reklama

Brašny na kolo Ortlieb

Mám troje:
Největší Ortlieb - na ekolo, fungují, kapsička bokem se hodí, fajn. Ale na bezmotoráče moc velké.

Brašny na silnicku Tailfin, včetně nosiče na silničku. Lehké, fungují, ale jsou zase na vestování mimo léto, kdy jeden den pere slunce a druhý dden je zima, moc malé,

A pak třetí, Otlieby Classic. Ty fungují, i jdyž Brahma říká že je to jen pytel, a to taky je, dobře. Promyšlené uchycení na nosič, není co vytknout. Tedy až na to, že mě opouští. Pár šroubů jsem vyměnil, i kus jedno prasklé plastové držadlo. Ale teď jsem polámal ten plastový zobák úchytu, o dírách, které mám zevnitř záplatovsné, ani nemluvím.
Deset let sloužili, čas je vyměnit.


A tady se chci zeptat.
Kromě Roller Classic je na trhu i Roller Plus, stejná velikost, jiný materiál brašen a jsou taky dražsí.

Máte někdo zkušenost s tímto modelem?
Je lepší než starý Classic? Má smysl si to kupovat, nebo prostě zůstat u Classic a jen vyměnit staré za nové?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 17.04.2024
Autor: Jindra8526
  • Re: Brašny na kolo Ortlieb

         

    Mám oboje.
    Ten materiál na Classic je asi odolnější a o něco těžší. Ale raději jezdím s Roller+, protože mají QL2 systém uchycení, což je dobré když střídám různá kola s různými nosiči. Navíc do QL2 se dá přikoupit lanko k zamykání na nosič. Sice je fakt jen lanko, takže stačí nůžky na manikúru, ale před takovým "jdu okolo, tak popadnu brašnu" to trochu chrání.
    Já bych primárně volil to, kde je QL2 právě kvůli té možnosti zamknout.

    Mimochodem, do "pytle" se prodává organizér, takže jednu brašnu provozuju v režimu pytel, tu druhou pěkně s organizérem.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 17.04.2024
    Autor: petrp
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Brašny na kolo Ortlieb

           

      Díky, Petře, koupím ty Roller+.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 17.04.2024
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Brašny na kolo Ortlieb

         

    Pluska mám asi 5 roků. Jsou lehčí než klasika, materiál je proto taky míň odolný. Už se mi podařilo udělat do jedné brašny dole v rožku díru (ani nevím jak). Řešil jsem to přelepením stříbrnou páskou.
    Druhé mám City, materiál stejný jako Clasik, ty mám 8 roků. Zatím bez dír, jen výměna spony a pár šroubků.
    Je na zvážení, co pro tebe bude lepší volba.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 17.04.2024
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Brašny na kolo Ortlieb

           

      Už mám ty pluska, v akci :-)
      V Bochumi....

      Uvidím

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 17.04.2024
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

99 cyklistů (3 přihlášení)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 2. část

2. část - Welcome to Kazachstán!   „Tahle země není pro starý!" všimnul si Luděk, když jsme seděli v bufetu…
Peggy | 28.04.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024