reklama

Cynologie a Kyklistika - Pes běhací, cyklistický

Objevilo se tu pár vláken, kde se vyskytly společně pojmy "pes" a "kolo", ale většinou jsem tam měl pocit, že se příliš snadno dostávám mimo téma. Zde tedy pokus: téma "pes, který (rád) běhá u kola".

Co já vím, kolik je tu nadšených cyklistů a zároveň majitelů psa, kteří ty dvě věci spojují dohromady? Ne každý to spojit může, i kdyby chtěl - ne každý pes a ne každý "páníček" je k tomu "vhodný". Zajímá to někoho? Má k tomu někdo co říct? :)

Přitom témat je asi hodně... namátkou:
- pokud pes běží s cyklistou, jde o týrání zvířat, nebo cyklisty?
- technické aspekty: vychytávky při použití vodítka, tažná zařízení pro "saňové" psy...
- legální aspekty: jet na kole a vést (nikoliv vézt) přitom psa je víceméně ilegální; narazili jste někdy na problémy?
- chlubení a chvástání: "můj pes uběhne 200km za den a pak mi ještě dofoukne kola a namaže řetěz"... (cyklista: Wallace, pes: Gromit)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 05.03.2017
Autor: Andrej
  • Re: Cynologie a Kyklistika - Pes běhací, cyklistický

         

    Jsou určitě plemena, pro které je "vycházka" s kolem ideální, protože jsou předurčena k běhání. Dobrý základ je asi spíše "hubená", atletická konstituce, a dlouhé nohy. Vlk prý během lovecké noci bez problémů uběhne 50-70 km. Saňoví psi jsou schopni zvládat podobné porce, pokud se nemýlím. Jsou ale i "běhací" plemena, pro které kolo nemusí být zrovna vhodné, protože jsou to spíš sprinteři, než vytrvalci (třeba chrti).

    Náš běhací pejsek je někde na půl cesty. Vypadá (dle reakcí okolí) trochu jako vlk, ale zmenšený - takže mu chybí ty dlouhé nohy. Běhá ale evidentně rád. Třeba aportování mu nic neříká, někdy se nadšeně rozběhne za hozeným klackem, ale zpátky ho přinese většinou jen jednou... pokud ho zahodím znova, začne nejspíš zpochybňovat, co tím sleduji - pokud ten klacek chci, proč ho někam házím?
    Běhá ale s obrovským nadšením. Před každou vycházkou vesele poskakuje, když ale přijdu v cyklistickém oblečení, zamířím ke garáži a vytáhnu kolo, skáče dvakrát tak vysoko. Během vycházky si rád čuchá všude kolem, někdy se ale na všechno ostatní vykašle, přiběhne ke mně a zcela nepochybně chce závodit - předběhne mě, nebo to zvládnu rozšlapat víc já? Když to udělá někde v lese na hrbolaté cestě do kopce, mám pochopitelně občas problém zachovat jako správný vůdce smečky převahu. :)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 05.03.2017
    Autor: Andrej
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Cynologie a Kyklistika - Pes běhací, cyklistický

         

    Setkal jsem se s lidmi (většinou je to postarší paní), kteří mě nařkli, že chudáka psa týrám. Já si jezdím pohodlně na kole a on aby chudáček běžel, div duši nevypustí. Někdy se to dá vysvětlit snadno, někdy obtížněji. Obvykle zmiňuji příklad saňových psů, kteří podle mnoha svědectví běhají pro radost. Zrovna nedávno jsem viděl v TV povídání mushera, který líčil historku, jak se při závodě zranil, takže nemohl psům pomáhat při výjezdech do kopce, ale oni zabrali o to víc a závod pak díky tomu vyhráli. Zmínil taky starého psa, který oslepl, ale pořád chce běhat se smečkou, kde se cítí bezpečně díky tomu, že vedou ostatní.
    Někdy taky říkám, že jestli někdo z nás dvou toho druhého "uštve", budu to spíš já, než pes. Samozřejmě, ve sjezdech z kopce bych mu většinou snadno ujel, takže brzdím a respektuji možnosti psa... pokud ale cesta třeba pár kilometrů soustavně spíš stoupá, nebo je třeba i po rovině, ale v horším terénu (nezpevněná cesta) je opravdu pejsek schopen uhonit mě. O něčem asi vypovídá i to, že když po 20 km zastavím na svačinu, pejsek má trpělivost pár minut a pak je on tím prvním, kdo začne "říkat", že už bychom měli jet dál.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 05.03.2017
    Autor: Andrej
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Cynologie a Kyklistika - Pes běhací, cyklistický

           

      Vždycky jezdím s ohledem na psa a jeho limity zkoumám jen opatrně. Většinou - jezdíme samozřejmě hlavně po lese, po polňačkách, tedy v prostředí vhodném pro psa - se pohybujeme rychlostí mezi 10 až 15 kmh. Asi největší rychlost, kterou náš pejsek zatím běžel, než jsem mu při jízdě "bok po boku" začal pomalu ujíždět, byla kolem 27 kmh. Jestli je to limit jeho sprintu, nebo se mu už prostě víc nechtělo, to ví jen on sám. :) Nejdelší společná projížďka v jednom zátahu (jen s menšími zastávkami na rozhlédnutí po krásách krajiny, na tatranku a podobně) byla zatím lehce přes 35 km - v rámci odpoledne, s celkovým časem "venku" asi 4 hodiny. Při celodenním výletě by nejspíš zvládl víc, ale zatím jsme to nevyzkoušeli. Tahle vzdálenost ho zjevně nijak nezničila - ještě kousek před koncem výletu se začal vesele honit se známým psím kamarádem, kterého jsme zrovna potkali, o kousek dál na mezi začal zuřivě vyčmuchávat hraboše a hrabat u ústí jejich nor, což je jedna z jeho oblíbených kratochvílí (a jediná "lovecká" činnost, kterou má povolenou - honit zajíce, srnky, kočky atd. je striktně zakázáno, což respektuje - asi i díky tomu, že běhací pud má možnost ukojit jinak).

