reklama
Země: Rakousko Rakousko, Itálie Itálie, Slovinsko Slovinsko

brašny na nosič

Dobrý den, lídé dobří,
plánuji cestu "Alpe Adria" - přes hochalpenstrasse a přes Slovinsko (Triglavsky NP) - to ale není moc podstatný.
Pořád přemýšlím, jaké brašny pořídit - jestli trojbrašnu (m-wave nebo SA - obě odepínací batoh) nebo dvě boční brašny a nějakou nahoru + prázdný batoh pro případnou pěší túru (právě ten výstup na Triglav)
Jsem si vědom, že asi budou dva tábory pro a proti, ale stejně bych rád nějaký názor. Byla by to moje první cyklo túra, takže zkušenosti s brašnama nemám žádné.
Děkuji

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 24.07.2020
Autor: Smrkoul
  • Re: brašny na nosič

         

    Na pěší tůru si vezmi dobrý batoh a ne univerzální horní brašnu odepnutou z trojbrašny.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 24.07.2020
    Autor: Brahma
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: brašny na nosič

         

    určitě nepromokavé a pokud bude i cestování vlakem nebo i jinak, tak raději boční jednotlivé odepínací. na pěší určitě nějaký pohodlný batoh. také zaleží na jak dlouho, kde se bude spát, jestli se poveze stan a podobně.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 24.07.2020
    Autor: HMS
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: brašny na nosič

           

      spát budu ve stanu nebo kde se naskytne. Z těch nepromokavých bočních mi vychází SA nebo Ortlieb. Po přečtení zdejších diskusí jsou SA s kvalitou trochu horší.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 24.07.2020
      Autor: Smrkoul
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: brašny na nosič

             

        asi tak, mám SA druhý rok, používám je tak 2 týdny v roce a letos se mi u jedné brašny utrhl jistící háček, ale brašna stále drží dost pevně na nosiči. cenově to vyjde na stejno. Triglav je s přespáním, ale na kole se dá dojet do jednoho nástupního místa.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 24.07.2020
        Autor: HMS
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: brašny na nosič

         

    Brašny tu nedávno byly, tak si můžeš počíst. :-)
    https://www.nakole.cz/diskuse/28073-trojbrasny...

    Jestli tomu ale rozumím dobře, tak 95(+)% cesty (času) bude kolmo, a jen jeden nebo pár málo pěších výšlapů na kopce, pravděpodobně jen nalehko ráno nahoru, a večer už zase zpátky u kola.

    V tom případě stačí jen malý skladný batůžek na nějakou tu větrovku, pláštěnku, a něco na zakousnutí, takový co složený nezabere moc místa a vleze se buď přímo do brašny, nebo snadno připásá vně na kolo.

    Za dávných dob jsem vozíval batoh přikurtovaný na horní kapse brašen (foto 1), dnes už ale toho nákladu beru mnohem míň, takže toto řešení nepoužívám.

    K horní kapse jsem místo toho dopřišil pár popruhů, kam právě takový malý skladný batůžek na jednodenní výlety bez kola strkám, když beru i stan tak tyče obaluju právě tímhle batohem. Celý tenhle brašnový přívěsek se krásně vleze do nevyužitého prostoru pod sedlem (foto 2).

    Když ale plánuju pěší výšlap i s noclehem někde na hřebenu, tzn. budu potřebovat naskládat tam i spacák a i rochu víc toho oblečení, vody a jídla, potom beru 44l cabin max do letadel (foto 3) co se dá snadno prázdný zplacatět a strčit mezi horní brašnu a spodní dvoukapsu (foto 4). K němu mám dopřišitý bederní popruh takže dobrý. Celý týden pěšmo jen s tímhle bych po horách určitě chodit nechtěl, ale na ten 1 den a noc to stačí, hlavní je, že to naplacato zabere jen málo prostoru.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 24.07.2020
    Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: brašny na nosič

           

      ...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 24.07.2020
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: brašny na nosič

           

      No ale ono lezení na Triglav zase není tak úplně snadné. Snad to není rovnou klettersteig, ale určitě je to pěkná vysokohorská tůra. Takže by se na to spíš hodil horský dobře sednoucí batoh s oblečením do hor a ne jen něco se svačinkou s čím se dá vylézt na Sněžku.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 24.07.2020
      Autor: Brahma
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: brašny na nosič

             

        Já to beru, určitě by takovýto batoh byl na VHT mnohem vhodnější, zvlášť pro delší a trochu náročnější túry jako Triglav. Otázka ale je, jak moc takovýto poctivý ruksak bude pro převoz na kole skladný, a jak moc se pro ty třeba jen 1-2 dny pěšího výšlapu a dalších možná i víc jak 14 dnů jen kolmo šlapání vyplatí brát ho s sebou. To si už každý musí rozvážit sám.

