reklama
Město: Paříž

Pujčení kola v Paříži

Ahoj,může mi někdo vysvětlit krapet polopaticky jaký je postup při pujčení kola v Paříži? Registrace,kódy atd dík.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 30.04.2024
  • Re: Pujčení kola v Paříži

         

    To je dotaz na Jindru, on to umí :)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 30.04.2024
    Autor: Brahma
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Pujčení kola v Paříži

           

      Jindro,kde jsi ?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 30.04.2024
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pujčení kola v Paříži

             

        V Belfortu, Francie, Franche-Comté

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 01.05.2024
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Pujčení kola v Paříži

           

      Jindra si kolo (kola) v Paříži nepůjčuje.
      On je tam dováží a Frantíci /šibalové/ si je od něj (na věčnou oplátku) půjčují ...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 30.04.2024
      Autor: AV
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pujčení kola v Paříži

             

        Samozřejmě, že lžu.
        Nic mě nikdy neukradli a píšu to sem, abych udělal radost.

        Ve skutečnost ta kola jsou v "dobrých rukách"
        Sám, ten svůj "proruskÿ narativ

        ..,

        .

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 01.05.2024
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
  • Re: Pujčení kola v Paříži

         

    Hledej ceduli, třeba tam bude návod.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 30.04.2024
    Autor: Rob144
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pujčení kola v Paříži

         

    Chceš si půjčit kolo na par dní, nebo použít Velib?

    Pokud Vélib, psal jsem o tom, zkus hledání, jestli to tu je.
    Ale informace staré.

    Jak to funguje si najdeš na netu, stačí zadat Vélib a pak použít překladač.

    Vím co potřebuješ
    Kuchařku:
    Příjdu ke stojanům a chci si půjčit Vélib.

    Ano, to je dobré udělat.

    A udělám. Ale až v červnu,koncem května jsem v Paříži a vysvětlím, stejně jako systém MHDa placení.

    Napiš kdy jedeš a já se ti pokusím obstarat funkční informace

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.05.2024
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
    • Re: Pujčení kola v Paříži

           

      26.5.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 03.05.2024
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pujčení kola v Paříži

             

        Tak to nestihnu, vyjíždím 23/5 v Paříži budu až 30/5.

        Zkusím najít a přeložit návod na netu, tak 14/5, až budu zase doma. Není to velká věda

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 03.05.2024
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
        • Re: Pujčení kola v Paříži

               

          Děkuju,obávám se abych to zvládnu se s tím poprat,přece jenom jsem už důchodce a pohyb na kole po Paříži mi dává šanci si ji užít v sedle.Kdyby něco dávám Ti k dispozici i můj mail: [email protected],

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 06.05.2024
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Pujčení kola v Paříži

                 

            Tp je skvělý nápad. My to s Jindrou tak provedli a byl z toho úžasný zážitek. Na kole si Paříž užiješ a budeš jí vnímat jako celek a kde co je. Když budeš cestovat metrem, tak se ti to rozpadne na izolované kousky kolem výlezu z metra.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 06.05.2024
            Autor: Brahma
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Pujčení kola v Paříži

         

    Protože prší, začal jsem googlit.


    Hoši v tom vloni nadělali změny.
    Jde o registraci

    registrovat se lze snadno, pokud si ve Francii, on-line. U mých zařízení pozná, že jsem cizinec, a nepustí mě na ty stránky:

    https://www.velib-metropole.fr/

    Zkusím přes hotelovou wifinu pozítří, to by mohlo být řešení i pro ostatní, zaregistrovat se někde přes francouzskou wifi cestou.

    Druhá možnost registrace je u stojanu.
    Ale kuchařku neudělám, protože jsem v Provence a ne v Paříži. Zkusím vyhledat na netu.

    Ostatní věci, jak vyndat kolo, vrátit kolo, tarify a tak už mám pohromadě, ale sepisovat to bude mít cenu až prostřelím jak se zaregistrovat.