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 05.03.2017
      Autor: Andrej
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Cynologie a Kyklistika - Pes běhací, cyklistický

             

        Ještě jsem měl dodat, že jde o křížence, matka německý špic, otec neznámý.

        U těch "statistik" nejde o nějaké "chlubení", prostě mě zajímá, jakých výkonů jsou kteří psi schopni.

        Potkáváme třeba československou vlčačku, krásné zvíře - u té by mě dost zajímalo, jak umí běhat. Ale její panička je pěší. :) (Jinak když se ta slečna, myslím ta psí, honí s tím naším tajtrlíkem, tak dělá plavné dvoumetrové skoky jen tak mimochodem... na přespolní běh by to byl určitě skvělý parťák. Parťačka).

        Samozřejmě, že nejde jen o plemeno, ale i o trénovanost. Mě kdyby někdo nutil uběhnout 40km za 4 hodiny, tak umřu. Někteří lidé to zvládnou, navíc třeba i po městské dlažbě. :)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 06.03.2017
        Autor: Andrej
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Cynologie a Kyklistika - Pes běhací, cyklistický

               

          S těmi rozdíly mezi psy je to zajímavé... Chodíme venčit s kamarádkou, která má šeltii. Když je v polích pustíme z vodítka, ten můj přerostlý kříženec jezevčíka lítá cik cak, šeltie rovnoměrným tempem poklusává kolem nás a hlídá si "stádo". Oba by si rádi s tím druhým hráli, ale každej jinak. Šimon se chce honit, šeltie by se zas spíš "kočkovala"...

          A včera jsme na procházce u jedné stavby potkali volně (ale pod dozorem) pobíhající cosi, co bylo buď štěně nebo malá rasa, ale každopádně nějaký chrt. A bylo legrační koukat, jak se karta obrátila. Chtěl si hrát, ale stylem, že přiběhl k Šimonovi, prudce zabrzdil a vystřelil zas jiným směrem... a Šimon ani nestihl usledovat, kam. Než zvážil, zda se rozběhnout za ním, ten už byl zpátky a jak blesk zmizel zas jinam...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 06.03.2017
          Autor: Ifča
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Cynologie a Kyklistika - Pes běhací, cyklistický

               

          Kamarádův ČV měl neskutečnou výdrž, ten se bez kola moc utahat nedal...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 08.03.2017
          Autor: Grille
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cynologie a Kyklistika - Pes běhací, cyklistický

         

    Co se týče "techniky", na vodítku jezdíme většinou jen na kraj zástavby, víceméně krokem, protože převážně po chodníku. Lidé to téměř bez výjimky tolerují - stačí, že jedu krokem nebo při bezprostředním míjení chodců i pomaleji, podle potřeby klidně i na chvíli zastavím, a že mám psa i kolo zjevně pod kontrolou. Jezdíme i přímo kolem policejní stanice, občas potkáváme "příslušníky", zatím nás nikdo nekonfrontoval, i když by samozřejmě mohl (či snad přímo měl). Opět, domnívám se, asi hraje hlavní roli to, že objektivně nám není co vytknout, byť dle zákonů a vyhlášek bychom takhle jezdit neměli. Nepoužívám žádné speciální úvazy, vodítko mám jen v ruce. Pes je samozřejmě veden k tomu, že musí běžet u nohy, ne vpředu, aby stihl sledovat, kam třeba zatočím; nesmí ani jakkoliv tahat ani škubat za vodítko. Naučil se to rychle, většinou ho nemusím nijak usměrňovat, jen někdy, spíš "pro jistotu", ho slovně nebo pohybem vodítka upozorním, že budeme zpomalovat, nebo kam se chystám odbočit. Ještě jednou zdůrazňuji, že na vodítku jezdíme v podstatě krokem.
    Pokud běží na volno, platí zase pár jednoduchých pravidel, které se naučil docela rychle a snadno - ať si čuchá jak si čuchá, musí například sledovat, jestli nestojí v cestě. Nemá s tím problém, mj. asi díky tomu, že i když je ke mě třeba zády, díky psímu sluchu pořád spolehlivě ví, kde a jak daleko zrovna jsem. :) Když třeba někde čuchá u kraje cesty a vypadá hodně zaujatě, stačí preventivně zavolat "pozor" a pejsek automaticky uskočí mimo stezku - někdy to zvládne bez toho, aby musel zvednout čumák od té zajímavé zprávy, co tam zrovna čte - jen hodí zadkem na druhou stranu, na kraj cesty. :)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 05.03.2017
    Autor: Andrej
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Cynologie a Kyklistika - Pes běhací, cyklistický

         

    ... no a teď jsem zvědav, jestli k tomu má někdo co dodat. :)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 05.03.2017
    Autor: Andrej
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cynologie a Kyklistika - Pes běhací, cyklistický

           

      Máš skvěle vychovaného pejska a jsi s ním v tom ježdění a běhání skvěle sžitý. Závidím ti. Asi nikdy psa mít nebudu, ale takhle nějak bych si soužití se psem představoval.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 05.03.2017
      Autor: Brahma
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
      • Re: Cynologie a Kyklistika - Pes běhací, cyklistický

             

