reklama

Štafeta 2024: Beroun - Hlásná Třebaň

Termín: 29.03.2024
Místo: Beroun, Beroun - Hlásná Třebaň

Na Velký pátek má být příjemné jarní povětří, a protože nám vyšel volný den, rozhodly jsme se s HMS projet část "našeho" štafetového úseku. Pokud má někdo zájem, může se přidat.

Úsek štafetové trasy je hybrid mezi pěší a cyklo variantou Via Czechia - https://mapy.cz/s/kunedetepo
Z Hlásné Třebaně…

Datum: 25.03.2024
Autor: radka
  • Re: Štafeta 2024: Beroun - Hlásná Třebaň

         

    Do vlaku nastoupim v Cernosicich4,ze pojedeme bez nakoliku snad nevadi :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 26.03.2024
    Autor: HMS
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Štafeta 2024: Beroun - Hlásná Třebaň

           

      Máš pravdu, ale Nákolík k Vám stejně dorazí a Vy ho předáte dál. Tady v tom malém státě před tím nikam neutečete, teda neujedete na kole :-D

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 26.03.2024
      Autor: Arnošt905
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Štafeta 2024: Beroun - Hlásná Třebaň

             

        Hele, zvaž to. Aby to nedopadlo tak, že NaKolík dojde k nám a my ho zase obratem někam odešleme. To mi přijde trošku kontraproduktivní.
        My už jsme nakolík při minulých štafetách povozili, tak ho nech někomu, kdo s ním ještě nikdy nejel.
        A nebo, i tak se s nakolíkem vyfotíme ;o)))

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 26.03.2024
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Štafeta 2024: Beroun - Hlásná Třebaň

               

          Koukám štafety se jedou dvě, jedna na kole a jedna poštou... :-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 26.03.2024
          Autor: Sodoma
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Štafeta 2024: Beroun - Hlásná Třebaň

                 

            Tak synchronizace je trošku komplikovanější, ale vzheldem k tomu, jak živelně tahle štafeta vznikla, tak bych na přítomnosti nakolíku na všech projetých úsecích netrvala.
            PetrV už to také odjel bez nakolíku, ale ten jel vlastně i trasu trošku mimo původní Arnoštův plán.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 26.03.2024
            Autor: radka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Štafeta 2024: Beroun - Hlásná Třebaň

                   

              Co je živelného na tom, když Arnošt přijde s nápadem a pustí se do organizace?

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 26.03.2024
              Autor: mildakh
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Štafeta 2024: Beroun - Hlásná Třebaň

                     

                Ty předchozí štafety měly poněkud delší přípravu. Ale to i souviselo s tím, že se vyráběl nakolík a dělal se i speciální sešítek nakolníček.
                Teď prostě přišel nápad a jede se :o)))
                Samozřejmě na tom není vůbec nic špatného - naopak. Je super, že se to hned rozjelo. Prostě je to takové živelné :o)))

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 26.03.2024
                Autor: radka
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: Štafeta 2024: Beroun - Hlásná Třebaň

                   

              Tak předně se tady pletou pojmy a průjmy.
              PetrV nejede a nejel Via Czechia centrál , jak Arnošt původně inicioval.
              Je to tady již nově založené další vlákno k jednomu jedinému tématu - štafeta Via Czecia centrál. Proč ?
              Kolík byl doručen poštou na jeden z koncových bodů (východní) a již jede.
              Příští víkend fyzicky předávám Nakolík malemu jardovi (bude projeta etapa 12 a 11)a předpokládám, že i on bude fyzicky předávat Arnoštovi. Nebo je problém že se jede z východu na západ ? A dále už to bude opravdu na dalších, jak to bude probíhat.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 27.03.2024
              Autor: kotek
              Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
              • Re: Štafeta 2024: Beroun - Hlásná Třebaň

                     

                ad nově založené vlákno - dyť se řeklo, že každý má udělat ze svého úseku report. Tak jsem to holt založila od samého počátku, kdyby se k nám někdo chtěl přidat. A až to odjedem, přidáme sem ten report.

