reklama
Země: Rakousko Rakousko

Máme jedno volné místo - Rakousko

Rakouská jezera u Salcburku. Treková kola. Máme apartmán pro šest a je nás zatím pět. 500,- osoba noc plus podíl na cestě a vlastní jídlo. Jezdíme na velkou pohodu -35 -45km za den. Žádné vrchařské prémie. Jsme padesátníci.23.5 -27.5.2018 více na [email protected]
Pepa

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 10.05.2018
Autor: panjo
  • Re: Máme jedno volné místo - Rakousko

         

    500,- za osobu a noc v 6ti lůžkovém apartmá?!?
    To je slušný nářez.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 10.05.2018
    Autor: radka
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
    • Re: Máme jedno volné místo - Rakousko

           

      To zase není tolik, jen dost obtížně budeš hledat něco levnějšího.
      500 je dost běžná cena i u nás. Zkus si vzpomenout kolik se platilo teď v Brdech a to byla docela zoufalost.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 11.05.2018
      Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
      • Re: Máme jedno volné místo - Rakousko

             

        Taky myslím. Zrovna se do této oblasti chystám na výlet s maminkou a v limitech 1000,- na osobu a noc (pravda, se snídaní) se už celkem vybrat dalo, ale níž bych se o moc nedostala. Pětistovka se mi zdá jako dost dobrá cena.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 11.05.2018
        Autor: Ifča
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Máme jedno volné místo - Rakousko

               

          Přes airbnb jsi se nezkoušela kouknout? My jsme teď přes ně zas hledali ubytování v Itálii, dostali jsme se na 1900 za osobu za 8 nocí :-)
          A to v tom budou I dvě noci u Lago di Garda :-D
          To jde, ne? :)

          Kdybys chtěla, pošlu ti odkaz, přes který se můžeš zaregistrovat a dostaneš 700,- kredit na první ubytování. A já 300 :D

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 11.05.2018
          Autor: Bruca
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Máme jedno volné místo - Rakousko

                 

            Já to psala jen pro porovnání, jsem s tou cenou celkem spokojená. (Na tom, že to musí být se snídaní, maminka trvá... a je to její akce, ba i její peníze. :-)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 11.05.2018
            Autor: Ifča
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: Máme jedno volné místo - Rakousko

                 

            Ale to asi nebude cena i s úklidem a poplatkama nebo jo?

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 11.05.2018
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: Máme jedno volné místo - Rakousko

                   

              s úklidem i poplatkama :-)

              je fakt, že v tom je započítaný náš "kredit", co jsme měli 700,- a 700,- od kamarádů, co jedou s náma. ale celkem je nás pět, takže i kdyby kredit nebyl, tak to máme jen o 280,- dražší na osobu.

              jedno ubytování pod Bolognou máme dokonce snídani v ceně :)

              2x noc u Lago di Garda, 2x noc 30 km od Pisy, 2x noc kousek nad termálama Saturnia, 1x pod Bolognou, a nejdražší bylo 1x přímo v Udine (332,- na osobu).

              a to jsme nevybírali to nejlevnější ;-)

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 11.05.2018
              Autor: Bruca
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Máme jedno volné místo - Rakousko

                     

                Pěkná cena za bydlení. je zajímavý, že tam je hodně velký rozdíl v ceně v sezóně a mimo sezónu, ale i citelný rozdíl na začátku, na konci nebo uprostřed. U nás takové rozdíly nejsou.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 11.05.2018
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Máme jedno volné místo - Rakousko

                       

                  kdybych nebyl lama, tak jsem to na ty stejné data dostal o měsíc dřív ještě s 20 % slevou. no jo, čekalo se...

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 11.05.2018
                  Autor: Bruca
                  Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Máme jedno volné místo - Rakousko

             

        V Brdech jsme platili 320 za osobonoc.

        A 500 za osobonoc v šestilůžkovém apartmá bez snídaně se mi fakt zdá dost.
        Ale jen mě to zaujalo, tak jsem se zeptala.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 11.05.2018
        Autor: radka
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
        • Re: Máme jedno volné místo - Rakousko

               

          6 lůžkové apartmá je zpravidla ve dvou větších pokojích s vlastním plným vybavením a příslušenstvím a ne v jedné malé místnosti a na palandách s rozvrzanými skříněmi bez stolku, jednou volnou zásuvkou a se sotva tekoucí vodou a 2 záchody pro 30 lidí bez umyvadla a sprchou přes dvůr :-))
          Ještě, že bylo hezké počasí a bylo to opravdu jen na přespání a nebylo potřeba nikde nic sušit.
          To je neporovnatelné měření. Pokud vychází v rakousích bydlení 500 na osobu a noc, pak bychom v poměření kvality ubytování museli platit tak nejvýš 200 a kdo ví jestli :-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 11.05.2018
          Hodnocení: +10 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Máme jedno volné místo - Rakousko

