reklama

Náhradní baterie na cesty

Chci se zeptat jestli vůbec lze koupit nějakou malou lehkou baterii na dojetí. Prostě když mi dojde šťáva ve velký baterce abych věděl, že můžu dojet ještě třeba 25km na malou baterku.
Sháním na svého Apache ale všude na mě skáčou velký a drahý baterky.

Upřímně moc nechápu jestli jsou ty systémy držáků(lyžin) pro baterky jsou stejný nebo to má každý výrobce jinak.
Také mě napadlo to někde dobít třeba v hospodě ale netuším jak se na to tváří, ještě jsem nezkoušel. A nějaké nabijárny asi na cyklostezkách nejsou nebo jsou?
díky za rady.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 25.07.2017
Autor: bugr
  • Re: Náhradní baterie na cesty

Předně by jsi taky měl napsat na jaké napětí by měla ta baterie být. Držáky má opravdu každý jiné. Nejvhodnější na dojetí by byla nejaká s uchycením pod sedlovku.
    http://www.elektrokola-dh.cz/36v/191-akumulator...
    Jinak dobíjet se dá všude u dobrých lidí.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: Bobbob
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

36V, mám Sanyo Li-Ion 36V /13 Ah (468 Wh), teda vlastně tam mám 17Ah baterku.
      ideálně náhradní by se šoupla do těch sáněk, nevím jak bych připojoval baterku nějak drátama, nejsem moc elektrikář.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: bugr
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

No tak si kup od prodejce co ti to elektrokolo prodal ještě jednu náhradní bateri stejného typu a nemáš co řešit.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

A kde tu náhradní baterii chceš vozit a když ji přiděláš, kam dáš tu původní velkou?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 31.07.2017
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Párkrát už jsem v hospodách nabíjel a nikde mne neposlali někam... A třeba U Všech kukaček na Modravě jsou na elektrocyklisty přímo připraveni, u stánku na zahrádce mají vytaženého pětipsa :-).

Problém je, že za cca hodinu, co tam člověk stráví při jídle, se to moc nedobije.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: Docent007
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Záleží na nabíječce s 10A nabiješ 10Ah.
      Pro ty co šlapou stačí i 5Ah na nějaké delší dojetí.
      Nejlepší ale dost drahé řešení je mít více baterií:-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 26.07.2017
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Jako to dělal Jindra. Dojel jednu, vytáhnul druhou a pak to vše dobíjel benzínovým generátorem a přitom si dával šlofíka na polním lehátku. :D

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 26.07.2017
        Autor: Brahma
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Jel jsem na 3 baterie s plánem dobíjet ty 3 najednou. Centrála ale zvládla jenom dvě, takže jsem vyjel dvě, vrazil tam třetí, a hledal místečko, kde se zašiju.

Pak jsem to vylepšil, zjistil jsem, že centrála utáhne 3A a 5A nabíječku, tak zatímco se nabíjela ta tou 3kou, zvládnul jsem tkou nabít tu druhou a dobít i kus té třetí, ale byl to voser.

Nejlepší řešení je asi mít 3 výkonné baterie s kapacitou těch 160-180 km a nabíjet jen v noci ze sítě, ale je to safra drahé řešení.

Za to co jsem dal do elektra by byl ten karbon v ultegře...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 28.07.2017
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Nejen na nabíječce, ale hlavně na baterce, kupříkladu tato umožňuje nabíjet max.2,5A:https://www.e-pohon.cz/e-pohon/eshop/16-1... .Je u ní výslovně napsáno, že nabíjecí konektor přenese max.2,5A,že poškození konektoru větším proudem nespadá do záruky. Chtěl jsem pěknou baterku do rámu a teď si drbu hlavu, vloni se na ní jezdilo pěkně, ale letos už na ní najedu podstatně méně, po ujetí cca 3000km (tedy cca 100 plných cyklů) jí klesla kapacita na cca 8Ah (odhadem,protože nabití zcela vybité baterky tou 2A nabíječkou trvalo 4 hodiny a nabíječka svítila zeleně. Čekal bych, že vydrží déle. Přitom jsem jí většinou neždímal až nadoraz, po každé jízdě nabil, v zimě kontroloval, 1x za měsíc do poloviny vybil, pak napil a pak asi o čtvrtinu vybil. Docela mě zklamala. Na příští sezonu asi koupím tuto, co už tu někdo doporučoval:https://www.e-pohon.cz/e-pohon/eshop/16-1... Ta umožňuje i nabíjení 5A, a to už má při hodinovém obědě docela význam...:-) Zatím se mě taky nestalo, že by mě v hospodě nedali nabít, dobře vědí, co by to pro ně znamenalo - udělal bych "čelem vzad",šel to zkusit jinam a k nim bych už příště nepáchnul. Příjemně mě překvapili, že "U Čunčí huby"na Rovinách na Brdech při rekonstrukci zahrádky zde umístili zásuvkový panel :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Autor: pobrdny
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