                ad nakolík - od začátku jsme s HMS avizovaly, že u nás hraje svojí roli volnočas. Teď nám holt vyšel volný pátek, tak proč ho nevyužít ku prospěchu štafety. Sám Arnošt někde psal, že to nevadí, že se to pak postupně pospojuje. nebo jsem to tak aspoň pochopila.
                Páteční úsek sice pojedeme bez nakolíku, ale třeba to vyjde na některou z dalších částí našeho úseku. Pojedeme to min. na 3x.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 27.03.2024
                Autor: radka
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Štafeta 2024: Beroun - Hlásná Třebaň

                 

            Pro Nákolík si dojedu do Bučovic přímo na dojezd :-D To mi za to bude stát, a taky ho ručo předám nebo předáme, podle toho, kolik nás do Jimromova dorazí, nebo ho přivezu na startovní výstřel.
            To převzetí i předání mám pro mně takovou mystickou úroveň. Takovou lehkou závrať :-D
            V kostele jsem zahlásil, že jsem se zeptal na štafetu přes republiku 1100Km a za 3 dny jsem měl plno a musel si pořídit doménu kvůli certifikátu SSL. Nastalo ticho plné nechápajících vzájemných pohledů :-D

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 26.03.2024
            Autor: Arnošt905
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Štafeta 2024: Beroun - Hlásná Třebaň

                   

              Kostelní nepochopení nevadí, my tě zcela chápeme. Jsou to jiné světy. Oni by to vzdálené přátelství a snahu také pochopili, kdybys jim to vysvětlil.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 26.03.2024
              Autor: Brahma
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
              • Re: Štafeta 2024: Beroun - Hlásná Třebaň

                     

                Oni to pochopili po vysvětlení :-D Dělal jsem nácvik přednášky o loňské Tour DE Balt a tohle jsem k tomu přidal. Normálně mám pozvánky na přednášku na tuto absurdní cestu a s tímto jsem už asi definitivně zařazen jako mimoň :-D

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 27.03.2024
                Autor: Arnošt905
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Štafeta 2024: Beroun - Hlásná Třebaň

                   

              Příští sobotu bych měl nákolík převzít od Kotka v Napajedlích.
              V neděli bych ti ho mohl předat v Bučovicích, příp. v Rousínově nebo na Kalečníku (kam stejně chci jet).
              Ale předání ještě přizpůsobím, jak budeš mít čas.

              Jak čtu, tak ti do toho Pražácí hází vidle a jedou svoji štafetu s nějakou imitací :-D
              Asi už se nemůžou dočkat. :-)

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 02.04.2024
              Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Štafeta 2024: Beroun - Hlásná Třebaň

                     

                No možná na jednu stranu se nemohou dočkat, ale na druhou si ukrojili poněkud velký krajíc a teď nevědí jak z toho vybruslit.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 02.04.2024
                Autor: kotek
                Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                • Re: Štafeta 2024: Beroun - Hlásná Třebaň

                       

                  Tak pro tebe znovu - ukrojit jsme si museli podle toho, jak jsou dělené etapy. Včas jsem zahlásila, že z daných úseků můžeme odjet jen část.
                  Sorry, ale volba - buď si vem celý úsek a pak jeď nebo holt celý daný úsek nezvládneš a pak seď doma mi přijde nesmyslná.
                  Arnošt na tom netrvá, ale pokud na tom trvají ostatní účastníci, pak svoji účast zrušíme.

                  A po osmsettřicátýprvý - nemůžeme si udělat čas až na nás v zatím blíže neurčeném čase dojde řada. Pokud by existoval alespoň zevrubný časový harmonogram, pak se na to můžeme připravit. Tak jsme prostě nějakou část už odjeli. Arnošt s tím problém nemá, tak nevím, proč s tím pořád máš problém ty.

