reklama

Z Čech k moři – Alpe – Adria

PŘÍPRAVY
KAM SE VYDAT?

Nějaký čas ve mně zrála myšlenka nechat letos, až budou děti na táboře, doma obytňák a zkusit něco ujet vlastní silou. Kam bylo jasné - k moři! Otázka byla jen jestli na sever, nebo na jih. A protože mě lákala výzva přejet Alpy, měl jsem jasno celkem brzy a začal jsem hledat…

[ Celý text ] [ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 11.07.2023
Autor: PetrVobo
  • Re: Z Čech k moři – Alpe – Adria

         

    Hezký! I na ten další výjezd držím nejen palce.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 11.07.2023
    Autor: Pepíček
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Z Čech k moři – Alpe – Adria

           

      ... aji moč?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 11.07.2023
      Autor: AV
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -7
      • Re: Z Čech k moři – Alpe – Adria

             

        Pokud jde o Pepíčka tak určitě.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 12.07.2023
        Autor: Rob144
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Z Čech k moři – Alpe – Adria

         

    Pěkný výjezd.
    A za epilog palec nahoru :o)))

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 11.07.2023
    Autor: radka
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Z Čech k moři – Alpe – Adria

         

    Moc hezký :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 12.07.2023
    Autor: Airline
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Z Čech k moři – Alpe – Adria

         

    Příjemné čtení. Sice už od cesty na Spezzi před dvanácti roky jezdím jen po republice, ale tu "návykovost" potvrzuji. Ať se Ti to "další", na které se těšíš, povede dříve, než mně :-).

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 12.07.2023
    Autor: drak
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Z Čech k moři – Alpe – Adria

         

    Večer v 11 jsem objevila tento blog, zůstala ještě venku a na mobilu si ho přečetla. To se mi pak hezky usínalo se vzpomínkami na takové cestování a na známá místa.
    Je to návykové :-) Co na tom ti lidi mají? To si často říkám, když jedu a zrovna se mi třeba něco nelíbí. A pak jedu zase.
    V podobném termínu jel na kole z Tarvisia do Grada známý s manželkou jako účastník 5denního zájezdu s cenou asi 2x 14 tisíc. Jestli byl nadšený, zatím nevím, jestli se taky bude těšit na příště.
    Přeji příjemné plánování další cykloexpedice.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 12.07.2023
    Autor: Quatsch
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Z Čech k moři – Alpe – Adria

           

      Ano, je to nejspíš návykové. Alespoň u mě vždy pozoruju přepnutí do jiného módu v hlavě, což při nějakém jednodenním výletu nenastane. Dřív mi to "přepnutí" trvalo tak tři dny, dneska na to potřebuju pár kilometrů, takže už i víkend na kole na těžko mi způsobí tu radost.

      Zažil jsem člověka, který měl problém, že potřeboval navazovat stále nové vztahy, nejspíš byl závislý na té kombinaci dopaminu a kortizolu, které se říká zamilovanost, tak kdo ví jaká chemie proběhne u nás.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 12.07.2023
      Autor: petrp
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Z Čech k moři – Alpe – Adria

         

    ....připomněl jsi mi moji cestu před pár léty, moc rád na to vzpomínám. Startoval jsem v Salzburku. Z Grada jsem se vrátil do Udine, dále do Tarvisia vlakem, na kole pak z kopce do Villachu a podél Drávy do Mariboru, kde se můj původní plán změnil a tak jsem to v Grazu naložil na vlak a hurá domů. Původně jsem chtěl projet Maďarskem na Slovensko, ale byli velká vedra a už jsem toho měl dost....

