reklama

2WD elektrokolo - pro diskuse:)

Zdravim.
Dneska jsem vyskousel 200Kc DC-DC menic, ktery s 13s baterky udelal 15s baterku.

https://www.ebay.com/itm/High-power-isolated-DC...

(pozor, je tam divna schema pripojeni, tak 2 krat jsem udelal zkrat a menic prezil to)

Nevim, jestli ten menic vydrzi (neprehreje se) kdyz bude schovan ve zlutem boxu.

Po tak malemu upgradu moje zlute 2WD elektrokolo pravdepodobne stalo mim nejrychlejsim elektrokolem:)

Kolo na jeden zadni DD motor po rovince jede 45km/h, na dva motory asi 50-55km/h (ale je to jiz tezke pro baterku).

Do kopce muzu zapnout i predni motor a jet asi 35km/h do 5% kopce.

Kvuli takove prestavbe muzu vic zatezit zadni motor, ktery neprehreva se, a min zatezit (pouzit ho jen do kopce) predni motor, ktery hodne prehreva se ve 30 stupinovych verdech.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 24.07.2019
  • Re: 2WD elektrokolo - pro diskuse:)

         

    Cau, takze si tam vnesl dalsi ztraty??
    Jak 8.5V udela 15s baterku??

    S pozdravem Raven

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 24.07.2019
    Autor: Raven007
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: 2WD elektrokolo - pro diskuse:)

           

      Jiste, vnesl jsem dalsi straty - ten menic se zahriva:)

      Ja na tom kole mam 13S baterku.
      Tento DC-DC menic pouziva 13S baterku a s ni dela 2S.

      Kvuli tomu, ze tenhle menic je izolovany, muzu to zpojit 13S+2S, tak dohromady mam 15S baterku.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 24.07.2019
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: 2WD elektrokolo - pro diskuse:)

             

        Na vyskúšanie čo by +2s urobilo to nie je zlý nápad, ale následne by som to nahradil 2s packom. Zvýši sa kapacita a zníži zahrievanie v krabici a odber z pôvodnej batérie.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 24.07.2019
        Autor: Lubo990
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: 2WD elektrokolo - pro diskuse:)

               

          Ano, na vyskouseni to hodi.

          Vysledek je, ze na 15S ve vedrech hodne zahriva i zadni DD motor, tak to neni dobre.

          Dale, rychlost stala zbytecne velka:
          1. Na 58/13 nestiham slapat:( Bohuzel mene nez 13z na ten motor dat nemuzu. Taki i ten 58z prevodnik jsem musel posunout abych netlacil na ram, vetsi je obtizne tam dat a taki obtizne sehnat.
          2. Diskovy brzdy po 40 min ceste je velmi horky, coz neni dobre. Bez rekuperaci bezne to nejde pouzivat, rekuperace potrebuje novou RJ a novou vhodnou baterku - to delat nebudu:)

          Ale byl jsem docela dobre prekvapen, ze ten DD motor na 58V stal dobrym:) Docela dobre rozjizdi a taki jede do kopce:) Od 48V do kopce skoro nejede, a blbe rozjizdi:(

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 26.07.2019
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: 2WD elektrokolo - pro diskuse:)

                 

            DD motor ide na vyššie napätie lepšie. Dnes som dal do QS205 ferrofluid, a namiesto toho aby bol po chvíli prehriaty stále si držal pohodovú teplotu... Je to skutočne zázračné riešenie :-) lebo sa nielen vyrieši prehrievanie, ale aj zvýši účinnosť vďaka chladnejšiemu vinutiu. DD bez rekuperácie je polovičaté riešenie, oplatí sa dobrá RJ a batéria ktorá to zvládne. S brzdami už viac problém nie je.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 26.07.2019
            Autor: Lubo990
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: 2WD elektrokolo - pro diskuse:)

                   

              Ja nechtel tam davat ten DD motor, ale v zime me se poskodil jeden zadni motor, koupil jsem novy - ale ten novy pracuje blbe s 4 ruzny RJ.

              Tak musel jsem dat nahradni - ten DD.

              Pro ten motor nechci kupovat ani RJ, ani baterku:)
              Motor stoji asi 4000Kc, tak RJ stoji taki 4000kc (sin wave+60V+rekuperace), a baterka - asi 15000kc. Pak bych musel resit predni prevosnik:)
              Kvuli +2km/h k rychlosti a usetrene 1-2 minute na celou cestu me to delat nevyplati :)

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 26.07.2019
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Parťáka na vyjížďky

včera
Jezdila jsem často a aktivně. Změna bydliště, přátel a možností vše zhatilo. Ráda bych aktivního parťáka, který by…

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

247 cyklistů (15 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 4. část

4. část - Chtěla jsem Kyrgyzstán, mám Kyrgyzstán... Podepsaly se na nás únava, hlad a stres, jestli seženeme…
Peggy | dnes

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 3. část

3. část - Krát dvě to mělo bejt Čtvrtý den od startu jsme vjeli do velkoměsta, do Almaty. Zde měly děti…
Peggy | 02.05.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 2. část

2. část - Welcome to Kazachstán!   „Tahle země není pro starý!" všimnul si Luděk, když jsme seděli v bufetu…
Peggy | 28.04.2024