reklama

Zatezovy tester baterii - rada s realizaci

Ahoj, rad bych si vykutil tester na baterie. Poradite prosim vhodny modul treba z ali? Napr: US $9.64 31% Off | ATORCH Accurate Energy Meter Voltage Current Power DC 300V/100A Voltmeter Ammeter Greem Backlight Overload Alarm Function indoor
https://s.click.aliexpress.com/e/F5bSKe6kL a k tomu prikoupit zatez? Nebo rovnou koupit tohle? US $25.26 21% Off | 200V 20A 150W adjustable Constant Current Electronic Load Battery Tester 12V24V48V Lead-acid lithium Discharge Capacity meter
https://s.click.aliexpress.com/e/Lj3TUKgo7 Nebo poradite uplne jine reseni? Moc diky za Vase rady. Lukas

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 16.11.2019
Autor: kejmi
  • Re: Zatezovy tester baterii - rada s realizaci

         

    V podstatě je jedno co použiješ. Musíš mít zátěž a měřič na kapacitu. Ta elektronická zátěž je zajmavá můžeš ji použít i k jiným věcem, má široký rozsah.
    Já měřím tímto s 50A odporem.
    https://www.aliexpress.com/item/32803716680...

    Celá sestava vypadá takto. Odpory chladím ventilátorem.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 16.11.2019
    Autor: akruh
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zatezovy tester baterii - rada s realizaci

           

      Diky za reakci. Koupil jsem tohle US $10.01 41% Off | AC Meter 100A Digital Voltage phone app indicator Power Energy Voltmeter Ammeter current Amps Volt wattmeter tester detector
      https://s.click.aliexpress.com/e/SwbEli3kX muzete prosim poradit se zatezi? Diky moc!

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 16.11.2019
      Autor: kejmi
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zatezovy tester baterii - rada s realizaci

             

        Odpory sú drahé... Lepšia je FeCrAl odporová špirála, z číny za pár šupov a nie je problém ísť aj do kilowattov... Stačí nastrihať - ak je originál na 220V, treba si to vydeliť...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 16.11.2019
        Autor: Lubo990
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Zatezovy tester baterii - rada s realizaci

               

          Diky za tip! Nejaky link by prosim nebyl? Dekuji

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 16.11.2019
          Autor: kejmi
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Zatezovy tester baterii - rada s realizaci

               

          Diky za tip. Treba tohle? US $2.32 19% Off | 1Pcs 7mm Dia 792mm Long 3000W AC220V FeCrAl Kilns Furnaces Casting Heating Element Coil Silver Tone Coil Heater
          https://s.click.aliexpress.com/e/FHbIKgtoJ

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 16.11.2019
          Autor: kejmi
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Zatezovy tester baterii - rada s realizaci

                 

            Áno. Pokiaľ sa to premyslene nastrihá dá sa to potom spájať paralelne alebo sériovo podľa napätia a potreby výkonu. Pre menšie výkony je dobré kúpiť aj nejakú slabšiu 1200 alebo 1500W. Špirálu je potrebné pred použitím roztiahnuť! aby mala závity nariedko - na niekoľkonásobok jej pôvodnej dĺžky. Ja som tie kúsky uchytil do porcelánových svoriek (dostať v elektre - také biele 6 pólové) a špirály som podoprel z drôtiku vyrobenými držiačikmi - keď sa rozžeraví tak sa natiahne a potom leží na podložke čo som nechcel. Dal som to celé na starú škridlu zo strechy.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 17.11.2019
            Autor: Lubo990
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Zatezovy tester baterii - rada s realizaci

                   

              Super, objednal jsem 3000 a 1500W spiralu. Diky za tip! Nemas nejake foto Tve realizace, prosim? Jake jsou ty porcelanove svorky, prosim odkaz? Dekuji

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 18.11.2019
              Autor: kejmi
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Zatezovy tester baterii - rada s realizaci

                     

                Vyzerá to takto, je to zamerané na funkčnosť, nie dizajn. Funguje to výborne, časom to asi prerobím na lepšiu podložku. Prvé dve "špirály" sú len pozinkovaný drôt, potreboval som merať 1s alebo 2s a na to tie FeCrAl mali priveľký odpor a nechcelo sa mi to strihať.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 20.11.2019
                Autor: Lubo990
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zatezovy tester baterii - rada s realizaci

             

        Jako zátěž jsem používal buď:
        - "vodní odpor" (jo to co znáš z kolotočů)
        (48V/120A)desky 20x30cm ponořené do vody
        - elektrický přímotop napájený z baterií
        (klasika,220V/ tuším 2kw)
        - na prasáka pozinkovaný drát natažený přez volné prostranství (48V, cca 50A - tuším 100m drátu 1,2mm)
        - "harfu" z odporového drátu v přepravce s vodou