                  Ostatně takhle až k nám nakolík doputuje, můžeme ho hned poslat dál, protože už náš úsek budeme mít odjetý. Nevznikne žádná časová prodleva.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 02.04.2024
                  Autor: radka
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
              • Re: Štafeta 2024: Beroun - Hlásná Třebaň

                     

                A když se všichni další budou držet myšlenky si Nakolík předávat a dovést ho až do cíle, tak se to třeba povede.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 02.04.2024
                Autor: kotek
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Štafeta 2024: Beroun - Hlásná Třebaň

                     

                To byl čistě virtuální Nakolík, ale současně originálnější a původnější než ten současný.
                1. Je to ten první a nejpůvodnější Nakolík.
                2. Má na sobě mapu republiky.
                3. Drží ho v ruce sám největší Nakolník.
                :P

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 02.04.2024
                Autor: Brahma
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
      • Re: Štafeta 2024: Beroun - Hlásná Třebaň

             

        snad nebudu muset sníst svačinu hned ve vlaku nebo vyndat zrcátko a jiné zbytečnosti, aby se vešel do brašničky :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 27.03.2024
        Autor: HMS
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Štafeta 2024: Beroun - Hlásná Třebaň

               

          můžeš ho hřát na těle

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 27.03.2024
          Autor: AV
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
        • Re: Štafeta 2024: Beroun - Hlásná Třebaň

               

          Mám dost starých riflí, když bych vytáhl šicí stroj, tak mám profi taštičku s popruhem přes rameno do 2 hodin práce. Švadleny nebudou řešit u břídila amatéra časovou náročnost :-D
          Ale fakt to může být něco jak na válcové nalgene čutory nebo na 600ml termosky a mohlo by to mít i ouško s karabinkou. Byl by zájem?
          Taky jsem se zamyslel nad samolepkama od Václava. Můžu taky vytisknout samolepky s QR na tabulku štafety.

          A do toho Nákolíku se vejdou minimálně dvě deli tyčinky a balíček papírových kapesníků :-D

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 27.03.2024
          Autor: Arnošt905
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Štafeta 2024: Beroun - Hlásná Třebaň

                 

            Býval tam notýsek, kam se zapisovalo kdo, kdy a odkud kam ho vezl. Takový krátký report.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 27.03.2024
            Autor: radka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Štafeta 2024: Beroun - Hlásná Třebaň

         

    Myslím, že bych se mohl přidat. Bude to pěkný výlet. Jel bych 9:15 z Hlaváku.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 27.03.2024
    Autor: Brahma
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Štafeta 2024: Beroun - Hlásná Třebaň

           

      Jasně, není problém.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 27.03.2024
      Autor: radka
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Štafeta 2024: Beroun - Hlásná Třebaň

         

    Mame splneno,trochu jsme museli upravit trasu,neb jsem vystoupila z vlaku na jine stanici.cervena ze Sv.Jana byla opravdu vyzivna,ale sjezd do Berouna byl paradni.na Tetine krasne vyhledy a na Karlštejn ze Srbska opet tahly kopec.v Revnicich v pivovare jsme udelali posledni fotku a uz se slapalo jen k domovu.mne to dalo 78km 868m.pekne to bylo

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.03.2024
    Autor: HMS
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Štafeta 2024: Beroun - Hlásná Třebaň

           

      Mně to dalo jen 70. Mám to na Hlaváč kousek. Výlet byl krásný, moc děkuji.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 29.03.2024
      Autor: Brahma
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: Štafeta 2024: Beroun - Hlásná Třebaň

             

        Já to nakonec došlapala na tu Malostranskou a hodilo mi to 76,5 km. Na první jarní vyjížďku zcela neočekávaný výkon. Ovšem bez vás dvou bych to nedala :o)))
        Jdu poladit fotky.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 29.03.2024
        Autor: radka
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Štafeta 2024: Beroun - Hlásná Třebaň

               

          Také mi to přišlo na první výlet poněkud dlouhé.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 29.03.2024
          Autor: Brahma
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
          • Re: Štafeta 2024: Beroun - Hlásná Třebaň

                 

            Ano, také jsem byla překvapená, co jsme najeli. Původní jsem počítala tak max s 50 km. Ale jelo se suprově a jsem ráda, že jsme to dali.

            Jo a překvapil mě ten nový budovaný most. To jsem netušila. Až na místě jsem, samozřejmě, pochopila, jak si mi vysvětloval ten průchod. Bylo to OK.
            A nakonec jsem jela po té Strakonické - ona je zúžená, takže pohoda.

