reklama
Země: Německo Německo

Labská stezka - který úsek nevynechat?

Ahoj všem,

v létě se chystáme na Labskou (nejspíše). Zatím hledám info, váháme, jakou část dát. Prý je lepší proti proudu. Předpokládám, že celý úsek Hamburk - Mělník nedáme, jedeme s dětmi. Jestli to půjde, tak oba na kole s oporou FollowMe. Denní dávky odhaduji tak 35-50 km max. Jestli se mladší sekne a budeme brát vozík, tak spíš kolem těch 50.Jedeme na 14 dní, počítám tedy 500-600km.
Otázka tak zní - který úsek podle vás nevynechat?
Díky za tipy!

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 07.02.2018
Autor: PetuVan
  • Re: Labská stezka - který úsek nevynechat?

         

    V létě 2013 jsme dali úsek Hamburk - Nymburk (vlastně až domů) i s dětmi, bylo to asi 1100 km během 14 dnů.
    http://www.epastorek.cz/vypravy/2013/cesta-na...
    Ale my jsme takoví trošku ujetější na to, že rádi něco ujedeme.

    Ohledně směru panuje na Labi údajně taková teorie. Když fouká od západu (tj. do zad), bývá počasí hodně proměnlivé (měli jsme my, skoro denně déšť). Umí být i hezky, ale je to za cenu protivětru (vítr od východu). Zažila 14 dní po nás kamarádka.

    Mě osobně na těchto říčních stezkách táhne mít nějaký cíl - např. z domova k moři, případně od moře domů.

    Nějak se mi nechce moc doporučovat, nechci si vzít na sebe tu odpovědnost :)
    Ale, co dojet do Hamburku s tím, že prostě pojedete domů a a uvidí se, dojedete kam dojedete? Nebo naopak? My to takhle s dětmi děláme, ty konce míváme otevřené a zpravidla najedeme víc, než si troufáme doma odhadovat.

    Mimochodem, ten úsek Hamburk - moře je prý taky super (nejeli jsme a je mi to líto), plují tam prý velké námořní kontejnerové lodě.

    Jinak pro mě osobně patří Labská spíš k těm nudnějším stezkám. Nejhezčí (dle mne) je úsek od cca Magdeburdu směrem k nám.

    Případně, pokud si s dětmi zatím netroufáte na dávky kolem 80 km denně, zkuste jinou stezku. Odra-Nisa na Rujanu, něco v Alpách (Inn, Via Claudia Augusta, Alpe-Adria s cílem u moře), Dunaj k prameni... a Labe si nechte na později, až ho dáte celé :)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 07.02.2018
    Autor: Peggy
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Labská stezka - který úsek nevynechat?

           

      Já ještě bych z úseku Magdeburk - Mělník, který znám specielně vypíchnul Žernoseky - Seußlitz, ten je asi nejhezčí. Ale také je tam, mezi Pirnou a Míšní docela hustý cykloprovoz. Třeba průjezd Drážďany o víkendu bych s dětmi nedoporučoval.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 09.02.2018
      Autor: petrp
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Labská stezka - který úsek nevynechat?

           

      Joo, Odra-Nisa taky zvažuji - jen se bojím cesty domů, nemáme odvoz, chceme dosah vlakem :) 80km bychom dali, ale to bych je musela zavřít do vozíku. A na to už je ta starší velká a mladší težký :oD A u něj si právě netroufnu odhadnout, kolik toha na FOllowMe vydrží... Z Hamburku je plán, ale bojím se, že právě tu nejhezčí část pak nestihneme :/ Asi počkám, jak to bude vypadat začátkem léta s dětskými cyklovýkony :) Zatím díky!

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 10.02.2018
      Autor: PetuVan
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Labská stezka - který úsek nevynechat?

             

        Tak jeďte jenom z Magdeburku domů. To je půlka, takže vám zůstane ten Hamburk na příště a zároveň si tu labskou odzkoušíte. Navíc pak z Magdeburku do Čech napodruhé nemusíte jet podél Labe, můžete podle Elstry, ta pramení kousek od našich hranic.
        Do Magdeburku se dostanete relativně snadno - přestup v Drážďanech a Lipsku. V Drážďanech je prostorný výtah, v Lipsku je hlavové nádraží, tam žádné schody ani nejsou.
        Navíc do Magdeburku se dá jet na Sachsen-Ticket, takže poměrně lacino.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 10.02.2018
        Autor: petrp
        Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Labská stezka - který úsek nevynechat?