        Díky. :)
        Hezké na tom je, že to, aspoň podle mého dojmu, nestálo ani moc úsilí - stačí, myslím, pochopit přirozenost toho zvířete. Výcvik nemusí být složitý, když nejde "proti srsti". Pes je smečkové zvíře, takže nemá problém přijmout autoritu. Nemá problém třeba si něco odříct, co by jinak rád dělal (třeba honit zajíce), pokud má za to, že si odepře tu radost, nějakou radost jinou - ať už je to pamlsek, nebo "jen" to, že "vůdce smečky" je spokojen a tudíž se od něj dřív, nebo později, ale určitě (!) dá čekat nějaký projev přízně. Pokud se opravdu hluboce nemýlím, pro psa to opravdu není nějaké omezování - z podstaty smečkového zvířete opravdu "chce" vyhovět, chce spolupracovat. (A "být v kolektivu oblíben"). :) Samozřejmě hodně pomůže, když to "moudrý" vůdce smečky nepřehání (pokud nemusí, třeba u služebních psů, kde na ty ohledy není zas tolik místa) a vede psa tak, aby se to trefilo i do jeho preferencí. Proto třeba mj. od tohoto pejska nechci, aby aportoval balonky, i když 1) to prakticky všichni naši předchozí psi milovali 2) mě to s nima bavilo 3) je to skvělý způsob, jak nechat psa "vysportovat" 4) bych ho k tomu mohl vycvičit, kdybych chtěl nebo musel. Proč mu to cpát, když jeho přirozenost je jinde? :)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 05.03.2017
        Autor: Andrej
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Cynologie a Kyklistika - Pes běhací, cyklistický

           

      No... k mému soužití se psem můžu dodat jen to, že tohle si čtu v posteli, noťas na koleně... a pes chrápe vedle mě.
      (Většinou ho tam nepouštím, ale vypadal dnes jaksi smutně... a to ty mrchy jezevčíci teda umějí, i když tenhle má z jezevčíka jen část genů.)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 05.03.2017
      Autor: Ifča
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cynologie a Kyklistika - Pes běhací, cyklistický

           

      Mám to podobně :)
      Každý chovatel ví, co od svého psa může očekávat.
      Mám taky běžce, vedle kola buď v ruce na vodítku nebo navolno s povely "ke mně, se mnou, na stranu, stůj, auto", občas to taky nefunguje :), ale celkem to jde. Srny nehoní, kočky k nejbližšímu stromu.
      Má v okolí vyhlédnuté 2 feny, kvůli kterým v době jejich hárání dokáže přeskočit vysoký plot a zdrhne, s tím mě rozčiluje nejvíc.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 05.03.2017
      Autor: Quatsch
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Cynologie a Kyklistika - Pes běhací, cyklistický

           

      Mohl bys prosím udělat stručný býcuc sdělení?!?
      :o)))

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 06.03.2017
      Autor: radka
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
      • Re: Cynologie a Kyklistika - Pes běhací, cyklistický

             

        Ani ne. Koho téma zajímá, může si ve volné chvilce udělat kafe a pročíst si to. Nikdo k tomu není nucen, jestli mu to připadá dlouhé.

        Od jisté doby místo chození na procházky jezdíme se psem většinou na projížďky. Další podobné ale moc nepotkáváme, drtivá většina lidí se psama je pěších, tak není s kým o tomto tématu žvanit. Přitom by mě zajímaly i zkušenosti jiných.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 06.03.2017
        Autor: Andrej
        Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Cynologie a Kyklistika - Pes běhací, cyklistický

         

    V jiném vlákně přišla řeč na detail, že pes u kola nesmí běžet moc vpředu (u předního kola), poněvadž je to pochopitelně o ústa. Pokud vím, existují nějaké držáky na vodítko, co se přidělají na podsedlovou trubku, aby měl jezdec volné ruce. To sice může držet psa u středu kola, ale pokud bude vodítko volnější, pustí ho to i dopředu - musel by být hodně dobře vycvičený, aby toho nikdy nevyužil. Pokud by tam byl nakrátko, tak zase nemá prostor vyhnout se kolu při zatáčce vlevo nebo "stíhat" delší oblouk při zatáčení vpravo. Má někdo s takovým vynálezem zkušenost? Osobně mi přijde, že tomu chybí další věc - tedy mít možnost dávat psovi signály vodítkem, když ho nedržím v ruce. Jasně, vodítko v ruce je zase jen pro šikovnější jezdce... no ale v nejhorším je možnost dojít na "kraj lesa" pěšky. Není to ovšem možnost pro lidi, kteří by chtěli jezdit se psem pořád na vodítku a nepouštět ho na volno...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 05.03.2017
    Autor: Andrej
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Cynologie a Kyklistika - Pes běhací, cyklistický

           

      viděl jsem to v Polsku. Dojel jsem takovou krásnou holku, měla dlouhé blond vlasy po zadek. Hezkou sedínku a dlouhé nohy. pod sedlem měla na sedlové trubce takové udělátko a na tom přidělaného velkého bílého psa. Vypadal jak slovenský čuvač. Když jsem se jí ptal na cestu tak zastavila a pes pokračoval dál. A to jeho vodítko napnulo to udělátko co měla na sedlové trubce přidělané a to udělátko se ohlo a pejsek byl volný. Tak na něho křikla a pes se k ní poslušně vrátil. Když mi poradila cestu kudyma dál tak ho zase nacvakla na to udělátko. Jela s tím udělátkem s připnutým psem tou rychlostí psího klusu tak cca 10-11 km/h.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 06.03.2017
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Cynologie a Kyklistika - Pes běhací, cyklistický

             

        To udělátko ho vypustilo nedopatřením, nebo to tak mělo být?