            Co se to vlastně staví za most?!? Vím, že se o tom nějak mluvilo, ale vůbec jsem netušila, že už je realizováno, tak jsem tomu nevěnovala pozornost.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 30.03.2024
            Autor: radka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Štafeta 2024: Beroun - Hlásná Třebaň

                   

              Zatím se mu říká Dvorecký a je určen pro tramvaje, autobusy, záchranáře, cyklisty a chodce. Bude betonový, bílý a kubistický.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 30.03.2024
              Autor: Brahma
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
            • Re: Štafeta 2024: Beroun - Hlásná Třebaň

                   

              Zůžení Strakonické směrem do města je ve všední den docela adrenalínový prvek. S kolonou aut za zadkem tam jezdím 35km/h. Ono je to i ve vleku za auty před sebou.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 30.03.2024
              Autor: Brahma
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Štafeta 2024: Beroun - Hlásná Třebaň

           

      Co splněno? Vždyť štafeta je teprve ve Vsetíně. :-D

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 02.04.2024
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Štafeta 2024: Beroun - Hlásná Třebaň

             

        Sorry, ale hned na začátku jsem jasně Arnoštovi napsala, že pro nás je rozhodující časový harmonogram. Ten ale tak nějak není.
        A Arnošt nic nenamítal proti tomu, když prostě něco odjedeme - sám psal, že se to pak pospojuje.
        Nevím, v čem pořád máte v Moraváci problém.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 02.04.2024
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
        • Re: Štafeta 2024: Beroun - Hlásná Třebaň

               

          Štafeta je druh závodu, při kterém členové družstva postupně absolvují určené části trati; často si členové štafety musejí předávat určený předmět, zpravidla tzv. štafetový kolík.


          Co to letos vlastně jedeme?

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 02.04.2024
          Autor: mildakh
          Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Štafeta 2024: Beroun - Hlásná Třebaň

                 

            Jedeme Via Czechia a pravidla nebyla pevne stanovena.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 02.04.2024
            Autor: radka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
          • Re: Štafeta 2024: Beroun - Hlásná Třebaň

                 

            My jsme Nakolík měli a ve všech hospodách jsme se s ním poctivě vyfotili :D

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 02.04.2024
            Autor: Brahma
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
          • Re: Štafeta 2024: Beroun - Hlásná Třebaň

                 

            Tak to máš dobrý, že si můžeš vzít dostatečně dlouhou dovolenou na své úseky podle toho, kdy k tobě doputuje nakolík.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 03.04.2024
            Autor: radka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Štafeta 2024: Beroun - Hlásná Třebaň

                   

              Cyklodovolenou jsme na letošní léto plánovali, ale původně do jiné lokality. Štafeta Nakole se nám zprvu zdála dobrým důvodem to změnit. Ale po téhle bramboračce, co se z toho stala, zvažuji, že počkám, až to bude opravdu "Štafeta".

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 03.04.2024
              Autor: mildakh
              Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
              • Re: Štafeta 2024: Beroun - Hlásná Třebaň

                     

                Jako že z toho teď chceš cuknout?!? Vždyť máš bloknuté 3 úseky, ne?!?

                Když si přečteš to původní vlákno, tak přišel nápad a postupně se to vyvíjelo. Já to nazvala živočišně, což se ti moc nelíbí, ale mě to přijde nejvýstižnější.
                Původně to byla Via Czechia, kdy Arnošt doufal, že se po kouskách pospojuje alespoň ta vzdálenost 1100 km.
                V tuhle chvíli jsem se do toho hlásila i já s tím, že můžeme ujet kus kolem Prahy. O celých úsecích v tu chvíli nebyla řeč. Ty prostě odjet nechceme. Pokud by byly hned od začátku, asi bychom s HMS do akce nevstupovaly.

                Nakolík do toho přišel až později a sám Arnošt píše, že letos to prostě prubneme, jak by se to dalo a příští rok už by akce dostala reálnější obrysy.
                S tím, jak to letos vznikalo a jak to jede to za mě opravdu nejde brát ortodoxně jako klasickou štafetu. Tak, jak se jely ty dvě v minulosti. Ostatně i Via C samotná se nakonec jede z východu na západ místo ze západu na východ.

                Nakonec ani ty sám nemůžeš nyní predikovat, kdy se k tobě nakolík dostane, takže podle něj si asi opravdu dovolenou plánovat nebudeš a může se ti snadno stát, že budeš před rozhodnutím, zda "svoje" úseky jet bez nakolíku nebo...

