reklama

Zapouzdřená středová osa

Dobrý den, vlastním kolo GT Avalanche 1.0. U tohoto kola není zapouzdřený střed, což mne začalo po nějaké době vadit. Chtěl bych tudíž poradit s výběrem kvalitní zapouzdřené středové osy. Za Vaše tipy a názory předem děkuji.

[ Zpět ]
Datum: 02.05.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (krpa)
  • Re: Zapouzdřená středová osa

         

    Pokud jde o šlapací střed, tak ho rozhoď, očisti osu a vydej se po cykloprodejnách, kde si podle délky osy vybereš zapouzdřenej. Řekni jim ale, co je to za kolo, i když je to myslím jedno. Záleží na délce osy. Měl by stát nejmíň pětikilo. :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 02.05.2006
    Autor: abernathy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zapouzdřená středová osa

           

      Dík za reakci. Ano, jde o šlapací střed. Tak nějak, jak jsi to popsal mám v plánu výměnu provést. Měl jsem ale na mysli, zda by mi někdo z vlastní zkušenosti neporadil zapouzdřený střed s nímž má dobrou zkušenost. (výrobce, typ apod.). Nebo se nedá střelit vedle?

      [ Zpět ]
      Datum: 03.05.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (krpa)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zapouzdřená středová osa

             

        Takhle z hlavy ti neporadím, ve starých Velech (mám je v práci, kam teď nechodím) je v jednom čísle přehled zapouzdřených středů. Hádám to bude ročník 02 - 03. Rozlišujou se středy různých výrobců pro silničky a MTB, ale podle mě na tom vcelku nezáleží, mně prodali silniční asi za 600,- a pasoval. Jak říkám, důležitá je délka osy. Jo, měnil jsem horší Shimano za lepší. Mimo soutěž, co máš proti nezapouzdřenýmu středu, když se dobře seřídí, tak se nehne. Zapouzdřenej ti taky časem odejde, vyměňuje, se, až ti začne vadit vůle (řetěz škrtá v ramínku přesmykače).

        [ Zpět ]
        Datum: 03.05.2006
        Autor: abernathy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Zapouzdřená středová osa

               

          Čas od času protáhnu kolo těžkým terénem, přímo miluju jízdu meandrem potoka se spoustou brodů. A když se mi do středu dostane voda či bláto, tak to začne lupat, skřípat a vyluzovat podobné zvuky. A to mě slušně řečeno irituje.

          [ Zpět ]
          Datum: 03.05.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (krpa)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Zapouzdřená středová osa

                 

            Obávám se, že při takovém zacházení ti bude zapouzdřený střed taky naříkat.

            [ Zpět ]
            Datum: 03.05.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (NočníMyšák)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Zapouzdřená středová osa

                   

              On si myslí, že zapouzdřenej střed je vodotěsnej :-)

              [ Zpět ]
              Datum: 03.05.2006
              Autor: abernathy
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Zapouzdřená středová osa

                     

                Tak to si opravdu nemyslím. A také samozřejmně neprojíždím tak hlubokou vodou, aby se střed ponořil pod vodu. Co si myslím je to, že zapouzdřený střed zabrání vodě a blátu, jenž odstřikuje od kol, dostat se k ložiskům. Jest-li se mýlím, sdělte mi to.

                [ Zpět ]
                Datum: 03.05.2006
                Autor: Neregistrovaný uživatel (krpa)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Zapouzdřená středová osa

                       

                  Zabrání, to je silné slovo. I když trošku lepší to je, záleží na tom, jak dobrá jsou gufera. Ale u zapouzdřených středů pod 500 Kč nečekej zázraky.

                  Voda k ložiskům se ti může dostat zvenku, ale i zevnitř. Otvůrky v rámu se ti do trubek dostane voda a ta steče do nejnižšího místa, což je šlapací střed. Taky kvůli tomu jsem přešel na integrovanou osu GigaXPipe od Sramu. No, uvidíme, zatím je klid.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 03.05.2006
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (NočníMyšák)
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

404 cyklistů (2 přihlášení)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024