reklama

Shimano Steps E8000 zkušenosti po 600 km

Tak tady pár postřehů po 600km z mé nové Meridy eOne Twenty 800 a motoru Shimano Steps E8000. Je to moje třetí elektrokolo po BH ebiku s Yamahou a Flyeru s Bosch CX Performance. Původně jsem toužil po Specialized Levu s Brose S ( dle mého názoru nejlepší motor na ebike, je neuvěřitelně tichý) ale naskytla se výnikající koupě skoro nové Meridy eOne Twenty 800 a zde moje zkušenosti. Shimano Steps je dobrý motor. Je skoro stejně silný jako Bosch CX ale podporuje více přirozeně. Naprosto stačí 3 stupně asistence a bonusem je nastavit si přes appku úroveň dvou levelů asistence ( Trail a Boost) . Volič asistence je mechanický a naprosto super, hlavně v případě deště to neni elektronická součástka kterou utopíte. Boost je velice silný a opravdu s tím vyjedete úplně všechno. Minimalistický displej je taky perfektní, jen škoda že neukazuje třeba rychlost a trip distance. Hodil by se tam ještě jeden údaj. Špatně se za jídy překlikává. Mód Eco je velmi použitelný a přirovnal bych ho k Boschackému Tour. Jeniné mínus je docela hlasitý projev motoru. Je minimálně stejně hlasitý jako Bosch a není to zrovna příjemný zvuk. Dá se to eliminovat když pojedete s kadencí tak po 65 rpm ale při makačce je hodně slyšet. Můj první ebike s Yamahou byl taky hodně hlasitý a tak zvláštně pískal. Je to něco na čem by měla většina výrobcu zapracovat , zde je jen Brose S opravdu tichý. Dojezd z 504wh je jen o trochu víc než můj bývalý Flyer s Boschem 400wh který má nyní moje žena a s váhovým rozdílem a jinym obutí ( 2.35 vs 2.8) najedem společně stejně. Řekl bych , že dle terénu a rychlosti je to v průměru tak 50-60 km. Rekord mám 72 km na jedno nabití. Pokud vás něco zajíma , please ptejte se.

[ Zpět ]
Datum: 22.09.2018
Autor: daddyo
  • Re: Shimano Steps E8000 zkušenosti po 600 km

         

    Co to je dle terénu a rychlosti? 50 až 60 km fakt není moc. Po jakých cestách to bylo a kolok nastoupaných metrů? Ani těch rekordních 72, které zřejmě byly za hodně příznivých podmínek, není nijak moc.
    Takže na nějakou celodenní vyjížďku na běžných 60 až 80 km v hrbolaté krajině to už bez druhé baterie nebude, nemluvě o 60 km v kopcích.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.09.2018
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Shimano Steps E8000 zkušenosti po 600 km

           

      No na celodenní vyjižďku to určitě je. Záleží co jezdíš. Já jezdím většinou težší terén, hodně kopcovitý protože mě baví jezdít lední cesty a i v lese.Silnice, asfalt mě nebaví a vždy se snažím jet mimo takové cesty Často jedu i mimo stezky a proplétám se jinak na běžném mtb neprojízdným terénem. Většinou jedu na Eco a tak 30-40% Trail. Boost používám je na opravdu krpálech a docela málo.Je to skoro všechno po Vysočině a i v Beskydech kolem Ovčárny. Ty tlusté 27.5+ X 2.8 gumy taky udělají svoje. Na mém druhém ebiku Flyeru s Boschem CX a baterkou 400wH jsem kolem Brna na větší rovině dal taky 82 km a ještě mě zbývala baterka 20%. Kapacita baterky mě na moje ježdění přijde dostačující. Pravda 650wH jak se teď dělá by byla fajn ale to až asi v dalším kole....

      [ Zpět ]
      Datum: 23.09.2018
      Autor: daddyo
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Shimano Steps E8000 zkušenosti po 600 km

             

        "Eco" režim prakticky jen "vyvažuje" vyšší hmotnost elektrokola, takže prakticky dřete stejně jako na běžném kole;)
        https://www.youtube.com/watch?v=YTTi5hhX4Rw&...

        Osobně postrádám smysl tohoto režimu, pokud si pořídím za relativně velké peníze ebike, tak bych očekával, že mi jízdu usnadní. Ale holt je zde pořád to drakonické omezení dané kapacitou baterie. Pořád je třeba plánovat cestu s ohledem na minimalizaci převýšení.