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 03.04.2024
                Autor: radka
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
                • Re: Štafeta 2024: Beroun - Hlásná Třebaň

                       

                  Původně to měla být štafeta podle trasy pana Plocka. Tak to taky Arnošt vymyslel, určil jednotlivé úseky a čekal, jaký bude ohlas. Nám se to líbilo. Na západní část - první úseky, se nikdo nehlásil. Tak jsem si řekli, že tam pojedeme. A byli připraveni jet klidně i dříve, než o letní cyklodovolené. Stálo nám to za to pro společnou akci něco obětovat. Pak se změnil směr ze západu na východ. Budiž, ale pořád to vypadalo jako štafeta. Proto jsme doufali, že k nám Nakolík do našeho termínu dovolené doputuje a budeme ji moci na tuhle akci využít. Ale nemám problém to jet i v pozdějším termínu. Ty možná ano, já ne.
                  Ano, není to žádný závod, jak správně poznamenal Brahma. brali jsme to spíše jako štafetovou jízdu. Ale tohhe tvoje vylepšení mi fakt vzalo chuť se zapojit.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 03.04.2024
                  Autor: mildakh
                  Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Štafeta 2024: Beroun - Hlásná Třebaň

                         

                    Jak píšu kotkovi - chvíli to vypadalo, že první vyrazíme my. Pak se rozhodl jet kotek a my už jsme to svoje nerušili.
                    Já v tom fakt tak šílený problém nevidím. Prostě jsme už kousek odjeli, když jsme to už měli naplánované.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 03.04.2024
                    Autor: radka
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Štafeta 2024: Beroun - Hlásná Třebaň

                         

                    Musím ale přiznat, že mě nenapadlo, že by to někomu mohlo vadit až tak, že by mu to vzalo chuť do účasti.
                    Bereme to jako hru, která nemá zatím zcela pevné obrysy, tak se můžou vyzkoušet různé varianty.

                    Dvě předchozí štafety měly celkem jasně stanovený harmonogram, aby se to časově stihlo. Dost jsem si s organizací užila, tak teď mě na tom lákala do určité míry ta volnost.

                    No, pokud by to jiným mělo brát chuť do účasti, pak se omlouvám, že jsme to pojali asi až moc volně. To opravdu nebylo úmyslem - nám šlo o odjetí té části trasy.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 03.04.2024
                    Autor: radka
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Štafeta 2024: Beroun - Hlásná Třebaň

                         

                    Já to vzala zatím tak, že JE to štafeta, bude se předávat kolík a rámcově podél trasy VIA CZECHIA. Až to bude někde u nás, nejspíš se na kus buď sama nebo s Arnoštem zapojím. Určitě ne v rozsahu, na který bych si musela brát dovolenou.
                    Jestli to občas někdo vzal jako inspiraci, kam si zajet i bez nakolíka a napíše o tom sem, nijak mi to nevadí (ale za účast ve štafetě to já osobně nepovažuju :-)

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 04.04.2024
                    Autor: Ifča
                    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Štafeta 2024: Beroun - Hlásná Třebaň

                     

                Štafeta v pravém slova smyslu (včetně fyzického Nakolíku) bude mít o víkendu odjetou 12.a 11. etapu, Nakolík převezme malý jarda a odjede 10 etapu. Pak by to měl převzít Arnošt. Jinými slovy - pokud bude vůle a nadšení, tak si myslím, že by se myšlenka opravdové štafety mohla dotáhnout do cíle. A to, že z toho dělají někteří bramboračku je nejlépe ignorovat.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 03.04.2024
                Autor: kotek
                Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
                • Re: Štafeta 2024: Beroun - Hlásná Třebaň

                       

                  Tak pokud si to dohledáš, chvíli to vypadalo, že my vyrazíme jako první a Arnošt chtěl nakolík posílat do Prahy.
                  Pak si se ty rozhodl vyrazit z východního bodu, tak šel prostě k tobě. A my už naši trasu nerušili. Sedět doma jsme opravdu nemínili, když už jsme měli volno a trasu naplánovanou.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 03.04.2024
                  Autor: radka
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Štafeta 2024: Beroun - Hlásná Třebaň

                         

