reklama

Co právě čtete III.

No, předchozí téma nám vydrželo bez pár měsíců čtyři roky, tak jedeme dál...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 03.02.2018
Autor: mira.l
  • Re: Co právě čtete III.

https://www.databazeknih.cz/knihy/nejmohutnejsi...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Nakole. cz.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: Valdek
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Svět bez stížností od Willa Bowena. Dostal jsem od Víly k Vánocům a fakt dost inspirativní věc. Prendavam náramek a momentálně mám den 10. Doporučuji.☺

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 04.02.2018
    Autor: básník
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

horor/fantasy western-rodokaps :D

od Juraje Červeňáka " Chřestýš Callahan" taková mayovka naruby :)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: újezďák
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Nejmohutnější stromy byla jednohubka, tak teď něco jako normální knížka:-):

https://www.databazeknih.cz/knihy/ma-vzpominka...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Čtyři roky? No asi to téma zanedbáváme. Za ty čtyři roky jsem toho přečetla spoustu. Teď zrovna čtu Hanu od Aleny Morgenštajnové:
    "Toho dne, kdy Hana poprvé vyšla na ulici v kabátku se žlutou hvězdou našitou na straně srdce, byla vděčná podivnému zvyku českého národa, začínat pracovat v šest hodin ráno, kdy je ještě tma."

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: Lanna
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Dovedete si představit takový úplně obyčejný den, jedno brzké ráno, kdy vyjdete mezi lidi poprvé se žlutou hvězdou na klopě kabátu? A pak se to s vámi veze dál?
      Dovedete si představit, že tohle bylo ve dvacátém století vůbec možné?

[ Reagovat ] [ Zpět ]

No, bylo.
        Je to něco podobnýho jako když jsem čet Černobílý svět. Sice to nemělo za následek tolik zmařených životů, ale taky jsem si říkal, jak je možný, že něco takovýho bylo možný. V 60. letech. Navíc v USA:)!

Jo a fakt to flákáme. Bez asi 3 nebo 4 měsíců 4 roky na jedno téma, to je pro ostudu!!
        :)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 05.02.2018

Dovedeme, četl jsem podobné hrůzné příběhy( dokonce v minulých tematech zmínil), na druhou stranu dovedeš si představit, že v dnešní době se při pouhé zmínce o holokaustu objeví v obyčejné třídě základní školy rozesmáté tváře a dokonce je dětské hlásky slyšet, že Hitler byl borec ? Abych byl konkrétní, tak ve Francii jsou školy, kde se nedá učit o holokaustu a v některých německých se studenti s migračními kořeny neučastní oficiálního připomenutí Holokaustu nebo přímo narušují ceremonie

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Jak je to ve Francii netuším, ale podobné tendence mají i někteří naši, kupodivu dospělí, třeba takoví stoupenci Národní demokracie pana Baroše nebo, v poslední době, vysocí představitelé SPD, jenž zároveň aspirují do vlády. Asi nějaká podobnost, nebo co?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2

Úplně mi stačí těch pár NAŠICH VLASTNÍCH pitomců ale u nás se nikdo nemusí bát o tom učit, což někde je, i když o tom netušíš , už docela slušný problém...., ale zpátky k tématu.

Teď čtu od Vladimíra Šlechty Tajemství Morie , pokračování Pána prstenů po 100 letech :)

Začátek je zhruba stejně těžký jako prvních pár stránek od Tolkiena ( kdy jsem před lety myslel, že to při popisech hobití idylky zahodím a tady je problém, že Šlechta trošku změnil jména ) , ale už se to slibně rozjíždí a vypadá to, že se elfové, lidé, půlčíci, trpaslíci a dokonce skřetové tak snažili navzájem kulturně obohatit až vypukla válka mezi lidmi a elfy, do které se chystají zapojit trpaslíci a přitom zválcovat půlčíky. Nepolepšení skřeti zatím jen číhají za hranici a polepšení skřeti se na ně těší.
            Elfové zatím z příběhu vylézají jako skoro-záporáci, lehce mimoni bruselského typu :)

Vypadá to na docela zajímavou alternativní budoucnost Středozemě.

