reklama

Sedačka na velmi položené lehokolo

Chtěl jsem pořídit na Vendettu novou sedačku. Měl jsem vyhlédnutou karbonovou sedačku od Thora (http://www.thorseat.eu), jenže on přesídlil do Německa a sedačky přestal dělat. Má skladem už jen pár laminátových sedaček, jenže ty jsou dost těžké.
Kde jinde koupit sedačku na velmi ležací lehokolo (cca 18°-22°) za rozumnou cenu? Máte někdo zkušenosti s Novosportem?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 22.08.2016
Autor: snilard
  • Re: Sedačka na velmi položené lehokolo

Čau :)

já bych si dával pozor na přední hranu, můj zadek nezvládá běžné typy lehokolových sedel okolo 25-30°.

Vypadá to že THor, ani Novosport se v tomto příliš neliší - je možné ji vhodně zkrátit, ale to by musel umožňovat tvar spodku.

Já mám na žehličce pro mne vyhovující XL sedlo z GF, s tou přední bublinou - co dělá Thor, a bylo to z Polska - takže tipuju že to je Thor.
    Ale tam je úhel jestli se dobře pamatuju 26°, takže to moc nic neprokazuje.

Přemýšlím, jestli Nink s Jirkou nemají vhodný tvar M sedla, které by se dalo vylaminovat jen jako spodek, vhodně zkrátit a pak dolaminovat vršek tak aby to vyšlo s přední hranou - cca. sedlo co máš na oceláči v modifikaci pro jiný úhel...

Myslím že by nebyl problém vejít se do 500g.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: single
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Ano, spodní hrana je přesně ten důvod, proč si nemůžu koupit libovolnou sedačku.
      Thor je ozkoušená značka. Několik lidí ji na Vendettě má. Ten Novosport v závodní variantě mi připadá dost podobný, jen je dražší.
      Sedačka velikosti M, co mám od kluků na Oceláči vhodný tvar nemá. Už na Oceláče jsem musel předek sedačky uřezávat. A navíc mi ani úplně nesedí umístění vrchního oblouku, ten mám vypodložený pěnou. Možná by mi lépe seděla sedačka velikosti L.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Ahoj domluv se Karlem www.shokbike.cz, udělá Ti jak potřebuješ.Na svém kole ji koncipovanou tak aby šla co nejblíže k rovině a max. mám 20stupňů.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 07.02.2017
        Autor: freediver
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Kolik ta sedačka od Karla váží?
          Na Cruzbikovém fóru je takové pravidlo. Co není vyfocené, jako by neexistovalo :-) Tohle pravidlo se mi hodně líbí. Čili ukaž nějaké obrázku, sedačka vhodná pro 20 stupňů položení mě zajímá.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 07.02.2017
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Tak sem hod nejake foto, nejlepe zboku Vendetu a Ocelace.
            ;)
            Musim totiz konstatovat ze jsem na Mk1 resil s tim samym XL vpodstate to same, a porad jsem v duchu nadaval ze to nemuzu vic polozit, a kdyz jsem to stejne XL dal pak na Zehlu, razem se vsechno vyprofilovalo jak ma, ale samozrejme vyska slapani trochu zapracovala, ale hlavne uhel sedla.
            Byt tebou tak trochu laboruju s tim co mam, ale nechci ti blbe radit...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 08.02.2017
            Autor: single

Však já laboruju. Koupil jsem už na podzim karbonové sedlo Thor z druhé ruky. Původní majitel byl celkem nešika a tak je sedlo dost navrtané. Ale zatím to drží.
              Na postavení Vendetty a Oceláče vedle sebe nemám prostor. Tak dám jen pár fotek detailů, abys mi věřil, že si to celé nevymýšlím :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 08.02.2017
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Partner na kolo, hory i pro život

20.10.2017
Ahoj, hledám partnera, který by chtěl se mnou sdílet jízdu na kole, chodit po horách, občas cestovat, zahrát si…

Hledám: Hledá se cyklistka nejen na kolo.

Hledám: Hledá se cyklistka nejen na kolo.
19.10.2017
Ahoj, hledám vážný vztah založený na lásce, věrnosti, důvěře a vzájemným porozumění. Chci Tě mít rád a Tvé srdce…

Hledám: Parťák nebo parťačka na kolo

17.10.2017
Hledám parťáka nebo parťačku na kolo o víkendu na pohodové ježdění,věk 50
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

187 cyklistů (14 přihlášených)

Reportáž psaná na kole 1.

Jezdím do práce na kole. Pokud máte takového kolegu nebo kolegyni, prosím, ušetřete je soucitných pohledů a…
Martynka | 04.10.2017

Malý gurmánský výlet po jižním Walesu

Suchá předpověď počasí na poslední srpnový víkend, pondělí volné (bank holiday), příznivě načasované…
cyklo-poustevnik | 30.09.2017

Vodňansko

Do Vodňan jsem za svých více jak 50 let života prvně zabloudila loni v létě cestou na poutní místo Lomec, kde…
radka | 21.09.2017