reklama

Dráty a niple Hvězdonice - rozměry závitu

Zdravím vyplétače kol. Koukám do katalogu Šroubárny Marek a chápu správně, že k drátům průměru 2 mm patří niple 2,3 mm?

Jde mi o d x FG rozměr na obrázku:

https://www.sroubmarek.com/draty-kol-velo-13/
U niplí je rovnou d=FG:

https://www.sroubmarek.com/matice-paprsku-do...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 24.07.2022
Autor: funThomas
  • Re: Dráty a niple Hvězdonice - rozměry závitu

         

    Závit je vždy hrubší než drôt pretože sa nereže ale valcuje. Treba sa držať toho FG, to je označenie závitu a ak je rovnaké na špajli aj matičke tak to k sebe pasuje.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 26.07.2022
    Autor: Lubo990
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dráty a niple Hvězdonice - rozměry závitu

           

      Díky.

      Jsem to holt pokazil, protože jsem koupil stejný rozměr (2 mm). No přeplétat to nebudu, myslím, že ten ocelový drát ten závit v nipli "převrtal", ono na ráfku po vycentrování byly vidět malé žluté (mosazné?) šponky.

      Poučení pro příště. :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 27.07.2022
      Autor: funThomas
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dráty a niple Hvězdonice - rozměry závitu

             

        závit větší o 0,3mm by jsi neprotočil ani v mosazi :-)

        dostal jsi správné niple - "dvojky" k "dvojkám" drátům

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 27.07.2022
        Autor: cibi
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dráty a niple Hvězdonice - rozměry závitu

             

        Šla niple na drát našrouboval volně? Pokud je vše správně vybrané, pak to musí jít. Pokud jsi ji rval centrklíčem silou, pak bylo něco špatně. Občasná šponka při centrování nevadí.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 27.07.2022
        Autor: mildakh
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Dráty a niple Hvězdonice - rozměry závitu

               

          Ano, našroubovat šly úplně v klidu rukou (vyplétal jsem to). I jsem to zkoušel na začátku, jestli mám správné niple (a počítal počet děr v nábě a v ráfku :-) ). Ale na faktuře je 2/14 mm niple a 2 mm dráty. :-)

          Tak to byla klika... Asi už s tím mají zkušenosti.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 29.07.2022
          Autor: funThomas
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

304 cyklistů (15 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 2. část

2. část - Welcome to Kazachstán!   „Tahle země není pro starý!" všimnul si Luděk, když jsme seděli v bufetu…
Peggy | včera

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024