        Na jednu stranu bych jakžtakž pochopil, že takové vypuštění může být kvůli bezpečnosti, aby velký pes třeba nestrhl jezdce, který musí náhle zpomalit atd. ... na druhou stranu pak nevím, k čemu by byl takový úvazek dobrý, když se pes může takhle jednoduše uvolnit.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 06.03.2017
        Autor: Andrej
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Cynologie a Kyklistika - Pes běhací, cyklistický

               

          Co jsem četla v popisech výrobků, když jsem se tak porozhlížela, tak by to tak být mělo.
          Trochu jako bezpečnostní pásy, které lze pomalým pohybem vytáhnout, ale cuknutím se zaseknou - jen vlastně naopak. Ono to zřejmě tah drží slušně, ale určitou silou či úhlem, nevím přesně, se to prostě odpojí.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 06.03.2017
          Autor: Ifča
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Cynologie a Kyklistika - Pes běhací, cyklistický

                 

            myslím, že to bylo úhlem. Protože dokud jeli tak byl držák směrem nahoru a až když přibrzdila tak se naklonil kupředu a psa vypustil. Myslím, že je to kvůli tomu , že určitá skupina lidí co nemá psy ráda se cítí klidnější, když vidí, že je přikurtovaný. Jiný smysl to nemá. Psovi se líp běhá na volno.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 06.03.2017
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cynologie a Kyklistika - Pes běhací, cyklistický

         

    Po mých posledních dvou zkušenostech se psy (jedna včera, druhá dneska) mám chuť začít pokládat otrávené návnady, když už nelze mít živnost na jejich zabíjení.
    Aspoň že se mi včera povedlo jednoho - na chvilku se otočil - pořádně nakopnout do čumáku.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 05.03.2017
    Autor: Airline
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -7
    • Re: Cynologie a Kyklistika - Pes běhací, cyklistický

           

      Zajímavé. (Bez ironie). Já si nepamatuju, že by po mě někdy nějaký pes vystartoval. Přitom někomu se to evidentně stává každou chvíli. Vím, že se to řeší i na fórech, včetně rozborů, jestli ssebou vozit pepřák, nebo co všechno na to může pomoct. Jak to?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 05.03.2017
      Autor: Andrej
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Cynologie a Kyklistika - psy nemám rád.

         

    Re: "Já si nepamatuju, že by po mě někdy nějaký pes vystartoval. Přitom někomu se to evidentně stává každou chvíli. ... Jak to?"
    Pardon, jestli Ti zaplním diskusi příspěvkem ne úplně k tématu, ale de facto odpovídám na Tvoji řečnickou otázku.

    Já psy nesnáším odjakživa (= bojím se jich). Dnes již nelze vysledovat, co bylo dříve, zda slepice, nebo vejce - aneb jestli jsem se jako dítě dříve bál psů, nebo oni na mě byli zlí. Dnes je to tak, že neustále a všude čelím minimálně hlasovým projevům nenávisti od čoklů. Jdu např. opuštěnou klidnou ulicí, pár desítek metrů přede mnou dejme tomu jiní lidé. Oni projdou, je klid - procházím za nimi stejnými místy a čokly za ploty se mohou pos... Obzvláště nepříjemné je to tam, kde nevím, zda se mohu na plot spolehnout - např. po zelené ze Štěchovic směrem na Homoli, https://mapy.cz/s/1s4KS , prudký úvoz nechává jen asi metrovou cestičku podél plotu, za kterým se může zbláznit uřvaný vlčácký kretén, nelenící zvedat pysky a ukazovat zuby. Moc příjemné! A takových nepříjemných zážitků mám mraky, i jsem se jednou na Šumavě kus cesty vracel a měnil trasu, protože u stavení ve volné krajině pobíhal vlčák.

    Přímých napadení jsem zatím zažil pět, dokonané kousnutím jedno. 2x vlčák na kolech na Třeboňsku vyletěl ze dvora, slezl jsem z kola, kolo před sebe, zahnal jsem házením kamení. 1x v Černé rokli u Kosoře pěšky, vyběhl na mě zpoza plotu, jen tak tak jsem se stíhal otáčet, aby se mi nedostal za záda, zahnal naštěstí kamarád kamením. 1x v pískovně u Stráže nad Nežárkou, totéž. A jedenkrát v Modřanské rokli, ještě před převratem, to tam byla prima džungle. Jdu nahoru, proti mě holka s vlčákem na volno. Klidně mě minuli, UF, ale po pár metrech si to vlčák rozmyslel, otočil se, doběhl mě a rafnul do zadku. Jen stiskl, byly podlitiny, krev netekla, ale stejně - co si to ten bastard dovoluje?!

    Střílel bych ty svině uřvaný na potkání!!

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 06.03.2017
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
    • Re: Cynologie a Kyklistika - psy nemám rád.

           

      Otázka nebyla řečnická.

      Během čtení jsem přemýšlel, čím to může být, a co by se ti třeba dalo poradit. Po té poslední větě to ale nechám plavat. (Čistě z pragmatických důvodů; mj. nemám pocit, že by po tom byla poptávka).

      Svět je zrcadlo...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 06.03.2017
      Autor: Andrej
      Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cynologie a Kyklistika - psy nemám rád.

             

        Čím to může být? Tím, že to jsou agresivní drzé útočné bytosti.
        Co by se třeba dalo poradit? Zřejmě to, co zatím alespoň trochu funguje. Čili překonávat strach a používat kamení. Ano, kamení, prosím pěkně - hovoříme o situaci, kdy jsem napaden psem. Nikoli o tom, že bych snad chtěl házet kameny po každém psu, co uvidím. Je-li v klidu, je mi srdečně volný. Opakuji: je-li čokl v klidu, nezajímá mě. Žiju a nechávám žít; a také ale Kdo do mě tesáky, do toho já šutráky.
        Svět je zrcadlo? Nechť to platí zejména pro ty bestie, které jsou na mne bezdůvodně agresivní.
        Přeji Ti, abys dokázal zachovat klid a rozvahu v situaci, kdy bys byl kýmkoli a čímkoli napaden se zjevným úmyslem způsobit Ti zranění.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 06.03.2017
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Cynologie a Kyklistika - psy nemám rád.

