reklama

Prasklá část rámu na kole Merida AM 800

Dobrý den,
Zhruba před týdnem jsem zjistil, že mám prasklý zadní rám na Merida AM 800-D. Jedná se o spodní trubku (rameno) těsně u uchycení zadního kola. Domnívám se, že jde zřejmě o výrobní vadu, jelikož prasklina se nachází hned vedle sváru, takže zde mohl být materiál tepelně ovlivněn (zeslaben). Příčinou může být samozřejmě i jiná věc, jako např. opotřebovanost materiálu, protože kolo má odjeto 6 sezón. Tímto se chci zeptat, zda-li má někdo z vás stejnou zkušenost. Děkuji

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 06.11.2016
Autor: Kari
  • Re: Prasklá část rámu na kole Merida AM 800

         

    Tiše se s ním rozluč. Kolo za 50000Kč to opravdu zamrzí. Můžeš koupit nový rám a přehodit si zbytek na něj. Po 6 letech by to mohlo mít ještě smysl. Existují firmy, které se chlubí, že to umí vařit, ale mne s prasklým duralovým rámem odmítli, že to stejně držet nebude. Ale za zkoušku to stojí.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 06.11.2016
    Autor: Brahma
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Prasklá část rámu na kole Merida AM 800

           

      Děkuji za radu,mám v úmyslu zkusit dát tuto část kola nějakému šikovnému svářeči nebo specializované firmě.
      Přemýšlel jsem také o koupi jednotlivého dílu, jenže tento model už se neprodává a soukromý prodejci prodávají kolo v celku a ne na díly, takže tuto variantu neberu v potaz... Pokud kolo opravdu nepůjde pořádně spravit, tak přemýšlím o koupi sjezdového kola Trek session 88 nebo starší Norco Shore či novější Lapierre DH 727.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 12.11.2016
      Autor: Kari
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Prasklá část rámu na kole Merida AM 800

             

        Zdejší odborníci ti možná poradí. Mně, když jsem sháněl svářeče na rám, tak mi v několika firmách vysvětlovali, že ten rám se musí po svaření ještě v peci vytemperovat a popustit pnutí způsobené vařením. Jinak to praskne znovu. Pak ovšem cena toho rámu musí odpovídat té rozborce a sborce celého rámu a těm operacím okolo. Ovšem tvůj rám by tomu mohl vyhovovat.
        Takže spíš hledej firmu, která je schopna a má vybavení na dodržení všech technologických postupů, než nějakého šikovného svářeče bez technologického zázemí.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 13.11.2016
        Autor: Brahma
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Prasklá část rámu na kole Merida AM 800

         

    Nemám, zatím vše drží a doufám, že to tak ještě pár let vydrží.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 06.11.2016
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Prasklá část rámu na kole Merida AM 800

         

    Mne praskol ram na Meride asi presne v tom istom mieste. Bicykle mal asi 10 rokov a auz bol zraly na vymenu, takze som to riesil kupou noveho bicykla. Stary ram ani nebudem varit, lebo to moze prasknut na inom mieste tiez a v nevhodnejsiu dobu. Mne prsko lram blizko domova, takze to nebolelo tak, ako keby mi praskol na tyzdennom vylete.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.11.2016
    Autor: Jaroslav
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Prasklá část rámu na kole Merida AM 800

         

    oprava vyjde na cca 300,- stačí vyhodit zadní kolo, sundat přehazku. svar potom popustit horkovzduškou. Je to spíš otázka hlavy když víš že jedeš na něčem opravovaném.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.11.2016
    Autor: Billicek
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Prasklá část rámu na kole Merida AM 800

           

      Prasklý rám u Meridy?? To slyším prvně.
      Neděste mne! Mám cross 2005 a jezdím i dost na těžko a i Meridu přepravuji letecky....
      Snad nepraskne!!! Kort na výletě....

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 10.04.2017
      Autor: Valdek
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Prasklá část rámu na kole Merida AM 800

             

        Pravděpodobnost velice malá, ale stát se to samozřejmě může. Jde o to si nepřipouštět, že se něco takového stane tobě a už vůbec ne někde na cestách.

        Třeba zrovna jsem na kolem měnil přetržený drát, který je obecně hodnocený jako drát lepší kvality. Nebyl prasklý, ani žádný lom, ale skutečně přetržený v tahu. Jak se to mohlo stát nechápu ani jsem o něčem podobném nikdy neslyšel, ale stalo se.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 10.04.2017
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

434 cyklistů (2 přihlášení)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024