reklama

kazeta 11-40 prehazka Alivio 9 spd

Ahoj, mam prehazku Alivio na devitku a objednal jsem kazetu na devitku z rozsahem

https://www.aliexpress.com/…0566369.html?…

Prehazka dokaze maximalne kazetu 36, ale cinan k tomu dava takovy udelatko, ktery by melo zajistit aby prehazka behala i na 40T.

Tolik teorie. Zajima me jestli nekdo pouziva prehazku ktera ma podobne parametry s kazetou 40T nebo vetsi a jaka je zkusenost?

Jeste jsem cetl ze muze pomoct vetsi rolnicka na kladku? Pokud ano muzete nejakou doporucit? Prehazka je typ SHIMANO ALIVIO RD-M4000SGS Shadow. Prevodnik vpredu je single 46T. Diky za rady.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 02.05.2020
Autor: 542523
  • Re: kazeta 11-40 prehazka Alivio 9 spd

         

    Řešilo se to pro osmikolo 11-40.
    https://www.nakole.cz/diskuse/21860-osmikolo-11...
    tabulka:
    https://www.nakole.cz/images/f/diskuse/89/l...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.05.2020
    Autor: bara2
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: kazeta 11-40 prehazka Alivio 9 spd

           

      Diky za tabulku,ale moc me neudelala radost... :-)
      Moje hazka tam je jako nekompatibilni i s tim hakem. Ale na Youtubu jsem videl videa kde to ma borec na 11-42 s hakem a beha mu to, tak nevim. A behalo mu to i na malejch pastorcich.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 02.05.2020
      Autor: 542523
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: kazeta 11-40 prehazka Alivio 9 spd

             

        Jak sem psal v tom předchozím vlákně, přijde mi, že v té tabulce sou chyby. Můžou být odlišnosti v patkách různých výrobců, takže takhle mimo specifikaci to může na jednom kole ještě chodit a na jiném už ne.

        Taky jedna věc je funkce na stojanu a druhá v reálu až to bude špinavé a ojeté.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 02.05.2020
        Autor: xtonda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: kazeta 11-40 prehazka Alivio 9 spd

         

    Brácha to vozí, je spokojenej. Já to s tím udělátkem nasadil taky na horáce a nějak mi to nesedělo. Je to o dost citlivější na uhnutí patky (logicky, větší páka), musí si člověk dávat bacha, kudy se s tím brodí.
    Dám tomu ještě šanci na treku. Na silnici nějaké vykrucování přehazky tolik nehrozí.
    Ale jo, funguje to. Jen je potřeba větší opatrnost. nejen při jízdě, ale i při vyndavání a nasazování kola. trochu se to tam plete a opět hrozí snadné přihnutí patky.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.05.2020
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: kazeta 11-40 prehazka Alivio 9 spd

           

      OK diky jsem na to zvedavej, treba to dam hazka i bez redukce.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 02.05.2020
      Autor: 542523
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: kazeta 11-40 prehazka Alivio 9 spd

         

    Shadow přehazky na to nejsou moc dobrý, mají vodící kladku v ose otáčení vodítka, lepší sou ty starší co maj kladku mimo osu jako RD-M310, RD-M591. Ale s tím prodlužovákem by to mohlo chodit.

    Já sem dával na dětské kolo 9r kazetu Sunrace 11-40 s přehazovačkou RD-M591 a chodí to celkem obstojně i bez prodloužení. Není to úplně ideální, 11-36 chodila líp, ale dítě si nestěžuje. S původní shadow RD-M4000 to na největší pastorek nechodilo moc dobře, ale ten prodlužovák sem nezkoušel, na 24" by se dostala přehazovačka už moc blízko zemi.

    Počkal bych až to přijde a jak to bude chodit. Jinou přehazku bych řešil až pokud to nebude chodit uspokojivě ani s tím prodloužením

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.05.2020
    Autor: xtonda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: kazeta 11-40 prehazka Alivio 9 spd

           

      Asi jo. Dam to nejdriv bez toho udelatka a uvidim jestli chodi. B sroub nechci stelovat od kazety to pak chodi blbe na maly pastorky. Takze bez redukce, s redukci a pripadne najit vetsi kladky. Taky jsem zvedavej jak bude treba upravit delka retezu. A pokud bude treba, tak snad to bude vypinat na melejch aby retez neplandal po zemi :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 02.05.2020
      Autor: 542523
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: kazeta 11-40 prehazka Alivio 9 spd

             

        Nevím přesně jak je to myšleno, ale s větší kladkou bych se obával, že ještě spíš se to bude potkávat s pastorky.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 02.05.2020
        Autor: ronda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: kazeta 11-40 prehazka Alivio 9 spd

               

          Vetsi kladka umozni vetsi odklon od kazety na velkejch pastorcich ale na malejch jak je vetsi jde s pohybem hazky vic pod pastorek, takze by to melo chodit lip na malejch a strednich pastorcich.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 02.05.2020
          Autor: 542523
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: kazeta 11-40 prehazka Alivio 9 spd

                 

            Asi si to blbě představuju, ale když jsem nasadil kazetu se 40z, tak se mi právě potkávala horní kladka přehazky s pastorkem. Stavěcí šroub byl nadoraz. Dát větší kladku, jen by se to zhoršilo. S menší kladkou by vznikl prostor pro řetěz.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 02.05.2020
            Autor: ronda
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: kazeta 11-40 prehazka Alivio 9 spd

                   

              Taky si to tezko predstavuju, resili to nekde na zahranicnim foru ze to muze pomoct. Nevim no...

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 02.05.2020
              Autor: 542523
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: kazeta 11-40 prehazka Alivio 9 spd

                     

                ....spíš by pomohla (napnutí řetězu)jen větší kladka dole

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 02.05.2020
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: kazeta 11-40 prehazka Alivio 9 spd

                       

                  Větší kladka dole může zvýšit napínací kapacitu, de facto se tím prodlouží ramínko, ale ta je v tomto případě víc než dostatečná, takže to není potřeba.

                  Nedovedu si představit u jaké přehazovačky by větší kladka při ponechání ramínka mohla vést možnosti dát větší kazetu. Co se prodává jsou celá alternativní ramínka, ale většinou je to dost drahé a dělá se to pro vyšší řady, u Alivia je to nesmysl.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 02.05.2020
                  Autor: xtonda
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: kazeta 11-40 prehazka Alivio 9 spd

             

        Vyzkoušíš s prodloužením i bez a pokud ani jedno nebude uspokojivé má smysl to řešit dál.

        Řětez ti plandat nebude, přehazka má napínací kapacitu na trojpřevodník, takže s jednoplackou je tam rezerva hodně velká.

        Větší kladka to IMO může akorát zhoršit. Řeší to kladka co je asymetricky uchycená jako tohle, https://leonardistore.com/collections/pulleys... ale to je v tomto případě cenově nesmysl.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 02.05.2020
        Autor: xtonda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Parťáka na vyjížďky

včera
Jezdila jsem často a aktivně. Změna bydliště, přátel a možností vše zhatilo. Ráda bych aktivního parťáka, který by…

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

172 cyklistů (3 přihlášení)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 3. část

3. část - Krát dvě to mělo bejt Čtvrtý den od startu jsme vjeli do velkoměsta, do Almaty. Zde měly děti…
Peggy | 02.05.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 2. část

2. část - Welcome to Kazachstán!   „Tahle země není pro starý!" všimnul si Luděk, když jsme seděli v bufetu…
Peggy | 28.04.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024