               

          Možná bys měl něčím navonět, abys překryl ten tvůj pach strachu, kvůli kterému tě psi honí.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 07.03.2017
          Autor: Brahma
          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
        • Re: Cynologie a Kyklistika - psy nemám rád.

               

          Problémek vidím v tom, že když po mně vylítne pes, tak to je obvykle děsně rychle a do poslední chvíle o něm vůbec nevím, a navíc tam na potvoru obvykle žádný kameny na zemi nejsou. Dva z těch tří čoklů, co píšu tady výše, byli (si myslím) Jack Russel teriéři = vysloveně malé hbité kousavé sv.ně, ty nemůžeš ani nakopnout, vždycky uhnou. Tentokrát na mě vylítli z pravé strany, já byl upnutej v klipsnách... měl jsem kliku, ale nejmíň 100 m jsem šel vedle kola a odrážel je. Jo, vánočního kapra ani nic jinýho bych zabít nedokázal, ale takovýhleho psa ano.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 07.03.2017
          Autor: Airline
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
          • Malé hbité kousavé svině.

                 

            Kameny: pokud je bestie ještě dost daleko, překvapivě funguje i jen shýbnutí se k zemi a následně naznačení hodu rukou. To jsem jako kluk vyčetl z nějaké tuším Haškovy povídky a v nouzi byl nucen vyzkoušet.
            *
            Jinak s tím proklamováným zabíjením psů je zapotřebí zabrzdit, což platí jak pro Tebe, tak i pro mě! Jakkoli si to můžeme myslet my, jež jsme bezdůvodně opakovaně psy napadáni, není vhodné to ventilovat nahlas - zbytečně to bude eskalovat nevraživost mezi pejskaři a ostatními. Kdo nezažívá opakované nevyprovokované útoky psů na sebe a uslyší to, nutně musí autora takové hlášky považovat za militantního magora. Kdo to nezažil, nemůže pochopit.
            Vhodnější asi bude opatrnější formulace - pokud odvracím útok psa, jednám nepřipravený v nouzi a ve stresu, a tak se může stát, že k odvrácení útoku použiji prostředek silnější, než nezbytně nutný. Odpovědnost za následky leží na majiteli útočícího psa.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 07.03.2017
            Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Cynologie a Kyklistika - psy nemám rád.

             

        Jsou holt lidé, na které psi útočí statisticky častěji:-))

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 06.03.2017
        Autor: Lanna
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Cynologie a Kyklistika - psy nemám rád.

               

          je to logické, chtějí je ochutnat, když už voní strachem.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 06.03.2017
          Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Není poptávka po návodu na chování.

             

        Ahoj, pokud jsi měl na mysli, že není z mojí strany poptávka po návodu na chování ke psům, tak... tak to asi skutečně není. Nevím, proč bych měl upravovat svoje chování, aby pes byl spokojený a neútočil. To bych za chvíli také mohl začít upravovat svoje chování vůči cikánům nebo nechtěncům, abych je náhodou nepopudil. Kde by to skončilo?
        Cizí pes mě naprosto nezajímá a nepřeji si nic jiného, než abych já nezajímal jeho. A to bez dalších podmínek a požadavků na mě kladených! Já také nechci např. po lidech v metru, aby se na mě uctivě usmívali, jinak že jim budu sprostě nadávat.
        Doufám, že tuto diskusi vnímáš stejně jako já, tedy jako prostor pro vyložení vzájemných stanovisek, nikoli jako fórum nenávisti.
        Stane-li se vyjímečně, že na mě jednou za pět let vyjede pes, řeknu si nejspíš c'est la vie, jedeme dál. Stává-li se mi to pravidelně téměř vždy, jakmile vystrčím nos z domu, je logické, že se moje názory na čok--- halt, diskutujeme, neurážíme se - tedy názory na psy radikalizují.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 07.03.2017
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Cynologie a Kyklistika - psy nemám rád.

           

      Možná je chyba v tobě resp tvém chování a strachu, než v těch psech. Ty se setkat s medvědem, tak to asi neustojis. Myslím, že si koledujes s tímhle chováním.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 07.03.2017
      Autor: Robikl
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cynologie a Kyklistika - psy nemám rád.

             

        Máš pravdu - ale jako majitelka všemožných fóbií (ze psů teda zrovna ne) vím, že je to stejně houby platné. Člověk si v tomto směru nedokáže poručit.
        Já mám toho malého vořecha, co je - jen s mírným přeháněním - "nejumazlenější pes na světě". Takže když jdeme a někoho potkáme, pes okamžitě změní směr a snaží se jít za ním v naději, že ho pohladí zas někdo novej. Ono je to teda na jeho kukuči vidět, o co mu jde, ale taky jsem už zaregistrovala lehce poplašenou reakci (ne až tak, že by ho chtěl někdo praštit šutrem, spíš jen výraz děsu v očích). Takže se snažím mu to moc nedovolovat, aby se lísal k lidem, co si o to sami neřeknou - já to vím, že ten pes je hodnej, ale chápu, že ten druhý to vědět nemusí.
        Takhle mi jednou na kole běžel naproti navolno berňák, pán daleko vzadu. Pes mě přinutil zastavit a jak mám to lehokolo, vlezl mi přední půlkou těla na klín. Berňáka vlastní manžel, takže taky vím, co za umazlenou rasu to je, tedy jsem ho pomuchlala a šel dál - nicméně je to půlmetrákový kolos a pro lidi s fóbií ze psů by to asi bylo setkání hodně nepříjemné. A tohle je opravdu na majiteli psa, aby si to uvědomoval.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 07.03.2017
        Autor: Ifča
        Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Cynologie a Kyklistika - psy nemám rád.