           

      ...v oblasti jezer Solné komory? Co je to pro domácí nebo Němce 20€/os/noc? Pakatel....Doma zaplatíš za flek pro stan v kempu přes 150Kč- to není drahé? ;-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 11.05.2018
      Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: Máme jedno volné místo - Rakousko

             

        Promiň, ale nepodporuji tohle srovnávání.
        Je mi dost fuk, co je to pro Němce. Já disponuji svojí peněženkou, ne jejich.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 11.05.2018
        Autor: radka
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
        • Re: Máme jedno volné místo - Rakousko

               

          No, dobře... když se rozhoduju, kam jet, tak se rozhoduju podle své peněženky. Je-li mi drahý apartmán, půjdu pod stan případně někam do "Jugendherberge".
          Ale pokud hodnotím obecně cenu nějakého ubytování, tak snad musím uvažovat v souvislostech s místem a jak ta cena asi tak vychází tam.
          A pokud jste fakt v Brdech platili 320 (to taky nebyla cena se snídaní nebo jo?) a řešili, že tam není ani lednička k dispozici, tak pětistovka v rakouském apartmánu je v porovnání s tím div ne zadarmo.
          No... sice tu zakladateli zasíráme téma, ale na druhou stranu mu je udržujeme nahoře, tak třeba se aspoň snáz někdo najde. :-)))

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 12.05.2018
          Autor: Ifča
          Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
          • Re: Máme jedno volné místo - Rakousko

                 

            Těch 320 byla holá osobonoc a jak jsme psali v kempu nebyla kuchyňka.
            Ano, je to dost, ale platili jsme za osobu bez ohledu na to, zda je chatka/pokoj plný nebo ne. Ono sehnat v oblasti jižních Brd ubytování, které by splňovalo naše požadavky zase až tak snadné není, takže na výběr v podstatě nebylo, pokud nám šlo o místo a to šlo. Ale o hledání ubytování pro srazy už se tady toho napsalo dost.
            Ve srovnání s tím je nabídka ubytování v okolí Solné komory nesrovnatelně vyšší.

            Je fakt, že pokud hledám ubytování v zahraničí, tak nesrovnávám podle toho, jestli je to drahé pro místní nebo ne - nějak nevím, proč bych to dělala.
            Posuzuji podle nabídek v místě, podle svých požadavků na ubytování a hlavně podle svých možností. Po pravdě - pro mě je nepřijatelný už ten 6ti apartmán, protože mám ráda svůj klid a 6 lidí ráno v kuchyni a v koupelně jsem ochotná akceptovat už jen v krajní nouzi. Na dovolenou už mám přece jenom určité nároky na svůj prostor.

            V tomto případě jsem jen vyjádřila svůj názor, že se mi zkrátka 500 v šestiapartmánu zdá dost a i přes argumenty si to myslím stále. Ale je to jen můj názor - nic víc.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 12.05.2018
            Autor: radka
            Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -6
            • Re: Máme jedno volné místo - Rakousko

                   

              Takže 320 tam, kde není žádná kuchyňka a o samostatných koupelnách taky pochybuju, je tak akorát, protože jsou to Brdy, zatímco 500 tam, kde je extra kuchyňka a sociálka pro šest lidí, je moc, protože je to Solná komora a nabídka ubytování je tam širší...
              Nojo, nemusím nutně rozumět všemu. Asi se shodneme, že se neshodneme.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 12.05.2018
              Autor: Ifča
              Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
              • Re: Máme jedno volné místo - Rakousko

                     

                Už jsem nechtěla reagovat, ale nedá mi to...

                Je to jinak - je to o tom, o jakou akci jde nebo jestli jedu sama a jaké jsou v tom místě možnosti. S ubytováním jsou jednoznačně větší možnosti v Solné komoře. Kolem Rožmitálu je to oblast na okraji turistického zájmu.

                Navíc neposuzuješ stejné akce, a v tomto případě to hodně zkresluje.

                Brdy byl sraz, kde se zajišťovalo ubytování pro více jak 30 lidí - to ti výběr už tak z mála možností ještě podstatně zužuje. Na výběr bylo v podstatě ze dvou zařízení, přičemž v jednom byla komunikace nulová. Zbylo jedno...
                Ano, 320 jen za osobonoc se může zdát dost, ale platili jsme na srazu i víc (jasně i míň). Tady sice nebyla kuchyňka, ale na druhou stranu byla možnost připlatit si 30,- Kč na snídani a 70,- na večeři. 100,- za polopenzi je dneska naprostý pakatel. Za 2,50 éček to v Solné komoře nepořídíš. Navíc snídaně byla luxusní, pokud tedy pominu poddimenzované množství čaje. K snídani švédský stůl nabízel od polévky a párků až po jogurt všechno možné. Večeře byly také dobré - porce slušné a na kvalitu si nikdo nestěžoval.
                Zkrátka každá mince má dvě strany.

