reklama

dva kontrolery na jeden plyn

Ahoj, je realne spojit dva kontrolery kazdy jinny na jeden plyn. Pripadne jak zapojit? Je tam signalovy vodic a +-. Takze z druheho kontroleru pouzit jen signalovy vodic, pripadne jak to udelat? Planuji k zadnimu motoru 750W, pridat jeste stredovy Bafang BBS02 750W. Diky

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 24.03.2023
Autor: 542523
  • Re: dva kontrolery na jeden plyn

         

    Já jsem musel dát na tuším plus plynového ovladače pro jeden kontroler diodu, bez ní to poruznu náhodně pocukávalo , nejsem si ale jistý, jestli ubytkem napětí na té diodě nedošlo na kontroleru ovládaném přez tu diodu k nepatrnému --nižšímu plnému plynu kuli snížení napětí za diodou.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 24.03.2023
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: dva kontrolery na jeden plyn

           

      Mám dotaz: Ten plyn je jen potenciometr, který na signálovém vodiči dává napětí podle natočení?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 24.03.2023
      Autor: Brahma
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: dva kontrolery na jeden plyn

             

        je tam cosi jako magnet co se otáčí okolo vím prd čeho--něco jako malý odpor.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 24.03.2023
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: dva kontrolery na jeden plyn

               

          Dobře, ale na tom signálovém vodiči ja napětí úměrné natočení? Jestli ano, tak to jistě půjde rozdvojit.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 24.03.2023
          Autor: Brahma
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
          • Re: dva kontrolery na jeden plyn

                 

            Už si to přesně nepamatuji, ale mám pocit, že na signálním kablíku to pak podle otočení dává od nuly do cca 4,5V. Určitě to mám zapojené jako rozdvojku, tři žíly do každého controleru, ale bez diody mi to zlobilo. nic méně ted mám rozhrabanou pro Alenu taky jednu kolobrndu tak počítám že bude zase potřeba někam ta dioda. Moc mi to už ale nabaví se v tom hrabat tak mě k dokončení donutí asi až zlepšující se počasí, nebo jestli začne zítra, pozítří pršet a nuda přebije nechut se s tím babrat--už to potřebuji jen zapojit.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 24.03.2023
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: dva kontrolery na jeden plyn

               

          je to hallův snímač

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 24.03.2023
          Autor: cibi
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: dva kontrolery na jeden plyn

                 

            díky, vím že hall snímače jsou v kole, ale že na stejném principu pracuje i plyn jsem netušil.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 24.03.2023
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: dva kontrolery na jeden plyn

                   

              hallův senzor snímá velikost magnetického pole.
              V kole (motoru) snímá polohu stator- rotor, (dle síl mag pole)
              v "plynu" dle síly pole určuje jak je natočený.
              Dalším použitím je měření proudu protékajícího vodičem- taky podle toho jak je silné mag. pole.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 25.03.2023
              Autor: cibi
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: dva kontrolery na jeden plyn

           

      Problém môže vznikať tým že zemný potenciál jednotlivých RJ sa bude líšiť pri prietoku prúdu vodičmi od batérie. Tiež nemusia mať obe RJ rovnaké napájanie plynovej páčky a rozsah v ktorom vyhodnocujú signál. Tieto veci treba pri zapojení brať do úvahy.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 29.03.2023
      Autor: Lubo990
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: dva kontrolery na jeden plyn

             

        Ted jsem se pustil do ty dvoumotorovy pro Alenu tak snad to nějak rozpohybuju. Teda pokud mi vydží síly. Už mi to vubec nebavi se v tom hrabat.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 31.03.2023
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: dva kontrolery na jeden plyn

               

          Ted jsem zkusil jaky vliv má ta dioda s poklesem napětí a vliv má pouze v nižšich otáčkách , při plném plynu toči kolo na max otáčky i po vyzkratování diody.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 31.03.2023
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: dva kontrolery na jeden plyn