               

          Taky jsem měl umazlené dobrmany ale nikdy bych nikomu neřekl že je bezpečný.
          Pohladit cizimu jen na vlastní nebezpečí a pokud možno raději jen s košem.
          Pro každého majitele je jeho miláček mazlík:-)
          Pro cizího to může mít neblahé následky.
          Nikdo neví co se mazlíkovi vylíhne v palici.
          Netrestal bych psy za jejich chování je to pro ně přirozené.
          Tvrdě bych postihoval jejich majitele za volný pohyb na cyklostezkách, silnicích, hřištích a po vesnicích. Citelná pokuta by je mohla vyléčit aby nikoho neobtěžovali (jejich miláčci).

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 07.03.2017
          Autor: Bobbob
          Hodnocení: +9 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Cynologie a Kyklistika - psy nemám rád.

                 

            No... za toho mého mazlíka bych asi fakt dala téměř ruku do ohně. A není to až tak tím, že "pro každého majitele". Já ho adoptovala teprve před pár měsíci s jistotou, že i když jsem teda psa vlastně nechtěla, tak s tímto to stoprocentně půjde...
            On má taky pohnutou historii. Původní majitel ho zřejmě vyhodil a můj kamarád ho našel cca před čtyřmi roky při práci někde na stavbě, kde ho sebral partě zedníků, co si ho chtěla upéct. :-(
            Ty čtyři roky s ním žil ve vesničce asi o čtyřiceti číslech, kde když se chtěl projít, tak ho pustili, aby šel. Znal ho tam každej a nikomu nevadilo, když se jen tak potloukal sám. (S pánem chodil taky a vodítko miluje, ale nebyl problém ho pustit i bez dozoru.)

            Tomu psovi nevysvětlíš, že jeho druhý pán ho neopustil dobrovolně... tak je prostě vděčnej za každého, kdo s ním je. Ale je na něm vidět, že už mu začíná docházet, kam teď patří a už se tolik k ostatním lidem nelísá.

            (Abych ho zas tak nevychvalovala - jestli jsem si s jeho chováním k lidem jista skoro absolutně, tak na dvorku se slepicemi bych ho tedy bez dozoru nenechala.)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 07.03.2017
            Autor: Ifča
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Cynologie a Kyklistika - psy nemám rád.

               

          Tebe moc psů nenapadne, protože se nechováš tak, že ty psy provokuješ. Nemají důvod tě napadat. Zažil jsem situace se psy, kdy bylo nějaké riziko a dopadlo to dobře. Kousnutý jsem byl jen o malých psů do nohy. Vím, že kdybych se choval jako Favorit1970 a vzal do ruky klacek nebo kámen, tak pes může zaútočit. Ano část jich ustoupí, ale ne všichni. Záleží na psovi.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 07.03.2017
          Autor: Robikl
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
          • Nepřekrucuj a nenaznačuj.

                 

            Děkuji za ukázku typické lži a překrucování skutečnosti pejskomilem: "Vím, že kdybych se choval jako Favorit1970 a vzal do ruky klacek nebo kámen, tak pes může zaútočit."
            Kdybys CHTĚL porozumět napsanému, tak by ses vícekrát než jednou dočetl, že Favoritovi1970 jsou psi volní a nevšímá si jich. A kdybys dále CHTĚL porozumět napsanému, tak by ses dočetl, že Favorit1970 bere kámen do ruky AŽ POTÉ, co čokl zaútočí.
            Takže prosím přestaň naznačovat, že Favorit1970 psy provokuje - takové vejšplechty Tě přeci nejsou hodny.
            Mimochodem, čím Ty jsi PROVOKOVAL malé psy, že tě kousli? Rozumím tomu správně, že chyba byla na Tvojí straně a tak kousnutí pokládáš za oprávněné? V situaci, kdy Tě kousli, jsi nepokládal za vhodné uchopit do ruky nějaký právě dostupný předmět jako zbraň? Ts, ts...

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 07.03.2017
            Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
            • Re: Nepřekrucuj a nenaznačuj.

                   

              Ptáš se, tak ti odpovím, že nerozumíš tomu správně. Pes kouše, pokud má důvod. Důvody mohou být různé. Nějak se může chovat v blízkosti jeho domu, kde si chrání teritorium, a jinak někde dál, když se toulá. Mě pes kousl do nohy, protože si chránil svoje teritorium a protože to byl debil malej zakomplexovanej. Ale nikdy bych kvůli tomu nepsal nic o střílení sviní, nebo jak ses to vyjádřil. Narovinu ti říkám, že lidí, kteří takhle nenávidí psy, si vůbec nevážím.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 07.03.2017
              Autor: Robikl
              Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Nepřekrucuj a nenaznačuj.

                     

                No a co by jsi udělal třeba se psem který by napadl tvé dítě a nevratně ho poškodil těžce na zdraví?
                Volně pobihající psi útočí i bezdůvodně.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 08.03.2017
                Autor: Bobbob
                Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Nepřekrucuj a nenaznačuj.

                       

                  Pokud pes napadne dítě, nebo mého psa, nebo člověka, nebo mne, tak samozřejmě použiji dostupné prostředky, které mám a které budou účinné. Ano v extrémním případě, pokud nebude jiná možnost, by to skončilo třeba i zabitím toho psa.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 08.03.2017
                  Autor: Robikl
                  Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Cynologie a Kyklistika - psy nemám rád.

