reklama

Dunajská cyklostezka pro totální lenochy

Ahoj,
jak tak pročítám obdobná témata, asi jsme zavrženíhodní povaleči … ;-)
Před velikonocemi chceme vyrazit se synem (13) někam na kola. Napadl mě ten Dunaj někde, kde je příroda (neznám to) asi mezi Enns-em a Melk-em. 3-4 dny. Při toulkách po Moravě celkem funguje vlak … takže jestli je tam reálný scénář nechat někde auto a vrátit se vlakem (nebo tou lodí?). Spát po penzionech … za každou radu budu vděčen, prosím neopovrhovat … jsme jenom hodně rekreační cyklisté … Díky!

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 27.02.2019
Autor: CreaQuora
  • Re: Dunajská cyklostezka pro totální lenochy

         

    Vrátit se můžete po druhém břehu.
    Parkování mohu doporučit v Rohrendorf u Krems an der Donau.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 27.02.2019
    Autor: Quatsch
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dunajská cyklostezka pro totální lenochy

         

    Měl jsem takhle auto v Au. Autobusem na nádraží do Mathausenu to je kousek a z Mathausenu už jezdí vlak.
    Anebo je zajímavý jet Innskou stezku so odbočkou na údolí Zilleru. Okolo rakouských nádraží je dost parkovacích míst ale obvykle jsou jen pro zákazníky OBB (rakouské železnice). Nechával jsem si takhle auto v Oetztal. Okolo toho Innu, Zilleru i Dunaje bylo penzionů dostatek. Ovšem cenová nabídka není pro mne lákavá, takže jsem nic z toho nevyužil.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 28.02.2019
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dunajská cyklostezka pro totální lenochy

         

    Mal by som dve rady. Za prve navrhoval by som koncit v Kremse. Usek medzi Melkom a Kremsom je jeden z najkrajsich na vasej predpokladanej trase (inak je to skoro stale len po hradzi).
    Druha rada je o penzionoch. Na Dunaji pri priehradach byvaju info stanky a tam sa da objednat noclah v mieste , kam predpokladate ze vecer pridete. Na vasej trase je infostanok pri mestecku Wallsee (odporucam ak ste sli po lavom brehu prejst po priehradnom mure na pravy breh Dunaja). Info stanok je vsak na lavom nrehu. Dalsi info stanok je pred Ybbsom tiez pri priehrade(na pravom brehu Dunaja tesne pred mostom).Urcite je info stanok aj v Mauthausene a tam sa da objednat penzion na prvy den. Penzionov je po trase dost, staci si len vybrat. Vlakom sa z Kremsu da vratit do Ennsu, alebo Mauthausenu, ale je to s prestupmi

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 28.02.2019
    Autor: Jaroslav
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dunajská cyklostezka pro totální lenochy

         

    ...pro totální lenochy... jak se to vezme. Už je to nějaký pátek, co jsem to jel. Vyjel jsem ze Šumavy, co se týče Dunaje, tak dle mne to bylo nejhezčí v nočním Pasově, pak schlögenská smyčka, za chvíli jsem byl v Aschachu a pak se kopce ztratily, nastala civilizace a už mne to (až do Bratislavy) nebavilo.Tvůj úsek jsem jel z Mauthausenu po pravém břehu až před Vídeň. Nevím, která strana je lepší, inspiroval jsem se někde v nějakém článku. Také si myslím, že bude nejlepší raději kratší úsek, zamluvit si penzion a po druhé straně se vrátit k autu a pak popojet k tomu penzionu. Nebo i tou lodí. Hlavně ale dítě musí mít motivaci, nějaký klášter v Melku ho asi nenadchne.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 28.02.2019
    Autor: pgnext
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dunajská cyklostezka pro totální lenochy

           

      No,pro lehochy to asi není. Předjížděli mě důchodkyně na elektero, a to mně opravdu sralo.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 28.02.2019
      Autor: duče
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dunajská cyklostezka pro totální lenochy

             

        Foto dodatečně

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 28.02.2019
        Autor: duče
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Dunajská cyklostezka pro totální lenochy

               

          No tak to nebere foto

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 28.02.2019
          Autor: duče
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dunajská cyklostezka pro totální lenochy

             

        Tobě vadí, že tě předjíždí "motorkářky"? ... to snad ne... :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 01.03.2019
        Autor: mildakh
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Dunajská cyklostezka pro totální lenochy

               

          Jemu jen vadí, že to byly důchodkyně, jinak by se za ně pověsil a v pohodě stíhal :-D

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 01.03.2019
          Autor: Arnošt905
          Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Parťáka na vyjížďky

05.05.2024
Jezdila jsem často a aktivně. Změna bydliště, přátel a možností vše zhatilo. Ráda bych aktivního parťáka, který by…

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

PR články:

[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

294 cyklistů (15 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 4. část

4. část - Chtěla jsem Kyrgyzstán, mám Kyrgyzstán... Podepsaly se na nás únava, hlad a stres, jestli seženeme…
Peggy | 06.05.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 3. část

3. část - Krát dvě to mělo bejt Čtvrtý den od startu jsme vjeli do velkoměsta, do Almaty. Zde měly děti…
Peggy | 02.05.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 2. část

2. část - Welcome to Kazachstán!   „Tahle země není pro starý!" všimnul si Luděk, když jsme seděli v bufetu…
Peggy | 28.04.2024