http://www.ekoproud.wz.cz/v_prurez.htm
          Tady si spočítej jaké proudy mohou téci jakým průměrem drátu a podle toho suď.
          Změř si tu jejich kabeláž a zjistíš že to snese i více A než udávají. Bohužel pokud se něco stane je záruka v háji. I když ono maximálně shoří ochrana a ta se dá vyměnit.
          Já mám tu "modrou" 15,4Ah a zatím jsem spokojen.
          Kolik vydrží se pozná časem.
          Ovšem hned jak budou na hobbykingu k dostání multistáry tak je hned objednávám.
          Ty moje bývalé zipy už jedou 4 roky a kapacita ubyla tak o 1Ah. Škoda že už nejsou vůbec k sehnání.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

No právě, nechci přijít o záruku, takže nezjistím, co je tam za kabeláž a ochranu, říkám si, že k tomu asi mají nějaký důvod, když to do návodu zdůraznili, a riskovat silnější nabíjení, aby něco shořelo se mi nechce. Lepší jezdit málo, než nejezdit vůbec. Nevím, jak je to se zárukou ohledně kapacity, jestli má cenu zkusit reklamovat nízkou kapacitu? Uvidím, co vymyslím přes zimu, co zkusit na příští sezonu za baterii, aby mě šla dát šikovně do rámu.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Reklamovat kapacitu můžeš maximálně do půl roku od koupi. Později ti ji nikdo neuzná.
              Zatím lepší výdrž mají samsungy 22P a špatně jsou na tom 29E,ty rozhodně nebrat.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 29.07.2017
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Díky, to není potěšující zpráva:-( No zajímavý je, že mám tu první baterku 11,6Ah, kde jsou články 29E, ta je stará už dva roky a přijde mi, že je teď skoro nastejno s kapacitou, jako ta o rok mladší 13,45Ah, která má články Panasonic NCR 3350. Ta starší má najeto asi 4000km, ta mladší cca 3000km. Chci je ještě změřit wattmetrem zapojeným před nabíječku, abych zjistil přibližnou kapacitu. Asi je to tak, že když je baterie složená z článků s vyšší kapacitou, tak tu kapacitu rychleji ztrácí, než ty články s nižší kapacitou. Proto je asi lepší baterka s články 22P, než baterka z článků 29E, a ještě horší je ta z článků 3350. Jak jsem pochopil, tak to číslo článků značí jejich jmenovitou kapacitu. Prostě čím vyšší energetická hustota, tím rychlejší ztráta kapacity.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 31.07.2017
                Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Já mám osobní zkušenost je s jedním typem pohonu a nabídkou dvou typů baterií, 30 V 9 Ah a 30 V 6 Ah. Ta 9Ah váží 1,2 kg, ta 6 Ah 900 g. Mají konektor zřejmě specifický. Při vobě náhradní bateri k stávajícími kolu jsou podstatné dva problémy, napětí a způsob připojení - tyhle dva faktory bouhužeĺ nejsou normalizovány, takže představa že si baterii jednoduše někdy nabiju je dost problematická. Mohlo by to znamenat vozit s sebou nabíječku a to jsou kila navíc. Ale třeba mne znalci více typů pohonů a baterií opraví nebo upŕesní. K tomu tahle diskuze slouží.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: honmer

Myslím si, že asi lepší bude mít jednu vpdobrou batetii a pak dost přesně měřit spotřebu a nenechatcto do situav0ce "bez proudu" dojít.

Baterce neuškodí, když jí nedojíždíš nadoraz, naopak.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Najdu partnera?

dnes
Hledám partnera na cyklovýlety, pro načerpání energie, zlepšení kondice.....a do budoucna pro vytvoření pevného…

Hledám: Kamarádku na kolo i na turistiku

včera
Hledám kamarádku na dovolenou na kole nebo s turistikou v období listopad-březen, nejlépe s CK nebo i s partou…

Hledám: Seznamovací cyklovíkend v Podyjí 22.-24.9.

Hledám: Seznamovací cyklovíkend v Podyjí 22.-24.9.
16.08.2017
Sportovně-seznamovací skupina CestovateLOVE Tě zve 22.-24.9. na cykloakci do Podyjí. Jukni na http://cestovatelove…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

234 cyklistů (13 přihlášených)

Krušné hory - poslední třetina

Na Klínovec, nejvyšší horu Krušných hor, jsme vyjeli na kolách 5. 8. 2008. První noc v Krušných horách jsme…
Quatsch | 15.08.2017

Polsko – cesta majáků aneb na Hel za tuleni

„Tati, kdy mě konečně vezmeš k moři?“ ptá se můj syn, a tím tohle všechno vlastně začalo. Kam k moři?…
malej-jarda | 13.08.2017

Jižní Morava na kole 2017

Jižní Morava jako dobrá alternativa pro cyklotrip 2017. Tak dopadlo mé cestování na kole pro letošek. Již…
Marťas004 | 07.08.2017