                O té Solné komoře nevíme nic než jen to, že jde o lůžko v 6ti lůžkovém apartmá a jídlo je vlastní. Já se jen zeptala, že se mi to zdá moc - původně jsem si myslela, že bude informace od zakladatele doplněná, ale je otázka, jestli se o diskuzi dál zajímal.
                Začalo se srovnávat s Brdy a myslím, že se to zcela zbytečně vyšroubovalo.

                Takže není to tak, že bych za 320 jela sem a za 500 bych nejela tam. Je to o tom, že na Brdech byl sraz, kam jsem chtěla jet a chtěla jsem bydlet s ostatními v místě, a k Solné komoře jsem se prostě jen nad cenou podivila, protože vím, že v Leogangu nebo v Kaprunu (ten je asi se Solnou komorou srovnatelnější) jsme ve 4lůžkovém apartmánu bydleli levněji.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 13.05.2018
                Autor: radka
                Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
                • Re: Máme jedno volné místo - Rakousko

                       

                  Neřešte To. Je to nesrovnatelné a každý to má jinak.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 18.05.2018
                  Autor: Valdek
                  Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Máme jedno volné místo - Rakousko

               

          ....jen pro vysvětlení- asi jsi to zase pochopila "po svém"- nejde o žádné srovnávání, jen jsem tím chtel naznačit, že cena v každé zemi se odvíjí od její ekonomiky, platů a samože lukrativnosti oblasti. Takže pro domácí je 20€ při prům.platu okolo 2000€ kolem 1% ve "vychytěné" oblasti a ty ji respektuješ bez ohledu na tvůj příjem. Kdybych to chtěl srovnávat, tak kolikpak to dělá u nás při stejném komfortu a podobné oblasti- taky okolo 1% z prům. platu?

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 16.05.2018
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Máme jedno volné místo - Rakousko

           

      Těžko hodnotit cenu v apartmánu, když o něm nic nevíš....

      Třeba v horách, kde občas přespíme v chatě ve společné noclehárně vlastním spacáku, platíme obvykle kolem 10EUR.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 12.05.2018
      Autor: mildakh
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Máme jedno volné místo - Rakousko

           

      v Soldenu jsem bydlel za 17 Euro na osobu se snídaní v dvojlůžáku

      jinak by bylo fajn dát do nadpisu destinaci, aby člověk zbytečně neklikal na to co nechce

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 13.05.2018
      Autor: Trepifajxl
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Máme jedno volné místo - Rakousko

             

        Vždyť v nadpisu je - Rakousko a to zase není až tak veliké jako Německo nebo Francie.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 13.05.2018
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
    • Re: Máme jedno volné místo - Rakousko

           

      Taky jsem tak sháněl co nejlevnější ubytování, než mi došlo jaký jsem cvok. Proseděl jsem celé odpoledne surfováním na internetu, abych ušetřil nějakou tu stokorunu.
      Takže zhruba čtyř až pětihodinová akce, potom třeba telefonické ověření, jestli jsou ty nabídky aktuální a to se jako vyplatí? Copak vyděláváte padesát Kč na hodinu?

      No ale když jsem sháněl, tak jsem sehnal. Sháněl jsem nějaký objekt v Beskydech abych nejezdil jenom kolem baráku a našel jsem za 160,- CZK. Žádný komfort ale dalo by se. Běžné ceny kolem 250-500 CZK. To se bavíme o cenách za jednu osobu na jednu noc, které bývají zpravidla vyšší.

      Nakonec jsem sehnal nocleh kdekoli a zadarmo tím že jsem si upravil auto tak aby se v něm dalo pohodlně přespávat. Mám většího kombíka a tak jsem vymontoval zadní sedačky a nechal doma, sklopil zadní opěradla a naložil postelové matrace. Přes to deku, peřinu a plachtu na přikrytí aby lidi neviděli co to vezu.

      Mám tak hotel kdekoli, kdykoli a nemusím nic rezervovat. To vše prosím zadarmo. Lednička stojí do dvou tisíc ale mám autochladničku z dřívějška, takže zdarma a chladí dobře. Kuchyňka zpravidla je v kotlíku ohniště u potoka, řeky nebo rybníka. Samostatná koupelna tamtéž. Co víc cyklopoutník potřebuje?

