reklama

Pomoc, vyrobil jsem z vidlice šrot, ani nevím jak

Z opravy vidlice jsem měl obavy. Dopadlo to přesně podle hesla \"kdo se psa bojí, toho pes kousne\" nebo \"kdo čeká problém, ten se dočká\". Teď jezdím se zvuky, jako bych měl kolo ověšené plechovkama. Co jsem udělal: Vidlice působila dost zadřeným dojmem, tak jsem ji chtěl jenom vyčistit a promazat. Otočl jsem kolo, povolil spodní imbusy a stáhl nohy vidlice. Vnitřek jsem vyčistil a vodu opět nahradil vazelínou. Ostatních částí jsem si vůbec nevšímal, jenom jsem očistil celé ty kluzáky. Po složení to skutečně už nedrhlo, ale při každém stlačení se ozývalo skřípání. Asi po 100km toto přestalo a rázem přešlo k výše zmiňovanému rachotu při každém otřesu. Nejhorší jsou dlažební kostky. Můj dojem je, jakoby nějaká ta pružina, kterou jsem ale_vůbec_ neviděl, tudíž jsem s ní nijak nemanipuloval, najednou drhla o stěny kolem (vrzání), potom se trochu oddálila (drnčí). Otázkou je, proč. Je to ale jenom tip, může to být úplně jinak. Jestli máte někdo zkušenosti, podělte se o ně prosím. Rozhodně to nebudu rozdělávat znova metodou pokus-omyl, to radši koupím novou. Ještě něco - je to Suntour NRX7500 a žádný návod jsem k ní s kolem nedostal.

[ Zpět ]
Datum: 13.06.2006
Autor: Radek
  • Re: Pomoc, vyrobil jsem z vidlice šrot, ani nevím jak

         

    S touhle vidlí nemám zkušenosti a tak radit nebudu. Jen pro "útěchu" - šrot jsi nevyrobil. Buď to opravíš sám nebo pomůže servis. Šrot vyrobil můj kámoš před čtyřmi dny ze svého zánovniho Blacka. Přehlédl zátars z panelů na silnici a v plné rychlosti ho zkusil projet. Kupodivu panely se nerozestoupily!!! Teď se mu dolní konec vidle téměř dotýká velkého převodníku.
    Takže nevěš hlavu, jsi na tom ještě docela dobře :o)))

    [ Zpět ]
    Datum: 13.06.2006
    Autor: ckp13
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pomoc, vyrobil jsem z vidlice šrot, ani nevím jak

           

      Proboha, co jste to prováděli?!?
      A to bylo před nebo až po vepříkovi Míšovi ?!?

      [ Zpět ]
      Datum: 13.06.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pomoc, vyrobil jsem z vidlice šrot, ani nevím jak

             

        To bylo až po sežrání mrtvoly a vypití celého vinného sklípku - cca kolem půlnoci.
        Koneckonců, je to vlastně radostná událost. Konečně si bude muset koupit nové kolo. To staré se nikomu nelíbilo...

        [ Zpět ]
        Datum: 14.06.2006
        Autor: ckp13
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pomoc, vyrobil jsem z vidlice šrot, ani nevím jak

           

      Kolega z prace jezdi na takovehle vidli a vubec mu to nevadi :) Treba by se s tim Blackem dalo jezdit podobne :))

      http://www.acoma.cz/temp/vidlice.jpg

      [ Zpět ]
      Datum: 14.06.2006
      Autor: wewerka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pomoc, vyrobil jsem z vidlice šrot, ani nevím jak

             

        Kolega musí mít dobrou rovnováhu. To kolo musí být strašně vratký!
        Na tom Blackovi se taky dalo dojet domů, ale v zatáčkách(pokud teda Míla neupadl) si při šlapání kopal botou do pláště. Pro nás ostatní to byla celkem humorná příhoda :-)))

        [ Zpět ]
        Datum: 14.06.2006
        Autor: ckp13
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pomoc, vyrobil jsem z vidlice šrot, ani nevím jak

           

      ten clovek ocividne nemel vubec zadny charisma a vudci schopnosti, kdyz se nerozestoupily. nenasledujte ho!!! privede vas jenom do pruseru :)))

      haha wewerko, jeden muj kamos to ma podobne, dokonce nesmi slapat, kdyz zataci! :)

      [ Zpět ]
      Datum: 14.06.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (nezalogowane MDK)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • A je to vyřešeno!