             

        Odra-Nisa mohu jen doporučit. My jí jeli vloni z Hrádku nad Nisou do Ueckermünde, pak vlakem zpět Forstu a na kole zpět do Hrádku. Bála jsem se německých drah, protože se německy nedomluvím, ale paní nám vytiskla všechny přestupy, na které nástupiště vlak přijede, z kterého další odjede... Prostě super. A vlaky všechny pro kola jak dělané. Ideální je skupinová jízdenka 9-15 hodin (v pohodě se stíhá) a za kola se platí jen jednou. Cestopis a fotky jsou na mém webu, tak můžete kouknout ;-).

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 08.03.2018
        Autor: Lupenatka
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Labská stezka - který úsek nevynechat?

               

          Super, díky za tip a odkaz na web. Jedu to letos v červenci, určitě se mrknu, už ho mám v oblíbených záložkách. Akorát pojedu obráceně. Napřed podél Baltu z Flensburgu do Svinoústí a pak na jih. Budou to super tři týdny na kole :-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 17.04.2018
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Labská stezka - který úsek nevynechat?

         

    Jak je to s ubytováním na Německé straně? Dá se sehnat něco za rozumnou cenu? Tak kolem 10 - 15€. A dá se někde najíst? V Německu při posledním výletu to byla tragedie, hospod málo, většinou jen ty předražené, a z prapodivnou otvírací dobou. Zlaté Česko...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 11.02.2018
    Autor: NejedeMiTo
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Labská stezka - který úsek nevynechat?

           

      Ano - Jugendherberge (Hostel)
      Nedá. Ano, je to tragédie.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 11.02.2018
      Autor: petrp
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Labská stezka - který úsek nevynechat?

           

      Aneb jak říká náš desetiletý syn: České hospůdky zapsat do UNESCO.

      PS: Neodpustím si rejpnutí. O tom, že něco není jako v Česku, je celé cestování ;-)

      PS2: Pokud do Německa přijedeš z Francie, budou ti německé hospody připadat levné ;-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 12.02.2018
      Autor: Peggy
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Labská stezka - který úsek nevynechat?

             

        A navíc najdeš mnohé otevřené i přes poledne :o)))

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 12.02.2018
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Labská stezka - který úsek nevynechat?

           

      Ubytování v Německu při Odra-Nisa od 20€ za osobu. Míň možná jedině v kempu v chatce. :-(

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 08.03.2018
      Autor: Lupenatka
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Labská stezka - který úsek nevynechat?

             

        No, důležité je to slůvko "od". Po Německu mám najeto pár tkm vč. ON a platil jsem vždy 24-36,-E. Spím hlavně Jugendherberge, a když nejsou, tak penzióny. Při skupině to může v penziónu být lepší.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 08.03.2018
        Autor: 51326
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Labská stezka - který úsek nevynechat?

             

        A ještě míň - kostenlos - v nějakém domečku, na nějaké rozhledně, prostě někde hezky v klidu na Rastplatzu u cyklo.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 08.03.2018
        Autor: Quatsch
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Labská stezka - který úsek nevynechat?

         

    Tahle rada je hodně těžká. Labská je totiž naprosto boží úplně všude. Loni jsem jí jel z Cuxhavenu do Ústí n. Lab. a byla to jedna z nejlepších cyklodovolených, jakou jsem zažil. Jestli si jí chcete zkrátit, tak bych doporučil jako výchozí bod Hamburk. Doprava z Prahy přímým vlakem i s koly není problém. Po cestě jsou pěkná města i vesnice... Nebudu se rozepisovat, tady je foto a video reportáž z mojí cesty, myslím, že tam je vše podstatné: https://youtu.be/hhXG0EZpJIc

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 17.04.2018
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Labská stezka - který úsek nevynechat?

           

      ... Jo - ještě k tomu počasí: To je otázka. Já jsem to jel proti proudu, zažil jsem tam jeden den bouři, která lámala stromy, asi půl jiného dne jsem jel proti větru, zažil jsem pár krátkých přeháněk a jinak azúro, teplíčko, sluníčko, pohoda. A vítr v zádech :-) Takže je to asi fakt o štěstí.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 17.04.2018
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Labská cyklostezka

Labská cyklostezka – Míšeň (CK Victoria)
14.05.2024, 3 dny
5 990 Kč
cyklistický Autobusem

Lechtalské Alpy

 (CK Mamut tour)
26.06.2024, 5 dní
12 300 Kč
cyklistický Autobusem

Tyrolsko-bavorské pomezí na kole

 (CK Cyklotur)
29.06.2024, 6 dní
13 880 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

384 cyklistů (5 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024