      Někde převézt bicykl. Do takto upraveného auta se pravda už nevejde. Takže nosič na jízdní kola. Já používám přívěsný vozík, když potřebuji vozit kolo. Mám Agados s plastovým víkem, takže mohu takhle kolo zamknout a naložit další věci. Jinak bych potřeboval ten nosič kol.

      Přespávat v autě se může u nás všude, kde není zákaz vjezdu, kterážto značka se sice vyskytuje ale všude nebývá. Takže hotely a penziony už prakticky nepotřebuji ale to jsem ještě nevěděl tenkrát když jsem proseděl celé odpoledne při shánění levného a dobrého penzionu v Beskydech na internetu.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 14.05.2018
      Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Máme jedno volné místo - Rakousko

             

        To máš v podstatě autobydlíka :-) A ve verzi která může vjet i tam kde velký bydlík nemůže.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 14.05.2018
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Máme jedno volné místo - Rakousko

             

        Přesně tohle jsem chtěl do našeho Tourana, než nám ho před třemi týdnu slečna v Beskydech poslala na šrotiště.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 15.05.2018
        Autor: Grille
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Máme jedno volné místo - Rakousko

               

          měl sis od nás koupit golfa. převodovka novému majiteli vydržela přesně den :-D

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 15.05.2018
          Autor: Bruca
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Máme jedno volné místo - Rakousko

             

        Jen upřesnění k tomu volnému přespávání kdekoliv, což není úplně pravda. V národních parcích se nesmí přespávat ani na vyznačených parkovišťích. Docela to hlídají a jednou když jsi hověl jen v pololeže na předním sedadle jsem byl nekompromisně vyhnán.
        A zákaz kempování (přespávání přes noc) jsem viděl i na jiných jinak volných turistických parkovištích, není jich moc, ale nějaká jsou.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 15.05.2018
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
        • Re: Máme jedno volné místo - Rakousko

               

          Tak to mne teda zajímá. Mne ještě nikdo odnikud nevyháněl, proto se ptám.

          Tak zaprvé, odkud Tě to vyháněli, abychom byli konkrétní? Čím to měli podloženo? Přesné znění? Protože pokud někde parkuješ, neznamená že kempuješ.

          Jestli někde parkuješ na parkovišti a jen sedíš nebo ležíš v autě, tak to není kempování, je to jenom, stání. Zákaz vjezdu tam není, zákaz stání taky ne, to by to potom nebylo parkoviště. Nanejvýš by mohlo jít o vyhrazené parkoviště anebo časově omezené stání ale to by muselo být deklarováno například dodatkovou tabulkou. Pokud tam nic takového nemají, mají smůlu.

          Může být deklarován zákaz přespávání na parkovišti. V tom případě stačí říct "já nespím a teď mi dejte prosím pokoj" zamknout se v autě zevnitř a spát dál. Důkazní břemeno že jsi spal je na nich a těžko to budou prokazovat, když spíš v uzamčeném autě.

          Další pojem je kempování. Kempování není totéž co přespávání. Kempování je například vytažení kempingového nábytku, židličky, stolky a podobně. Případně zapatkovaný obytný přívěs nebo něco na ten způsob. Nemusíš spát ale může jít o kempování.

          Pokud jenom stojíš na parkovišti, nevytahuješ kempingový nábytek, vařič, ešusy a tak dále, jde pouze o stání vozidla a neděláš nic co není zakázáno a je tedy dovoleno. Prostě bych se zamknul v autě a to nejen kvůli strážcům ale taky kvůli jiným otravům, popřípadě zlodějům. Ale mne zatím ještě nikde nikdo neotravoval, takže jsem to neřešil.

          Možné je, že někde horliví strážci se sklony k aktivismu překračují své pravomoci a platnou legislativu, v tom případě je namístě stížnost s požadavkem o jejich usměrnění a sjednání nápravy. Z Tvého komentáře není zřejmé, co jsi vlastně konkrétně porušoval.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 15.05.2018
          Hodnocení: +8 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Máme jedno volné místo - Rakousko

                 

            Můžu tě ujistit, že vím velmi dobře co jsou pravidla a čím je to dané.
            Už když jsem tam zastavoval, že si na chvíli zdřímnu, tak jsem věděl dobře že porušuju pravidla (zákony a vyhlášky). také jsem se nedohadoval, jen se omluvil a pod dohledem vypadnul (byl doprovoden) do nejbližší vesnice, kde mi byla popřán klidný a nerušený zbytek noci :-)

            Až na takové parkoviště dojedeš, tak se podívej na značky a co je tam psané a hned ti bude jasné jak to je.