        Kdysi jsem někde viděl pár fotek 2 kluků, co po Alpách všechno vezli jen na zádech, a to právě v pořádných obrovských batozích do hor. Oni ale v těch horách pěšmo strávili přes 90% času, a ta kola měli jen na krátké přesuny mezi výchozími body.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 24.07.2020
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: brašny na nosič

               

          Asi si rozumíme. Já mám jen obavu, aby ta obtížnost nebyla už limitující. Aby to s blbým batohem a špatným "cyklistickým" vybavenín šlo i třeba za špatného počasí ve výškách. Za pěkného počasí je schůdné ledacos.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 24.07.2020
          Autor: Brahma
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: brašny na nosič

             

        Batoh na VHT. No, všechno nad 12kg sedí dobře na zádech a už jsem viděl u AAA himalájského cestovatele jen óóbrovský šusťákový pytel coby batoh s jednoduchýma dopolstrovanými popruhy. Samo domo. Prostě gramař :-D
        Něco silně přerostlého u Quatsch.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 24.07.2020
        Autor: Arnošt905
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: brašny na nosič

               

          A ten cestovatel chodil po těch Himalájích po stezkách, nebo také vystupoval na šťíty? Na stezce se zvládne ledacos. Do základního tábora se nosil náklad i v nůši.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 24.07.2020
          Autor: Brahma
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
          • Re: brašny na nosič

                 

            Před 35 lety jsem četl nějakého dobrodruha v kategorii levně přežít kdekoliv, některé pasáže mi natrvalo zůstaly mezi ušima dodnes :-D V té době hodně frčel, ale jméno, jméno...

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 24.07.2020
            Autor: Arnošt905
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: brašny na nosič

         

    Ty sis ještě nepočetl, že jedině Ortlieby? :-))

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 24.07.2020
    Autor: bara2
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
    • Re: brašny na nosič

           

      A zkusila sis tři týdny v kuse natěžko cestovat s Ortlieby a s třeba SA brašnami? Já ano.
      Dokud jsem jezdil jen pro nákup, maximálně na víkend, tak mi stačily i brašny od Authora.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 24.07.2020
      Autor: petrp
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: brašny na nosič

           

      podle mne to co přichází v úvahu při pořízení nových cyklobrašen tak jsou značky Ortlieb, Vaude, Crosso a případně i ty SA. Finančně nejzajímavější byly pro mne Ortlieb, protože jsem se zrovna při jejich pořizování vlezl do akce, kdy byly levnější než SA. Ale to jsem věděl jen proto, že jsem si nejdříve vybral a pak si počkal na akci.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 24.07.2020
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: brašny na nosič

         

    Brašny - oblíbené téma, vyvolávající touhy po dálkách. Napakovat, naložit a jet. Já jsem zjistila, že důležitý je i nosič. Mám nový, turistický s oblouky dozadu, které jsou však navařené zvnějšku a drbu si o ně Ortliebky.
    K prázdnému batohu: Mám malý asi za 50Kč z Decathlonu, složený v pytlíčku 7 x 11 cm.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 24.07.2020
    Autor: Quatsch
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: brašny na nosič

           

      Jen zvědavost – nebyl by odkaz na ten batoh? Trochu mě hlodají pochyby o praktické využitelnosti batůžku, co se vměstná do takového pytlíčku. :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 24.07.2020
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: brašny na nosič

             

        Už není v nabídce. Ani ten asi za 70Kč s lepšími popruhy, který vypadá lépe. Mají tam jiné.
        Tak samozřejmě žádná krosna to není.
        Batoh (asi 10l) v pytlíčku + tady s ním jdu (celá brašna se mi do něj nevešla):

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 24.07.2020
        Autor: Quatsch
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: brašny na nosič

               

          Já s podobným vozím tatínkovi nákup na kole po Praze. Na Sněžku za pěkného počasí bych s ním už šel nerad, ale ještě by to šlo. Do vyšších hor už ani náhodou.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 24.07.2020
          Autor: Brahma
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
        • Re: brašny na nosič

               

          Díky za info, tak jsem ho našel:
          https://www.decathlon.cz/batoh-travel-100-10-l...

          Zajímavý produkt, váží míň jak tatranka :-). Sice bych mu vůbec nevěřil a tedy cíleně nebral ani na krátké výlety, ale jako úplná nouzouvka pro případ co kdyby (co nic neváží a nic nezabere), jako standardní vybavení KPZ, docela vážně uvažuju že ho pořídím. :-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 25.07.2020
          Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Dunajská cyklostezka – Wachau na kole

 (CK Frčíme)
28.04.2024, 4 dny
9 900 Kč
cyklistický Autobusem

Toskánsko na kole – agrofarma s polopenzí

 (CK Extrem Tour)
03.05.2024, 10 dní
13 990 Kč
cyklistický Autobusem

Napoleonův ostrov Elba na kole

 (CK Victoria)
05.05.2024, 8 dní
9 990 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

238 cyklistů (8 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024