reklama

Kazeta a řetěz nesedí

Ahoj, kazety i řetězy pravidelně vyměnuji, ale teď mám jeden nečekaný problém: nový řetěž HG53 nesedí na novou kazetu Deore, pokaždé když víc zaberu řetěz přeskočí. Prvních 150 km byl klid, začalo to později. S přehazovačkou, páčkami, nábojem problémy nebyly (vše LX), bowdeny jsou čisté a promazané, lanko nové, tak nevím. Neměli jste někdo podobný problém?

[ Zpět ]
Datum: 13.06.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (gmbiker ([email protected]))
  • Re: Kazeta a řetěz nesedí

         

    pokud je obojí nové tak je to skutečně divné. Zkus přeměřit řetěz měrkou nebo posuvkou (na posuvce nastav 132, děroměrem vlož do řetězu a roztáhni, nemělo by překročit 132.8)
    pokud je vše v pořádku tak to změř na několika místech je možná že je řetěz někde vytahanější. Taky jej pořádně prohládni jestli není nějak zkřivenej apod. I to se stává.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.06.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Dan*)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kazeta a řetěz nesedí

         

    Taky překontroluj články řetězu jestli jdou volně. Některý se mohl "kousnout".

    [ Zpět ]
    Datum: 13.06.2006
    Autor: Bejbís
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kazeta a řetěz nesedí

         

    Ahoj, podobný problém asi taky řeším. Už jsem 2x vyměnil nový řetěz i kazetu a pořád to dělá. Přehazovačka je rovná, zkrátil jsem řetěz a dělá to pořád (a čím dál více). Hlavně to dělá když chci pořádně zabrat (a už ani nezáleží na jakém kolečku to mám) - ASI ÚPLNĚ TVŮJ PŘÍPAD.
    V servise mi doporučil, ať rozeberu ,,volnoběžku\", že je buď přemazaná, nebo tam jsou nečistoty. Že to poznám tak, když točím klikama dozadu musí být slyšet ,,cvrček\".
    Když jsem to potom sledoval (v záběru), může to být tím, protože to nevypadá, že přeskakuje řetěz. Brzo se do toho pustím, snad to bude tím.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.06.2006
    Autor: jerrry
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kazeta a řetěz nesedí

           

      Zařaď "malá-malá" a toč klikami dozadu-sleduj řetěz na kazetě,tuhý článek se obvykle projeví "stříškou" a je vidět.Vizuálně zkontroluj řetěz-deformace,špatné snýtování apod.Je fakt potřeba rozlišit,zda prokluzuje ořech nebo skáče řetěz na kazetě-to je dost podstatné a není to zase takový problém.Ořech dobře vyčistit,mazat kuličky-nejlépe dej nové-a lehce potřít rohatku nelepivou vazelínou-pochopitelně vizuální kontrola stavu západek a rohatky.Pokud někde kus chybí-je finíto:-)))U ořechu MAVIC výrobce zakazuje jakékoliv mazání vnitřku,jen lehké potření olejem je dovolené :-))))

      [ Zpět ]
      Datum: 28.06.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (merida)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kazeta a řetěz nesedí

             

        Kdysi jsem měl rozebrané tříkolečko a přehnal jsem to s mazáním. Výsledek byl stejný, podivné "přeskakování" . Docela účinný omezovač výkonu to byl...

        Jestli to je zatuhlý článek řetězu, mělo by se přeskakování projevovat pravidelně, vždycky jak ten tuhý článek dojede do jednoho samého místa.

        [ Zpět ]
        Datum: 29.06.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (VR)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kazeta a řetěz nesedí

         

    Taky jsem to řešil a nakonec jsem zjistil, že to nestřílí na kazetě, ale na převodníku. Ono se to v záběru těžko pozná, kde to přeskakuje. Já to poznal podle toho, že mi občas při střelení spadl řetěz na \"dědka\". Jelikož jsem měl kliky od Santůru, vyhodil jsem je, koupil LX 2005 a mám klid. Střílení je pryč.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.06.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (kolodej)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kazeta a řetěz nesedí

           

      Když střílej převodníky, může to prostřelit nohu. Nabíjej slepý. :-))

      [ Zpět ]
      Datum: 29.06.2006
      Autor: abernathy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kazeta a řetěz nesedí

         

    Jste si jistí, že je to řetězem? Minulý týden jsem řešila podobný problém. Nejdřív jsem vyměnila řetěz , pak kazetu , ale stále mi řetěz v tahu přeskakoval. Sice ne moc , ale přeskakoval. Obrátila jsem pozornost na převodníky. Dělat to malý a prostřední tác. Vyměnila jsem tady kliky i s převodníkem a pohoda.
    Řětěz mi přeskakoval na celé kazetě, ale jen na malém a prostředním tácu.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.06.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Ane.)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kazeta a řetěz nesedí

         

    Problém je vyřešený - nebylo to ani kazetou, ani řetězem, ale byl sjetý malý a prostřední talíř na převodníku. Opravdu je problém to poznat, byl jsem několikrát ve dvou servisech, příště už budu vědět. Jen tak pro zajímavost: původní převodník STX mi vydržel deset let, tenhle převodník LX jsem kupoval přesně před rokem, najel jsem na něm 4000 km a je v p...

    [ Zpět ]
    Datum: 29.06.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (gmbiker ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kazeta a řetěz nesedí

         

    Ano, někdy takový kousek uteče výstupní kontrole a dostane se do oběhu. Jedná se o takzvaný "neposedný řetěz" ("restless chain" - http://www. pyrometallurgy.com/faq.php3?q=44372 - detailům vysvětlení jsem neporozuměl, ale obrázky jsou výmluvné). Výměna koleček někdy problém částečně vyřeší, častěji ne. On má tu neposednost prostě v sobě, můžeš se mu leda podřídit. Radí se tedy nikdy nejezdit konstantní rychlostí a stále řadit, čím častěji a zběsileji tím lépe. Ozubená kolečka vyměňovat podle potřeby, "neposedný řetěz" má velkou spotřebu koleček.

    Máš prostě smůlu. Ale zas se nebudeš při jízdě nudit, přežiješ-li. :')

    [ Zpět ]
    Datum: 29.06.2006
    Autor: žofka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

407 cyklistů (20 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024