            Blbec bude vymejšlet jen nějaký způsoby jak to s nějakými pravidly vykejvat a pak se kde kdo diví jak to vypadá.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 15.05.2018
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -10
            • Re: Máme jedno volné místo - Rakousko

                   

              Blbec jsi Ty. Pokud tam byly nějaké značky nebo místní úpravy, tak měl jsi nám je popsat nebo dát webový odkaz na ně. Takhle to vypadá, že jsi se nechal vykopnout z parkoviště, kde je stání vozidel samozřejmě povoleno.
              Zkus to znovu a popiš nám tu situaci pořádně.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 15.05.2018
              Hodnocení: +10 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
              • Re: Máme jedno volné místo - Rakousko

                     

                Nestraší ti ve věži? Nebo tě mám taky nazývat blbcem, mě to zase takový problém nedělá a klidně tě můžu oslovovat blbče.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 15.05.2018
                Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -10
                • Re: Máme jedno volné místo - Rakousko

                       

                  Vybočuješ z tématu. Napřed něco napíšeš a když ti dokážu, že to tak není jenom prskáš jak nemocný kocour. Dej se léčit, jestli nebudeš otálet, snad to půjde ambulantně.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 15.05.2018
                  Hodnocení: +9 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
                  • Re: Máme jedno volné místo - Rakousko

                         

                    Vem si prášek, běž si dát hlavu pod vodovod ať vychladneš a pak si znovu v klidu od začátku přečti co jsem psal, pak si dohledej pravidla pohybu motorových vozidel a přespávání v národním parku, pak si vyhledej něco o značkách a vyhláškách obcí a třeba ti i dojde, co tady ze sebe děláš.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 15.05.2018
                    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -9
            • Re: Máme jedno volné místo - Rakousko

                   

              Věděl jsi, že porušuješ pravidla tím, že zastavuješ na parkovišti? Není parkoviště od toho , aby se na něm parkovalo? Může mi někdo zakázat nějakou vyhláškou, abych seděl se zavřenejma očima ve svým autě na místě určeným k parkování? To by mě tedy zajímalo co na tý značce bylo. Stání povoleno pouze v bdělém stavu?

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 16.05.2018
              Autor: OVG
              Hodnocení: +8 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
              • Re: Máme jedno volné místo - Rakousko

                     

                Můj ty světe. Co takhle před podobnými poznámkami si nejdřív přečíst pravidla pro národní parky.
                Podle mínusů koukám, že je tady pár lidí co to nečetli a zřejmě neví co znamená dodatková tabulku s časovým omezením.

                V Rakousku jsem taky viděl jak strážce vypakoval pryč "povaleče", proč se tady pár lidí diví tomu, že se to stane i u nás a ještě se přemýšlí nad tím jak ta pravidla občůrat.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 17.05.2018
                Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -8
                • Re: Máme jedno volné místo - Rakousko

                       

                  Jsi nějakej přechytřenej lelek. Kdybys napsal hned na začátku to, že tam byla dodatková tabulka s časovým omezením, bylo by všem hned jasné, že tě odtud vykopli oprávněně, mohli jsme si ušetřit diskuzi. Mimo časové omezení jsi tam neměl co dělat. Chtěl jsi to nějak občůrat a myslel že tě nevyhmátnou, jenže to jsi myslel blbě.
                  Z tvé příhody je vidět, že jsou strážci v parcích hodní. Když jsi se tam choval slušně, nedělal kolem sebe bordel, tak tě jenom vykázali a dokonce ti doporučili vhodnější místo k přespávání, zadarmo a bez pokuty. Přijatelné. Ráno jsi se tam mohl vrátit a klidně třeba dál chrápat v parku a na čistém vzduchu, samozřejmě v limitu uvedeném na dodatkové tabulce. OK.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 17.05.2018
                  Hodnocení: +8 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                  • Re: Máme jedno volné místo - Rakousko

                         

                    Jestli to třeba taky nebude tím, že ty si zase krapet přitroublej poutník. Předpokládám, že sis přečetl co jsem psal a tam to píšu snad dost jasně.
                    Od samého začátku píšu jen, že ne vždy a všude se může přespávat, kde jinak můžeš zaparkovat. jen jsem doplnil a upřesnil co si psal.
                    Já o občůrávání pravidel ani nepřemýšlel, zrovna tak ani o přespávání, věděl jsem, že asi tak o dvě hodiny poruším pravidla, také od začátku to píšu. Já přespávat nechtěl, jen jsem si chtěl tak na dvě hoďky odpočinout a jet dál, proto jsem podřimoval v polosedě. Přečti si co si tam vytvořil za připomínky a vymýšlení co by kdyby, a že můžeš a proč můžeš a proč by ses nenechal a jak nedodržet určená pravidla (občůrávání).

