reklama

Převodník

Na kole mám motor Bafang BBS02B 500w . Převodník 44 zubů. Stále využívám 3 nejrychlejší převody. V nabídce jsem našel 46,48 a 52 zubů. Nemám představu o kolik mne to zrychlí a který převodník si pořídit. Můžete mi prosím někdo poradit?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 12.07.2022
Autor: PR
  • Re: Převodník

         

    A spočítat si to snad zvládneš, když víš jaký máš převodník a jakou kazetu, nebo ne?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 12.07.2022
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Převodník

           

      Je to sice matematika základní školy, ale když si to porovnáš se znalostmi dnešních maturantů, tak se ani nedivím.
      Nebo je to vychcanost = Je jednodušší se zeptat, než se namáhat.????

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 13.07.2022
      Autor: Papji
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Převodník

             

        Někdy mám dojem, že to snad ani není tak o neznalosti jako spíš o velké lenosti se namáhat a chvíli přemýšlet.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 13.07.2022
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Převodník

         

    Nedávno jsem sousedovi stavěl elektro (už myslím sedmý co jsem po vesnici dával dohromady),dával jsem mu tam středového bafanga 250 W. Převodník tam má 50 zubů, vzadu devítková kazeta 11 - 32. To ovládání má nastaveno na tři stupně přípomoci (40%, 70%, 100%). Samozřejmě jsem to musel vyzkoušet, tady u nás v Posázaví, do dosti velkých a poměrně dlouhých kopců bez problémů na velký pastorek a přípomoc č. 2, šlo by to vpodstatě určitě na tři největší pastorky (asi by to zvládla i přípomoc č. 1, ale nechtěl jsem to trápit).
    Ty máš silnější motorek, jestli nejezdíš do kopců, volil bych 52 zubů, v případě kopcovitého terénu raději 48 zubů (záleží i na tom, jakou máš vzadu kazetu, ta moje úvaha je pro největší pastorek 32 zubů).
    Takže za mě asi takhle :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 13.07.2022
    Autor: Airline
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Převodník

           

      Předem děkuji za odpověď. Já jsem na úpatí Jeseníků, takže mám možnost jak do kopců tak do rovin na Hané. Tak i tak se snažím jezdit na přípomoc č1. Problém mám když jedeme do rovin, tak ostatním nestíhám. Po Vaší radě jsem objednal 48 zubů. (vzadu mám také devítkovou kazetu ale 11-34). Na rozdíl od těch, co mi odpověděli před vámi, jste si jako jediný, přečetl i mou poslední větu. Ještě jednou děkuji.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 14.07.2022
      Autor: PR
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Převodník

             

        Tak to je trojčlenka, tedy učivo ZŠ, navýšení z 44 na 48 je zrychlení o 9%, navýšení na 52z je zrychlení o 18 %.

        Ovšem s převodem 44/11 a řekněme trekovým pláštěm 37-622 to i při kadenci 60 rpm dává 32 km/h přičemž motor má ve specifikaci kadenci okolo 110 rpm, takže problém je spíš v nastavení nebo použití motoru.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 14.07.2022
        Autor: xtonda
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Převodník

             

        Ona to nebyla rada, spíše moje zkušenost s těmi přestavbami, co jsem dělal, jinak jsem na elektrokola naprostý amatér.
        Nicméně: dáváte tam 48 zubů, vyzkoušíte a když zjistíte, že by to ještě chtělo, tak koupíte ten 52 zubů, není to tak drahé.
        Tak ať Vám to vyjde :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 15.07.2022
        Autor: Airline
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Převodník

               

          To je pravda. Jedna věc jsou teoretické výpočty,druhá věc je,jestli to cyklistovi vyhovuje,nebo ne. A to zjistí jen vyzkoušením. Asi každý,kdo se cyklistice nějak více věnuje,má v garáži nebo ve sklepě odložené nějaké ty převodníky a pastorky,které mu navzdory výpočtům prostě nevyhovovaly.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 15.07.2022
          Autor: DAVID7001
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Převodník

                 

            Já si myslím, že pokud mám nějaké převody, které znám, tak prostou extrapolací se dostanu ke správné hodnotě, kterou potřebuji a pomocí té trojčlenky to převedu na počet zubů, které potřebuji. Další problém je ovšem ten, zda ty zuby seženu a jsem schopen to realizovat.
            Pán má ale potíž, že se mu do toho plete ten motor, který mu přidává různě. Pak je to zkoumání vyhovuje či nevyhovuje a jak moc nevyhovuje rozmazané.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 15.07.2022
            Autor: Brahma
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Převodník

                 

            U těch elektrokol je asi záměrem výrobců montovat tam převody,které se kryjí s přípomocí motoru. Nebude asi moc takových,kteří se budou snažit hnát to relativně těžké kolo vlastními silami o moc rychleji,než těch 25km/h. Alespoň ne nějak dlouhodobě. V takové situaci ta hmotnost motoru a baterie vždy bude představovat handicap proti ostatním jezdcům ve skupině,kteří budou mít lehká kola bez motoru.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 16.07.2022
            Autor: DAVID7001
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Převodník

             

        Jenže ty si nechtěl poradit vhodnost převodu, ale chtěl si udělat výpočet o kolik to zrychlí a při tom si tam ponechal jednu zásadní neznámou, nenapsal si co tam, máš za kazetu. Proto ta zmínka, že si to můžeš spočítat sám, když znáš oba údaje.
        Tak asi tolik.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 15.07.2022
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Převodník

         

    Na netu je spousta kalkulaček, kam zadáte velikost kol, velikost převodníku a kazetu. Vypadne Vám výsledek jaké rychlosti dosáhnete v jakém setupu při urřité kadenci. Tím bych začal.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 15.07.2022
    Autor: xcom
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Převodník

           

      https://www.gear-calculator.com/

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 16.07.2022
      Autor: kotek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Převodník

           

      anebo se stačí zamyslet a napsat si na papírek
      vzorečky pro obvod kola a počty zubů.

      prosím bez urážky-dále je to učivo max. druhého stupně základní školy.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 16.07.2022
      Autor: cibi
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Převodník

             

        To máš sice pravdu, ale třeba Ohmův zákon je také přímá úměrnost jako ta trojčlenka a přesto se to tady neustále řeší. Dokonce jsou tu lidé, kteří se odkazují pouze na zkušenost a ten zákon zjevně neznají a ignorují. Lidé jsou prostě různé a některé i blbé.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 16.07.2022
        Autor: Brahma
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Převodník

           

      Taková kalkulačka se dá v Excelu spíchnout za pár minut ...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 18.07.2022
      Autor: Aviatik
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Převodník

             

        To máš, samozřejmě, pravdu, ale uvědom si, že schopnosti obyvatelstva neustále klesají a pachatel, velký bratr, z toho má radost.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 18.07.2022
        Autor: madmax
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

143 cyklistů (7 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 2. část

2. část - Welcome to Kazachstán!   „Tahle země není pro starý!" všimnul si Luděk, když jsme seděli v bufetu…
Peggy | 28.04.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024