                 

            motory fungujou jak mají tak jsem se přesunul ke konektorum kde páčky brzd odpojují pohon, do každého kontroleru jsou dva vstupy na páčky, já to tedy zapojil--do zadního motoru jde páčka zadní brzdy, do předního motoru jde páčka přední brzdy a propojkou jsem spojil na kontrolerech opačné konektory, tady je ale třeba dodržet cosi jako plus a mínus, jinak je to po propojení v režimu zmáčklé brzdy a motor je deaktivovaný. ted už jen zapojit automatickou přípomoc, zatím ji zapojím na přepínač, kde bude možnost přípomoc aktivovat bud na přední, nebo zadní kolo---přední přípomoc mi funguje tak, že volitelným nastavením se motor snaží udržet určitou rychlost---takový z mého pohledu na prd--zadní regl funguje že ve třech nastavitelných krocích pouští omezené množství A, to mi přijde víc smysluplný,jen to pomáhá odlehčit baterkovou koloběžku ale v kopci to nutí víc máknout nohou, nebo zbaběle sáhnout po plynové páčce.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 31.03.2023
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: dva kontrolery na jeden plyn

                   

              Jsem jezdil po Jizerkách na Kostkově turistické koloběžce. Bylo to príma. Měli jsme s sebou ženu na elektrizované Kostce s přímým motorem ve přední nábě. Bylo to na páčku a nepral jsem se s tím. Přišlo mi to jako logické ovládání. Ta koloběžka byla těžká, nepříjemně těžká. Vadilo mi to v ovládání, ale asi se dá na to zvyknout. Prostě při prvním půjčení mne ovládání páčkou nepřekvapovalo.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 31.03.2023
              Autor: Brahma
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
              • Re: dva kontrolery na jeden plyn

                     

                ty kostkácký znám, používali tam motory bez volnoběžky o větším výkonu, není to špatný, ale prd dojezd a pouze na nohu to na motoru bez volnoběžky prostě nejde jezdit.Jak jsem psal, každý gram navíc je na koloběžce fakt na prd, já musím vozit psa, tak mě už je to jedno a zvyknul jsem si na tu vyšší váhu té dvoumotorovky, ale docela jsem zvědavej co na to Alena, vubec bych se nedivil, kdyby se nakonec rozhodla že než na pohodu vyjíždět kopce na dvoumotorový, raději si ty občasný kopce hold odšlape vedle jednomotorovky.

                Ale letos chci občas pojezdit i po horách co jezdíme na běžky a tam je to s jednomotorovkou opravdu nesmysl, to by se jen trápila. Zdá se, že to do zítra zprovozním a pokud se bude ráno zdát, že by mohlo být alespon trochu slušně tak jedeme do Berouna trochu pojezdit---že by si to zkusila taky na tý dvoumotorový, zdá se že to dnes opravdu zvládnu rozpohybovat.

                Kámoš, co šel do elektrický jen kuli tomu, že se mnou nedával na nohy trasy 50 a víc kilometru by nejraději jen motor nějakých 150W, jsou takový, ale jsou nesmyslně drahý a stejně ani ten 150W motor neváží nula nula nic a váhu ta kolobrnda beztak nabere na bateriích, těch ušetřených cca 1kg na 150 oproti 250W motoru mi přijde že to beztak nic neřeší---jako že by to bylo na nohu znatelně lehčí.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 31.03.2023
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: dva kontrolery na jeden plyn

             

        Tak to vypadá že je opravdu při větší a znatelně rozdílné zátěži problém v proudu k těm regulátorum . Na tu druhou koloběžku jsem použil stejnou kombinaci regulátoru jako na té první kde jsem cukání při větší zátěži pořešil diodou pro jeden regulátor na plynové páčce, ale na té druhé koloběžce mám vepředu trochu jiný typ motoru--výkonnější a tady mi dioda nefunguje, jediné co funguje musím na regulátoru pro přední motor na řidítkovém ovladači--displey nastavit nižší maximální rychlost, čímž se pravděpodobně příkon na předním i zadním kole plus mínus vyrovná a táhnou obě kola, pokud ale během jízdy do příkrého kopce zvýším rychlost o krok výš, hodí mi display předního regulátor chybu č6 a vypne, respektive začne pocukávat--zapne, vypne a tak pořád dokola.
        Manželka si druhý motor zapíná pouze do delšího kopce, tak to naštěstí nevadí, ale rozhodně to nefunguje jako na té mé první kde si nic hlídat a přenastavovat nemusím.
        Zkoušel jsem i zapojit na druhý regulátor druhou plynovou páku ale nic se nezměnilo, plynová páka pro dva regulátory ten problém nezpusobuje.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 14.04.2023
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: dva kontrolery na jeden plyn

