reklama

WiFi router

Jeden dotaz mimo cyklo - tentokrát ohledně WiFi routeru

Chci něco rychlejší, než mám aktuálně doma - rychlejší hlavně z pohledu vnitřní bezdrátové sítě, bo od poskytovatele internetu mám 20/4 a lepší to asi v dohledné době nebude :-/

Potřebuju připojit USB disk (tiskárna je se síťovou kartou, tu řešit nemusím) - proto potřebuju (alespoň) jeden USB port. Na routerem sdílený disk se potřebuju dostávat přes nějaký vestavěný mediaserver (DLNA) ze SmartTV

Chci dvě pásma.
Nepotřebuju nutně gigabit na LANu/WANu
Nemám a zatím ani neplánuju veřejnou IP adresu, takže i featurky typu FTP server, vzdálená správa, cloud a podobně taky nepotřebuju (když budou, budou ...).

Líbilo by se mi něco s odnímatelnejma anténama - nebo aspoň s externíma anténama pro obě pásma

Čím levnější, tím lepší :-)

Mým favoritem je zatím ASUS AC750 (RT-AC51U) - byť nemá externí antény pro obě pásma

Poradíte ? Zkritizujete můj výběr ? :-)

Díky za reakce k tématu ...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 23.05.2016
Autor: macikm
  • Re: WiFi router

         

    Mám TP-LINK TL-WDR3500, nainstaloval jsem na něj Debian, funguje hezky.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 23.05.2016
    Autor: JendaH
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: WiFi router

           

      ten už asi nikde novej nekoupím ...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 23.05.2016
      Autor: macikm
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: WiFi router

         

    Hele v HW se moc nevyznam, ale na co potrebujes vykonnou wifinu?

    Nepokryjes cely dum?
    Tenhle problem jsem resil, v opacnem rohu baraku byl slaby wifi signal a obcas vypadaval, coz je celkem frustrujici. Nasel jsem repeater, stouchnes to dou routeru a vede signal elektroinstalaci v baraku. V miste kde potrebujesi stouchnes takovou skatulku do zasuvky, a mas pristup k netu v nejsilnejsi kvalite.

    Moc tomu nerozumim, ale misto vysilat silne vlny do luftu je tohle lepsi, proste signal si privedes kam potrebujes.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 24.05.2016
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: WiFi router

           

      V HW se trochu vyznám, proto se nemůžu rozhodnout :-D

      Vzhledem k tomu, že máme "jenom" byt, nepotřebuju řešit barák
      Ale WiFi router chci spíš rychlejší, než výkonnější - streamovat video z připojeného disku (než si možná pořídím nějaký NAS - ale i pro ten to chce rychlou WiFi) do TV a dalších zařízení
      Kabely doopravdy tahat nechci (a skoro ani nemůžu)

      BTW: místo repeateru/extenderu se možná dá uvažovat o https://www.alza.cz/levne-sitove-prvky/sitove...
      To ale jen v případě, že na druhém konci potřebuješ připojit jen jedno zařízení (jako třeba já tu televizi) nebo tam píchneš další router/přístupovej bod (AP)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 25.05.2016
      Autor: macikm
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

356 cyklistů (2 přihlášení)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024