reklama

Ložiska u klik LX 05

Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli když si koupím loňské kliky LX, už mají v těch stříbrných "matkách" co se šroubují na střed zvenku vestavěné ložiska (tzn. našroubuju, zasunu osu a hotovo-zjednodušeně), nebo se k nim nějaké ložiska musí teprve koupit a dosadit. Díky moc!

[ Zpět ]
Datum: 07.04.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (Honza)
  • Re: Ložiska u klik LX 05

         

    Pokud si koupíš kliky, dostaneš k nim vše potřebné. Pravou kliku s převodníky a "dutou osou", levou kliku, matici do levé kliky, ložiska a vymezovací podložky pro různé šířky středu rámu (snad jsem na nic nezapomněl). Jediné, co jsem nedostal byl klíč na montáž ložisek do rámu. Ten si musíš buď koupit, nebo si nechej střed namontovat v servisu. Mám na svých XT najeto cca 10000 a v ložiskách není sebemenší vůle. Dobrej kauf 8-))

    [ Zpět ]
    Datum: 07.04.2006
    Autor: ckp13
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ložiska u klik LX 05

           

      A ty ložiska jsou integrované do těch stříbrných konců, které spojuje ten dutý plastový váleček, nebo jsou nějak vidět?Páč já tam žádné nevidím...

      [ Zpět ]
      Datum: 07.04.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Honza)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ložiska u klik LX 05

             

        Na adrese http://cycle.shimano-eu.com/media/cycling... je to celkem hezky vidět. Jen je třeba zazoomovat aspoň na 200%
        Jinak moc nerozumím plastovému válečku??? Mě jde z pravé kliky kovový váleček, který prochází ložisky (našroubováno vně rámu) a na něj je nasazena levá klika. Zkus kouknout na uvedený odkaz.

        [ Zpět ]
        Datum: 07.04.2006
        Autor: ckp13
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ložiska u klik LX 05

         

    Jeste jeden detail... Nechci to moc komplikovat, ale rika se, ze tenhle system lozisek je velmi haklivy na montaz. Ja mam XT uz "z fabriky", ale pri dodatecne montazi se doporucuje projet zavity v ramu, aby byly PRESNE rovnobezne proti sobe, jinak hrozi ruzne vule, pazvuky apod. . Taky se vyplaci davat pozor na silu utahovani vsech sroubku, jsou docela haklivy na utahovaci moment. Ja osobne bych se s tim mrkl do servisu.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.04.2006
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ložiska u klik LX 05

           

      Souhlas. Určitě je dobré projet závity (frézka vezme i případný lak na kraji středu). Já jsem neměl doma klíč a tak mi kliky dělal kámoš v servisu. Druhé kliky jsme už dělali doma a bez problémů. Údržbu dělám samozřejmě taky doma a je to OK.

      [ Zpět ]
      Datum: 07.04.2006
      Autor: ckp13
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ložiska u klik LX 05

             

        Jo, ten nákres mi pomohl,díky, mě šlo jen o to, jestli jsou k tomu třeba ještě další ložiska, nebo je to celý komplet - teď je mi to jasný :) Myslíte, že to chce projet frézou i u úplně nového rámu (Rock Machine)? Osobně si myslím, že když někde skládají nová kola, tak tady tohle moc neřeší...co myslíte vy?

        [ Zpět ]
        Datum: 08.04.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Honza)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

300 cyklistů (1 přihlášený)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024