                    No nic. kdo chtěl, tak to hned v začátku pochopil jak to je.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 17.05.2018
                    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -9
                    • Re: Máme jedno volné místo - Rakousko

                           

                      Mám pocit, že to co jsi napsal nemůžeš pochopit ani ty sám - "o občůrávání pravidel jsem nepřemýšlel, ale věděl jsem že poruším pravidla" Teď když z tebe ve finále vylezlo, že jsi vlastně zastavil na parkovišti v době, kdy už je tam zákaz, už je celkem jedno, jestli jsi tam byl vestoje, vleže nebo v polosedě s jedním okem otevřeným.

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 18.05.2018
                      Autor: OVG
                      Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                      • Re: Máme jedno volné místo - Rakousko

                             

                        Jen nechápu proč tady řešíš mě, co jsem já udělal. Minimálně to už bylo a navíc to je hodně nepodstatné k tomu proč jsem to psal. Já to psal úplně z jiného důvodu a ten jsem uvedl hned na samém začátku a pak ještě asi dvakrát zopakoval.

                        [ Reagovat ] [ Zpět ]
                        Datum: 18.05.2018
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
      • Re: Máme jedno volné místo - Rakousko

             

        Řešil jsem takto dovolenou po Evropě tři roky po sobě - autobydlík z kombíka, kolo se mi na cestu vešlo dovnitř, akorát jsme tu bagáž vždycky na noc museli trochu přeorganizovat. Občas jsme zalágrovali na neplacených stáních pro karavany (databáze všech v Evropě je na německým internetu). Spali jsme takto např.ve Francii, Německu, v Pyrenejích i ve Švýcarsku. Problém nikdy nebyl, kolo už jsem pak nechával v noci klidně vedle auta.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 15.05.2018
        Autor: OVG
        Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Máme jedno volné místo - Rakousko

               

          V Německu i ve Francii tě nechají na odpočívadle spát bez problému, ve Švýcarsku si měl prostě kliku, že tě nevyhmátli.

          Na jihu Francie a ve Španělsku jeden čas řádila banda darebáků, vykrádala auta spícím turistům, používali prý plyn na uspání

          V Anglii je přespávání taky zakázané, na dálničním odpočívadle smíš stát max 2 hodiny.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 15.05.2018
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
          • Re: Máme jedno volné místo - Rakousko

                 

            S odpočívadly po Evropě je situace zajímavá. Zjevně je to stát od státu a taky v rámci jednoho státu různé místní úpravy.

            Píšeš že ve Švýcarsku měl kliku že ho nevyhmátli. Jak je to tam a proč měl kliku?

            Jinak bandy darebáků vykrádající auta spícím turistům je věc jiná. Vyskytují se taky u nás. Třeba přespávání v nějaké cikánské lokalitě nelze ani u nás doporučit, přestože je legální.

            Jak je to v Anglii? Na dálničním odpočívadle smíš stát 2 hodiny. No tak sjedu z dálnice. Copak musím stát na dálničním odpočívadle? V čem je problém?

            Já osobně mám zkušenosti v naší republice. Taky v Polsku a na Slovensku. Vždycky jsem se někde zašil a problém nikde, takže není o čem psát. U dálnice bych spal jen kdyby nebylo jiného zbytí. Na nějakém odpočívadle už vůbec ne. Ten kravál a riziko vykradení. Já s oblibou spávám v lese anebo někde na opuštěném místě mezi poli. Riziko, že mne někdo vyhmátne je nula celá, nula nic. A když jo, tak co se stane? Dohromady vůbec nic. Nanejvýš mne sežere vlk nebo medvěd:)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 15.05.2018
            Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: Máme jedno volné místo - Rakousko

                   

              Ve Švýcarsku jsou přísní a jsou zvyklí pravidla dodržovat, a vyžadují to i od ostatních. Také je to byznys pro jejich hotely a kempy.

              V Anglii je trochu problém najít nějaké místečko na zaparkování mimo obytné zóny, nejsou tam "plácky" u lesa jako u nás. Míst, kde by si mohl zastavit a přespat v autě fakt není mnoho, spíš žádná.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 16.05.2018
              Autor: Jindra8526
              Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
              • Re: Máme jedno volné místo - Rakousko

                     

                Tak zrovna v tom Švýcarsku, kde má člověk jinak pocit, že bude něco platit sotva vystrčí nohu z auta jsem spal několikrát v autě úplně v pohodě( jednou dokonce někde poblíž Interlakenu skoro přímo naproti hotelu), ve Francii většinou na odpočívadle u silnice, v Německu obvykle na "štelplacu" pro karavany. Mám pocit, že specielně v Německu se na dálničních odpočívadlech potloukají bandy všelijakých divných Balkánců a jiné svoloče. Jak jsem psal databáze evropských "štelplaců" pro karavany je na internetu, je to tam obvykle i s pitnou vodu a v klidu ve společnosti podobně založených turistů.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 16.05.2018
                Autor: OVG
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Máme jedno volné místo - Rakousko

                       

                  Měl jsi kliku, nedával bych to jako univerzální návodna Švýcarsko.