         

    Obsah mého dotazu se právě stal bezpředmětným. Dneska rachot povážlivě zesílil, až jsem najednou zjistil, že už dva dny jezdím s uvolněným nosičem. Držel už na jednom šroubku a ten na jednom závitu. Mám ho tam už dva roky a je jasné, že když se ozývají zvuky těsně po opravě vidlice, tak nosič by mě teda nenapadl. No tak tu ostudu klidně zveřejním, protože ten pocit, že kolo je zase v pořádku, ten všechno předčí :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 13.06.2006
    Autor: Radek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: A je to vyřešeno!

           

      :')))

      [ Zpět ]
      Datum: 13.06.2006
      Autor: žofka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: A je to vyřešeno!

           

      ;-)))
      Ještě dotaz, ten nosič máš vzadu nebo přímo na vidlici ?

      [ Zpět ]
      Datum: 13.06.2006
      Autor: Jarda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: A je to vyřešeno!

           

      LLOOOOOOLLLLL!!!!!!!!!!!!!!!!

      [ Zpět ]
      Datum: 13.06.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: A je to vyřešeno!

           

      Nosice se prece na kolo davaji jenom v nevyhnutelnych pripadech ne? Nedavno se to tu resilo :-D ;-) :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 14.06.2006
      Autor: Stana
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: A je to vyřešeno!

             

        To si před každým víkendem nasadíš nosiče a v neděli večer je dáváš dolů??? Nejsi otrokem svých nosičů??To snad i spíš s Golou, jen abys nepropás čas montáže, ne???To raději jezdím stále s nosiči, o tolik navíc zase nevozím, když sám mám 95kg.

        [ Zpět ]
        Datum: 14.06.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (kk)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: A je to vyřešeno!

           

      To znam neco podobneho avsak ne s vidlou se mi take stalo.
      Jeden den jsem cistil kolo protoze jsem jezdil bahnem, dalsi den pak jedu a zacalo se ozyvat cink drr drr drr, chvilku klid a opet cink drr drr drr cink drr drr.
      Asi po pulhodine jizdy mne to zacalo nadmiru iritovat, zastavil jsem a jal se zkoumat kolo.
      Lanko od presmykace je trosku delsi a zakoncene hlinikovou cepickou a trcelo mezi ram a pneu. Pri najeti na nerovnost cinklo o ram a pak se odrazilo k pneu kde o vzorek delalo ono drr drr.
      Zastrcil jsem jej aby se dale nehybalo a byl jsem rad ze je vse v poradku.
      Hold nekdy se staci poradne podivat.

      [ Zpět ]
      Datum: 14.06.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Hynek)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: A je to vyřešeno!

           

      Radku ty jsi ďábel :o)))
      To si mě fakt pobavil, ale i trošku znejistěl - povrzavá mi rovněž vidlice a už jsem to chtěla dát do servisu, ale radši se ještě obejdu kolo se šroubovákem a olejničkou :o)))

      [ Zpět ]
      Datum: 14.06.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: A je to vyřešeno!

           

      chacha cha cha cha cha chaaaaaaaaaaaa

      tohle si pokusim zapamatovat, az me neco zacne rachtat. you made my day

      [ Zpět ]
      Datum: 14.06.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (nezalogowane MDK)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: A je to vyřešeno!

           

      Tak to jsi mě fakt upřímně rozesmál :-))).

      [ Zpět ]
      Datum: 14.06.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Ai)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

300 cyklistů (1 přihlášený)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024