               

          Tak už jsem možná doma, chyba eror 6 by mělo být--Low battery, já to ted zkoušel jen na jedný baterii Apache a to už bude na ty pidibanánkový konektory tuším 3,5mm 30A asi hodně---zřejmě už uvolněný ten pružný prstýnek, v modelařině se to z duvodu problémového kontaktu už skoro vubec nepoužívá.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 14.04.2023
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: dva kontrolery na jeden plyn

                 

            Tak po předrátováni kabeláže od baterek k reglum tlustšim reprokabelem jsem se toho pocukáváni zbavil. Dnes jsem ji protáhnul hodně na motorech cca 40 km od plně nabitych až po cca 3,5v na článek a žádný pocukáváni se už nekonalo.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 16.04.2023
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: dva kontrolery na jeden plyn

                   

              Si šikovný, nech Ti to šlape.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 16.04.2023
              Autor: palot
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: dva kontrolery na jeden plyn

                     

                Dobrat se uspokojujícího výsledku je v mém případě vždy ale systémemem pokus omyl a co kus nějaký elektroniky to originál, pro zaddní kolo používám obyč řidítkový ovladač https://www.joom.com/cs/products...

                mám jih několik, s jedním točí kolo max 18kmh, s druhým točí 28kmh, vím o dvou co mají kámoši, že jim to s nimi točilo cca 40kmh, když jsem to řešil přez český servis Epohony, jestli to není možné nějak třeba pouze v servisu programovat,tak se mi dostalo odpovědi, že přeprogramovatelný nejsou a že to není možné aby rychlost byla jiná, než plus mínus 25kmh, no, evidentně praxe je naprosto jiná , ale je to nejspíš opravdu kus od kusu podle toho, co zrovna přišlo čínanovi při osazování té elektroniky z těch elektrosoučástek pod ruku.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 16.04.2023
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: dva kontrolery na jeden plyn

                       

                  Tieto elektro veci si tu rád prečítam, inak by som si s nimi neporadil v reále.
                  Ešte toho môjho malého sa mi darí poskladať a elektro by som si netrúfol, preto obdivujem tieto elektro hobby.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 17.04.2023
                  Autor: palot
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: dva kontrolery na jeden plyn

                   

              Gratuluji. Jinak oceňuji, že nepovažuješ koloběžku za kolo s tak jsi mohl přání majitele plotu hladce splnit :D

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 16.04.2023
              Autor: Brahma
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
              • Re: dva kontrolery na jeden plyn

                     

                Já si tý cedule vubec nevšimnul, kdyby jo, neopřel bych tam ani tu koloběžku, ale jak si tak popijíme s kámošem pivko, přišla jedna cyklistka, jestli nám nebude vadit když si udělá fotku moji kolobrndy s tou cedulkou :))

                Jinak ke skryjskému vodopádu to je s koloběžkou taky v pohodě, zákaz v poslední části pouze na kolech a to samé Posázavská stezka,tam taky řeší zákaz jen kola.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 16.04.2023
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: dva kontrolery na jeden plyn

                     

                S tou elektrokoloběžkou zvlášt dvoumotorovou těžší je většinou problém ji parkovat do těch ruzných stojanu kam se vjíždí předním kolem.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 16.04.2023
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

216 cyklistů (10 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 2. část

2. část - Welcome to Kazachstán!   „Tahle země není pro starý!" všimnul si Luděk, když jsme seděli v bufetu…
Peggy | včera

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024