        [ Zpět ]
        Datum: 23.09.2018
        Autor: guwavi
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
        • Re: Shimano Steps E8000 zkušenosti po 600 km

               

          Odporúčam si konečne ebajk kúpiť a zistiť ako to naozaj je... Toto je také teoretizovanie mimo realitu...

          [ Zpět ]
          Datum: 23.09.2018
          Autor: Lubo990
          Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Shimano Steps E8000 zkušenosti po 600 km

                 

            Ano, souhlas. Těch expertů co mudrcují ale nemají s daným předmětem zkušenosti je opravdu hodně...

            [ Zpět ]
            Datum: 23.09.2018
            Autor: daddyo
            Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        •      

          Příspěvek byl smazán zakladatelem tématu.

          Datum: 23.09.2018
          Autor: daddyo
        • Re: Shimano Steps E8000 zkušenosti po 600 km

               

          U Shimana je Eco režim velmi použitelný. Mluvíš o něčem co jsi nezkusil ale to je v těchto diskuzích zcela běžné. Je to spíš jako Tour u Bosche CX. psal jsem o mých zkušenostech, vyzkoušel jsem hodně ebiku a všechny pohony kromě Panasonicu takže si umím udělat představu. Nejsem polykač kilometrů ale velmi mě baví jezdit pro radost v přírodě a baterka je pro mě dostačující.

          [ Zpět ]
          Datum: 23.09.2018
          Autor: daddyo
          Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Shimano Steps E8000 zkušenosti po 600 km

               

          Tento blud neplatí rozhodně u Yamahy, i Eco pomáhá více než jen to co uvadí majitel "ubohého" předraženého bosche.

          [ Zpět ]
          Datum: 23.09.2018
          Autor: Bobbob
          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Shimano Steps E8000 zkušenosti po 600 km

             

        Mě by spíš zajímalo kolik metrů s tou nějakou průměrnou přípomocí nastoupáš na baterii a jaké je průměrné stoupání na celou trasu třeba těch 70 km?
        To je takový docela slušný ukazatel a na to jsem se ptal.

        [ Zpět ]
        Datum: 23.09.2018
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Shimano Steps E8000 zkušenosti po 600 km

               

          no já mám sice předchozí verzi (Shimano steps 6000) a s baterkou na 418 Wh ujedu na rovině s základní přípomocí ECO (při převýšení max 100 m) až 140 km, při převýšení okolo 800 - 1000 m ujedu cca 70 - 90 km. Váha kola s jezdcem cca 100 Kg. Celkem najeto 10500 km.

          [ Zpět ]
          Datum: 24.09.2018
          Autor: zprazak
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Shimano Steps E8000 zkušenosti po 600 km

                 

            Tak se mi při čtení některých příspěvků zdá, že současná moderní elektrokola dokáží sama vyrábět elektřinu i při jízdě do kopce.

            [ Zpět ]
            Datum: 24.09.2018
            Autor: kormik
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
            • Re: Shimano Steps E8000 zkušenosti po 600 km

                   

              Nejen elektrokola, podívej se třeba na Radka, elektřiny vyrábí do kopce hromadu a motor k tomu nepotřebuje. ;-)

              [ Zpět ]
              Datum: 24.09.2018
              Autor: Jrr
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Shimano Steps E8000 zkušenosti po 600 km

                 

            Pokud při pouze základní přípomoci ujedete 70-90 km při převýšení 800-1000 m, pak mám pocit, hraničící s jistotou, že elektrokolo nepotřebujete.

            [ Zpět ]
            Datum: 24.09.2018
            Autor: Benshot
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
            • Re: Shimano Steps E8000 zkušenosti po 600 km

                   

              Omyl, potřebuje, jinak by na bezmotorovém nevyjel a seděl doma.
              Elektrokola dostávají dost lidí zět do formy aniž by to tušili.

              [ Zpět ]
              Datum: 24.09.2018
              Autor: Bobbob
              Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Shimano Steps E8000 zkušenosti po 600 km

                     

                přesně tak

                [ Zpět ]
                Datum: 24.09.2018
                Autor: zprazak
                Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Shimano Steps E8000 zkušenosti po 600 km

                     

                To je patrně hodně dobrý postřeh. Mne takhle dostalo znovu do formy a skoro původních schopností kolena ježdění na obyčejném kole 7km do práce. Dříve bych na takhle krátkou vzdálenost to kolo ani nevytahoval ze sklepa. Teď se bojím přestat, aby se mi ta schopnost zase nevytratila.