    Ale možná to udělám stejně, protože zaregistrovat se u toho stojanu nebude až tak velká věda, stojan mluví i anglicky (prý).

    Existuje apka na mobil, ale taky, v rámci reformy, mi jí zneplatnili, asi bych čuměl jako zjara, kdybych si chtěl kolo půjčit a ono to nefunguje.

    Zásadní informace, na kartě ti blokují 150 euro, které uvolní až kolo vrátíš v cajku.

    Jdu hledat jak na ten stojan...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 06.05.2024
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Pujčení kola v Paříži

         

    Protože prší, začal jsem googlit.


    Hoši v tom vloni nadělali změny.
    Jde o registraci

    registrovat se lze snadno, pokud si ve Francii, on-line. U mých zařízení pozná, že jsem cizinec, a nepustí mě na ty stránky:

    https://www.velib-metropole.fr/

    Zkusím přes hotelovou wifinu pozítří, to by mohlo být řešení i pro ostatní, zaregistrovat se někde přes francouzskou wifi cestou.

    Druhá možnost registrace je u stojanu.
    Ale kuchařku neudělám, protože jsem v Provence a ne v Paříži. Zkusím vyhledat na netu.

    Ostatní věci, jak vyndat kolo, vrátit kolo, tarify a tak už mám pohromadě, ale sepisovat to bude mít cenu až prostřelím jak se zaregistrovat.

    Ale možná to udělám stejně, protože zaregistrovat se u toho stojanu nebude až tak velká věda, stojan mluví i anglicky (prý).

    Existuje apka na mobil, ale taky, v rámci reformy, mi jí zneplatnili, asi bych čuměl jako zjara, kdybych si chtěl kolo půjčit a ono to nefunguje.

    Zásadní informace, na kartě ti blokují 150 euro, které uvolní až kolo vrátíš v cajku.

    Jdu hledat jak na ten stojan...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 06.05.2024
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Pujčení kola v Paříži

         

    Hele, tak zatím takhle, dodělám tarify a snad i tu registraci, kdybys měl nějaké dotazy či připomínky co mám doplnit, klidně to napiš, ať to funguje co nejlíp


    https://online.fliphtml5.com/vrrnn/iplz/#p=1

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 06.05.2024
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Návod: Pujčení kola v Paříži

         

    Tak tady asi víc zatím nezvládnu.

    Snad to pomůže.

    Je to tady

    https://online.fliphtml5.com/vrrnn/iplz/

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 07.05.2024
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Návod: Pujčení kola v Paříži

           

      No to je paráda! To moc dík!Pokud jsem to správně pochopil tak ,zaregistrovat se s českou kartou lze pouze na místě.A ještě zadávání kódu se nějak potvrzuje před zadáním pinu ? Děkuju

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 07.05.2024
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Návod: Pujčení kola v Paříži

             

        Ještě,ta registrace probíhá jak?

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 07.05.2024
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Návod: Pujčení kola v Paříži

             

        Hele, podle mého, do toho strčíš tu kartu, snad funguje i bezkontaktní, a vybereš si tarif, a ono ti to dá ten kód a PIN, s kterým ty kola vyzvedáváš.

        Musí to fungovat, jezdí s tím tisíce lidí.
        Hele, mohl bych poprosit, když už tam budeš, napiš mi, jake si s tím měl zkušenosti nebo problémy. Za týden to budu tedy zkoušet sám, ale to co může být problém pro mě, pro tebe bude hračka a naopak.

        Uděláme poctivý manuál na Vélib pro Čechy.
        Děkuji

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 07.05.2024
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
        • Re: Návod: Pujčení kola v Paříži

               

          No ,že by to pro mě byla hračka určitě ne,jako důchodce jsou pro mě tyhle technologie už trochu mimo,ale jak se to člověk naučí už to jde.Nejhorší je ,když se na něčem zasekne,to bych vraždil Děkuju ještě jednou za Tvoji ochotu

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 08.05.2024
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Návod: Pujčení kola v Paříži

                 

            Blbý je, že tam budu až týden po tobě. Stanici kol Vélib mám přímo před hotelem,nafotím celý postup, ale pro tebe bude už pozdě...

            taky jsem důchodce :-)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 08.05.2024
            Autor: Jindra8526
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Návod: Pujčení kola v Paříži

           

      Moc hezky vysvětleno!