Až dočtu tak "dohodnotím".

[ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 06.02.2018

Tak přeji příjemné čtení. Tolkiena mám načteného, přeci jen je to ikona. Ale jinak tohle bohužel není můj oblíbený žánr a nastavovanou kaši by se mi číst nechtělo (pokud to tedy není parodie, jinak se, dle mého názoru, Tolkien ve své Středozemi nedá překonat).
              Ale tohle období je pro čtení požehnání. U nás všichni Ježíškové vědí, že mi mají nadělit knižku. Knižky mi pak alespoň do března stojí v komínku vedle psacího stolu a postupně se komínek zmenšuje. Letos se ovšem zmenšuje nějak rychle. Ne, že bych tak rychle četla, ale prevítí návštěvníčtí mi ubírají z hromádky:-))

[ Reagovat ] [ Zpět ]

U nás držíme právo " první čtení":)

[ Reagovat ] [ Zpět ]

No zaváhala jsem. V městský nebo národní si prostě udělám na knihu rezervaci. Doma jsem na to ještě nenajela. Zas na druhou stranu mě těší, že čtou všichni:-))

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Ale už se to, obávám se, blíží:
              http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/polsky-senat...

Jako dějepisář to docela sleduju... :-/

Ale k tématu:
              Zajímavou cestou se mi KONEČNĚ dostalo do ruky Sám a sám od admirála Byrda. Bezvadné, ohromující čtení.
              I když pasáže typu "Ačkoli je dnes ráno v chatě celkem teplo (-35 stupňů), nechtělo se mi ze spacího pytle" vás v únoru zrovna nezahřejí... :-D

[ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 15.02.2018
              Autor: k.vl
              Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

To je výborná knížka, to jsem četl jako dítě, měli to v knihovně :)

Teď čtu antologii české fantastiky " Ve stínu Říše" a a přestože je to megadrahá knížka tak již před dočtením vřele doporučuji.

Ještě k tomu Tajemství Morie, je to trošku smutná alternativa jak to bylo s prsteny a k čemu to mohlo vést, navíc ten závěr hezky propojuje Tolkienovo dílo s realitou našeho světa, schválně uhádnete kde se na planetě zemi nacházel Mordor ? :)

[ Reagovat ] [ Zpět ]

zrovna se zahřívám Africkou zimou, popis lékaře bez hranic, jak se léčí v Africe, jde z toho mráz po zádech. zlomeniny léčí opětovným zlomením a bambusovou dlahou v lepším případě polévají zlomenou ruku horkou vodou.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: HMS

https://www.databazeknih.cz/knihy/na-annapurnu...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: včera v 21:48
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Parťáka na kolo Pardubice a okolí

18.02.2018
Cyklistka hledá parťáka 45+ z Pardubic a okolí na společné výlety.

Hledám: Někdo pohodový na společné jízdy

17.02.2018
Ahoj bikeři, hledám touto cestou někoho pohodového na společné jízdy na horském kole,najde se někdo?

Hledám: Najde se?

Hledám: Najde se?
14.02.2018
HLEDÁ se žena přiměřeného věku pro začínajícího velice akčního důchodce? Kolo, lyže a potápění, vandry přírodou a…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

207 cyklistů (17 přihlášených)

Průzkum cyklostezek východní Evropy - na kole s dětmi do Ruska (4.)

Do Ruska Dvacátý pátý den cesty jsme navečer přijeli na ruské hranice. Měli jsme za sebou přesně 2000 ujetých…
Peggy | 15.02.2018

Bilance roku 2017

Nikdy jsem nepatřil k polykačům kilometrů, spíše než cyklista se prezentuji jako cykloturista, …
Stanley58 | 11.02.2018

Dunajská cyklostezka s dětmi nejen ve vozíku (2/2)

Den šestý: kemp - Linz 27 km (M 7,5 km) Ranní obloha pod mrakem, hurá! Roman kontroluje kola a zjišťuje…
PetuVan | 23.01.2018