                 

            Ale blbost, jsou psi co zmagořeně útočí na vše co se hýbe a i když se majitel může uřvat, desítky povelů a téměř se nic neděje a pes moc poslouchat nechce. Pár takových magorů jsem už viděl a vždy litoval, že nemám brokovnici.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 07.03.2017
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
            • Re: Cynologie a Kyklistika - psy nemám rád.

                   

              Souhlas, podvraťák, co na vás odněkud z pozaplotu vyběhne a kousne vás není ovlivněn žádným strachem ani pachem. Ani o něm nevíte a už vám visí na noze. Nechce se lísat, chce si to vyřídit. Mělo by mu to být definitivně dopřáno. Naštěstí takových je opravdu málo, nebo nemají tu díru v plotě.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 07.03.2017
              Autor: Brahma
              Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
              • Re: Cynologie a Kyklistika - psy nemám rád.

                     

                To nejsou jen podvraťáci z pozaplotu. To jsou i velká a čistá plemena. Často to bývá u baráků, ale občas se stane i ve volném prostoru (lesy, louky).

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 07.03.2017
                Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: Cynologie a Kyklistika - psy nemám rád.

                   

              Je jen smutné, že většinou to odnese ten pes, i když "broky do kožichu" by zasloužil majitel. Jak psa "vychová", takový pes je. A viděla jsem i případy (tedy, jen dva, ale i to se mi zdá dost), kdy zakomplexovaný majitel štval svého psa na lidi... Proč se mu nelíbili, nedokážu posoudit. Nebyli s ním předtím v žádném bezprostředním kontaktu. Prostě psychopat použil psa jako zbraň.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 08.03.2017
              Autor: Aar
              Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Cynologie a Kyklistika - psy nemám rád.

               

          Takys byla na krovkách, tak usoudil, že potřebuješ pomazlit stejně jako on. Myšleno ten pes :-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 07.03.2017
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Cynologie a Kyklistika - psy nemám rád.

               

          Taky potkávám takový kolos, u něhož už vím, že si jde pro pohlazení.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 07.03.2017
          Autor: Quatsch
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cynologie a Kyklistika - psy nemám rád.

           

      ak mám zvířata ráda a většinu života se pohybuji v jejich společnosti, zastávám názor hranice, za kterou se nemá jít. Jedná se o zvířata domestikovaná a každý útok na člověka je charakterová vada toho zvířete (s vyjímkou zvířat za tímto účelem držených a speciálně cvičených, která musí být odpovídajícím způsobem zabezpečena). Tak jako se mi kocour nemůže vychcat do postele, tak ani pes nemá co na nikoho útočit. Myslet si může co chce, měl se narodit farářem a mohl by chlastat mešní víno. To je jen otázkou nastavení společnosti.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 08.03.2017
      Autor: bara2
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cynologie a Kyklistika - psy nemám rád.

             

        A dá se to realizovat?

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 08.03.2017
        Autor: Brahma
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Cynologie a Kyklistika - Pes běhací, cyklistický

         

    Potřebuju poradit.
    Potkávám u nás v ulici taky kolos. Kolos je jak páníček tak pes - nějaký částečný dobře vyvinutý boxer. Páníček chodí psa venčit k nám za tůje. A s prominutím teda, ale pes má hovno jako cep. Nedávno jsem do čerstvého lejna šlápla před garáží těsně poté, co tudy šli - pán a jeho pes.
    Poraďte mi, jak vysvětlit té lidské osobě, že má ta lejna po svém psovi sbírat, a zároveň dát najevo psovi, že proti němu konkrétně nic nemám, protože vím, že on za to nemůže.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 07.03.2017
    Autor: Lanna
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Cynologie a Kyklistika - Pes běhací, cyklistický

           

      Normálně mu to říct a když nepomůže tak sebrat a donést mu to před dveře?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 07.03.2017
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cynologie a Kyklistika - Pes běhací, cyklistický

           

      U nás je pokuta 2000Kč za nesebrání výkalu po svém psu. Stačí nafotit při činu a poslat na úřad, oni už si s páničkem poradí:-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 07.03.2017
      Autor: Bobbob
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cynologie a Kyklistika - Pes běhací, cyklistický

             

        Já bych se ráda, jako člověk s člověkem, domluvila. Jenže on je vždy se psem.
        Mně se nechce posílat na někoho udání:-))

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 07.03.2017
        Autor: Lanna
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
        • Re: Cynologie a Kyklistika - Pes běhací, cyklistický

               

          Tak si nestěžuj a dál si šlapej ve výkalech:-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 08.03.2017
          Autor: Bobbob
          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Cynologie a Kyklistika - Pes běhací, cyklistický

               

          Když ho načapáš, tak ho na to upozornit. Pokud máš jen podezření, tak i tak se ho zeptat, jestli o tom něco neví. Nemůže dělat bordel před tvým domem. Ale bohužel je dost takových lidí prasat. Tad u nás ve vsi taky. Já po psovi ve vsi vždy uklidím.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 08.03.2017
          Autor: Robikl
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cynologie a Kyklistika - Pes běhací, cyklistický

         

    Technické aspekty. Mně se více než takové to pružné vodítko osvědčilo navíjecí v kombinaci s tím vodícím tykadlem. Je třeba říct, že to ale nepoužívám pro tahání, ale jen pro kontrolu psa. Když to jde, tak je pes na volno. Tam kde jsou lidi, případně auta, tak to na volno většinou samozřejmě nejde.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 08.03.2017
    Autor: Robikl
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Pes na trajektu

         

    ... dovoluji si připojit další téma.
    Ptám se, jestli někdo cestoval se psem trajektem do Norska bez auta, s kolem, jestli by mi předal nějaké zkušenosti.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 18.03.2017
    Autor: Quatsch
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Pes na trajektu

           

