reklama

Horské kolo 15 000 Kč

Ahoj,
poraďte prosím s výběrem kola. Nejlépe prodejna (se servisem) v Plzni nebo okolí.

Loni jsem začal jezdit na starém krosovém kole Rock Machine, ale chci vyzkoušet MTB.

Cena kolem 15 000 Kč
rekreační jízda, párkrát týdně trasy 40-60 km, párkrát do roka delší vyjížďky >100km

Asfalt a cyklostezky 40%, lesní a polní cesty 45%, lehčí terén 10%, les a težký terén jen vyjímečně
Měřím 187cm, 90kg

Předběžně jsem vybral tohle
http://www.ramala-silhavy.cz/author-traction-29...

Je Author dobrá volba nebo doporučíte něco jiného?
Na starších diskuzích jsem četl, že authorům praskají rámy.

Díky moc

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 08.02.2017
Autor: Ladisko
  • Re: Horské kolo 15 000 Kč

         

    Nejsem zrovna odborník na cyklo techniku, ale praskání rámů se řešilo u různých značek. Někdo se rozepisuje o praskajících Pellsech, další o superiorech ... Tohle bych neřešil, hlavně ne u hlíny, tvoje váha je v pohodě a na nějakou drsňárnu to kolo nebude. Jinak za ty peníze podle mě dost slušný, až teda na brzdy. Ale počkej na někoho znalejšího :)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 08.02.2017
    Autor: FilipVM
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Horské kolo 15 000 Kč

           

      Vylehávám chřipku, tak jsem ještě mrknul na net. No a zkus se podívat na něco k Němčíkovi - z Moravské Třebové :( - tam se dá taky slušně vybrat - např. tohle vypadá dobře http://www.cyklonemcik.cz/zbozi/kolo-force...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 08.02.2017
      Autor: FilipVM
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Horské kolo 15 000 Kč

             

        To vypadá na poskládaninu z toho, co mu kde ve skladu zbylo. Viz hefty Cannondale a kliky na předpotopním čtyřhranu.

        To radši to kolo z tazatelova odkazu. Nevypadá špatně a po slevě za docela přijatelnou cenu.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 08.02.2017
        Autor: ronda
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Horské kolo 15 000 Kč

           

      Jen k praskání rámů: mám Traction z roku 2007, dávám mu zabrat - dlouhé jízdy, jindy zase kratší, ale v libovolném terénu (sice moc neskáču, ale třeba prudké kamenité sjezdy jsou u nás v okolí docela běžné), dost má najeto i na těžko, s brašnama vpředu vzadu. Rám zatím nepraskl. :) Je to ovšem samozřejmě jen jeden rám z X vyrobených.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 09.02.2017
      Autor: Andrej
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Horské kolo 15 000 Kč

             

        Co si vzpomínám, tak tu někdo řešil, že mu Traction 29" praskl. Nechal ho svařit a pak mu ho ukradli.
        Ale praská všechno - mě třeba praskl 4ever a Superior.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 09.02.2017
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Horské kolo 15 000 Kč

               

          No jo, ale ještě bys měl přidat, při jakých příležitostech ti ty rámy praskly :o)))
          Radiusovi také prasknul jeho Marin, když to s ním narval do protisvahu nebo kam :o)))

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 09.02.2017
          Autor: radka
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Horské kolo 15 000 Kč

                 

            No počkej, SUP praskl při normálním ježdění.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 09.02.2017
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Horské kolo 15 000 Kč

                   

              No dobrá, tak beru zpět - při krambolu jen jeden rám :o)))
              A nebyly to teda z karambolů dvě prasklé přilby?!? Nebo to zase byl heky?!?

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 09.02.2017
              Autor: radka
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Horské kolo 15 000 Kč

                     

                Myslím, že jich bylo víc. U obou. :-))

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 09.02.2017
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Horské kolo 15 000 Kč

                   

              Co je normální ježdění? Co je pro jednoho normální ježdění,je pro jiného už nenormální ježdění a je z toho normálně paf!:-D

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 09.02.2017
              Autor: plusjedna
              Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Horské kolo 15 000 Kč

               

          To je v pohodě, já mám 26". :)
          Kdyby ty rámy praskaly jako na běžícím pásu, dalo by se snad předpokládat, že výrobce se o tom taky doslechne a v modelu pro další rok to zkusí vychytat. Nebo jsem moc naivní? I když pravda, to kolo z odkazu je právě už starší ročník. :)
          No a je dobrá poznámka, že je docela rozdíl, jestli rám praskne "jednoho dne", nebo po skoku z půlmetrovýho schodu. Už i to, jestli člověk za projížďku udělá třicet bunny hopů, nebo takový překážky jen v klidu přejíždí či přenáší, musí mít na životnost čehokoliv na kole dost vliv.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 09.02.2017
          Autor: Andrej
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Horské kolo 15 000 Kč

         

    Já bych se nerozpakoval a to kolo bral. Osazení je dobré, vidlice vzduchová, hydraulické brzdy, převody 3 x 9... cena vynikající (za tu cenu bych to zřejmě při osazení danými komponenty ani nedokázal vyskládat, kdybych to kupoval přes e - shopy nebo v cykloservisech, kde mi dávají větší slevy).
    Ještě jednou - ber ho! :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 09.02.2017
    Autor: Airline
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Horské kolo 15 000 Kč

         

    Já to kolo mám. Sice předloňský ročník, ale je to stejné kolo.
    Kolo je poměrně těžké a zejména má těžký předek. Špatně se mu zvedá přední kolo. Brzdy brzdí pěkně, ale působí velice gumovým dojmem. Rozhodně nepočítej s tím, že bys na páce ucítil doraz brzdy na kotouč. Můj rám má díry na upevnění zadního nosiče, čož mně vyhovuje. Stavba zadního trojúhelníku je delší, při osazení jiného přesmykače se tam vejde i zadní blatník sahající až dolů ke středu. Vzduchová vidlice funguje moc pěkně. Oproti obyčejnému péru je to veliký rozdíl.
    Na jezdění po polňačkách a na těžko je to dobrý stroj. Na nějaké větší blbnutí je to těžké.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 10.02.2017
    Autor: Brahma
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

361 cyklistů (4 přihlášení)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024