                [ Zpět ]
                Datum: 24.09.2018
                Autor: Brahma
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Shimano Steps E8000 zkušenosti po 600 km

                     

                Mě před týdnem předjela nějaká cyklistka. Zkusil jsem se za ní zavěsit. Na rovině, mírně po větru držela stabilní rychlost 43-46 km/h, po třech kilometrech jsem (naštěstí) odbočoval, tuhle rychlost bych ani na Ibexu dlouho nevydržel...

                To kolo rozhodně motor mělo, akorátže nevím jistě, zda ji ten motor (nelegálně) pomáhal nebo ne? Kdyby jela na silničce, tak bych jí tu rychlost asi i věřil, takhle jsem přemýšlel, co si tím dokazuje?

                [ Zpět ]
                Datum: 24.09.2018
                Autor: Jrr
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
                • Re: Shimano Steps E8000 zkušenosti po 600 km

                       

                  Asi nic, prostě jí to tak jede. Musíme si na to asi zvyknout a nehonit se za motorem.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 24.09.2018
                  Autor: Brahma
                  Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Shimano Steps E8000 zkušenosti po 600 km

                         

                    No já nevím, mně to pořád vrtá hlavou...

                    Elektrokolistů jsem už na silnici potkal hromadu, občas i takové, co jsou i do kopce líní šlapat a 25 km/h limit jim nic neříká, ale nic mi nepřišlo od pohledu tak divné jako tohle.

                    Ta holka vypadala jako sportovkyně, posedem, stylem jízdy, kadencí šlapání... působila, že na kole určitě jezdí, dresík s nápisem nějakého cyklistického klubu a rozhodně to nevypadalo, že by se flákala...
                    Tudíš obvyklé e-důvody jako stáří, obezita, špatná kondice, necyklo oblečení, snaha stačit výkonnějšímu partnerovi... tu nesedí.

                    Zkrátka pořád přemýšlím proč?
                    Nebo třeba to bylo legální ekolo a těch 45 km/h šlapala za své jako trénink (motor jako zátěž), protože na silničce by ji už omezovala 50ka v obci?

                    [ Zpět ]
                    Datum: 24.09.2018
                    Autor: Jrr
                    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
                    • Re: Shimano Steps E8000 zkušenosti po 600 km

                           

                      Na tomhle kole tu rychlost stoprocentně za své nejela a motor pomáhal i při téhle rychlosti. Výkon motoru nemusel být nijak veliký, ale byl dost velký na to aby ji pomohl udržovat takovou rychlost i při té její nezanedbatelné váze a váze kola.
                      je docela možné, že jezdí na Stravě a trhá tam rychlostní rekordy v úsecích a pak se tím někde chlubí jak je dobrá, kolika jiným cyklistům to nandala :-))

                      [ Zpět ]
                      Datum: 24.09.2018
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -8
                      • Re: Shimano Steps E8000 zkušenosti po 600 km

                             

                        Kde jen ty bereš tu jistotu?

                        [ Zpět ]
                        Datum: 24.09.2018
                        Autor: Bobbob
                        Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                        • Re: Shimano Steps E8000 zkušenosti po 600 km

                               

                          Že by schopnost pozorovat okolí, zkušenost a znalost toho co to je držet tak velkou rychlost na takovémhle kole a ještě s tou její figurou? :-)

                          [ Zpět ]
                          Datum: 24.09.2018
                          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
                          • Re: Shimano Steps E8000 zkušenosti po 600 km

                                 

                            A jak víš že by to nedokázala?
                            Ty ji znáš?
                            To rozhodně z pozorování okoli nejde nijak odhadnout. Ne každý 250W motor je schopen dosáhnou 40km rychlosti.
                            Co víš, třeba je to maratonka:-)

                            [ Zpět ]
                            Datum: 24.09.2018
                            Autor: Bobbob
                            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                            • Re: Shimano Steps E8000 zkušenosti po 600 km

                                   

                              Já jsem si tu fotku zvětšil a zdá se mi,že tam má střeďák a ten už těch 45 i v 250w dá.

                              [ Zpět ]
                              Datum: 24.09.2018
                              Autor: kormik
                              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                              • Re: Shimano Steps E8000 zkušenosti po 600 km

                                     

                                Tady je nejpodrobnější obrázek, co z toho vydoluju. Měl jsem v kamerce už vybitou baterii, takže mám asi jen 8 sekund videa.