      Děkuji za hodnocení :) Odpovědi netřeba, už mám zjištěno, zda cyklistický pes může být i trajektový.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 18.03.2017
      Autor: Quatsch
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Pes na trajektu

           

      Chystáš se do Norska?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 18.03.2017
      Autor: Lanna
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pes na trajektu

             

        Večer se mě radši neptej, to se mi nechce nikam, ale mohl by to být jeden z případných cílů.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 18.03.2017
        Autor: Quatsch
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cynologie a Kyklistika - Pes běhací, cyklistický

         

    Dnes cynokyklistická příhoda se psem běhacím:-))
    Jeli jsme po stezce, muž vepředu, já se kochala za ním. Muž objížděl vyklusávající dvojici s pejskem. Takovej malej milej smetáček to byl. Pejsek, zjevně nespokojen s mírným klusem pánička a paničky, se zavěsil muži za zadní kolo a jal se s ním závodit. Zcela zjevně nechtěl trhat a kousat, chtěl prostě běžet a závodit. Pániček na pejska zařval, ale bylo pozdě, pes už byl ve svém živlu. Já zařvala na muže, aby zastavil, ale ten už byl taky ve svém živlu. A tak jsme tam závodili: muž na kole, za ním běhací pes, za psem sprintující pán a za všema já na kole. Nakonec jsem předjela pána, pejska a muže a zavelila všem zastavit.
    A skoro jsem toho litovala, protože pán pejska strašně seřezal. Jo, já vím, pes musí poslouchat, jinak to nejde.
    Proto asi nikdy nebudu mít psa, neuměla bych to:-((

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 27.03.2017
    Autor: Lanna
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cynologie a Kyklistika - Pes běhací, cyklistický

           

      Tak to mi připomnělo včerejší příhodu... Já se psem mezi poli, tudíž jsem ho pustila z vodítka. Už se máme pár měsíců a už začíná na procházkách být znát, že víc se on bojí, že ztratí mě, než já jeho...
      Akorát že pes se nedostal do svého živlu kvůli cyklistovi, ale kvůli zajíci...
      Což mi způsobilo výchovný problém. Zajícovi jsem mohla velet, jak jsem chtěla - ten nezastavil. Šimon mu naštěstí na svých krátkých nožičkách nestačil, tak po nějaké době to rozumně vzdal a vrátil se. Což je na jednu stranu fajn, ale na druhou - co teď? V případě, co popisuješ ty, tj. když pes byl zastaven z vnější vůle, bych ho ne sice strašně seřezala, ale výchovně plácla zcela určitě. Ale když se vrátil sám od sebe, tak to dost dobře nešlo, to by bylo kontraproduktivní.
      Nějak jsem nenašla ten správný výchovný postup, jak mu říct, že je sice dobře, že se nakonec vrátil, ale je špatně, že nejdřív zdrhnul...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 27.03.2017
      Autor: Ifča
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cynologie a Kyklistika - Pes běhací, cyklistický

             

        Jo, těžká věc. Ten dnešní "náš" pes zcela zjevně škodit nechtěl. Chtěl se jen pořádně proběhnout. Bohužel můj muž celou dobu netušil, že ho má za zadním kolem. A když se mi to celé povedlo zastavit, tak pes vysloveně hledal zastání u mého muže. Nicméně nářez dostal pořádný, skoro bych řekla, že vzhledem k situaci až přehnaný, ale plést jsem se jim do to nechtěla. Nerozumím tomu.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 27.03.2017
        Autor: Lanna
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Cynologie a Kyklistika - Pes běhací, cyklistický

               

          No, pes nezná dopravní značky... takže když si běží vedle cyklisty na cyklostezce, je to situace celkem jen humorná, ale když by takhle vystřelil na frekventovanou silnici, bude to horší.
          Takže to "nesmíš běhat za každým cyklistou a kašlat na povely" je situace poměrně zásadní, i když zrovna ty konkrétní okolnosti nebyly...
          S těmi psy je vůbec sranda. Toho mého vořecha stačí pořádně "seřvat" a on si to pak tak snaží vyžehlit, že mi chvíli jde u nohy pomalu jak služební plemeno... no a pak se zas ozvou pudy a "když musíš tak musíš" a hoň si mě...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 27.03.2017
          Autor: Ifča
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Cynologie a Kyklistika - Pes běhací, cyklistický

         

    Bohužel jsou i psi nejen běhací, ale i kousací a ještě k tomu hodně neposlušní.
    Vyzkoušel si to jak cyklista, tak i strážník.
    https://www.novinky.cz/krimi/433327-belgicky...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 27.03.2017
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Cynologie a Kyklistika - Pes běhací, cyklistický

           

      Ano, i taci jsou.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 27.03.2017
      Autor: Lanna
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cynologie a Kyklistika - Pes běhací, cyklistický

           

      Nicméně ten případ nakažené lišky mě zaujal,pokud tedy mělo jít o vzteklinu.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 28.03.2017
      Autor: Lanna
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Cynologie a Kyklistika - Pes běhací, cyklistický

             

        Prý to je vzteklina a jestli to potvrdí i nějaké další kontrolní vyšetření tak to je docela velký průser. Snad to ukočírujou.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 28.03.2017
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Na kole z Prahy

02.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

245 cyklistů (12 přihlášených)

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024

Východní Balkán - 8. část - Rumunsko, Maďarsko - ZÁVĚR

Po probuzení v Transylvánii, nedaleko města Reghin, jsme si na snídani opět dojeli do první vesnice. Oproti…
Peggy | 15.12.2023

7. část - Do Rumunska!

Zastavili jsme hned v další vesnici Zachari Stojanovo, že si tam dáme kafe. Stálo 0,4 leva, takže se cena…
Peggy | 01.12.2023