.2017
Hezký den Hledám někoho, kdo by jel příští rok, 2018, v létě do Itálie.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

218 cyklistů (13 přihlášených)

Reportáž psaná na kole 1.

Jezdím do práce na kole. Pokud máte takového kolegu nebo kolegyni, prosím, ušetřete je soucitných pohledů a…
Martynka | 04.10.2017

Malý gurmánský výlet po jižním Walesu

Suchá předpověď počasí na poslední srpnový víkend, pondělí volné (bank holiday), příznivě načasované…
cyklo-poustevnik | 30.09.2017

Vodňansko

Do Vodňan jsem za svých více jak 50 let života prvně zabloudila loni v létě cestou na poutní místo Lomec, kde…
radka | 21.09.2017