                  V Německu můžeš zalomit kde chceš, jenom nesmíš blokovat stání pro kamiony (naopak občas to pro auta blokují oni). Nejpohodlnější je to asi u motorestů, máš hajzlík sice za 70nik, ale je tam čisto, a když si dáš kafe, padíka ti odečtou. Ta odpočívadla se záchody nebývají poslední dobou v nejlepší kondici, občas i dost odpudivá, na Německo neobvyklé.

                  Já tam chrápu maximálně tak hodinku, při nočních přejezdech, když cítím, že bych mohl usnout, ale kolem stojí vždycky pár osobáků co regulérně nocují. Zvláštní parkoviště pro karavany, pokud karavan netáhneš, není potřeba vyhledávat, na tuty.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 16.05.2018
                  Autor: Jindra8526
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
                  • Re: Máme jedno volné místo - Rakousko

                         

                    Štelplacy nevyhledávám pro to, že by to jinde nešlo, ale obvykle je tam klid, bezpečno, a když jsem tam přes noc, člověk si vytáhne ven i sezení nebo si prostě udělá víc pohodlí. Jak jsem psal výše na německých dálnicích na odpočívadlech je hlučno, bandy Rumunů, tam bych asi oka nezamhouřil. Ve Francii jsem byl naproti tomu na několika dálničních odpočívadlech, kde se dalo sjet úplně někam stranou, kde dálnice vůbec nebyla slyšet, byl tam klid a normální taky přespávající lidi.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 16.05.2018
                    Autor: OVG
                    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Máme jedno volné místo - Rakousko

                           

                      Nevím, nepotkávám bandy Rumunů, a většinou nás na odpočívadlech není mnoho, tak dva tři osobáky co to zalomily, a pak ty kamiony co musí mít pauzu.
                      Možná je to i trasou, v noci to peru přes Drážďany na Kassel a Dortmund, to je po půlnoci velmi klidná dálnice a většina aut co ještě jede a nespí jsou Poláci, Rumun by to měl přes DDR z ruky, vracím se přes den po 45 na 3ku a pak 6ku, stavím jen jednou na Steigerwaldu na kafe, když furt opravují ten Spessart, a to jsou motoresty, nikoliv odpočívadla a zřídka tam jedu za tmy.

                      V směr západo-východním nebo opačně je Německo prťavý, jestli 500 km, tam není potřeba stavět vůbec, tak nevím co se na odpočívadlech děje.

                      Asi bude lepší se držet těch s těmu motoresty, na těch kamioňáckejch můžou být ledajaký týpci.

                      Ve Francii, protože placená dálnice, jsou týpci mírně eliminováni..

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 16.05.2018
                      Autor: Jindra8526
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
                      • Re: Máme jedno volné místo - Rakousko

                             

                        Na sever je to možná jiný, směrem k Bodamsee narážím na tlupy divnejch jihovýchodních týpků u každý pumpy.

                        [ Reagovat ] [ Zpět ]
                        Datum: 17.05.2018
                        Autor: OVG
                        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                        • Re: Máme jedno volné místo - Rakousko

                               

                          Každá trasa má svá "specifika", a někdy záleží i na sezóně. Znám to spíš z provozu na dálnici než odpočívadel.

                          Různé trasy kamionů, a lahůdkoví jsou i ti Holanďani s karavany. Snažím se většinou vyhnout těm největším nářezům, tak volím časy, kdy většona už někde klimbá. Jenže nějak už to není co to bejvalo, tak když vidím, že bych mohl usnout, zastavím a schrupnu si, je to bezpečnější.

                          V neděli v noci už zase musím, německé dálnice jsou mým domovem.

                          Jo, v pondělí odpoledne bude masakr, je tam svátek, konec třídenního volna, stěhování národů, tak bacha :-)

                          [ Reagovat ] [ Zpět ]
                          Datum: 18.05.2018
                          Autor: Jindra8526
                          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: Máme jedno volné místo - Rakousko

             

        Pokud jde jen o prosté přespání, tak se to takto dá provozovat. Ale pokud chceš základní komfort (večer se umýt v koupelně, dojít si na toaletu, snídat u stolu, večer posedět s přáteli zrovna když venku prší), pak je apartmán/penzion jasnou volbou.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 15.05.2018
        Autor: mildakh
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Máme jedno volné místo - Rakousko

               

          Pamatuju na prvne reporty z autobusovych zajezdu hned po devadesatym. Spani po odpocivkach, prikopech, nekdo i pod autobusem, hygiena z petflasky, pastiky v prohratem podpalubi neklimatizovaneho autobusu. To muselo bejt maso... :-))

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 15.05.2018
          Autor: ronda
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Máme jedno volné místo - Rakousko

                 

            Nojo, prachů bylo málo tak se ledacos zkouslo.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 15.05.2018
            Autor: Billicek
            Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Máme jedno volné místo - Rakousko

                 

            Když jsem v 91nim jel na jednání do Německa, taky jsem bydlel v té 105ce, a ještě obložen kanystry z benzínem.

