reklama

Letmý náboj 90 nebo 70 s pevnou osou nebo rychloupínákem

Narazil jsem na problém že u inv. vozíku je rozměr kol 37-540 a tím pádem tam dám jen uzké pláště 24x 1 3/8. Potřebuji tam dát 24x1,75 což je rozměr 47-507.
Tím pádem jsem nucen vyměnit ráfky a udělat nové výplety.
Ptám se jaké použít letmé náboje, zda s brzdami 90mm a nebo 70mm, zda pevnou osu a nebo raději rychloupínací.
Poradí někdo?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 09.07.2017
Autor: Bobbob
  • Re: Letmý náboj 90 nebo 70 s pevnou osou nebo rychloupínákem

         

    Mám vybráno tohle
    http://www.jizdnikola.net/naboj-sturmey-archer...
    nebo
    https://www.cyklovybava.cz/naboj-s-letmym...:1343/

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 09.07.2017
    Autor: Bobbob
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Letmý náboj 90 nebo 70 s pevnou osou nebo rychloupínákem

         

    Jestli ti jde o účinnost brzd, tak mám vyzkoušeno, že na 28" kolo je 70 mm málo (pro rychlé nouzové zastavení), jiné kombinace nevím. Jestli ti jde o to, aby se to vešlo do ráfku, tak není problém 70 mm do 20" (zaplétal jsem zhruba stejně velkou převodovku na 36 drátů s trojím křížením), 90 do 24 by tedy asi taky mělo jít. Jestli jde o to, která značka je lepší, tak nevím, nemám srovnání.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 10.07.2017
    Autor: NightRider
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Letmý náboj 90 nebo 70 s pevnou osou nebo rychloupínákem

           

      Bude to na 24" ráfku a budou dvě v zadu a v předu je kotoučovka, tak že dám asi tu 70mm to by mohlo stačit.
      Teď ještě vědět zda s pevnou osou a nebo rychloupnutí.
      U toho rychlo upnutí je tam takový malý vakl což u pevné odpadá. Na druhou stranu se mně to bude lépe dávat do sklepa bez kol a bude to i lehčí k vyzdvižení.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 10.07.2017
      Autor: Bobbob
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Letmý náboj 90 nebo 70 s pevnou osou nebo rychloupínákem

             

        U Azubácké tříkolky mám do 20 ráfku zapletené náboje SA 90, bez problému. A s rychloupínákem žádný vakl necítím.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 10.07.2017
        Autor: JNSK
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Letmý náboj 90 nebo 70 s pevnou osou nebo rychloupínákem

         

    Přední brzdy u všech vozidel jsou mnohem účinnější a tvrdí se, že poberou až 80% energie.
    Měly by bez problémů stačit 70 mm náboje.
    Otázkou je, jestli chceš investovat těch pár stokorun navíc za 90 mm.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 11.07.2017
    Autor: Papji
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Letmý náboj 90 nebo 70 s pevnou osou nebo rychloupínákem

           

      Přední je kotoučovka u motoru. Ty bubnovky jsou na vozíku. nyní jsou tam nějaké70mm noname čína a teda moc to nebrzdí. Asi tam dám ty 90mm bojím se že ten kotouč tu celkovou váhu (170kg) neubrzdí.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 11.07.2017
      Autor: Bobbob
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Letmý náboj 90 nebo 70 s pevnou osou nebo rychloupínákem

             

        Přesně tak, na brzdách se kompromisy nedělají.
        - jen nápad- neexistují náboje na kotoučovou brzdu s letmou osou? (jasne, pro Lefty... ale ta cena...) resp. bylo by na vozík kam dát ty kotoučové brzdy?

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 12.07.2017
        Autor: cibi
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Letmý náboj 90 nebo 70 s pevnou osou nebo rychloupínákem

               

          Někde jsem zaznamenal že to předělávají borci sami na kotouče. Na to nemám možnosti ani odvahu, taky by to bylo dost komplikované kde to na vozíku uchytit. Nesmim do něj vrtat ani nic přivařovat.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 12.07.2017
          Autor: Bobbob
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: Letmý náboj 90 nebo 70 s pevnou osou nebo rychloupínákem

                 

            A udělat adaptér - placku kterou by procházela osa náboje a ten čep pro bubnovou brzdu ? Případně přez třmen to chytit k trubce vozíku?
            třmen myslím takové U se závitem - jako je toto
            https://www.briol.cz/data/imgauto/8/0/DIN%20741...

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 12.07.2017
            Autor: cibi
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: Letmý náboj 90 nebo 70 s pevnou osou nebo rychloupínákem

                   

              Ty bubnovky jsou jednoduší a nic nekomplikují, zůstanu u nich:-)

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 12.07.2017
              Autor: Bobbob
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Letmý náboj 90 nebo 70 s pevnou osou nebo rychloupínákem

                     

                OK, z mé strany to byl jen takový nápad.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 12.07.2017
                Autor: cibi
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Letmý náboj 90 nebo 70 s pevnou osou nebo rychloupínákem

                     

                Jednoznačně zůstaň u bubnovek. Jsou bezúdržbové. Na trikolce mám na nich cca 20000 km a ještě jsem je nerozdelaval. A 90 ti musí na 24' stačit. Mám 70 na 20' a gumuji i na asfaltu.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 12.07.2017
                Autor: zazvur
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

379 cyklistů (12 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024