                                Rozhodně měla černý válec u středové osy a stříbrnou baterii na šikmé rámové trubce. Náboje kol vypadaly normálně. Co vezla v boxu na nosiči, je otázka, možná nic, možná náhradní baterie... :-)

                                [ Zpět ]
                                Datum: 24.09.2018
                                Autor: Jrr
                                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                                • Re: Shimano Steps E8000 zkušenosti po 600 km

                                       

                                  Vyfocená cyklistka má dres cyklistického klubu V6 Bike-Freaks Holice. Snímek je v okolí Borohrádku.
                                  Možná by bližší informaci poskytl klub:
                                  cykloklub v6 bikes freaks holice

                                  [ Zpět ]
                                  Datum: 25.09.2018
                                  Autor: bogas
                                  Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                            • Re: Shimano Steps E8000 zkušenosti po 600 km

                                   

                              Neznám, ale odhadnout téměř s jistotou se to dá velmi dobře.

                              Zkus se někdy podívat na cyklistky jak vypadají když jsou schopné na silničce držet rychlost 45 a nemluvě o těch horákách a pak se pozorně podívěj na to kolo na kterém ona jede a pozorně se podívej na její nohy, lýtka a boty :-)))
                              Ona fakt není typ rychlostní a už vůbec ne vytrvalostní cyklistky :-)

                              [ Zpět ]
                              Datum: 24.09.2018
                              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                              • Re: Shimano Steps E8000 zkušenosti po 600 km

                                     

                                Jako na triatlonech v okolí mívají na kole lepší čas než já na Ibexu cca 3 holky/ženy, takže potkat na silnici holku, co mi dokáže ujet po rovině bez motoru je samo poměrně nepravděpodobné...

                                Lýtka posoudit nedokážu, ale ano ty tenisky moc cyklistické nejsou. :-)

                                [ Zpět ]
                                Datum: 24.09.2018
                                Autor: Jrr
                                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                      • Re: Shimano Steps E8000 zkušenosti po 600 km

                             

                        A čo ak iba rada jazdí rýchlo? Alebo sa práve niekam ponáhľala? Alebo si chcela dať svoju obľúbenú trasu, ale nemala dosť času na to aby šla 30km/h?
                        Nie každý rýchly ebajker je šialenec s potrebou niečo sebe alebo niekomu dokazovať... Je tisíc prozaickejších vysvetlení takej jazdy...

                        [ Zpět ]
                        Datum: 24.09.2018
                        Autor: Lubo990
                        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                        • Re: Shimano Steps E8000 zkušenosti po 600 km

                               

                          Určitě jezdí ráda rychle, proto tam má motor aby mohla jet a držet rychlost 45 :-)

                          [ Zpět ]
                          Datum: 24.09.2018
                          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
                          • Re: Shimano Steps E8000 zkušenosti po 600 km

                                 

                            Tak teď by mě od těch 3 minusů zajímalo, jaký jiný důvod k motoru by mohla mít mladá sportovní holka než je rychlost? :-)

                            [ Zpět ]
                            Datum: 25.09.2018
                            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
                            • Re: Shimano Steps E8000 zkušenosti po 600 km

                                   

                              To máš na xicht :-)
                              Bohužel nevíme o ní vůbec nic a ze snímku se dá vytušit jen málo, nikdo neví zda má či nemá omezovač. Vše jsou to jen naše doměnky, jisté je jen to že jede rychle:-)

                              [ Zpět ]
                              Datum: 25.09.2018
                              Autor: Bobbob
                              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Shimano Steps E8000 zkušenosti po 600 km

                           

                      Třeba to tak má - dokud dovolí počasí - prostě na přemisťování místo auta.

                      [ Zpět ]
                      Datum: 25.09.2018
                      Autor: Ifča
                      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Shimano Steps E8000 zkušenosti po 600 km

         

    Tak jo, udělali jste z témata o zkušenostech s Shimanem soukromou diskuzi o úplně něčem jiném. Nebudu k tomu nic víc přidávat a děkuji za moudré komentáře. Jdu zpět na anglicky a neměcky mluvící ebike fóra, tam je to vskutku trochu jiná kultura diskuze...Téma tedy zamykám.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.09.2018
    Autor: daddyo
    Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

PR články:

[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

247 cyklistů (1 přihlášený)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 5. část

5. část - Jezero Yssyk-kul a okolí V sedle se cesta narovnala a pak zlomila. Bylo už jasné, že jsme bouřku…
Peggy | 10.05.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 4. část

4. část - Chtěla jsem Kyrgyzstán, mám Kyrgyzstán... Podepsaly se na nás únava, hlad a stres, jestli seženeme…
Peggy | 06.05.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 3. část

3. část - Krát dvě to mělo bejt Čtvrtý den od startu jsme vjeli do velkoměsta, do Almaty. Zde měly děti…
Peggy | 02.05.2024