            Ráno pak na benzince zmejt a do kvádra a když se ptali, v kterém hotelu bydlím, tvrdil jsem, že u přátel. Tenkrát tam fakt bylo všechno 10x dražší, obracel se každý fenik.

            Nebylo to tak hrozné ani tragické, hrozné a tragické by bylo, kdybych to tak musel dělat dodnes...

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 15.05.2018
            Autor: Jindra8526
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
            • Re: Máme jedno volné místo - Rakousko

                   

              To 10x je bez nadsázky. Mařena tehdy bejvala tuším za osmnáct Káčées, při běžně třítisícovém platu. Dneska by Mařena vyšla zhruba na půl Eura, takže 13 Káčé při dejme tomu skoro třiceti tisících. Takže je to přibližně patnáctinásobek, ale v Němcích taky podražilo.
              Každopádně je sranda, že dneska kupní silou pořizujeme fiktivní západní Marku téměř za polovinu toho, za kolik jsme tehdá kupovali tu východní. To mi tehdy někdo vyprávět, tak se smíchy rozsypu...
              https://youtu.be/tAaCgaUb9HY?t=5

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 15.05.2018
              Autor: ronda
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
              • Re: Máme jedno volné místo - Rakousko

                     

                Však si to pamatuju :-)
                Jel jsem si do Norimberka koupit svoje první PC a stálo mě roční hrubý plat odborného asistenta na ČVUT.

                Skoro všechno bylo nepředstavitelně drahé, když si to přepočítal.

                No, a nevím jak je to dlouho, protože se čas nějak zrychluje, byla doba, kdy bylo levnější tankovat v Německu než na Rozvadově, a někdo mi říkal, že Plzeň v plechovkách v sámošce je v Bavorsku levnější než u nás.

                Pochopitelně, mají se líp, ale ty rozdíly už nejsou tak drastické, mnozí z našich vidí jen ty jejich platy, ale nevědí nic o nákladech života tam. To už kurz koruny k marce/euru neukáže.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 15.05.2018
                Autor: Jindra8526
                Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
                • Re: Máme jedno volné místo - Rakousko

                       

                  ....taky by se to dalo "otočit"tak, že všechno u nás bylo nepředstavitelně laciné a tomu odpovídal i plat.....;-)

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 16.05.2018
                  Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
                  • Re: Máme jedno volné místo - Rakousko

                         

                    Lacine tak leda pro toho zapadniho Nemce diky kursu a jeho kupni sile.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 16.05.2018
                    Autor: ronda
                    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
                  • Re: Máme jedno volné místo - Rakousko

                         

                    Soudruh Falmer by ti zatleskal.
                    Bylo paradoxní, že i tenkrát při tom šíleném kurzu bylo dost věcí levnějších, třeba elektronika.

                    Nemá smysl si nalhávat, že tu bylo dobře.
                    Nebylo.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 16.05.2018
                    Autor: Jindra8526
                    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
                • Re: Máme jedno volné místo - Rakousko

                       

                  No a dneska... Jezdíme do Německa na nákupy, protože už se tam vyplatí cenou a kvalitou skoro všechno, jídlo, drogerie, hadry, při posledním nedávném nákupu v ALDI jsem si koupil dobrou sekačku za necelých 50E. Jen ta pokladní tady byla taková divně zakyslá. Pak se vše vysvětlilo, byla to Češka.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 16.05.2018
                  Autor: OVG
                  Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Máme jedno volné místo - Rakousko

                         

                    Když to máš blízko, asi jo.
                    Nesral bych ale tak do vlastního hnízda, potkal jsem řadu zaměstnaných Čechů v cizině, a nechovali se jinak než ostatní.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 16.05.2018
                    Autor: Jindra8526
                    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Dunajská cyklostezka – Wachau na kole

 (CK Frčíme)
28.04.2024, 4 dny
9 900 Kč
cyklistický Autobusem

Kolem jezer Solné komory

 (CK Victoria)
27.05.2024, 4 dny
6 990 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

241 cyklistů (9 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024