reklama

Prasklá část rámu na kole Merida AM 800

Dobrý den,
Zhruba před týdnem jsem zjistil, že mám prasklý zadní rám na Merida AM 800-D. Jedná se o spodní trubku (rameno) těsně u uchycení zadního kola. Domnívám se, že jde zřejmě o výrobní vadu, jelikož prasklina se nachází hned vedle sváru, takže zde mohl být materiál tepelně ovlivněn (zeslaben). Příčinou může být samozřejmě i jiná věc, jako např. opotřebovanost materiálu, protože kolo má odjeto 6 sezón. Tímto se chci zeptat, zda-li má někdo z vás stejnou zkušenost. Děkuji

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 06.11.2016
Autor: Kari
  • Re: Prasklá část rámu na kole Merida AM 800

Tiše se s ním rozluč. Kolo za 50000Kč to opravdu zamrzí. Můžeš koupit nový rám a přehodit si zbytek na něj. Po 6 letech by to mohlo mít ještě smysl. Existují firmy, které se chlubí, že to umí vařit, ale mne s prasklým duralovým rámem odmítli, že to stejně držet nebude. Ale za zkoušku to stojí.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: Brahma
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Děkuji za radu,mám v úmyslu zkusit dát tuto část kola nějakému šikovnému svářeči nebo specializované firmě.
      Přemýšlel jsem také o koupi jednotlivého dílu, jenže tento model už se neprodává a soukromý prodejci prodávají kolo v celku a ne na díly, takže tuto variantu neberu v potaz... Pokud kolo opravdu nepůjde pořádně spravit, tak přemýšlím o koupi sjezdového kola Trek session 88 nebo starší Norco Shore či novější Lapierre DH 727.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 12.11.2016
      Autor: Kari
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Zdejší odborníci ti možná poradí. Mně, když jsem sháněl svářeče na rám, tak mi v několika firmách vysvětlovali, že ten rám se musí po svaření ještě v peci vytemperovat a popustit pnutí způsobené vařením. Jinak to praskne znovu. Pak ovšem cena toho rámu musí odpovídat té rozborce a sborce celého rámu a těm operacím okolo. Ovšem tvůj rám by tomu mohl vyhovovat.
        Takže spíš hledej firmu, která je schopna a má vybavení na dodržení všech technologických postupů, než nějakého šikovného svářeče bez technologického zázemí.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 13.11.2016
        Autor: Brahma
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Nemám, zatím vše drží a doufám, že to tak ještě pár let vydrží.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2

Mne praskol ram na Meride asi presne v tom istom mieste. Bicykle mal asi 10 rokov a auz bol zraly na vymenu, takze som to riesil kupou noveho bicykla. Stary ram ani nebudem varit, lebo to moze prasknut na inom mieste tiez a v nevhodnejsiu dobu. Mne prsko lram blizko domova, takze to nebolelo tak, ako keby mi praskol na tyzdennom vylete.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.11.2016
    Autor: Jaroslav
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

oprava vyjde na cca 300,- stačí vyhodit zadní kolo, sundat přehazku. svar potom popustit horkovzduškou. Je to spíš otázka hlavy když víš že jedeš na něčem opravovaném.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.11.2016
    Autor: Billicek
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Prasklý rám u Meridy?? To slyším prvně.
      Neděste mne! Mám cross 2005 a jezdím i dost na těžko a i Meridu přepravuji letecky....
      Snad nepraskne!!! Kort na výletě....

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 10.04.2017
      Autor: Valdek
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Pravděpodobnost velice malá, ale stát se to samozřejmě může. Jde o to si nepřipouštět, že se něco takového stane tobě a už vůbec ne někde na cestách.

Třeba zrovna jsem na kolem měnil přetržený drát, který je obecně hodnocený jako drát lepší kvality. Nebyl prasklý, ani žádný lom, ale skutečně přetržený v tahu. Jak se to mohlo stát nechápu ani jsem o něčem podobném nikdy neslyšel, ale stalo se.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 10.04.2017
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: parťáka MTB těžší terén

Hledám: parťáka MTB těžší terén
dnes
Pánové, hledám pohodového parťáka pro vyjížďky do těžšího terénu. 53 let z Prahy.

Hledám: V létě do Itálie

14.10.2017
Hezký den Hledám někoho, kdo by jel příští rok, 2018, v létě do Itálie.

Hledám: tandemistku / tandemistu

14.10.2017
Zdravím čtenářky / čtenáře Hledám spolujezdce / spolujezdkyni na tandemové kolo: http://petr-stolfa.blog.cz/1710…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

218 cyklistů (19 přihlášených)

Reportáž psaná na kole 1.

Jezdím do práce na kole. Pokud máte takového kolegu nebo kolegyni, prosím, ušetřete je soucitných pohledů a…
Martynka | 04.10.2017

Malý gurmánský výlet po jižním Walesu

Suchá předpověď počasí na poslední srpnový víkend, pondělí volné (bank holiday), příznivě načasované…
cyklo-poustevnik | 30.09.2017

Vodňansko

Do Vodňan jsem za svých více jak 50 let života prvně zabloudila loni v létě cestou na poutní místo Lomec, kde…
radka | 21.09.2017