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 16.11.2019
        Autor: cibi
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zatezovy tester baterii - rada s realizaci

           

      Jaky mas parametry tech rezistoru? Diky

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 16.11.2019
      Autor: kejmi
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zatezovy tester baterii - rada s realizaci

           

      jen pro info- ten "měřící odpor" se jmenuje bočník (anglicky Shunt)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 16.11.2019
      Autor: cibi
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zatezovy tester baterii - rada s realizaci

         

    Jeste by me zajimalo pri jakem proudu vhodne testovat? Mam powerpack 500 od bosche. 4P10S (tusim 13,5Ah)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 16.11.2019
    Autor: kejmi
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zatezovy tester baterii - rada s realizaci

           

      Rozumné je použiť záťaž akú má pri jej bežnom použití. Takže niečo medzi 10-20A.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 17.11.2019
      Autor: Lubo990
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zatezovy tester baterii - rada s realizaci

             

        Rozumné je použiť záťaž akú má pri jej bežnom použití. Takže niečo medzi 10-20A.

        to mi přijde jako velice odvážně vysoké hodnoty pro setrvalou zátěž.

        na dvoumotorové koloběžce 36V špičkově 26A cca 900W mám na cca 10km spotřebu cca 3Ah, si vubec neumím představit, co by se dělo, trvale tu baterii zatížit i třeba pouze těmi 10A--natož trvalou zátěží 20A-----jaký má takové měření smysl, když si vystačím s příkonem cca 3Ah?---jízda v podstatě jak na motorce, žádná nožní přípomoc.

        Vy jste tady pořád posedlý tvrdejma baterkama, se ale trochu obávám, že mnoha z vás pořád nedochází, že pro nájezd je potřeba kapacita, nikoli výkon na článek--ostatně proto tak u lion je--zvyšovat v dané váze článku kapacitu, nikoli výkon jednotlivého článku.

        Jasně jsou i tvrdé lion články , které mají v popisu práce dodat třeba 30A---tak to už někdy někdo zkuste, z takových článku --jedné sady sestavit cyklobaterii 1P a pak sem napište, jak daleko jste na ni ujeli---já to zkusil, a velice rychle jsem prozřel, jak to s tvrdostí kvalitních lion je, paradoxně on to ve výsledku nebyl ani žádný super zázrak s lipol baterií---chce si to vyzkoušet, teoreticky mi to mělo taky fungovat.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 19.11.2019
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Zatezovy tester baterii - rada s realizaci

               

          10A pri 36V je 360W. Je to záťažový test, tak to má batériu snáď zaťažiť, nie? Cieľom nie je marketingové prehlásenie že sme namerali 110% kapacity (síce pri 0,1A) ale batériu zaťažiť a zistiť ako to zvláda. Je to predsa značková batéria za 800€, nie noname čínske prekvapenie... Sú tam 4p cca 10A články, tak neviem prečo by nemohli dávať po 2,5A jeden. Tých 20A by už mohlo byť trochu moc, ale 10A je vcelku rozumná hodnota pre test.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 20.11.2019
          Autor: Lubo990
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zatezovy tester baterii - rada s realizaci

         

    Tester by měl ideálně zapisovat měřené údaje do tabulky, aby se z údajů daly udělat nějaké zajímavé grafy, jak jsem občas posílá kolega docware.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 17.11.2019
    Autor: ondrap
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zatezovy tester baterii - rada s realizaci

         

    Ještě bych měl prosbu ohledně nabíjení Bosche... rád bych powerpack nabíjel na max 40V (4V na článek). Nějaký jednoduchý nápad jak to zrealizovat? Předpokládám, že tam dochází k nějaké komunikaci mezi nabíječkou a powerpackem. Napadlo mě dát tam diodu? Jakou? Díky za radu. Lukáš

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.11.2019
    Autor: kejmi
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

PR články:

[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

201 cyklistů (8 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 5. část

5. část - Jezero Yssyk-kul a okolí V sedle se cesta narovnala a pak zlomila. Bylo už jasné, že jsme bouřku…
Peggy | 10.05.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 4. část

4. část - Chtěla jsem Kyrgyzstán, mám Kyrgyzstán... Podepsaly se na nás únava, hlad a stres, jestli seženeme…
Peggy | 06.05.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 3. část

3. část - Krát dvě to mělo bejt Čtvrtý den od startu jsme vjeli do velkoměsta, do Almaty. Zde měly děti…
Peggy | 02.05.2024