reklama

Elektrokola Crussis - proč ano, proč ne

Přišel za mnou jeden soused - rád by koupil elektrokolo, ne horské, spíše cestovní - a nerozumí podle čeho i vybrat.
nedávno v jedné diskuzi o téhle značce elektrokol někdo (myslím Lelek) napsal, že tuhle značku ne.
A já se ptám proč ne: já bych doporučil krossové kolo ONE - PAN Cross 9.8 - M: motor Panasonic 250 W, baterie Samsung 720 Wh (20 Ah), až zbytečně velký točivý moment 95 Nm (podle mýho by na tohle kolo stačilo cca 75 Nm). Slušná vidlice Rock Shox, příprava na nosič i blatníky, jediný co mi vadí = převody 1 x 12, konkrétně ta dvanáctková kazeta (+ dvanáctkový řetěz), to je zbytečně drahý. Vím z osobní zkušenosti, že na dvanáctku kazetu lze (bez problémů) používat jedenáctkový řetěz, ale i ten stojí podstatně více než třeba devítka.
Takže prosím o váš názor: proč tuhle značku elektrokol doporučit anebo naopak zavrhnout.
Díky :)
(jo a pokud možno rychle, koupě by se měla uskutečnit tuhle sobotu)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 06.05.2024
Autor: Airline
  • Re: Elektrokola Crussis - proč ano, proč ne

         

    Mě prostě značky co vyrábějí jenom elektrokola nejsou sympatické. Je logické, že tradiční výrobce kol se přizpůsobí trendu a začne dělat i elektro. Ale pokud se objeví nová značka, co dělá jen elektrokola, tak to beru, že se chce napakovat na novém trendu a moc jí prostě nevěřím. U Crussis mě navíc irituje, že mají několik jen minimálně se lišících modelů za stejnou cenu, totální maglajs v nabídce.

    A určitě bych na kole za 60 tis. nechtěl mít Eagle SX, to je lowend na úrovni Altusu u Shimana.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 07.05.2024
    Autor: xtonda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Elektrokola Crussis - proč ano, proč ne

         

    Já určitě ne, elektriku neumím porovnat a zhodnotit. V souvislosti s kolem Cruissis jsem mohl nejvýš zmínit Jágra, kterému tajili jak to je výborné kolo :-))
    Jediné co vím, tak je opět marketingový dost hrozný nesmysl na elektrokola dávat převody 1 x 12, dobře rozumím proč to dělají, ale je to zbytečně drahá nadbytečnost, když u elektriky musí bohatě stačit devítkový převod.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 07.05.2024
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Elektrokola Crussis - proč ano, proč ne

         

    Mám od Crussis stejně osazené kolo,najeto za 9 měsíců cca 2500km.Nemyslím že by točivý moment 95Nm byl moc a převod 1x12 také má své opodstatnění,ve velmi těžkém terénu při zařazení nejlehčího převodu šlapeš s menší silou byť pomalu jedeš a také šetříš převodovku motoru a hlavně baterku,mám zkušenost při nevhodně zvoleném převodu tě sice motor podrží ale baterka ubývá neskutečně rychle. Za mě kolo můžu doporučit pro rekreační ježdění, při mé váze asi 73Kg jsem ujel i v docela kopcovitém terénu 117Km,a ještě měla baterka asi 20%.Při větší váze jezdce musíš ale počítat s úměrně kratším dojezdem.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 07.05.2024
    Autor: bobeš2
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Sličnou cyklistku na výlety v okolí Prahy?

17.05.2024
Léto na dohled, nenašla by se nějaká náruživější štíhlounká, samozřejmě sličná, cyklistka na občasné výlety v…

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

215 cyklistů (8 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 5. část

5. část - Jezero Yssyk-kul a okolí V sedle se cesta narovnala a pak zlomila. Bylo už jasné, že jsme bouřku…
Peggy | 10.05.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 4. část

4. část - Chtěla jsem Kyrgyzstán, mám Kyrgyzstán... Podepsaly se na nás únava, hlad a stres, jestli seženeme…
Peggy | 06.05.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 3. část

3. část - Krát dvě to mělo bejt Čtvrtý den od startu jsme vjeli do velkoměsta, do Almaty. Zde měly děti…
Peggy | 02.05.2024