reklama

TRANSANDALUSIA

Chtěl bych podat referát, navazuji na Rady na cestu a podobná témata.

Nejdřív jsem chtěl jet kamkoliv kde není zima. Kapverdy neprošly. No a nakonec mi z toho vyšla Andalusie. Vymyslel jsem si krásnou trasu horama z El Chorro (severně od Malagy) - přibližně do Almérie.
Nebylo to vůbec špatné - posuďte sami. Teplota v poledne tak 25 C (nad !), mírný vánek, jasné nebe, vlevo zasněžená Sierra Nevada . Vpravo moře. Nejvyšší bod 1400 m.
Chyby to mělo - ta základní vyjel jsem s končící chřipkou a tak jsem se první dva dny trápil. Najel jsem za šest dní jízdy 400 km, nastoupal asi 7,5 tis. Snědl haldu mořských potvor, nějaké to kuře a vypil spoustu piva Cruzcampo a Alhambra.
Nedařilo se mi dostat do terénu, bylo takový málo vodnatý těžký bahno, které mé pokusy zcela ničilo. Takže to bylo moc asfaltový, za to zcela mimo provoz aut.
Problém byl taky s málo podrobnou mapou.
Do Almérie jsem nedojel, ale celkem jsem viděl pěkný kousek Andalusie.
Top:
- thermály Alhama Granada
- nocleh za 12 EUR
- Sierra Contraviessa, sedlo Comacho
-zralé pomeranče v nižších polohách a džus z nich
- koupačka a závěrečná oslava s moriskama v Malaze

Pro zájemce doporučuji. Cesta je absolvovatelná i "na těžko".

[ Zpět ]
Datum: 03.04.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
  • Re: TRANSANDALUSIA

         

    aha

    [ Zpět ]
    Datum: 03.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (cestovatel)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: TRANSANDALUSIA

         

    Vítej doma, hlavně, že jsi se v pořádku vrátil a užil si to, to ti moc přeju! Mořské potvory nemusím, kopce také ne, zbytek bych brala. :-)))
    Nechceš jet na akci Šternberk? Budeme nás tam hodně, už teď je dost přihlášených. Pokud ano, mrkni na www.cyklobanda.com , jsou zde již přihlášky a rozpis chatiček. To je vlastně upozornění pro všechny ostatní, aby se některý zájemce nezapomněl včas přidat.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Švestka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: TRANSANDALUSIA

           

      Moc díky za pozvání. Díval jsem se na Vaše stránky a fakt, že bych opustil rodný vidlákov a přijel. Jenže jste mne tady před časem vyhecovali a já jsem se přihlásil do toho Maroka na přejezd Atlasu a odlítám 27.4. A tak až vy budete na Štramberku, tak já se zase budu hnát někde směr Marrakéš. Z toho Maroka jsem najednou dostal strach, protože v propozicích nejdřív jako, že brnkačka a teď píšou, že nemáme brát jídlo na víc jak 5-6 dní. Tolik rajčat, paprik apod bych nikdy v životě neuvezl a ještě by se mi to zkazilo. Vycházím tedy z toho, že hodný berber rád bílého muže nakrmí a beru jen pytlík vloček.
      Tak, když to přežiji a když mne pozveš ještě příště, tak určitě přijedu.

      [ Zpět ]
      Datum: 04.04.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: TRANSANDALUSIA

             

        Ne Štramberku - tam turci řezali uši, ale ve Šternberku - tam se jezdí závod zatáček do vrchu :o)))

        [ Zpět ]
        Datum: 04.04.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: TRANSANDALUSIA

               

          Dooobrý....:o))))

          [ Zpět ]
          Datum: 04.04.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

314 cyklistů (2 přihlášení)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024