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 07.05.2024
      Autor: Brahma
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Návod: Pujčení kola v Paříži

           

      Dal sis pěknou práci.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 07.05.2024
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Návod: Pujčení kola v Paříži

             

        No, je to rychlovka, musí to projít jazykovou korekturou Soni, zjistil jsem taky, že 3 fotky se nenahráli, doplním to o fotky jak se se chovat u stojanu, a co tam při té registraci zadat, a snad to někomu i pomůže.

        Zjistil jsem, jak jsem to četl, že my jsme si nějak bezděčně zablokovali ta řidítka, jak mají tu funkci dočasného zamknutí.
        Stačilo dát pin a odblokovat, ale kdo to moh vědět, že jo.


        Je tam ještě pár věcí co jsem našel, ale nepublikoval, dokud to neověřím.

        Zajímavé je, že doby grátis na ekole, jsou delší než na bezmotoráči.Psali logické vysvětlení.

        Ekol je méně, a kapacita baterii dost nejistá, tak jim to kompenzujeme tím, že mohou gratis místo 30 minut 45.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 07.05.2024
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
        • Re: Návod: Pujčení kola v Paříži

               

          Schází ti tam kontrola kontaktu kola na stojanu. Při špatném kontaktu při vracení se to nevrátilo a řešil jsi to telefonem. Pak jsme si na to už dávali veliký pozor a bylo to OK.
          No a také tam schází, že na hotline od Velibu umí anglicky a dá se s nimi komunikovat a řešit problém.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 08.05.2024
          Autor: Brahma
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
          • Re: Návod: Pujčení kola v Paříži

                 

            jasně, dík, doplním

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 08.05.2024
            Autor: Jindra8526
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Pujčení kola v Paříži

         

    Podařilo se mi připojit k webové stránce Vélib přes hotelovou wifi, z francouské ip mě to tam pustí.

    Lze se mají tam jejich návod v pdf, tp nahraju do té e-přírucky taky a odkazy na youtube videa

    vyjmutí kola ze stojanu s k9odek a PIN

    https://youtu.be/YfF0szDQ_4s?si=-hxoP7Z9M3MJ15_i

    Vrácení kola do stojanu

    https://youtu.be/U7RA89Y8iO0?si=35pC7G9zAo5ckR0Z


    Použití elektrického velibu

    https://youtu.be/BWlpDcPmxoY?si=GhgfIzphWjFv8ny8


    Vyzkoušejte prosím, jestli to funguje u nás, kdyby ne, musím ro stáhnout a znovu nahrát ale problém to nebude

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 08.05.2024
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Pujčení kola v Paříži

           

      Odkazy fungují, jen je to v té hrozné žabožroutštině. Ale video je jasné.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 09.05.2024
      Autor: Brahma
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: Pujčení kola v Paříži

             

        No, to je na těch francouzských stránkách půvabné, dají ti vybrat jazyk, ale většinou ve zvoleném jazyce je jen první strana, a pak zase po svém.

        U těch videjí by snad mohlo jít zbolit alespoň anglické titulky

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 09.05.2024
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

279 cyklistů (13 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 5. část

5. část - Jezero Yssyk-kul a okolí V sedle se cesta narovnala a pak zlomila. Bylo už jasné, že jsme bouřku…
Peggy | 10.05.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 4. část

4. část - Chtěla jsem Kyrgyzstán, mám Kyrgyzstán... Podepsaly se na nás únava, hlad a stres, jestli seženeme…
Peggy | 06.05.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 3. část

3. část - Krát dvě to mělo bejt Čtvrtý den od startu jsme vjeli do velkoměsta, do Almaty. Zde měly děti…
Peggy | 02.05.2024