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 16.02.2024
    Autor: šedý-vlk
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Z Čech k moři – Alpe – Adria

         

    Pěkné.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 21.02.2024
    Autor: Nest
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Z Čech k moři – Alpe – Adria

         

    Ahoj,
    myslím, že v neděli večer jede žluťák z Udine do Prahy a bez problémů bere kola.
    Autobusové nádraží je vedle vlakového.
    A i cena bude přijatelnější.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 21.02.2024
    Autor: Cyklotur
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Z Čech k moři – Alpe – Adria

           

      To by mne zajímalo, jak to je s těmi žlutými StudentAgency automusy a koly. Na stránkách mají, že kola neberou a když náhodou, tak že musí být v krabici.
      Rád bych se v létě vrátil z Rieky domů nějakým motorovým dopravním prostředkem s kolem a zrušení StudentAgency vlaků mne docela mrzí. Obyčejným vlakem to asi jde, ale musí se minimálně jednou přestupovat v Salzburgu.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 21.02.2024
      Autor: Brahma
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
      • Re: Z Čech k moři – Alpe – Adria

             

        A co takhle vrátit se na kole?

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 21.02.2024
        Autor: JNSK
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Z Čech k moři – Alpe – Adria

               

          To je jistě možné, ale nevím jak moc se mi bude chtít. Rozhodně to zdvojnásobuje vzálenost a prodlužuje čas.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 21.02.2024
          Autor: Brahma
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
          • Re: Z Čech k moři – Alpe – Adria

                 

            Psychicky pomůže naplánovat cestu rovnou tam a zpět nebo lépe jako okruh, cíl pak vnímáš až doma a ne v půlce cesty. Znám to, je to osobní zkušenost. Samozřejmě, když máš omezené množství času tak to nepomůže. A určitě se vyplatí hledat spoje i z míst poblíž cíle, kam bys dojel na kole. V tom ti vyhledávač spojů většinou nepomůže.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 22.02.2024
            Autor: JNSK
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Z Čech k moři – Alpe – Adria

             

        Kdy plánuješ návrat z Rijeky?

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 21.02.2024
        Autor: mildakh
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Z Čech k moři – Alpe – Adria

               

          Někdy kolem 7.7.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 21.02.2024
          Autor: Brahma
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: Z Čech k moři – Alpe – Adria

                 

            Aha, tak to je brzo, my budem na Istrii až později.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 21.02.2024
            Autor: mildakh
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Z Čech k moři – Alpe – Adria

             

        O té krabici se ti asi jen zdálo. Tady je výpis toho podstatného:
        Kolo musí být složené a zabalené do (nejlépe textilního) obalu s max. rozměry: délka – 140 cm, hloubka – 35 cm a výška – 80 cm, aby nedošlo k poškození ostatních zavazadel.
        Kolo se přepravuje jako zavazadlo za příslušných cenových podmínek daných pro konkrétní linku.
        Jak složit kolo
        odmontujeme přední kolo
        otočíme řídítka
        upevníme páskem
        sedačku sundáme a upevníme

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 21.02.2024
        Autor: Milosch
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Z Čech k moři – Alpe – Adria

               

          Dovolím si reagovat.
          Kolo jsem s nimi přepravoval mnohokrát.
          Koupím igelitovou fólii nebo balicí kuchuňskou fólii. Běžně v supermarketu.
          Sundám přední kolo, pokud to není silnička, otočím řidítka. Sedlo nechám.
          Obalím.
          Místa je dole v autobuse na výšku dost.
          Nikdy nebyl problém.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 22.02.2024
          Autor: Cyklotur
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Z Čech k moři – Alpe – Adria

         

    moc hezké, jela jsem to loni s kamarádkami, ale masňácky s cestovkou. jeden den lilo celý den a v nejkrásnějším úseku po zrušené železnici také dost pršelo. ale byl to moc pěkný 4 denní výlet. také jsme byla zklamaná mořem v Gradu, ale to prostě k severní Itálii patří.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 22.02.2024
    Autor: HMS
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Z Čech k moři – Alpe – Adria

         

    Jeli jsme to v roce 2018 z Lince do Salzburku trochu jinou trasou, ale pak už Alpe Adria....dvě koloběžky a za jednou vozík s devítiměsíčním synem... super zážitek, hlavně nekonečné tlačení přes Bad Gastein :-) Zpátky tedy zbaběle autem se známým co pro nás přijel

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 28.02.2024
    Autor: highlander
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

294 cyklistů (17 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 2. část

2. část - Welcome to Kazachstán!   „Tahle země není pro starý!" všimnul si Luděk, když jsme seděli v bufetu…
Peggy | včera

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024