reklama

Výběr ebiku pro pidiženu

Tak mi zmisel můj první elaborát o výběru kola tak znovu a rychleji :)
Sháním kolo pro denní dojíždění do práce cca 6km s mírnými kopečky. Nechci zase nějaký šrot, cenový rozsah max 60t ale čím méně tím lépe. Bohužel měřím 150cm a v okolních prodejnách sehnat dámské krosové malé kolo téměř nelze a nechce se mi něco na tvrdo objednat, když nejsem zkušená v tomto oboru. V merku mám ktm macina ride 271 2020(bosch active line plus), 4ever ennyx 3 2020(brose), nějaký liv(yamaha).
Livy mají asi docela mizernou mechanickou výbavu, jak jsem pochopila?
Nemám fb, takže najít nějaké zkušenosti o motorech, zejména o brose, je dost obtížné.

Díky za rady a případné tipy

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 17.02.2021
Autor: Petraaa
  • Re: Výběr ebiku pro pidiženu

         

    Kupovať za 60t na 6km do práce nedáva logiku. Tiež neviem či je kros s 28" kolesami ideál pre niekoho s výškou 150cm. Ja by som použil starší horský bajk s 26" kolesami, tých je na mraky, posed prípadne upravil podľa potreby zdvihnutím riadítok a ak aj váha odpovedá výške tak by úplne stačil 250W motor do zadného kolesa s menšou rámovou batériou. Na rozdiel od kúpeného bude možnosť to zostrojiť tak aby šiel aj trochu rýchlejšie než fabrické stroje, čo sa pri "ponáhľaní" do práce niekedy hodí.
    Komponenty nevyhovujúce stavom/kvalitou nie je problém vymeniť za lepšie (brzdy, radenie atď)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 18.02.2021
    Autor: Lubo990
    Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výběr ebiku pro pidiženu

           

      6 km do práce ušlape v pohodě i na Favoritovi a ani se nestačí zapotit. Nebo to ujde za hodinu pěšky.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 18.02.2021
      Autor: Brahma
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
      • Re: Výběr ebiku pro pidiženu

             

        Nenapsala svůj věk ani hmotnost, což taky hraje roli vzhledem v volbě posezu, pro drobnou postavu by to asi chtělo lehčí kolo, tedy něco jako elektro silničku nebo gravel s lehkým motorem jako Fazua nebo Mahle ebikemotion.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 18.02.2021
        Autor: xtonda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Výběr ebiku pro pidiženu

           

      Určitě je to dobrá rada. Jinou možností by mohla být elektroskládačka, kde je možnost regulace trianglu řidítka-sedlo-šlapky docela široká. Na uváděnou vzdálenost ny jistě stačil zadní nábojový motor.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 18.02.2021
      Autor: Benshot
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Parťáka se silami jako já..alespoň bude sranda

Hledám: Parťáka se silami jako já..alespoň bude sranda
včera
Jezdila jsem často a velmi..nejprve jednodeňáky a pak vikendy. Pokud počasí nabídne, ráda bych přijala cyklokolegu…

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

267 cyklistů (6 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 3. část

3. část - Krát dvě to mělo bejt Čtvrtý den od startu jsme vjeli do velkoměsta, do Almaty. Zde měly děti…
Peggy | 02.05.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 2. část

2. část - Welcome to Kazachstán!   „Tahle země není pro starý!" všimnul si Luděk, když jsme seděli v bufetu…
Peggy | 28.04.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024