                    No nezlob se. ale podle tvých reakcí v tématu https://www.nakole.cz/diskuse/30637-nakolacka... to opravdu vypadá, že jsi opravdu ze začátku měla velké oči.

                    nejprve píšeš: Tak konkrétně ty dva úseky, u kterých jsem napsaná, určitě nechci jet sama. Počítám s tím, že se nás na nich bude podílet víc, popř. pojedeme společně.

                    následuje: Hele, začala jsem blíže studovat "zamluvené úseky" a musím konstatovat, že jsme schopné dát je jen částečně:
                    - úsek 1/4 jen z Nižboru (max. z Roztok u křivoklátu)
                    - úsek 1/5 po Benešov (max. po Blaník)

                    Ostatní části úseků jsou pro nás již mimo dostupnost a rozsah jednodenního výletu.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 04.04.2024
                    Autor: zprazak
                    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                    • Re: Štafeta 2024: Beroun - Hlásná Třebaň

                           

                      To je ale to, co už jsem psala jinde - když se chceš zapojit, máš na výběr jen celý daný úsek.
                      Z počátku to Arnošt uvedl tak - nebo já to aspoň tak pochopila - že můžeš prostě odjet nějakou zvolenou část. Až později to hodil do tabulky, kde už byly celé dané úseky, které jsou ale poměrně dost dlouhé. kecy "o velkém soustu" jsou dost mimo, protože prostě volba "menšího sousta" nebyla.
                      A tady už jsem jasně napsala, že celé nedáme - na tom snad není nic špatného. Přišlo mi zcela logické dát to na vědomí, aby se případně mohl připojit někdo další, komu by také vyhovovalo odjet jen část.

                      Nicméně - pokud se to staví tak, že zájemce MUSÍ odjet celý daný úsek, pak je mi líto, ale v tom případě se škrtáme, protože to fakt nedáme.

                      Přijde mi dost hloupé kritizovat jiné, že si "ukousli velké sousto", když menší není v nabídce, a zároveň je kritizovat za to, když si z toho "velkého sousta" chtějí "ukousnout jen kousek". To nemá logiku.

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 04.04.2024
                      Autor: radka
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                      • Re: Štafeta 2024: Beroun - Hlásná Třebaň

                             

                        Na úplném začátku Arnošt psal:

                        "...Je to docela dobře popsané, úseky do 80km a nemuselo by to být zrovna kontinuálně, třeba najednou nebo všechny úseky v nějakém krátkém krutém časovém období třeba prázdnin apod.
                        Dali bychom pak nějakou obrazárnu použitých kol a zcela určitě katalog účastníků :-D..."
                        https://www.nakole.cz/diskuse/30629-stafeta...

                        S tímhle jsem se do účasti přihlásila:

                        "Objezdu Prahy z východu na západu se dozajista ujme "pražská sekce Na Koláků".
                        Datum: 25.02.2024
                        Autor: radka"

                        Postupně se to pak měnilo, ale nějaká pevná pravidla se doposud nikde neobjevila. Jen přibyly ty úseky, ze kterých se stále snažím vybrat jen tu avizovanou část objezdu Prahy. A přibyl nakolík.
                        A navíc jsem pořád pracovala s tou prvotní Arnoštovou myšlenkou, že je možné jet třeba i kontinuálně.
                        V tom mě navíc utvrdil i PetrV, který si jede trasu jih-sever.

                        Zjevně si z toho, co bylo v těch asi třech či čtyřech tématech napsáno, vzal každý to, co se jemu zalíbilo. Teď se ale akce opravdu rozjela a asi by bylo potřeba dát tomu alespoň nějaká základní pravidla - minimálně pravidla pro to, zda se musí odjet celý úsek nebo lze jen část, zda se opravdu bude držet striktně forma štafety nebo je možné jet i kontinuálně a ideálně alespoň rámcovou časovou osu tak, aby bylo skončeno do podzimního srazu.
                        A tohle je asi nyní na Arnoštovi, co by na "otci myšlenky".

