reklama

HERCULES SPORT SL -žádost o tech info

Koupil jsem levně toto E-kolo, stáří cca 10let, výroba .de Stroj je přes zastaralost funkční, málo jetý, vyhovuje mi. Rád bych ale vylepšil parametry elektropohonu. Je tam zadní motor 250W, patrně kartáč, ten bych tam i nechal. Aku=NiCd24V×10Ah je dnes nesmysl a chci tam Lion36V/80článků -to si i sám složím, články mám, není probl, ostatně jinak to nejde, protože orig je do rámu zahnutá jak šavle a to už na míru nikdo takto nedělá.
Co je problém/předmět dotazu: potřebuju zjistit, jak by se tam to nové aku dalo nabastlit. Nejlépe schéma zapojení, nebo jakékoliv informace, jak to funguje. (Nikde jsem k tomu nic nenašel, ani na stránkách výrobce www.hercules-bikes.cz) Origo elektronika, která všechno řídí, je zalitá v tom akupacku, nic z toho nevyčtu, jdou z ní dráty k displeji a ovládání, světlům a motoru, když ji vyhodím, měním všechno, nejspíš i motor. To je možné řešení, rám je na to dělaný, ale to zatím dělat nechci, leda jako poslední možnost, kdyby to jinak nešlo. Něco svých poznatků k funkci ev. doplním podle reakcí. Za případné rady předem děkuji.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 16.05.2020
Autor: jizby
  • Re: HERCULES SPORT SL -žádost o tech info

         

    Stabilních 24V můžeš z 36V baterie získat pomocí DC-DC konvertoru, tím se vyhneš potřebě měnit původní elektroniku nebo motor. https://www.aliexpress.com/item/4000353761772.html

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 17.05.2020
    Autor: ondrap
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: HERCULES SPORT SL -žádost o tech info

           

      To je dobré řešení, děkuji. Tím se řeší spolupráce aku s elektronikou. (48V se mi nehodí, protože chci využít prostor na baterku v rámové trubce akorát na 10ks paralelních bloků 18650. Kvůli zahnutí trubky se tam musí nasouvat paralelní bloky zespodu jako buřty, takže to tak vychází. Víc energie nepotřebuju, spíš ať se to trochu odlehčí. Možnost přidat ext. aku zůstává, origo stav tuto možnost myslím že taky měl.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 17.05.2020
      Autor: jizby
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: HERCULES SPORT SL -žádost o tech info

         

    Baterii můžeš pak použít i 48V, tím pádem bude na vstupu menší proud, př. http://www.pswpower.com/ven.php?cargo.2018-52-c8sc

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 17.05.2020
    Autor: ondrap
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

PR články:

[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

214 cyklistů (0 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 5. část

5. část - Jezero Yssyk-kul a okolí V sedle se cesta narovnala a pak zlomila. Bylo už jasné, že jsme bouřku…
Peggy | 10.05.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 4. část

4. část - Chtěla jsem Kyrgyzstán, mám Kyrgyzstán... Podepsaly se na nás únava, hlad a stres, jestli seženeme…
Peggy | 06.05.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 3. část

3. část - Krát dvě to mělo bejt Čtvrtý den od startu jsme vjeli do velkoměsta, do Almaty. Zde měly děti…
Peggy | 02.05.2024