reklama

Brzdy drhnou

Ahoj, měnil jsem u sestry kola brzdy (špalky), ale problém je, že když brzdí, tak se ozývá drhnutí špalků a občas i pískají. Kontroloval jsem jejich polohu a pláště se nedotýkají, takže tam drhnout nemůžou a vzdálenosti obou špalků od ráfku jsou stejné. Co to může způsobovat? Díky

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 18.06.2018
Autor: martyy
  • Re: Brzdy drhnou

         

    Nech tomu chvilku, než se špalky "natvarují" podle už projetých ráfků. Většinou si to sedne. Někdy se ale stane, že je jiná směs špalků a se sjetějšími ráfky si nějak nevyhovují. Pak se můžou zvuky ozývat. Pískání je "poskakování" špalku po ráfku ve vysoké frekvenci. Zase si to ještě vůči sobě nesedlo. někdy při vytrvalém silném pískání to mívají na svědomí vůle v čepech. Brzdy pak víc vibrují a zpívají, než brzdí (můj případ po mnoha letech provozu, budu přecházet na kotouče)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 18.06.2018
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Brzdy drhnou

         

    Zkus si pohrát se správnou šípovitostí špalků vůči ráfku. Počítá se s deformací brzdy v čepech a nastavují se špalky šikmo k ráfku, aby po dosednutí se srovnaly paralelně k ráfku. Pokud se brzda dotýká ráfku malou plochou, tak má větší snahu kmitat. Ale ono se to zajetím většinou srovná samo.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 18.06.2018
    Autor: Brahma
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Sličnou cyklistku na výlety v okolí Prahy?

17.05.2024
Léto na dohled, nenašla by se nějaká náruživější štíhlounká, samozřejmě sličná, cyklistka na občasné výlety v…

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

233 cyklistů (11 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 5. část

5. část - Jezero Yssyk-kul a okolí V sedle se cesta narovnala a pak zlomila. Bylo už jasné, že jsme bouřku…
Peggy | 10.05.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 4. část

4. část - Chtěla jsem Kyrgyzstán, mám Kyrgyzstán... Podepsaly se na nás únava, hlad a stres, jestli seženeme…
Peggy | 06.05.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 3. část

3. část - Krát dvě to mělo bejt Čtvrtý den od startu jsme vjeli do velkoměsta, do Almaty. Zde měly děti…
Peggy | 02.05.2024