                        [ Reagovat ] [ Zpět ]
                        Datum: 04.04.2024
                        Autor: radka
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                • Re: Štafeta 2024: Beroun - Hlásná Třebaň

                       

                  nechci se do toho moc michat,ale je mi uplne jedno jestli jedu s kolikem nebo jen s papirem a obrazkem.diky Arnostovi se obnovila spolecna jizda,ktere se rika stafeta,ale stafeta ji rikat nemusime,kdyz si nic nepredavame. A pokud budu mit cas a chut projet dalsi usek tady v okoli Prahy,tak pojedu i bez predaneho nakoliku.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 03.04.2024
                  Autor: HMS
                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Štafeta 2024: Beroun - Hlásná Třebaň

                         

                    ... zatím hra "Na babu"?

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 03.04.2024
                    Autor: AV
                    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Štafeta 2024: Beroun - Hlásná Třebaň

                 

            No rozhodně nejedeme závod, že? Výsledný čas celého družstva nikdo neměří a ani měřit nechce. Zatím jedinný požadavek byl, aby jednotlivé úseky na sebe místně navazovaly. Požadavek na časovou návaznost jsem nikde nezaznamenal.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 03.04.2024
            Autor: Brahma
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
  • Re: Štafeta 2024: Beroun - Hlásná Třebaň

         

    Takže malý souhrn.
    Jeli jsme tři - já, HMS a Brahma.
    Z našeho úseku jsme odjeli část mezi Hlásnou Třebani a Berounem se zajížďkou na sv. Jan a Tetín
    https://mapy.cz/s/fenebohobe

    Původně jsme chtěli startovat v Srbsku, ale jak už psala HMS, došlo k drobné změně a startovali jsme z Karlštejna.
    A nakolík s námi nakonec přece jenom jel :o)))

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.03.2024
    Autor: radka
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Štafeta 2024: Beroun - Hlásná Třebaň

           

      Ze sv. Jana jsme to vzali po červené přes Herinky, kde měla HMS vrchařskou prémii z VKP. Ale dokopec to teda byl slušný.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 29.03.2024
      Autor: radka
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Štafeta 2024: Beroun - Hlásná Třebaň

             

        V Berouně byla kávičková pauza a pak jsme vyjeli na Tetín.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 29.03.2024
        Autor: radka
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Štafeta 2024: Beroun - Hlásná Třebaň

               

          Při sjezdu z Tetína jsme objevili nový kříž s vyhlídkou. Podél Berouky to byl trošku adrenalin, protože se tu upgraduje železniční trať na vyšší level.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 29.03.2024
          Autor: radka
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Štafeta 2024: Beroun - Hlásná Třebaň

                 

            U dubu sedmi bratří jsme dali svačinku, Karlštejn jsme obhlédli jen od spodu a v Hlásné Třebani jsme udělali závěrečné foto dnešní štafetové etapy.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 29.03.2024
            Autor: radka
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: Štafeta 2024: Beroun - Hlásná Třebaň

                   

              Z Hlasné Třebaně už jsme jeli klasiku podél Berounky až do Prahy se zastávkou na poslední pivo v pivovaru Řevnice.
              A to je vše :o)))

              Byla to paráda, HMS a Brahmovi děkuji za skvělou společnost!

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 29.03.2024
              Autor: radka
              Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Štafeta 2024: Beroun - Hlásná Třebaň

           

      Tak jsem Vás zapsal, v případě pochybností mně korigujte :-D S tím Nákolíkem jste mi modře vytřeli zrak :-D
      Ta samolepka republiky na tom už není, ale můžu vytisknout vhodného kandidáta a nalapit.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 30.03.2024
      Autor: Arnošt905
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Štafeta 2024: Beroun - Hlásná Třebaň

             

        Na tom nakolíku to není samolepka, to tam bylo vyryto nebo vyleptáno.
        Nakolíky byly původně dva - ta mapa byla jen na jednom, který byl, bohužel, při štafetě 2007 ukraden nebo ztracen. Zrovna když "pobýval" tady v Praze.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 01.04.2024
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Štafeta 2024: Beroun - Hlásná Třebaň

             

        Teď jsem si ale vzpomněla, že HMS přišla s nápadem, jestli by nešel nakolík vytisknout na 3D tiskárně.
        Tak by jich mohlo kolovat i více.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 01.04.2024
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

433 cyklistů (11 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 2. část

2. část - Welcome to Kazachstán!   „Tahle země není pro starý!" všimnul si Luděk, když jsme seděli v bufetu…
Peggy | dnes

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024